Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 118 19 20 21 22 23 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

17GHz było zawsze pasmem płatnym powyżej 0.1W EIRP- tak jest w obowiązującym rozporządzeniu (do 100mW bezpłatne powyżej płatne). Pewnie gdyby było używane jak należy nie było by problemu.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Kiedyś Kamil Cebulski pisał na blogu, że w Polsce prawo jest takie jeśli chodzi o prowadzenie księgowości firmy, że urzędnik uznaniowo może zawsze uznać, że czegoś nie można było wrzucić w koszty, albo, że cena po której coś sprzedajesz nie jest "rynkowa", czy, że sprzedałeś czegoś więcej niż masz na papierze, że sprzedałeś. Wniosek był z tego jeden: skoro i tak mogą zawsze udupić to nie warto w ogóle prowadzić księgowości. :zlosnik:

Także pewnie skończy się jak zwykle, urzędnicy pogrożą, nawet zmienią przepisy, a rzeczywistość będzie taka jak teraz. Zresztą spróbujcie teraz znaleźć sobie w miastach w wysokich punktach wolny kanał 5 GHz w CT na starszych UBNT, wszytko od 4,9 do 6,1 GHz zapchane. Mało tego, słyszałem o ludkach, którzy walą w paśmie 3,6 GHz bez licencji, tylko sprawdzają najpierw AirView czy komuś czegoś nie zakłócą. Trochę tylko będzie strach używać czegoś na 24 i 17 GHz, bo jednak wyłożona kasa nieporównywalnie większa od 5 GHz. I chyba właśnie o to chodzi, żeby mali nie mogli zbudować i tanio utrzymać wydajnego szkieletu. Najlepsze jest to, że bardziej w dupie będą ISP niż jacyś ludzie/firmy, którzy zastawią sobie link dla własnych potrzeb, bo ISP zawsze może mieć kontrolę, a oni mogą się obawiać tylko "uprzejmie donoszę" a i to nie zawsze.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Dlatego myślałem aby przekształcić firmę w stowarzyszenie, wtedy sieci będzie wewnętrzną siecią stowarzyszenia czyli formalnie nie będę isp.
Nie wiem jeszcze jak to prawnie wygląda, ale się nad tym coraz bardziej zastanawiam.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Ktoś kiedyś chyba na ispforum robił analizę prawna czy trzeba wpisywać się do tego rejestru w UKE, no i wyszło podobno że nie ma takiej konieczności, a więc nie ma kontroli, raportów, wymagań itd...... no a z minusów to brak wszystkich "przywilejów" dla Telekomów, jak dotacje dostęp do kanalizacji itd.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

6pac pisze:
17GHz było zawsze pasmem płatnym powyżej 0.1W EIRP- tak jest w obowiązującym rozporządzeniu (do 100mW bezpłatne powyżej płatne). Pewnie gdyby było używane jak należy nie było by problemu.

A ile kosztuje 17 GHz powyżej 100 mW?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

A czy wy nie bierzecie pod uwagę pasma 10 Ghz ? Mozna kupic licencje na caly powiat punkt-wielopunk i przechodzi w UKE z radioliniami. Bierzesz dwa kanaly i spokojnie daje rady. Koszt roczny nie taki duży ale pasmo licencjonowane

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik

Pytanie, czy będą chcieć sprawdzać, a jeśli tak, w jaki sposób.. na podstawie siis?
To nie są przecież sektory żeby je wyłapać na pierwszej górce...
Chyba że wpadają z niezapowiedzianą kontrolą (mogą?) pod maszt (dane z siis'a) to wtedy może...
Chyba że np. pan Zygmunt zgłosił zapotrzebowanie na dodatkowe mhz i wtedy przy wykupionej f to może podmeldować... ale na co by panu Z lub innemu takie pasmo... lte na tym niepuści...

Prośba do moderatora, o wydzielenie osobnego tematu?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

dobrą sprawą jest zoo dla infrastruktury, w jednym zoo mamy usługi i klientów, w drugim zoo sprzęt z małym obrotem.
Kary 3% i inne walą dla firmy z infrastrukturą...

druga sprawa, czy inet i kike tym się zainteresowali, czy liczą tylko składki?

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

kamikaze pisze:
Ktoś kiedyś chyba na ispforum robił analizę prawna czy trzeba wpisywać się do tego rejestru w UKE, no i wyszło podobno że nie ma takiej konieczności, a więc nie ma kontroli, raportów, wymagań itd...... no a z minusów to brak wszystkich "przywilejów" dla Telekomów, jak dotacje dostęp do kanalizacji itd.

Mam sieć ok. 500 szkodników, w światło nie pójdę bo same wiochy i nie stać mnie na to, także w oddali jest perspektywa sprzedania się za 3-4 lata komuś większemu który weźmie 5 czy 10 baniek z unii i zrobi światło.
Zakładając stowarzyszenie pozbyłbym się całej papirologii uke i kontroli, a "przywileje" jak dotacje i kanaliza raczej nie dla mnie.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Nie do końca się pozbędziesz ktoś kto prowadzi usługi telekomunikacyjne musi byc wpisany do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych z tego co wiem np gmina która robiła projekt 8.3 powinna być wpisana do rejestru stowarzyszenie nie wiem ale idąc tym tropem pewnie tak.

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

dalsza dyskusja o pasmie 17GHz tutaj: viewtopic.php?f=36&t=46840

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

kamikaze pisze:
6pac pisze:

A ile kosztuje 17 GHz powyżej 100 mW?

8k PLN za każde 1MHz widma (dotyczy radaru o emisji ciągłej tj wypełnienie cyklu impulsu powyżej 50% przebiegu cyklu)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Jesteś pewien? Mi z kalkulatora wyszło 10K za 56MHz. Chyba że jest liczone za 56MHz dolnego i górnego pasma to 20K rocznie. Gmina Wiejska ==>> Gmina Wiejska.
Twoja cena to nie przypadkiem PTMP (jeśli w ogóle na 17GHz jest taka opcja)?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Wracam do problemów z Siae + urządzenia MT np switch 260. Działa z każdym 260 jedyne co to zmiana Firmware na wyższy np Version 1.14 i wyłączenie auto negocjacji w sfp. W poprzednich wersjach nie ma ptaszka do wyłączenia auto negocjacji.

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

waciok pisze:
Wracam do problemów z Siae + urządzenia MT np switch 260. Działa z każdym 260 jedyne co to zmiana Firmware na wyższy np Version 1.14 i wyłączenie auto negocjacji w sfp. W poprzednich wersjach nie ma ptaszka do wyłączenia auto negocjacji.
Chyba nie ten temat :)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

W SIAE chce podłączyć tylko jeden port zarządzający (Superwisioning) do switcha w sieci, co za tym idzie mam dostęp do zarządzania Radiolinią tylko tą strona do której jest wpięty bezpośrednio kabel do portu 2 (czyli tam gdzie ustawiłem zarządzanie), skoro mam transmisje, link pacuje prawidłowo, czy da sie jakoś ustawić, żeby nie wkładać od drugiej strony kabla do portu 2 zarządzającego, tylko widać zarządzanie przez ten pierwszy port.
Tak jak ma to miejsce w ipasolinku, tam wystarczy wpiąć tylko jedno IDU do zarządzania, a i tak widać drugą strone linku.

W SIAE dodatkowo jak chce dać Open Far End to i tak nie otwiera mi drugiej strony, nawet jak po dwóch stronach jest wpiety kabel do portu zarządzającego. (wchodzi na defaultowy adres IP, mimo, że został zmieniony)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Masz dostęp do obu odu wpisując drugą maske, chyba że zmieniłeś na swoje ustawienia to w obrębie jednej adresacji widać jedno i drugie odu.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

To jak już tak pieknie wszyscy tłumaczą to powiedzcie mi jak zrobić następujący myk:

Swich A <---> Siae A ------------Siae B <-------> Swich B

tym linkiem chcę przepchnąć VLAN 100 - internet oraz Vlan 1 LAN
Siae po obu stronach podłączona do portu miedzianego z POE
Zaadresowana z podsieci ip dla LAN, ale przerzuca INTERNET (Vlan 100 ze swicha A do Swicha B)i do momentu kiedy którejś strony nie zbridguje to nie mam dostępu do zarządzania radiolinią

Jak to zrobić po bożemu?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

waciok pisze:
Masz dostęp do obu odu wpisując drugą maske, chyba że zmieniłeś na swoje ustawienia to w obrębie jednej adresacji widać jedno i drugie odu.

Włąsnie nie widać z pierwszego FODU (gdzie jest podpiety kabelek z zarzadzaniem)
Strona A adres 10.0.0.7/24 (tu zarzadzanie podpiete i mogę zarzadzać czyli transmisja i port 2)
Strona B adres 10.0.0.8/24 (tu kabelek tylko od transmisji port1)

Jak wywołuje open Far End to chce otworzyć mi adres domyślny radia strony B czyli 172.20.255.15

Zresztą nawet nie pinga mi drugiej strony, wychodzi na to, że po obu stronach trzeba podpiąc kabel do portu gdzie jest zarzadzanie

ANS

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Chciałbym na chwile wrócić do sytuacji z 6 i 7 strony tego wątku czyli o nędznej pomocy technicznej z Falesii.
Otóż kończyła Mi się owa nieszczęsna dzierżawa radiolinii i to był ostatni moment żeby postarać sie o jakąś rekompensatę za
kiepską obsługę. Napisaliśmy wiadomość do Falesii że chcemy aby uwzględnili w ostatnich dwóch FV rabaty za w/w obsuwę.
Wyobraźcie sobie, że dostaliśmy rozwiązanie umowy dzierżawy :zly: i zwrot radiolinii.
Ale jeszcze lepszy był akapit że jeśli gdzieś w sieci napiszę coś niepochlebnego o ich firmie i serwisie to pozwą Mnie do sądu o straty.
Paranoja jakaś :) Bynajmniej nie mam zamiaru milczeć i nadal uważam że Falesia zawaliła z pomocą techniczną a my przez to ponieśliśmy straty.

Wiec od teraz jak coś napiszecie złego o Falesii w Sieci to będzie na Mnie hehe :oczko:

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

bobas69 pisze:
Chciałbym na chwile wrócić do sytuacji z 6 i 7 strony tego wątku czyli o nędznej pomocy technicznej z Falesii.
Otóż kończyła Mi się owa nieszczęsna dzierżawa radiolinii i to był ostatni moment żeby postarać sie o jakąś rekompensatę za
kiepską obsługę. Napisaliśmy wiadomość do Falesii że chcemy aby uwzględnili w ostatnich dwóch FV rabaty za w/w obsuwę.
Wyobraźcie sobie, że dostaliśmy rozwiązanie umowy dzierżawy :zly: i zwrot radiolinii.
Ale jeszcze lepszy był akapit że jeśli gdzieś w sieci napiszę coś niepochlebnego o ich firmie i serwisie to pozwą Mnie do sądu o straty.
Paranoja jakaś :) Bynajmniej nie mam zamiaru milczeć i nadal uważam że Falesia zawaliła z pomocą techniczną a my przez to ponieśliśmy straty.

Wiec od teraz jak coś napiszecie złego o Falesii w Sieci to będzie na Mnie hehe :oczko:

Mi miły Technik z Falesi zawsze pomoże jak jest jakiś problem i właśnie chwile temu pomógł. :)

ANS

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

ans01 pisze:
bobas69 pisze:

Mi miły Technik z Falesi zawsze pomoże jak jest jakiś problem i właśnie chwile temu pomógł. :)

Ja też sobie chwalę współpracę z technikami falezjanów.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Też kupiłem u nich SIAE, kontakt z pomocą techniczna bezproblemowy.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Widzę, że falesia kontratakuje ;-)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

madmark pisze:
Widzę, że falesia kontratakuje ;-)

Nie wiem czy kontratakuje ale ja również kupowałem nie jedną radiolinie w Falesii i nigdy nie miałem problemu. Zakup za każdym razem przebiegał bez żadnych przygód, pomoc techniczna też była w porządku choć specjalnie to jej nie potrzebowałem. Zawsze jest tak, że głosy osób niezadowolonych dużo łatwiej się przebijają do ogóły niż tych zadowolonych. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupie i szukaniu opinii na temat sprzedawcy.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 118 19 20 21 22 23 Następna