Trzepak.pl

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: Wybór spawarki
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

SEiT pisze:
artur.l pisze:
SEiT, nie wiem skąd macie takie informacje, ale wasze źródło informacji jest co najmniej słabe.. ;) A oskarżenia, to poważna sprawa.
...
Sprawa numer dwa, uchwyty SOC są inne od produkcji ILSIN'a, ...;) https://www.youtube.com/watch?v=GZDUzr2JT5E
INNO może i przegrało sprawę, ale to ich sprawa i ich problem. Jeśli chcecie, możemy Wam wysłać uchwyt do oceny, sami sprawdzicie sobie jakość jak i projekt wykonania który nie jest taki sam jak Waszego producenta.

Zapewniam, że mamy dobre informacje, chyba że Wy lepiej wiecie niż Ilsintech, który dokładnie bada takie sprawy i przekazuje informacje swoim dystrybutorom. Czy myliłem się w temacie spawarek, które wycofaliście ze sprzedaży? Chyba nie, a informacje, którymi dysponowaliśmy przewyższały Waszą wiedzę - przypominam post "Zakup spawarki światłowodowej". Jak dostanę pozwolenie, to w poniedziałek powiem dla czego mamy tak dobre informacje :) Chodzi jeszcze o inny temat, który akurat Polski nie dotyczy więc nie wiem czy mogę o nim mówić.

Co do złączy SOC. Patent nie jest na uchwyty czy boot w złączu, który w Waszych produktach owszem są inne. Patent jest na system, który znajduje się wewnątrz tego białego elementu widocznego na wskazanym przez Was filmie (z ferulą). Z tego filmu widać, że jest to identyczne rozwiązanie w każdym szczególe jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny więc i wnętrze jest jak w rozwiązaniach Ilsintech. Nawet zatyczka złącza jest identyczna!
Polecam w takim razie ten film i proszę spróbować odnaleźć różnice w tym wewnętrznym elemencie. Zapraszam innych do oceny.
https://www.youtube.com/watch?v=bsp-2cOPVVg
Jeśli nadal Twierdzisz inaczej, to poproszę na e-mail fakturę za 2-4 złącza, które kupię i przekażę dalej do zbadania chociaż ten temat jest im znany :oczko: Mogę Wam wysłać również nasze złącza jeśli musicie dotknąć, żeby uwierzyć.
Specjalnie piszę o tym problemie, bo sprzedawcy mogą nie być wtajemniczeni w ten problem przez swoich dostawców a problem jest poważny - czytaj INNO.
Czy ktoś kto sprowadza patchcordy bezpośrednio z Chin sprowadził E2000, żeby na fakturze był bezpośredni ten symbol (E2000). Chyba nie, zapisuje się je jako np. SC2000. Dlaczego? Bo są chronione patentem i Celny mógłby się zainteresować tą sprawą.

w.wrona pisze:
Patent ten wygasa w kwietniu przyszłego roku.

ale jak na razie jest. Jak się skończy to zapewne pojawią się w wersji SOC :) chyba, że coś wykombinują.

Z nową dostawą wyślemy Wam po 2SCA/2SCU
http://www.fiberfox.co.kr/catalog/SOCcatalog.pdf - tu masz ładniej opisane ;)

A co do Ilsintech, to też mamy wiedzę oraz pewne informacje.. :oczko:

Leniwy eseista
Leniwy eseista

Czy mając w spawarce uchwyt SOC mogę używać wtyczki SOC rożnych producentów??

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

gucio1983 pisze:
Czy mając w spawarce uchwyt SOC mogę używać wtyczki SOC rożnych producentów??

Możesz używać jakich chcesz, inna sprawa to ochrona patentów o której mowa/walka tutaj na forum.. ;) Myślę że na temat SOC jest już tutaj wszystko.

Leniwy eseista
Leniwy eseista

Patenty to nie moja brocha, niech się martwią tym sprzedawcy. Więc na klienta ta walka na patenty wogole nie wpływa. Kupię sobie złącza SOC, które są po prostu dobre:) To jest dobra wiadomość:)

Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

Na rynku jest kilka systemów złączy SOC (Fitel, Fujikura, Sumitomo i nasz Ilsintech). Producent danej marki spawarek zapewnia osprzęt pod swój system SOC - wiadomo, każdy chce sprzedawać swoje. Każdy z tych systemów jest inny, oparty na własnych rozwiązaniach. Przykładowo Ilsintech posiada patent na rozwiązanie, o którym w ostatnim czasie jest "walka" na tym forum. Każdy z wymienionych producentów własną marką gwarantuje wysoką jakość swojego systemu. W SOC podobnie jak w złączach ważna jest jakość wypolerowania takiego złącza, jakość zastosowanej feruli (jej dokładność wykonania), oraz jakość innych elementów, które tworzą dany system. W Ilsintech jest to mechanizm wewnętrzny, który powoduje, że ferula jest ruchoma (przód-tył) jak to ma miejsce w standardowych złączach (gwarancja dopasowania złączy). I teraz jeśli ten system źle jest spasowany, niedokładne odlewy elementów to złącze nie będzie się cofało lub cofnie się, jednak nie powraca do swojej pierwotnej pozycji. Do tego kiepskie polerowanie i czystość. To nie stwierdzenie marketingowe. Jak pisałem w ostatnim czasie zakupiliśmy podróbki dostępne na polskim rynku u wielu sprzedawców i sami sprawdziliśmy jak to wygląda. Każdy z zainteresowanych sam może to sprawdzić - kupić i porównać. Co dziwne, zdarzały się bardzo dobre podróbki co do działania których nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Jednak te były droższe niż oryginały :) Tutaj potwierdza się, że jakość kosztuje!
Fenomen systemu Ilsintech polega na niskiej cenie tych złączy przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości. Proszę sobie porównać ceny z konkurencyjnymi systemami. Na Trzepaku już jest wiele informacji o cenach innych producentów (~20 zł/netto min.)
Ilsintech ma uchwyty pasujące również do innych spawarek co również przyczynia się do popularności tego rozwiązania. Jednak inni producenci robią delikatne zmiany w swoich kolejnych wydaniach spawarek, żeby te nie pasowały z naszymi uchwytami. Czasami chodzi o dosłownie 0,5~1mm jakiegoś przesunięcia. Np. do Sumitomo w nowym modelu trzeba by delikatnie spiłować uchwyt pod złącze SC (róg pokrywy uchwytu), żeby pasował jak we wcześniejszym modelu. Oczywiście za jakiś czas zostanie to poprawione w naszym produkcie. Trzeba pamiętać, że walka pomiędzy producentami spawarek jest o miliony $. SOC w Polsce zaczyna dopiero swoją przygodę.
Ilość podróbek na rynku systemu Ilsintech pokazuje jak dobre jest to rozwiązanie i że się doskonale sprawdza w innych krajach. Producent postawił na ilość sprzedawanych złączy a nie na zarobek na pojedynczym złączu dla tego te złącza są bardzo atrakcyjne cenowo i coraz częściej wypierają nawet standardowe pigtaile (w określonych sytuacjach) mimo, że były stworzone z myślą o zakończeniach abonenckich w FTTH czy do wykonywania zakończeń w instalacjach przemysłowych (podłączenia do maszyn gdzie mamy bardzo ograniczone pole manewru).

artur.l pisze:

Pozwolę sobie je zdradzić skoro kolega przywołał do tablicy :oczko:
Firma FiberFox została założona przez ludzi, którzy pracowali wcześniej w Ilsintech. Przeło jakieś 8-10 osób z tego co mi wiadomo. To samo tyczy się INNO. Ilsintech w samej Korei zatrudnia ~300 osób + oddziały na świecie. W dużych firmach takie migracje się zdarzają - patrz CISCO. Mogę nawet wskazać gdzie co jest produkowane i zapewniam, że mamy dobre informacje w tej sprawie. Minusem tej sytuacji jest to, że jeśli w Waszych spawarkach zostanie zastosowany jakiś system pozycjonowania czy inny, który jest opracowany przez Ilsintech, to tak samo jak w przypadku złączy SOS INNO skończy się sprzedaż tych spawarek. Korea to nie Chiny gdzie każdy może robić co mu się podoba bez konsekwencji. Dlatego nie wypowiadam się w żaden sposób o spawarkach bo nie są one konkurencją dla naszego głównego modelu SWIFT K7. Nigdy nie krytykowałem na forum działania spawarki innej firmy bo każda spawarka jest dobra do określonych prac, możemy wskazywać różnice czyli co jedne mają czego inne nie posiadają. Od tego jak się sprawują są użytkownicy. Przez wiele lat sprzedawałem DVP i nigdy nie powiem nic złego o samej spawarce (doświadczenie mam w modelach 730 i 750). Nasze drogi rozeszły się z powodu konfliktu między firmami i podejściem DVP do interesów a nie jakości spawarek.
Jeśli ktoś pyta o szczegóły przy wyborze ofert, to oczywiście wskazujemy te istotne różnice, również te, które nie są eksponowane w innych ofertach, ale to najzwyklejszy marketing i każdy tak robi. Na tym to polega. Mamy sporo informacji na temat konkurencyjnych rozwiązań, eksperci Ilsintech każdą spawarkę, która potencjalnie może być konkurencją prześwietlają i przekazują nam ciekawe informacje. Wiemy dużo o warunkach gwarancji, które są w wielu przypadkach ciekawe i nie wyglądają tak jak by to mogło wynikać z kart katalogowych (nie są przekazywane szczegóły), jak jest realizowany serwis, kto za co musi zapłacić bo w wielu przypadkach to kosztuje. Sami też znamy się na tym, prowadzimy serwis spawarek Ilsintech wcześniej DVP i sami wyłapujemy słabe punkty konkurencji, co oczywiście wykorzystujemy. Sami opracowywaliśmy tłumaczenie oprogramowania na j. polski i nadal pracujemy nad ewentualnymi poprawkami.
Jeśli ktoś chce porównania spawarki innej z naszą to zapraszamy. Sami ocenicie czy są to istotne informacje poparte dowodami czy bzdury i sami będziecie mogli zapytać o te informacje drugą stronę. Konkurencja robi tak samo w stosunku do naszych produktów i jest to normalny proces.

P.S. Panie Arturze (WiSend) trzymamy za słowo, że otrzymamy Wasze złącza SOC do porównania

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

SEiT pisze:
Na rynku jest kilka systemów złączy SOC (Fitel, Fujikura, Sumitomo i nasz Ilsintech). Producent danej marki spawarek zapewnia osprzęt pod swój system SOC - wiadomo, każdy chce sprzedawać swoje. Każdy z tych systemów jest inny, oparty na własnych rozwiązaniach. Przykładowo Ilsintech posiada patent na rozwiązanie, o którym w ostatnim czasie jest "walka" na tym forum. Każdy z wymienionych producentów własną marką gwarantuje wysoką jakość swojego systemu. W SOC podobnie jak w złączach ważna jest jakość wypolerowania takiego złącza, jakość zastosowanej feruli (jej dokładność wykonania), oraz jakość innych elementów, które tworzą dany system. W Ilsintech jest to mechanizm wewnętrzny, który powoduje, że ferula jest ruchoma (przód-tył) jak to ma miejsce w standardowych złączach (gwarancja dopasowania złączy). I teraz jeśli ten system źle jest spasowany, niedokładne odlewy elementów to złącze nie będzie się cofało lub cofnie się, jednak nie powraca do swojej pierwotnej pozycji. Do tego kiepskie polerowanie i czystość. To nie stwierdzenie marketingowe. Jak pisałem w ostatnim czasie zakupiliśmy podróbki dostępne na polskim rynku u wielu sprzedawców i sami sprawdziliśmy jak to wygląda. Każdy z zainteresowanych sam może to sprawdzić - kupić i porównać. Co dziwne, zdarzały się bardzo dobre podróbki co do działania których nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Jednak te były droższe niż oryginały :) Tutaj potwierdza się, że jakość kosztuje!
Fenomen systemu Ilsintech polega na niskiej cenie tych złączy przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości. Proszę sobie porównać ceny z konkurencyjnymi systemami. Na Trzepaku już jest wiele informacji o cenach innych producentów (~20 zł/netto min.)
Ilsintech ma uchwyty pasujące również do innych spawarek co również przyczynia się do popularności tego rozwiązania. Jednak inni producenci robią delikatne zmiany w swoich kolejnych wydaniach spawarek, żeby te nie pasowały z naszymi uchwytami. Czasami chodzi o dosłownie 0,5~1mm jakiegoś przesunięcia. Np. do Sumitomo w nowym modelu trzeba by delikatnie spiłować uchwyt pod złącze SC (róg pokrywy uchwytu), żeby pasował jak we wcześniejszym modelu. Oczywiście za jakiś czas zostanie to poprawione w naszym produkcie. Trzeba pamiętać, że walka pomiędzy producentami spawarek jest o miliony $. SOC w Polsce zaczyna dopiero swoją przygodę.
Ilość podróbek na rynku systemu Ilsintech pokazuje jak dobre jest to rozwiązanie i że się doskonale sprawdza w innych krajach. Producent postawił na ilość sprzedawanych złączy a nie na zarobek na pojedynczym złączu dla tego te złącza są bardzo atrakcyjne cenowo i coraz częściej wypierają nawet standardowe pigtaile (w określonych sytuacjach) mimo, że były stworzone z myślą o zakończeniach abonenckich w FTTH czy do wykonywania zakończeń w instalacjach przemysłowych (podłączenia do maszyn gdzie mamy bardzo ograniczone pole manewru).

artur.l pisze:

Pozwolę sobie je zdradzić skoro kolega przywołał do tablicy :oczko:
Firma FiberFox została założona przez ludzi, którzy pracowali wcześniej w Ilsintech. Przeło jakieś 8-10 osób z tego co mi wiadomo. To samo tyczy się INNO. Ilsintech w samej Korei zatrudnia ~300 osób + oddziały na świecie. W dużych firmach takie migracje się zdarzają - patrz CISCO. Mogę nawet wskazać gdzie co jest produkowane i zapewniam, że mamy dobre informacje w tej sprawie. Minusem tej sytuacji jest to, że jeśli w Waszych spawarkach zostanie zastosowany jakiś system pozycjonowania czy inny, który jest opracowany przez Ilsintech, to tak samo jak w przypadku złączy SOS INNO skończy się sprzedaż tych spawarek. Korea to nie Chiny gdzie każdy może robić co mu się podoba bez konsekwencji. Dlatego nie wypowiadam się w żaden sposób o spawarkach bo nie są one konkurencją dla naszego głównego modelu SWIFT K7. Nigdy nie krytykowałem na forum działania spawarki innej firmy bo każda spawarka jest dobra do określonych prac, możemy wskazywać różnice czyli co jedne mają czego inne nie posiadają. Od tego jak się sprawują są użytkownicy. Przez wiele lat sprzedawałem DVP i nigdy nie powiem nic złego o samej spawarce (doświadczenie mam w modelach 730 i 750). Nasze drogi rozeszły się z powodu konfliktu między firmami i podejściem DVP do interesów a nie jakości spawarek.
Jeśli ktoś pyta o szczegóły przy wyborze ofert, to oczywiście wskazujemy te istotne różnice, również te, które nie są eksponowane w innych ofertach, ale to najzwyklejszy marketing i każdy tak robi. Na tym to polega. Mamy sporo informacji na temat konkurencyjnych rozwiązań, eksperci Ilsintech każdą spawarkę, która potencjalnie może być konkurencją prześwietlają i przekazują nam ciekawe informacje. Wiemy dużo o warunkach gwarancji, które są w wielu przypadkach ciekawe i nie wyglądają tak jak by to mogło wynikać z kart katalogowych (nie są przekazywane szczegóły), jak jest realizowany serwis, kto za co musi zapłacić bo w wielu przypadkach to kosztuje. Sami też znamy się na tym, prowadzimy serwis spawarek Ilsintech wcześniej DVP i sami wyłapujemy słabe punkty konkurencji, co oczywiście wykorzystujemy. Sami opracowywaliśmy tłumaczenie oprogramowania na j. polski i nadal pracujemy nad ewentualnymi poprawkami.
Jeśli ktoś chce porównania spawarki innej z naszą to zapraszamy. Sami ocenicie czy są to istotne informacje poparte dowodami czy bzdury i sami będziecie mogli zapytać o te informacje drugą stronę. Konkurencja robi tak samo w stosunku do naszych produktów i jest to normalny proces.

P.S. Panie Arturze (WiSend) trzymamy za słowo, że otrzymamy Wasze złącza SOC do porównania

Oczywiście że otrzymacie, wyślę osobiście. Co do dementowania Waszych postów, to po prostu mi się nie chce odpowiadać na pewne zarzuty, bo to śmieszne.
Cytuj:
Przeło jakieś 8-10 osób z tego co mi wiadomo.
- no jak mogę odpowiedzieć na to, jeśli pomylił się Pan pięciokrotnie podając liczby ? :oczko:
Ahh, zapomniałbym wspomnieć, już w tym tygodniu będzie język Polski, inżynierowie wciąż walczą z możliwością przedłużenia długości niektórych pól, bo język Polski to długi język aczkolwiek wszystko w tym tygodniu będzie dograne. Niestety, nie wszystko można zmieścić na tak kompaktowym sprzęcie ;)

Zdjęcie kiepskiej jakości, przyrównanie do zapalniczki.
Obrazek

Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

artur.l pisze:
- no jak mogę odpowiedzieć na to, jeśli pomylił się Pan pięciokrotnie podając liczby ? :oczko:

Muszę zmartwić Pana. To nie pomyłka. liczba 8-10 osób, to osoby, które opuściły firmę Ilsintech. Całkowita liczba pracowników tej firmy to jakieś 40-50 osób.
Chyba te niespełna 50 osób nie tworzy, produkuje i sprzedaje spawarki? To tylko część danych jakimi dysponujemy o tej firmie (adresy fabryk, nazwiska właścicieli, powiązania z innymi, wspomnianymi markami, itp...).
Ilsintech to już wspomniane 300 osób w Korei, gdzie są ich 2 fabryki, owszem mają również fabrykę w Chinach, która robi pewne komponenty, jednak składanie i produkcja głównych elementów mieści się w Korei. Do tego ponad 500 osób w oddziałach na całym Świecie.

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Nie udało się Panu wybrnąć z sytuacji, niestety.
Cytuj:
Firma FiberFox została założona przez ludzi, którzy pracowali wcześniej w Ilsintech. Przeło jakieś 8-10 osób z tego co mi wiadomo.

Tak więc napisał Pan że firmę założyło 8-10 osób które odeszły z Ilsin'a. Teraz tłumaczy się Pan że to nie pomyłka, bo 8-10 osób które Pan wymienił, tylko odeszły z Ilsin'a. A ja powiem że te dwie osoby które odeszły, pracują w dziale sprzedaży, ot taka sytuacja.
Zresztą, nie chcę wywlekać na wierzch powodów z jakich oni odeszli z Ilsintech. Co przełożyło się również na wzmocnienie jakości sprzętu FiberFox ze względu na pewne doświadczenie.. :oczko:

Zresztą, nie interesują mnie ilości oraz ewentualne powiązania takie jak nazwiska, adresy i bla blabla, a co do liczb... to przecież one się szybko zmieniają, dziś jest 50, jutro 100. Dziś dolar 3.70, jutro 3.90. Interesuje mnie, tak samo jak i powinna potencjalnych klientów jakość końcowa produktów, bo oni nie patrzą na to czy producent zatrudnia 100 osób, czy 10000000.
Dlatego jeśli ktokolwiek z Państwa ma wątpliwości co do jakości wykonania sprzętu, chętnie zrobimy prezentację.
P.S. Proszę nie ciągnąć już dyskusji na temat powiązań, liczb i innych rzeczach o których pisałem wcześniej, nie mam siły ani ochoty dyskutować o czymś, co dla użytkownika końcowego i tak nie będzie miało znaczenia. Co do connectorów SOC, proszę nie myśleć że zapomniałem, wyślę, jak tylko dojdzie większa tego ilość, jak mówiłem, dopilnuję tego osobiście.

Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

Proszę czytać ze zrozumieniem a nie manipulować odpowiedziami, żeby przykryć prawdę.
Przypomnę:
SEiT pisze:

to nie znaczy, że tyle osób założyło firmę FiberFox.
artur.l pisze:
Tak więc napisał Pan że firmę założyło 8-10 osób które odeszły z Ilsin'a. Teraz tłumaczy się Pan że to nie pomyłka, bo 8-10 osób które Pan wymienił, tylko odeszły z Ilsin'a.

Przeszło = odeszło a nie założyło, ot taka mała różnica

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

SEiT pisze:
Proszę czytać ze zrozumieniem a nie manipulować odpowiedziami, żeby przykryć prawdę.
Przypomnę:
SEiT pisze:

to nie znaczy, że tyle osób założyło firmę FiberFox.
artur.l pisze:
Tak więc napisał Pan że firmę założyło 8-10 osób które odeszły z Ilsin'a. Teraz tłumaczy się Pan że to nie pomyłka, bo 8-10 osób które Pan wymienił, tylko odeszły z Ilsin'a.

Przeszło = odeszło a nie założyło, ot taka mała różnica

Nawet gdybym manipulował, to i tak z tymi 8-10 Pan popłynął. Zresztą,mówiąc o powstaniu firmy FiberFox po co w takim razie chwalić się że 8-10 osób odeszło z Ilsin'a ? Czegoś tu nie kumam, aczkolwiek nieważne, nie chcę znać odpowiedzi :)

Edit : wycofujemy się z konwersacji, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. :gwizdek:

Ostatnio zmieniony pt, 20 mar 2015 23:12:07 przez artur.l, łącznie zmieniany 2 razy.

Leniwy eseista
Leniwy eseista

Używa ktoś Inno View 5?? Jakie wrażenia?
Ps. Proszę aby użytkownicy (handlowcy) @artur.l oraz @SEIT nie komentowali. Chcę usłyszeć opinie zwykłych posiadaczy, a nie marketingowy bełkot:)

Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

mamy inno ifs10 zapierdziela. jedyny mankament to jesli spawasz w zimie w busie i grzejesz sobie piecykiem lub w namiocie to potrafia parowac lustra

Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Padła spawarka, na szybko trzeba coś kupić co polecicie z tych: Eloik ALK-88A lub FSP-UP60H

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Papar pisze:
Padła spawarka, na szybko trzeba coś kupić co polecicie z tych: Eloik ALK-88A lub FSP-UP60H

Mamy Eloika od paru miesięcy i złego słowa nie mogę powiedzieć. Po prostu działa i robi robotę.

Leniwy eseista
Leniwy eseista

co byscie wybrali FSP-UP60H czy ofs-80 ec. W sumie bardo podobne spawarki

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

cygar pisze:
co byscie wybrali FSP-UP60H czy ofs-80 ec. W sumie bardo podobne spawarki

Mam FSP-UP60H i muszę powiedzieć że ma bardzo fajny support.

Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

Witam.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji możliwości spawarki Ilsintech SWIFT K7.
Do niedawna najlepsze spawarki rozróżniały włókna singlemode od multimode. Teraz poprzeczka została podniesiona i nasz model K7 jest w stanie rozróżnić różne typy włókien singlemode G.657. Identyfikuje osobno G.657 A2/B2 od G.657 B3.
Czy to ważne takie rozpoznawanie włókien? We włóknach A2/B2/B3 rdzeń jest inaczej widoczny niż w we włóknach G.652 czy G.657 A1 przez co w spawarkach nierozróżniających tych typów włókien może dochodzić do delikatnego przesunięcia rdzeni. Jak to wpływa na tłumienie spawu można się łatwo domyśleć.

https://www.youtube.com/watch?v=NQVNuVVo9Ic

Uwaga!!!. Zapraszamy wszystkich posiadaczy spawarek ILSINTECH SWIFT S3 do ich wymiany na najnowszy model SWIFT K7. Koszt takiej wymiany jest poniżej 50% wartości nowej K7. Z oferty mogą skożystać również osoby, których spawarki są już po gwarancji. Nowa spawarka objęta jest pełną gwarancją producenta i wsparciem technicznym naszej firmy. W celu poznania szczegółów promocji prosimy o kontakt z firmą: seit@seit.pl

Żółtodziób
Żółtodziób

Witam, na początku pragnę się przywitać jako nowy użytkownik forum. Stoję przed klasycznym pytaniem jaką spawarkę kupić. Przejrzałem sporo wątków na forum i przyznam się, że ciężko mi się odnaleźć i rozróżnić cenne informacje od marketingowego bełkotu. Nastawiam się na maks 500 spawów na miesiąc. Czy wystarczy coś tańszego np często wspominamy eloik alk88, czy raczej wypada kupić coś droższego? Czy odczuję dużą różnicę w eksploatacji, nie chciałbym przekroczyć kwoty powyżej 23tyś ). Czy może ktoś za ile można kupić sensowny reflektometr?

Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

kalkulator pisze:
Nastawiam się na maks 500 spawów na miesiąc. Czy wystarczy coś tańszego np często wspominamy eloik alk88, czy raczej wypada kupić coś droższego? Czy odczuję dużą różnicę w eksploatacji, nie chciałbym przekroczyć kwoty powyżej 23tyś ). Czy może ktoś za ile można kupić sensowny reflektometr?

Polecam nie wchodzić w spawanie, rynek jest już napchany, spawarki są tanie, jest dużo chińczyków i jest duża konkurencja.
23 tysiące to pewnie kwota z urzędu pracy.
Jeżeli tak to zgodnie z wymaganiami UE i UP trzeba kupić sprzęt nowy (tak mi się wydaje).
Z pytania sądzę, że jesteś zielony. Bo jakbyś miał doświadczenie to wiedziałbyś że kwota przeznaczona to na Japończyki używane.
A jak nie masz doświadczenia to ciężko będzie znaleźć zlecenia.
Lepiej kup sobie taki sprzęt żebyś go mógł potem sprzedać łatwo na allegro :)

Jeżeli masz doświadczenie to polecam tylko: fujikura 50s, 60s, 70s, fitel np 178.
Duże firmy te spawarki tolerują (nie wnikam czy słusznie czy nie), z sumitomo to już różnie bywa.
np. jak spawali dla niemieckiego wywiadu to tylko fitel i fujikura mogły być.
Reflektometry to musisz mieć kolego dwa: 850/1300 i 1310/1550 oraz fajnie jakby był 1625 live. Są jeszcze długości 1490/1650.

możesz kupić quad mm/sm 850/1300/1310/1550 ale jak ci się zepsuje tracisz możliwość wszystkich pomiarów. A i tak będzie brakować 1625.

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

czekolada1984 pisze:
kalkulator pisze:
Nastawiam się na maks 500 spawów na miesiąc. Czy wystarczy coś tańszego np często wspominamy eloik alk88, czy raczej wypada kupić coś droższego? Czy odczuję dużą różnicę w eksploatacji, nie chciałbym przekroczyć kwoty powyżej 23tyś ). Czy może ktoś za ile można kupić sensowny reflektometr?

Polecam nie wchodzić w spawanie, rynek jest już napchany, spawarki są tanie, jest dużo chińczyków i jest duża konkurencja.
23 tysiące to pewnie kwota z urzędu pracy.
Jeżeli tak to zgodnie z wymaganiami UE i UP trzeba kupić sprzęt nowy (tak mi się wydaje).
Z pytania sądzę, że jesteś zielony. Bo jakbyś miał doświadczenie to wiedziałbyś że kwota przeznaczona to na Japończyki używane.
A jak nie masz doświadczenia to ciężko będzie znaleźć zlecenia.
Lepiej kup sobie taki sprzęt żebyś go mógł potem sprzedać łatwo na allegro :)

Jeżeli masz doświadczenie to polecam tylko: fujikura 50s, 60s, 70s, fitel np 178.
Duże firmy te spawarki tolerują (nie wnikam czy słusznie czy nie), z sumitomo to już różnie bywa.
np. jak spawali dla niemieckiego wywiadu to tylko fitel i fujikura mogły być.
Reflektometry to musisz mieć kolego dwa: 850/1300 i 1310/1550 oraz fajnie jakby był 1625 live. Są jeszcze długości 1490/1650.

możesz kupić quad mm/sm 850/1300/1310/1550 ale jak ci się zepsuje tracisz możliwość wszystkich pomiarów. A i tak będzie brakować 1625.

Szczerze nie wiem co masz na myśli, mówiąc duże firmy tolerują takie i takie sprzęty - aczkolwiek mogę tylko powiedzieć że instalatorzy z Orange'a i innych "dużych firm" korzystają z naszych spawarek i nikt problemu nie robi.

/Piotrek

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Instalatorzy Orange krzyczą ze studzienek głośne "ku**a! ku**a! ku**a!" :zlosnik:

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

cabana pisze:
Instalatorzy Orange krzyczą ze studzienek głośne "ku**a! ku**a! ku**a!" :zlosnik:

ajajajaj :D
/P

Ostatnio zmieniony śr, 10 cze 2015 8:38:14 przez artur.l, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Taka prawda :zlosnik:

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

cabana pisze:
Taka prawda :zlosnik:

ban cabana :D

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

To się wytnie, ciii :oczko:

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna