Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

dostałem dzisiaj maila od UKE , myślałem że tylko raz do roku będę miał coś do nich wysyłać tak jak są np sprawozdania do marca... ale jednak jest coś jeszcze.
czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie to dane mam im podsyłać? są jakieś druki ? gdzie to wysłać ?

Kod:
Ta wiadomość została wysłana w dniu 13.12.2016 ze skrzynki operacyjnej plicbd@uke.gov.pl Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Dotyczy braku przekazywania danych wymaganych ustawowo do Platformy Lokalizacyjno Informacyjnej z Centralną Bazą Danych.

Informacja ta wysyłana jest na podane przez Państwa adresy zarejestrowane w Systemie Obsługi Użytkownika PLI CBD.

Ponieważ znajdują się one w trybie wysyłki UDW dlatego też w przypadku gdy dany adres związany jest z większą ilością firm

niż jedna prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia której firmy dotyczy nasza interwencja.

Zgodnie z obowiązującym Prawem telekomunikacyjnym* zobowiązani są Państwo przekazywać dane do PLI CBD

niezwłocznie, nie później niż w ciągu 24 godzin po ich aktualizacji. W przypadku braku zmian w ciągu ostatniego miesiąca

należy przekazać dane całościowe po uprzednim ustaleniu ich terminu przekazania za pośrednictwem systemu SOU

Przekazanie danych całościowych w takim przypadku (braku zmian danych w ciągu miesiąca) powinno odbywać się

nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Jak jesteś podłączony do PLI CBD to musisz przesyłać regularnie (chyba nawet codziennie) dane lokalizacyjne numerów twoich i przeniesionych do ciebie. Twój system do PLI CBD powinien to zapewniać.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Też to dostałem codziennie pliki incremental szły, ale puste i nie miałem zgłoszonego pobierania całościowego raz na miesiąc... tylko czemu dopiero teraz po takim czasie ???
Nie bardzo wiem co im odpisać bo kazali w ciągu 7dni wysłać wyjaśnienie...

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Też to dostałem,...

mimo że korzystam z zewnętrznej obsługi przez " LOVO " -

czy mi się wydaje czy to LOVO powinno za mnie to zrobić ? skoro zajmują się przenosinami numerów itp.. ktoś się orientuje jak to właśnie jest z tym ?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

To zależy co masz w umowie. Inna sprawa, że musisz im przekazywać te dane czyli dokładną lokalizację każdego numeru telefonu.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

H_C_K pisze:
Też to dostałem codziennie pliki incremental szły, ale puste i nie miałem zgłoszonego pobierania całościowego raz na miesiąc... tylko czemu dopiero teraz po takim czasie ???
Nie bardzo wiem co im odpisać bo kazali w ciągu 7dni wysłać wyjaśnienie...

ps: gdzie to wysyłasz - czy to w sou czy gdzie ?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

baroo pisze:
To zależy co masz w umowie. Inna sprawa, że musisz im przekazywać te dane czyli dokładną lokalizację każdego numeru telefonu.

PS: dzięki za info umowę sprawdzamy już ale pytanie gdzie to niby się wysyła im ? przez panel sou czy coś innego jeszcze powinno być ? pytam na zaś zanim cokolwiek zrobimy

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Wystawiam to na FTP, do którego łączą się z PLICBD i sobie pobierają pliki, incremental co godzinę jest pobierane, ale jeszcze w sou trzeba zgłosić dzień, w którym mają pobierać dane całościowe raz na miesiąc

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam,
jak się ma sprawa z Nettelekomem? Również otrzymaliśmy to pismo i nie wiemy, co odpisać. Od Nettelekomu dostaliśmy jedynie informację, że załatwiają sprawę z UKE, mamy uzbroić się w cierpliwość. Po 2 dniach przyszedł mail, aby ustalić z UKE termin przekazywania danych całościowych.
SOU -> Nowe Zgłoszenie -> Kategoria -> Dane Wsadowe -> Podkategoria -> Harmonogramy pobrań danych całościowych -> tutaj ustalamy termin, w którym przesyłane będą dane. Dane przesyłamy przez aplikację Teleport -> Zarządzanie PLI -> Zlecenie Full Batch.

Z racji, że dane klientów w Teleport nie są w pełni uzupełnione, prawdopodobnie trzeba wszystko uzupełnić ręcznie. Pytanie, w jaki sposób wysyłacie dane zaktualizowane? Dane całościowe, które nie uległy zmianie będą wysyłane co miesiąc w taki sposób, jaki opisałem wyżej.

Pozdrawiam

Nowy temat  Odpowiedz w temacie