Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: airfiber i szumy
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Witam
Ktos mi wytlumaczy dlaczego w airfiber5 i airfiber24 nie mam nigdzie podanych szumow jakie sa na kanale na ktorym pracuje urzadzenie ?

mam w jednym miejscu puszczona iptv przez af5, pomimo nieznacznie zwiekszajacej sie transmisji internetu, tv wieczorami zrywa, sonda pokazuje wieksze straty. Przypuszczam, ze af odbiorczy lapie syf z eteru, ale nie ma jak sprawzdic szumow.
Mam kanal 80mhz na downlinku i 20 w uplinku.

Tytuł: Re: airfiber i szumy
Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Sprawdź błędy fcs na lanie

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

to raczej rozłożenie przepustowości na proporcje 80/40. mniejsza z tym. uważam że pierwsze twoje pytanie powinno być zadane inżynierom ubnt a nie tu. dodatkowo z tego co pamiętam jak af24 dobija do 500 Mbit to zaczynają się błędy w multicascie (mówię o linku stabilnym jak skałą z max przepustowością) bo wtedy wolnego pasma zostaje Ci ze 120 Mbit.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Moze ktos przetrzepal forum ubnt i znalazl odpowiedz.
Z af24 zgadzam sie z Toba, mialem puszczona iptv przez at24 i musialem zrobic limit na vlanie z netem na 450mbps, reszta byla dla tv - pomimo tego i tak wieczorami raz na kilkanascie minut przycielo. Gdy uruchomilem swiatlowod, iptv zostala na af24 sama - przez 2-3 tygodnie telewizja dzialala ***. Ani jednego cięcia.
Przy AF5 wydaje mi sie, ze taki limit musialbybyc przy 200-250mbps. Na wiosne bedizemy wkopywac swiatlowod, do tego czasu musze jakos przetrzymac. Mysle, zeby w to miejsce dac/zamienic z wolnymi af24 (robia za backup).
Bledy fcs na interfejsice z af5 w przeciagu pol roku pojawily sie moze 2-3 razy.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

widi pisze:
Moze ktos przetrzepal forum ubnt i znalazl odpowiedz.
Z af24 zgadzam sie z Toba, mialem puszczona iptv przez at24 i musialem zrobic limit na vlanie z netem na 450mbps, reszta byla dla tv - pomimo tego i tak wieczorami raz na kilkanascie minut przycielo. Gdy uruchomilem swiatlowod, iptv zostala na af24 sama - przez 2-3 tygodnie telewizja dzialala ***. Ani jednego cięcia.
Przy AF5 wydaje mi sie, ze taki limit musialbybyc przy 200-250mbps. Na wiosne bedizemy wkopywac swiatlowod, do tego czasu musze jakos przetrzymac. Mysle, zeby w to miejsce dac/zamienic z wolnymi af24 (robia za backup).
Bledy fcs na interfejsice z af5 w przeciagu pol roku pojawily sie moze 2-3 razy.

microbursty które niestety występują przy łączeniu w jednej transmisji neta z TV o ile TV to w miarę stała jeśli chodzi o pasmo usługa to internet cechuje się dynamiką na poziome często niezauważalnym na wykresach bo samplowanie po prostu jest zbyt rzadkie i uśredniane. Jedynym wyjściem jest QOS i wydzielenie pasma gwarantowanego dal TV oraz zachowanie marginesu przepustowości by obsłużyć skokowy ruch. Dotyczy to tak samo światła jak i radia czy skrętki

Nowy temat  Odpowiedz w temacie