Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

lukaszek pisze:
Może jak patrzycie większe moce może rozważcie bergo jednofazowy ok 6000W diesel

http://bergo.com.pl/

Mam taki użytkuje, mało pali dużo prądu generuje

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jak by co to mam jednego takiego wyciszonego z ATS na zbyciu ( zaczął być za mały do potrzeb) cena do dogadania f-vat

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator
Awatar użytkownika

Co myślicie o takim agregacie, do potrzymania UPS 3kv, obecne zużycie prądu mocno ograniczyłem do 500W. Dla mnie najbardziej istotny jest ATS aby był zamontowany przed zasilaniem szafy RACK.
https://allegro.pl/oferta/agregat-prado ... 8453158710

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

odgrzeje temat
mam siłownię flat packa 3 fazy choć obecnie podpięte dwie
prostowniki po 2kw
do tego jakiś sinus 800W co ciągnie serwery obciążony polowicznie
obecnie zużycie na poziomie do 2-2.5kw

jaki agregat?? przyglądałem się coś z bergo https://sklep.bergo.com.pl/glowna/11-ag ... 00-dp.html

nie bardzo mam pojęcie o agregatach a siłowni nie chce puścić z dymem

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Załącznik:
chrome_yoDwebd4SN.png
chrome_yoDwebd4SN.png [ 29.73 KiB | Przejrzano 1177 razy ]

Coś tam im nie działa :P

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

działa

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

thekrzos pisze:
Załącznik:
chrome_yoDwebd4SN.png

Coś tam im nie działa :P

już działa
http://bergo.com.pl/

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

ludozerca pisze:
odgrzeje temat
mam siłownię flat packa 3 fazy choć obecnie podpięte dwie
prostowniki po 2kw
do tego jakiś sinus 800W co ciągnie serwery obciążony polowicznie
obecnie zużycie na poziomie do 2-2.5kw

jaki agregat?? przyglądałem się coś z bergo https://sklep.bergo.com.pl/glowna/11-ag ... 00-dp.html

nie bardzo mam pojęcie o agregatach a siłowni nie chce puścić z dymem
Zadzwoń do gościa z bergo, koleś fajnie doradzą mi pierwotne moje założenia zakupu 3faz zmienil na 1faze i jestem zadowolony - zasilanie dom i różne urzadzenia

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ogólnie te agregaty z bergo nie są złe. Facet pisze ze japoński silnik, to nie prawda, to typowa chińska 186 dieslowska stosowana tez w innych agregatach z chrl, skoczkach, pompach do wody itd. Generator jest rzeczywiście nawinięty miedzią jednak patrząc po przekroju drutu parametry na tabliczce są mocno zawyżone. Mocno natomiast kuleje w nich sposób podłączenia tej tablicy sterowniczej, zastosowane przekroje przewodów i ogólnie wykonanie, te agregaty produkowane są jako przewoźne a nie stacjonarne co wymusza w nich układ pracy sieci jako IT. Bez profesjonalnych przeróbek nie mogą pracować w sieci TN. Natomiast ten niby SZR to już woła o pomstę do nieba, nigdy w życiu nie podłączył bym tego produkcyjnie do sieci elektroenergetycznej bo można ściągnąć sobie w najgorszym wypadku na głowę prokuratora. W najlepszym powstać może pożar. Układ ten nie spełnia jakichkolwiek norm stawianych takim systemom w PL czy UE. Pamiętajcie ze zespół z SZR musicie zgłosić do zakładu energetycznego. Tam zarządają od was pełnej dokumentacji. Tu nie dostajecie nic ponieważ żaden projektant pod takim SZR-em się nie podpisze. Jeśli podłączysz to do sieci i np. W przypadku uszkodzenia stycznika dojdzie do podania napięcia na sieć a na sieci będą akurat pracować ludzie i ktoś ucierpi pójdziesz siedzieć na długie lata. Nie bez przyczyny certyfikowany SZR kosztuje tyle co tu cały zestaw z agregatem.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Czy w czasach powszechnej fotowoltaiki nadal aż tak restrykcyjnie podchodzą do SZR?
Instalacje z papierami ale jest ich dużo więcej niż agregatów, ja bym nie był taki pewien że któryś choć 1 na 100 okolicznych falowników pomimo papierów nie zawiedzie podając napięcie na wyłączoną sieć i przy pracach na sieci raczej się wszystko uziemia dla bezpieczeństwa. Odróżnienie prawdziwego napięcia z sieci od napięcia z falowników u sąsiadów nie jest takie proste. Papier wszystko przyjmie i Chińczyk przyklei "CE" ale ja bym temu nie ufał.
Dla pewności można by dać dodatkowy stycznik od strony sieci, cewka zasilana z sieci i sieć podawana dalej przez styki NO tego stycznika, a agregat przez NC. Musiałyby zawieść jednocześnie 2 styczniki (równocześnie zwierając mechanicznie sprzężone styki 2xNO i 2xNC, co jest prawie niemożliwe), ten dodatkowy i ten w "SZR bez papierów".
A co do układu sieci IT - można zrobić we własnym zakresie, transformatorem separującym najlepiej z międzyfazowego 400V (włączanego wspomnianym stycznikiem) na izolowane 230V dopiero podawane na ten "SZR". Czy są jakieś przeciwwskazania do zasilania sprzętu komputerowego z takiej sieci?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Cytuj:
Czy w czasach powszechnej fotowoltaiki nadal aż tak restrykcyjnie podchodzą do SZR?
Instalacje z papierami ale jest ich dużo więcej niż agregatów, ja bym nie był taki pewien że któryś choć 1 na 100 okolicznych falowników pomimo papierów nie zawiedzie podając napięcie na wyłączoną sieć i przy pracach na sieci raczej się wszystko uziemia dla bezpieczeństwa. Odróżnienie prawdziwego napięcia z sieci od napięcia z falowników u sąsiadów nie jest takie proste. Papier wszystko przyjmie i Chińczyk przyklei "CE" ale ja bym temu nie ufał.

Kolego falownik on-gird to znacznie więcej niż dwa styczniki, to bardzo zaawansowana technicznie konstrukcja, falownik próbkuje sobie to co dostaje na wejściu, ustala napięcie oraz częstotliwość następnie na podstawie tego inwerter z napięcia DC przekształca na AC o określonych parametrach. Prędzej taki falownik przestanie działać zupełnie niż poda napięcie na sieć w momencie kiedy sam jej nie otrzyma na wejściu. Po za Tym sam znak CE to za mało dla ZE, zajrzyj sobie np. Na https://pgedystrybucja.pl/strefa-klienta/przydatne-dokumenty/akordeon-przydatne-dokumenty/Wniosek-o-przylaczenie-Wytworcy-oraz-Zgloszenie-przylaczenia-mikroinstalacji2
I zobacz czego wymaga ZE przy przyłączeniu mikroinstalacji.

Cytuj:
Dla pewności można by dać dodatkowy stycznik od strony sieci, cewka zasilana z sieci i sieć podawana dalej przez styki NO tego stycznika, a agregat przez NC. Musiałyby zawieść jednocześnie 2 styczniki (równocześnie zwierając mechanicznie sprzężone styki 2xNO i 2xNC, co jest prawie niemożliwe), ten dodatkowy i ten w "SZR bez papierów".

Oczywiście możesz tak rzeźbić u siebie w garażu i się tym bawić ale przyłączenie tego na stałe do sieci to inna sprawa, w dalszym ciągu jeśli coś się stanie odpowiadasz Ty. Po pierwsze styczniki powinny posiadać pomiędzy sobą blokadę mechaniczną ( nie pozwala aby dwa styczniki znalazły się w tej samej pozycji poprzez mechaniczne blokowanie styków) po drugie blokada elektryczna w postaci sygnałów ze styków pomocniczych obu styczników. Na podstawie tych sygnałów sterownik PLC który steruje całym SZR wie w jakiej kolejności i kiedy ma załączyć poszczególne styczniki. Wymagane jest aby przerwa pomiędzy załączeniami wynosiła min. 2 s. Nie jesteś w stanie zrealizować tego poprzez wykorzystanie styków NO i NC bo jest to fizycznie nie możliwe. Nad tym wszystkim czuwa odpowiednio zaprogramowane PLC. Dopiero taki układ jest w stanie skutecznie zabezpieczyć układ SZR przed podaniem napięcia na sieć.

Cytuj:
A co do układu sieci IT - można zrobić we własnym zakresie, transformatorem separującym najlepiej z międzyfazowego 400V (włączanego wspomnianym stycznikiem) na izolowane 230V dopiero podawane na ten "SZR". Czy są jakieś przeciwwskazania do zasilania sprzętu komputerowego z takiej sieci?

Radzę zapoznać się z budową sieci IT oraz TN. To co chcesz zrobić to nadal będzie sieć IT. Istotą sieci TN jest to, ze posiada uziemiony punkt neutralny, to dzięki temu wkładają probówkę do gniazda 230 V w jednej dziurce masz fazę a w drugiej N. Przy układzie sieci IT nie masz uziemionego punktu N co będzie oznaczało że w obu dziurkach ( na końcach obu uzwojeń czy to trafo separacyjnego czy agregatu o jakim mowa) masz po ok. 120 V. Nie da się jednoznacznie ustalić który przewód jest fazowy a który N. Masz jedynie PE podłączone do obudowy. Nie muszę chyba dalej Ci mówić jak zachowają się zabezpieczenia w takim przypadku i co pojawi się na przewodzie N ( który w wielu przypadkach zwarty jest z obudową urządzeń) w twojej domowej instalacji jeśli podłączysz taki układ.
Kolejną sprawą jest działanie zabezpieczeń nadprądowych stosowanych powszechnie w instalacjach elektrycznych. W wielu przypadkach przy zasilaniu z takiego agregatu nie jesteś w stanie spełnić SWZ ( samoczynne wylaczenie zasilania) ponieważ I Max generowane przez taki agregat jest o wiele mniejsze niż prąd zadziałania bezpiecznika zabezpieczenia B16 czy B20.

Nie będę pisał już co się dzieje z cosinusem fi kiedy zaczynasz podłączać do agregatu UPS i inne odbiorniki O charakterystyce LC.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Pawciu dobrze prawi. Agregat z ATSem to jest gruby temat i sam niestety wtopiłem z agregatem wraz z beznajdzienym ATSem którego zakład energetyczny nie chciał zaakceptować. Więc do tematu podszedłem zupełnie inaczej. Większość urządzeń które zasilam ma dwa wejścia zasilania u mnie to wygląda tak, że agregat ma osobną sieć energetyczną do której podłączone są zapasowe zasilacze. Jak nie ma prądu to UPS podtrzymuje podstawowe gniazda i po krótkim czasie odpala się agregat (tym już może sterować ATS!) i pojawia się napięcie na drugim obwodzie. To jedyne prawidłowe rozwiązanie problemu.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Ogrzewam kotlet muszę kupić agregat maksymalna moc to około 2kw , przenośny . Co teraz warto kupić ? Moj stary marketowy właśnie poległ . Kiedys był tutaj polecany kipor jednak teraz niewiem gdzie go sprzedają . A może jest coś inego polecenia ? Potrzebna jedna faza 230V do 2 kw. Co polecacie ?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

możesz szukać 'pezal' -nie wiem czy robią na licencji kipora czy co, ale to jest kipor pod inną marką (nie jest to podróba).

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Kup jakikolwiek marketowy byle by miał 4kW. Ostatnio miałem sporo przeprawy z różnymi agregatami i powiem Ci że jak kupisz chińczyka z klonem silnika Hondy/Yamahy to zawsze znajdziesz do tego części. Agregaty niestety ale trzeba koniecznie co roku serwisować a co 5-8 lat robić przegląd wszystkiego. Najlepiej kupić 2-3 tańsze agregaty w cenie 1 porządnego którego i tak trzeba remontować i robić przeglądy - takie jest moje zdanie. Marka generalnie nie ma znaczenia.

http://devices.pl/

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2