Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Witajcie,
Padła maszyna z VMware, przy spięciu szlag trafił tablicę partycji dysków w raid10. Skanowanie dysków nie wykazało żadnych uszkodzeń, testdisk i kilka innych programów widzi dane na dysku, kilka z nich skopiowało dane z wirtualek windowsowych i linuksowych, ale niestety odtwarza partycję po partycji, ale linuksy zawsze mają po kilka partycji, więc jest chaos - nie wiadomo która partycja do jakiego systemu. Czy ktoś jest w stanie podsunąć mi rozwiązanie jak odbudować tablice partycji na dyskach GPT? Mam schemat struktury partycji.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

To, czy to vmware czy coś innego nie ma IMHO znaczenia, co to za maszyna i jaki kontroler RAID?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

th0massin0 pisze:
To, czy to vmware czy coś innego nie ma IMHO znaczenia, co to za maszyna i jaki kontroler RAID?

Maszyna i kontroler nie ma znaczenia. VMWare ma znaczenie, bo używa GPT i ma specyficzne formaty partycji.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Albercik pisze:
th0massin0 pisze:

Maszyna i kontroler nie ma znaczenia. VMWare ma znaczenie, bo używa GPT i ma specyficzne formaty partycji.

Jeśli dobrze rozumiem macierz nie rozleciała się, system bootuje, ale nie masz datastore?
Zerknij: http://vmwaremine.com/2014/06/23/use-pa ... partition/

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

th0massin0 pisze:
Jeśli dobrze rozumiem macierz nie rozleciała się, system bootuje, ale nie masz datastore?
Zerknij: http://vmwaremine.com/2014/06/23/use-pa ... partition/

Dokładnie, macierz jest ok, pokiełbasiły się tylko dane startowe w tablicy partycji. Próbowałem robić wg tej instrukcji, jest jednak problem, bo po tej operacji tworzy się tylko jedna partycja GPT, a poprzednio było ich kilka. Mam nawet zrzut tablicy partycji fdiskiem - niezbyt dokładny, ale widać wyraźnie nr sektorów na dysku - gdzie i jaka partycja się zaczyna i jaką ma pojemność. Problem jednak jest taki, że próbowałem kilkoma edytorami i żaden nie zapisał tego poprawnie. Partycje są domyślne, takie jak je tworzy instalator, więc zainstalowałem testowo na dysku o identycznej pojemności marki VMware i faktycznie parametry wszystkich partycji zgadzają się. Pomyślałem sobie, że może ponowna instalacja przerwana w porę pozwoli na odbudowanie tablicy zanim zostaną zapisane dane......ale nie odważyłem się jeszcze tego zrobić z wiadomych powodów.
Odzyskałem plik o wielkości dysku (1TB) z rozszerzeniem *.vhdx i próbuję go przekonwertować. Mam też pliczki *.vmdk po 465B każdy, w których są znaczniki wirtualek, ale nie bardzo wiem jak to połączyć i odtworzyć. VMware widzi te pliczki jako systemy, tyle, że nie potrafi ich otworzyć, bo to tylko jakaś forma "markerów". Taki pliczek wygląda tak:

Kod:
# Disk DescriptorFile
version=1
encoding="UTF-8"
CID=d0be5aa4
parentCID=ffffffff
isNativeSnapshot="no"
createType="vmfs"

# Extent description
RW 1069551616 VMFS "Hosting-Nowy-flat.vmdk"

# The Disk Data Base
#DDB

ddb.adapterType = "lsilogic"
ddb.deletable = "true"
ddb.encoding = "UTF-8"
ddb.geometry.biosCylinders = "66576"
ddb.geometry.biosHeads = "255"
ddb.geometry.biosSectors = "63"
ddb.geometry.cylinders = "66576"
ddb.geometry.heads = "255"
ddb.geometry.sectors = "63"
ddb.longContentID = "06067326c2feafacf8744a89d0be5aa4"
ddb.toolsVersion = "9541"
ddb.uuid = "60 00 C2 96 bf 47 d6 e9-fb aa 3f 0c e4 fa 13 d2"
ddb.virtualHWVersion = "11"

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

... czyli system nie bootuje i nie wiadomo co. Ok. :) Jeśli wiesz, jak ma wyglądać tablica partycji, co więcej masz już taką na identycznym dysku, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją przeszczepić (wcześniej wykonując kopię tamtej).
https://www.cyberciti.biz/tips/linux-ho ... e-mbr.html

Z tym vhdx to już za duży skrót myślowy (nie ta platforma). Najważniejsze dla Ciebie są vmdk, innymi słowy obrazy wirtualnych dysków twardych.

Na Twoim miejscu próbowałbym to poskładać pod Vmware Workstation.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie