Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Dostałem maila z HappyCall, że muszę zarejestrować konto prepaid. Na PLFon też jest taka informacja, choć jeszcze maila nie dostałem, z kolei na EasyCall, HaloNet, IPCall, Freeconet, Actio, iFon nie znalazłem takich informacji o konieczności rejestracji numeru. Czy PLFon i HappyCall są nadgorliwe, czy może reszta śpi i obudzą się w lutym, jak będą musieli wyłączyć połowę numerów?

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

z FCN nie zadzwonisz jak nie zarejestrujesz się.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

To, że teraz zakładając numer trzeba się rejestrować, to ja wiem. Pytam o tych klientów, którzy mają numer już jakiś czas. Na portalach piszą tylko o kartach SIM, ale ani słowa o VoIP.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

HaloNet mnie też męczy o rejestrację. Ale chyba już ich oleję, bo w zasadzie nie korzystam.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik

a czym się różni nowy numer od już istniejącego ileś lat?
vide sieci komórkowe. Jest obowiązek i tyle. Swoją drogą ja chyba też zrezygnuję z happycala. Wprowadzili opłaty za numer, a faktycznie się z tego praktycznie nie korzysta..

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

z tego co pamiętam.... jak zakładałem pierwszy numer telefonu kilka lat temu to wystarczył adres @ i jakiś tam "login"

aktualnie trzeba podać pełne dane ale nie pamiętam czy to w ogóle w jakiś sposób weryfikowali

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Happycall chce ksero dowodu lub notarialne poświadczenie prawdziwości danych. Chcą pesel, adres i nr dowodu. PLFon chce tych samych danych i albo ksero dowodu albo okazanie go podczas wideokonferencji z konsultantem. Mnie i GIODO nie podoba się żądanie tylu danych a zwłaszcza żądanie ksera dowodu, bo choć to legalne to stwarza ryzyko, że ktoś użyje tego ksera do jakiegoś przekrętu.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Loool ksero dowodu. Ja im mogę z 10 takich kser wysłać jak chcą. Każde na takie dane jak sobie zażyczą i z takim zdjęciem jakie chcą.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Tylko jak jakiś złodziej bierze siano od bociana na podstawie samego ksero dowodu to ścigają właściciela facjaty na tym kserze. A 99% ludzi nie umie bądź nie wpadło na pomysł modyfikacji takiego ksero w FotoSzopie. Wtedy jakoś sądy nie wpadają na pomysł, żeby rozstrzygać na korzyść pozwanego. Ale gdybym ja pobawił się FotoSzopem, poszedł sam po siano i bociany się połapią, to wtedy sądy mogłyby to bez problemu pod fałszerstwo podciągnąć.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

TytusXP pisze:
To, że teraz zakładając numer trzeba się rejestrować, to ja wiem. Pytam o tych klientów, którzy mają numer już jakiś czas. Na portalach piszą tylko o kartach SIM, ale ani słowa o VoIP.

Wszystkie nr, VoIP też (tak to by oszuści/przestępcy uciekli tutaj).
krasnoludek pisze:
a czym się różni nowy numer od już istniejącego ileś lat?

Tym że przy nowych żądają weryfikacji danych (na starych kontach można było wymyślać wszystko, ble, ble, bla...) i dlatego dane trzeba ponownie zweryfikować (jak ktoś przenosił nr od innego operatora, to weryfikacja była).
TytusXP pisze:
Happycall chce ksero dowodu lub notarialne poświadczenie prawdziwości danych. Chcą pesel, adres i nr dowodu. PLFon chce tych samych danych i albo ksero dowodu albo okazanie go podczas wideokonferencji z konsultantem. Mnie i GIODO nie podoba się żądanie tylu danych a zwłaszcza żądanie ksera dowodu, bo choć to legalne to stwarza ryzyko, że ktoś użyje tego ksera do jakiegoś przekrętu.

Z HappyCall zrezygnowałem po wprowadzeniu opłat za utrzymanie nr, ale w Halonet weryfikowałem już 2nr- wystarczy przelew z konta bankowego właściciela, w PLFon zakładałem konta latem (po wyłączeniu HappyCall, wykonuję połączenia do EU na komórki, a jest to sporo taniej) i one były parowane już z nr komórkowym (chyba dlatego nie dostaję od nich żadnych e-mail). P.S Nie wysłałbym żadnego ksero dowodu, nr PESEL...etc., niech później jakiś cwaniaczek pracujący tam wykradnie dane i dowiesz się że masz kredyt do spłacenia pół miliona. :nie:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie