Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Witajcie.

Podpisałem umowę na fajny komin. 50 m, śnieżka, brak innych operatorów. Mam teraz problem jak to połączyć czyli górę z dołem.

Co będzie wisieć:
- Radiolinie Siae i Racom
- Airfiber 24
- cała masa Mikrotików

Na dole przewidziałem szafę a w niej dużego UPS-a, swich UBNT EdgeSwich PoE 500W do zasilania MT. Teraz pytanie następujące:

Jak zrobić zasilanie dla radiolinii do góry?
Wychodzi na to że będziemy ciągnęli 24 skrętki zewnętrzne FTP zabezpieczone uziemieniem do góry i na dole (tu pytanie o pachpanel gigabitowy, przepuszczający PoE z zabezpieczeniem)
. Wciągniemy także światło do góry (24 lub 48j) i tu pytanie o jakąś fajną małą i hermetyczną przełącznice która powisi na kominie. Myślałem, żeby radiolinie zapinać do niej dedykowanymi pachcordami

Podsumowując:
- jak zasilić radiolinie,
- jaki pachpanel gigabitowy z uziemieniem przepuszczający PoE,
- jaka mała hermetyczna przełącznica światłowodowa na komin

Z góry dzięki za pomoc

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Nie taniej będzie na górę dać 2x 2.5mm i na dole 24V a na górze adapter poe na 24porty

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

ja dałem światło oraz 4x2,5 mm2 :D 2x48 i 2x230v :D odłączane na dole,
jak mi potrzeba to włączam 230 :D

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Też bym pchał na górę tylko światło+zasilanie. 24 skrętki? "Trochę" dużo. Jakby każda miała być na czubek komina to będziecie potrzebować ponad kilometr kabla :D No chyba, że to z zapasem i w rzeczywistości będzie tego z 10 sztuk. Nie lepiej jakieś konwertery, albo swiche z SFP? Jak dacie na każdy poziom coś małego (5 portów) to można spokojnie wstawić do jakiegoś alluboxa żeby wyładowanie nie zabiło. Z drugiej strony serwisowanie tego to może być masakra (wchodzenie na komin) i skrętki mogą mieć sens.

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

it-konsult pisze:
Wychodzi na to że będziemy ciągnęli 24 skrętki zewnętrzne FTP zabezpieczone uziemieniem do góry
nie żal kabla? Lepiej tak jak @CezaRRR pisze światło (+ 1 skrętkę na wszelki wypadek) i po problemie.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Odgrzeje kotleta...Ja mam skrzynkę na dole, i skrętki FTP pociągnięte na samą górę.( 10szt) Nie wyobrażam sobie w taką pogodę jak teraz włazić na górę i dłubać w skrzynkach.Od 1.5 roku nic złego się z tym nie dzieje:). Dobra rada to dać ok 5 skretek na zapas bo ja już 3x dokładałem. Teraz na 45 metrze wisi 8 anten i z POE zero problemów.Gdybym wieszał radiolinie, to dałbym w skrzynkę odpowiedni zasilacz i na górę wio z 48 Voltami. Jakoś nie czułbym sie dobrze wchodząc po stalowym mokrym kominie wiedząc że w kablach obok mnie leci 230V...

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

230V jest odłączane. Masz na dole np bezpiecznik/różnicówkę i włączasz zasilanie tylko jeśli jest na górze potrzebne do czegoś (typu wywiercenie jakiegoś otworu albo coś).

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

aż sie prosi czasem żeby te wykonane na białych przedłużaczach zasilanie 230v komuś po prostu odciąć. już widziałem na kominie byłej cukrowni na pierwszej galerii wsadzony w plastikowa puszkę przedłużacz, do niego wpięty następny w górę, a wszystko ładnie odkryte i wystawione na deszcz. nie przymocowane tylko po prostu leżało na galerii, nie będę pisał miejscowości, tylko ostrzegam bo będe tam znowu, że zrobię fotki , uprzątnę, a jeśli wpadnie ktoś z obiekcjami to powiadomię kogo trzeba, wiszą tam gsmy, zrobione jak nalezy, a miejscowy zrobił na szybko i zostało.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie