Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Iptv po radiolinii
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik
Awatar użytkownika

Witam czy ktoś przerabiał takie rozwiazanie ? Jest blok , brak możliwości kabla , około 50 mieszkańców czy jest sens czy po prostu odpuścić temat . Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

zależy jaka radiolinia i jaka TV :)

kilka platform ma w swojej ofercie TV po unicascie. u jednych działa to lepiej, u innych gorzej.
my po radiu oferujemy TV bez problemu i wiem że to działa prawidłowo bo działa podobnie do netfliksa/yt (mniejsza wydajność łącza = obniża się chwilowo jakość).

jak się uprzesz to multicast także da się puścić tylko musisz zwrócić szczególną uwagę na jakość sygnału, dostępność radiolinii i zaprojektować tak link by nie spadała modulacja, bo inaczej w czasie deszczu klienci Cie zjedzą :)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

@Orin jakiej platformy używacie do TV?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Mattebox

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

To im calkiem niezle ponoć unicasty wychodzą.
Tyle, że wiesz 50 mieszkańców x 20mb/s to sama TV.
Czemu kabel nie wchodzi w rachubę?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Przy multicascie to te 20 Mbit może i leci (najczęściej i tak bliżej 10-15 Mbit), natomiast unicast jest tak dobrze spakowany że spokojnie byś to sprzedał klientowi po radiu 5GHz :) Mowa oczywiście o TV w jakości FHD.

My to sprzedajemy u siebie w osobnym vlanie za UBNT serii M5 i jest spoko - klient działa sobie w necie z określoną taryfą, a vlan TV nie ma ograniczeń :) router w takim przypadku jaki by u klienta nie był to go podmieniamy tylko na hap lite by miało to ręce i nogi (chodzi najbardziej o stabilność działania, choć odkąd mamy TV to torch też już kilka razy przydał)

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik
Awatar użytkownika

Właśnie nie wiem dokładnie jak to zrobić , nie przerabiałem nigdy nic z usług tv, Skontaktuje się z nimi, jak to wgl cenowo wychodzi jeśli chodzi o klienta, jakie pakiety?
Jaka rurka na radiu powinna być ? , Budynek daleko w polach , od mojego punktu dystrybucji jakieś 4 km, Jeśli chodzi o sam blok całość okablowana skrętką kilka switchy po drodze.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Namiar do handlowca masz na ich stronie, zresztą tutaj też można to wkleić: Bruno Bagiński, tel. 723 57 57 57.

Na wszystkie rzeczy uzgodnione w umowie podpisałem NDA więc nie mogę za wiele napisać :) Jak dla mnie oferta pod względem stosunku jakość/cena jest najlepsza. Jeśli chodzi o samą cenę w stosunku do konkurencji, to są tańsze platformy IPTV. W temacie ITPV uważam że każdy powinien sobie wziąć każdą platformę dostępną na rynku do testów i podjąć decyzję po dłuższym okresie testów. Sam :) Ja najkrócej na testach STB miałem miesiąc, najdłużej - prawie rok :)

Obecnie nie ma platformy która byłaby tylko zła, lub tylko dobra. Każda ma własny zbiór cech które akurat ją określają względem konkurencji :) Uczulam jednak żebyś nie kierował się tylko ceną, bo to długofalowo może dać nieźle po d.... :) Znaczenie dla klienta oprócz ceny mają: kanały (ilość i jakość ale nie zapychaczy, tylko tych co ludzie chcą oglądać), działanie i obsługa dekodera, nowinki techniczne dostarczane wraz z TV (ale te działające - lepiej mieć STB z trzema funkcjami które działają cały czas, aniżeli taki z 50, z których stabilnie działa połowa lub mniej :) ); a dla Ciebie: stabilność platformy, czas wsparcia STB, kontakt z działem technicznym w razie W (już nie będę pisać na którego integratora wyzywano w ten weekend że w święta nie miał żadnego, ale to żadnego wsparcia technicznego :), czas usuwania ewentualnych bugów w sofcie (o ile występują), minima (czy jak to różni handlowcy starają się inaczej nazwać opłaty stałe), zdublowane dosyły kanałów (niekoniecznie przez pola antenowe w zasięgu jednej chmury) :) , zarządzanie klientami i STB (uruchomienie nowych klientów, personalizacja, zarządzanie taryfami, itp), materiały promocyjne, zewnętrzny marketing (choć tu są dwie szkoły - jedni go bardzo chcą, inni absolutnie nie. Ja należę do drugiej grupy).

Jedno z IPTV jest niezmienne: nieważne jakiego będziesz mieć dostawcę. W blokach jest łatwiej sprzedać tę usługę (a w szczególności gdzie jest zakaz wieszania TV-Sat na elewacjach :) ) Na wioskach idzie to ciężko, niezależnie od oferty cenowej, bo teraz NC+ i CP tak spuszczają spodnie że to masakra....

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Orin pisze:
Namiar do handlowca masz na ich stronie, zresztą tutaj też można to wkleić: Bruno Bagiński, tel. 723 57 57 57.

Na wszystkie rzeczy uzgodnione w umowie podpisałem NDA więc nie mogę za wiele napisać :) Jak dla mnie oferta pod względem stosunku jakość/cena jest najlepsza. Jeśli chodzi o samą cenę w stosunku do konkurencji, to są tańsze platformy IPTV. W temacie ITPV uważam że każdy powinien sobie wziąć każdą platformę dostępną na rynku do testów i podjąć decyzję po dłuższym okresie testów. Sam :) Ja najkrócej na testach STB miałem miesiąc, najdłużej - prawie rok :)

Obecnie nie ma platformy która byłaby tylko zła, lub tylko dobra. Każda ma własny zbiór cech które akurat ją określają względem konkurencji :) Uczulam jednak żebyś nie kierował się tylko ceną, bo to długofalowo może dać nieźle po d.... :) Znaczenie dla klienta oprócz ceny mają: kanały (ilość i jakość ale nie zapychaczy, tylko tych co ludzie chcą oglądać), działanie i obsługa dekodera, nowinki techniczne dostarczane wraz z TV (ale te działające - lepiej mieć STB z trzema funkcjami które działają cały czas, aniżeli taki z 50, z których stabilnie działa połowa lub mniej :) ); a dla Ciebie: stabilność platformy, czas wsparcia STB, kontakt z działem technicznym w razie W (już nie będę pisać na którego integratora wyzywano w ten weekend że w święta nie miał żadnego, ale to żadnego wsparcia technicznego :), czas usuwania ewentualnych bugów w sofcie (o ile występują), minima (czy jak to różni handlowcy starają się inaczej nazwać opłaty stałe), zdublowane dosyły kanałów (niekoniecznie przez pola antenowe w zasięgu jednej chmury) :) , zarządzanie klientami i STB (uruchomienie nowych klientów, personalizacja, zarządzanie taryfami, itp), materiały promocyjne, zewnętrzny marketing (choć tu są dwie szkoły - jedni go bardzo chcą, inni absolutnie nie. Ja należę do drugiej grupy).

Jedno z IPTV jest niezmienne: nieważne jakiego będziesz mieć dostawcę. W blokach jest łatwiej sprzedać tę usługę (a w szczególności gdzie jest zakaz wieszania TV-Sat na elewacjach :) ) Na wioskach idzie to ciężko, niezależnie od oferty cenowej, bo teraz NC+ i CP tak spuszczają spodnie że to masakra....

nie wspomniałeś, że w matebox nie ma .. paczki TVNów :foch:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Nie wspomniałem, faktycznie. Wyleciało mi to z głowy bo mnie to nie dotyczy :aqq:
Ale faktycznie - w ofercie podstawowej mieli tylko TVN zgodnie z zasadami must carry / must offer i tu oczywiście masz rację (nie wiem czy przez 2 lata się nic nie zmieniło w tej kwestii ale skoro piszesz w czasie teraźniejszym to raczej jest tak jak było)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Orin a jak załatwiłeś sobie TVNy gdzie z tematem trzeba uderzać i jakie $ trzeba na to łożyć?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Orin pisze:
a w szczególności gdzie jest zakaz wieszania TV-Sat na elewacjach :)
Przecież taki zakaz jest nielegalny w świetle prawa.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

zajadacz pisze:
Orin pisze:
a w szczególności gdzie jest zakaz wieszania TV-Sat na elewacjach :)
Przecież taki zakaz jest nielegalny w świetle prawa.

i tak i nie
jak nie ma zbiorczej inst TV/SAT to zakaz jest nielegalny ale jak jest zbiorcza to jest jak najbardziej legalny

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

hub_lan pisze:
jak nie ma zbiorczej inst TV/SAT to zakaz jest nielegalny ale jak jest zbiorcza to jest jak najbardziej legalny
Tylko, że wtedy można sobie wziąć CP/NC+ i podpiąć do takiej instalacji.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

zajadacz pisze:
hub_lan pisze:
Tylko, że wtedy można sobie wziąć CP/NC+ i podpiąć do takiej instalacji.

a i owszem

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

kaper-kp pisze:
Witam czy ktoś przerabiał takie rozwiazanie ? Jest blok , brak możliwości kabla , około 50 mieszkańców czy jest sens czy po prostu odpuścić temat . Pozdrawiam

Najprościej wstawić Avios proxy za radiolinią. Oszczędza się pasmo na radiu, a Korsec zapewnia prawidłowy dosył na mniej pewnym łączu niż światłowód, do tego daje możliwość zarządzania pakietami np. jak brakuje pasma, to można nieco okroić pakiety lub np. użyć SD zamiast HD itp.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie