Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

evangelion pisze:
Mamy w firmie Hitachi i codziennie wiercenie w betonie jej nie straszne od 4 lat.

Witam,
u nas też używamy Hitachi, mamy małe wiertarki i trochę większe młoty np. taki http://www.hitachi-elektronarzedzia.pl/ ... 665-dh26pc i jest naprawdę ok. Udar w nim jest dość mocny i spokojnie da się w cegle pelnej wywiercić 60cm fi 28. Tego akurat młota mamy krótko bo około 2 lata ale daje rade, te małe wiertarki hitachi też są ok mamy dwie 500W, fajne lekkie i w sam raz na kołeczki do gniazdek lub podobnych drobiazgów.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Poza trwałością marketowy szajs także ma dużooooooo gorsze "osiągi" więc praca takimi taniznami jest dłuższa i bardziej męcząca ale ten się nie dowie kto nie miał w ręku czegoś w pełni profesjonalnego, po użyciu sprzętu metabo seria LTX albo hilti optyka w postrzeganiu elektronarzędzi zmienia się o 180 stopni i ten kto na co dzień pracuje z użyciem elektronarzędzi nie chce już szajsu z marketu. Więc cena to nie tylko trwałość ale także wiele innych parametrów ciężko prównywać wkrętarkę za 100 zł ze sprzętem za 1500 zł

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

kamikaze pisze:
Poza trwałością marketowy szajs także ma dużooooooo gorsze "osiągi" więc praca takimi taniznami jest dłuższa i bardziej męcząca ale ten się nie dowie kto nie miał w ręku czegoś w pełni profesjonalnego, po użyciu sprzętu metabo seria LTX albo hilti optyka w postrzeganiu elektronarzędzi zmienia się o 180 stopni i ten kto na co dzień pracuje z użyciem elektronarzędzi nie chce już szajsu z marketu. Więc cena to nie tylko trwałość ale także wiele innych parametrów ciężko prównywać wkrętarkę za 100 zł ze sprzętem za 1500 zł

Ja znowu wyleczyłem się ze sprzętu, który kosztuje 1500-2000, a psuje się po roku, odsyła do serwisu i przychodzi: "Naprawa płatna, sprzęt zbyt intensywnie używany", po 2 takim serwisie podziękowałem "markowym" sprzętom. Ten super sprzęt też się psuł i zostawało się na robocie z niczym. Za "niemiecki Lidlowski" płaci się śmieszne pieniądze, a jak nawali w ciągu 3 lat, to zwracają kasę. Tylko, że takiego sprzętu mamy po kilka sztuk na aucie.
Co do jakości w wierceniu dużej różnicy niema.

Tutaj ma każdy swój prawidłowy punkt widzenia.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Pytanie cóż to była za "marka" że psuła się po roku dwóch? my do tej pory mamy AEG, Makity które to tak naprawdę semi profi średnia półka i działają po 5 latach eksploatacji

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Używam Makity HR2470 i bardzo sobie chwalę. Cena rozsądna, ma długi miękki kable, kucie, konkretny udar i jest bardzo ergonomiczna. Dawała radę nawet w żelbecie (blok z wielkiej płyty), wkręcałem tez 30cm wkręty do drewna w krokwy i większości nie trzeba było dociągać ręcznie. Na minus jej długość i w sumie trochę ciężka ale pracują nią raczej mało. Jest wersja z wymiennymi główkami choć ja dokupiłem sobie adapter bo taniej. Skrzynka do niej jest co prawda z plastiku ale solidna. Zestaw wierteł i dłut od makity w takiej małej walizce pięknie uzupełnia zestaw.
Po dyskusjach na forum elektrody i z budowlańcami stanęło na Makicie i nie żałuję. Ze sprzętów tej firmy zawsze byłem zadowolony a np na Boschu się czasem zawiodłem. Ponoć w warunkach budowlanych (brutalna obsługa przez mało kompetentny personel) główki makity wytrzymują najdłużej. Części słyszałem że drogie ale awaryjność niewielka.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

theded pisze:
Używam Makity HR2470 i bardzo sobie chwalę. Cena rozsądna, ma długi miękki kable, kucie, konkretny udar i jest bardzo ergonomiczna. Dawała radę nawet w żelbecie (blok z wielkiej płyty), wkręcałem tez 30cm wkręty do drewna w krokwy i większości nie trzeba było dociągać ręcznie. Na minus jej długość i w sumie trochę ciężka ale pracują nią raczej mało. Jest wersja z wymiennymi główkami choć ja dokupiłem sobie adapter bo taniej. Skrzynka do niej jest co prawda z plastiku ale solidna. Zestaw wierteł i dłut od makity w takiej małej walizce pięknie uzupełnia zestaw.
Po dyskusjach na forum elektrody i z budowlańcami stanęło na Makicie i nie żałuję. Ze sprzętów tej firmy zawsze byłem zadowolony a np na Boschu się czasem zawiodłem. Ponoć w warunkach budowlanych (brutalna obsługa przez mało kompetentny personel) główki makity wytrzymują najdłużej. Części słyszałem że drogie ale awaryjność niewielka.

A my używamy dewalt-y, zwłaszcza wkrętarki są zajefajne, mają 2 aku które długo trzymają i 3 lata gwarancji. Mamy też młot na sds-max i też robi dobrą robotę w lesie :)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Makita metabo hilti reszta słabo wypada. Masz jeszcze klony takie jak dewalt i stanley ( albo makita albo hilti w bardziej oczojebmym wdzianku). A jak ma byc tanio, dobrze z umiarkowanym zadowalającym efektem polecam julowskiego meeca

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

isp.hardware pisze:
Makita metabo hilti reszta słabo wypada. Masz jeszcze klony takie jak dewalt i stanley ( albo makita albo hilti w bardziej oczojebmym wdzianku). A jak ma byc tanio, dobrze z umiarkowanym zadowalającym efektem polecam julowskiego meeca

Makite mamy piłę. Działa bardzo dobrze, aż trociny lecą.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

Ja zakupiłem w castoramie rok temu młotowiertarkę akumulatorową MacAllister'a MERH18-LI i nie narzekam jeśli chodzi o szybkie zamontowanie uchwytu na kołki 4x fi12mm oraz przewiert fi 10mm przez ścianę nośną domu (w blokach tym nie wiercimy). Jeden akumulator wytrzymuje podłączenie około 4-5 klientów.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Ja mam niebieskiego boscha, mam trochę sprzętu każdy co kupię rejestruję go i mam 3 lata gwarancji bardzo się to mi przydało
wkrętarkę reklamowałem kilka dni przed końcem gwarancji byłem w szoku jak do mnie szybko wróciła z wymienionym silnikiem
jak dobrze pamiętam wysłałem w poniedziałek DHL na koszt serwisu i w środę kurier rano dostarczył mi naprawioną wkrętarkę dosłownie kilka dni. później reklamowałem po 2.5 roku gwarancji młotowiertarkę 18V wymienili jakiś wał i jakieś drobne części (brak udaru). serwis jest dosłownie szybki. z tą młotowiertarką myślałem ze będzie odmowa, bo ją ciągle meczę prawie co dzień wiertła głownie fi 6,12 czasami fi26 kilka razy spadła z około 2.5m na beton jest mocna. jak mi padnie to kupię taką samą ale same body ( nie są takie drogie).

.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

Zdecydowanie Metabo choć Kawasaki też brzmi zacnie ;)

Andrew 100
Televes Q90AL

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

a ja kupiłem ostatnio hitachi młotowiertarkę i jak na razie jestem mega zadowolony na razie ma pół roku...

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Od dłuższego czasu używam hilti https://www.hilti.pl/technika-akumulatorowa/akumulatorowe-m%C5%82otowiertarki/r3159232 i nie wyobrażam sobie powrotu do pracy na kablu. Baterie wytrzymują naprawdę sporo odwiertów. Jedyny minus to cena. Opłaca się zakup jak robicie nie tylko instalacje u klientów i ma szanse zarobić na siebie. Trzeba poczekać też na promocje wtedy z wkętarka 2x aku i prostownikiem nawet za 2.5k netto można wyrwać.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

A coś do 500 zł brutto się znajdzie sensownego do okazjonalnego wiercenia? Czasami zelbet, czasami cegła

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Chyba śnisz :D Na Olx-ie jakaś młotowiertarka używana co ma z 2J. Do żelbetu.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Ktoś polecał tutaj tę: http://allegro.pl/mlotowiertarka-780w-2 ... 35777.html bez osprzętu niecałe 600 zł.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

chico pisze:
A coś do 500 zł brutto się znajdzie sensownego do okazjonalnego wiercenia? Czasami zelbet, czasami cegła

kup se skil-a ja mam chyba 1765 padła po trzeciej budowie a w sumie nie padła tylko szczotki się skończyły ale powiem że jest nie do zajechania

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Robiąc w budowlance i przetestowaniu w prawdziwym boju sporej ilości sprzętu, moja rekomendacja jest następująca:
Cena/jakość/moc - Bosch 2-28 DFV lub 3-28 DFR; koniecznie z wymiennym futerkiem;
Jakość/moc - Milwaukee PH28X, PH30X, a jak ktoś chce mocnych wrażeń to PLH28XE;

Z aku polecam do lekkich prac Milwaukee M12 CH lub M18 BH, do cięższych prac M18 CHX.

Za Boschem przemawia sensowna cena zakupu i co najważniejsze dostępność części w rozsądnej cenie. Wiercimy kilkaset otworów fi8-10 dziennie, a raz za kiedyś wymieniam tylko szczotki, ew.futerko. Czasami wyrobią się zębatki na wirniku lub zajadą łożyska, ale przez pierwsze 3lata wymienia to serwis, a później naprawiam sam i wiercą dalej :)
Przy sieci miałem 5lat DeWalt'a D25114 i była niezawodna, na budowie wytrzymała 1m-c :D, ale przekonany niezawodnością tego sprzętu kupiłem następne, teraz gdzieś kilka leży D25114, D25123, D25124 itp., A Bosch'e działają dopóki ktoś nie ukradnie...
AEG, Metabo, Makita, DeWalt - albo słabe, albo się psują, albo serwis nieopłacalny.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

jak wyżej.
brat ma firmę budowlaną - montują około 600 okien do tego rolety, bramy garażowe i drzwi zewnętrzne miesięcznie ... codziennie sprzęt jest używany. nie ma lekko.
kupili obecnie sprzęt Bosch Professional oraz Milwaukee.
co do modeli - jak wyżej lub mocniejsze serie, mocne w kur**ę, jak źle przekręcisz to Ci rękę wyrwie.
z handlowcem jest dogadany tak, że gwarancję ma praktycznie unlimited - jak się coś zepsuje, dostaje w zamian nowe by po prostu robota nie stała. nie może sobie na to pozwolić by mieć jakąkolwiek zwłokę.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2