Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: AVIOS / KORBANK
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Witajcie. Jak w temacie avios - korbank kto ma bo opinie sa roznie po necie. Potrzebuje
zasięgnąć info jak to działa faktycznie u was sa problemy ?

Tytuł: Re: AVIOS / KORBANK
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Z dzialaniem zadnych, nawet w unicacie. Problemy byly natomiast ogromne jesli chodzi o obsluge lienta. Na tyle duze, ze finlnie nie podpisalismy z nimi umowy.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

kolege albo jeszcze trzyma po weekendzie albo klawiatura sie konczy :) Ale fakt o ile usluga dziala ok o tyle dogadac sie z nimi jest wyjatkowo ciezko.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mam aviosa - usługa działa
fakt, powyłączałem wszystkie bajery jakie daje korbox, zostawiłem samą TV.

co do obsługi/decyzyjności to różnie, zależy chyba jak wstaną, raz jest super szybko, raz to człowiek by z 5 razy wytrzeźwiał. :)

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Technikę mają chyba najlepszą - STB szybkie (przełączanie kanałów, responsywność, dodatkowo przeglądarka) i najtańsze (5zł/mc), brak problemu z multicastami (nie trzeba testować wszystkich urządzeń, wymieniać routerów u klientów, zrywać włosy jak się pojawiają minimalne straty pakieów), oraz automatyczny backup sygnału TV. Programową teraz nie odstają, ceny mają niezłe. W sumie miałem na testy i się waham czy nie wziąć ale mam już umowę z evio a nie chce płacić 245 zł/mc extra:)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Gdyby był problem z obsługą zawsze można dzwonić do Pawła 601771379.

Jest też nowa oferta programowa od czerwca oraz nowe promocje związane z pakietami (to tak apropo tych 245 zł). Proszę zapytać na operatorzy@korbank.pl

Kończymy też produkcję KORBOX 3 ze światłowodem (ethernet lub G-PON). Na dniach będzie w ofercie.

Obecnie najbardziej popularnym STB jest Korbox Magic.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

To się Paweł uciesz jak wszyscy co maja jakiś problem zaczną do niego wydzwaniać nawet wieczorem. Po tygodniu będzie chciał podwyżki lub wyląduje w psychiatryku.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Taka praca :-)

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

No dobra Panowie od jutra testujemy odbieranie telefonów przez Pawła. (zobaczymy ile wytrzyma) :rotfl:

Maruderzy wszystkich krajów łączcie się :rotfl: :rotfl: z Pawłem.

Żarcik

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Po ponad pół roku bawienia się z Aviosem widzę, że z miesiąca na miesiąc coś się poprawia, ale na litość boską Tymek - macie olbrzymi potencjał - Korbox Magic chodzi jak marzenie - ale są takie niedociągnięcia pod względem obsługi technicznej że masakra. Mnie klienci za tego YouTube'a chcą powiesić - ja wiem, że to nie jest Wasza po części wina, ale trzeba byłoby jakoś ten temat ogarnąć. Poza tym wciąż po mejlingu czekam na odpowiedź jak uruchomić lokalny backup z DVB-T na pokładzie i do dnia dzisiejszego nie doczekałem się informacji jaki tuner mam kupić.

Poza tym moim zdaniem dla operatorów powinniście udostępnić możliwość wgrywania apek z Androida nawet dla celów testowych. To pozwoliłoby WAM przede wszystkim na jakiś feedback i umieszczanie aplikacji które na prawdę działają. Ja bym chętnie na Magic;u uruchomił sobie Kodi (XBMC) - nie myśleliście, żeby zintegrować swojej TV z takim kombajnem?

Kibicuję Wam mocno bo widzę że macie potencjał.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

A próbował ktoś puścić Aviosa po radiu???

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

IPTV po radiu dla zabawy i testów można ale produkcyjnie nie radze.
ja próbowałem i SD jakoś leciało HD się cięło.

Tytuł: AVIOS / KORBANK
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

U nas po radiu leci. Obecnie testy. Jeden kolega od nas testuje i jeden klient. Ja rownież kibicuje Korbankowi. Zgodzę się z broken, ze komunikacja z nimi szwankuje :( tak czy siak jestem na etapie podpisywania umowy.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Ja właśnie w piątek dostałem na testy. Jak odpalę proxy to dam znać jak działa. Bez proxy czasami się tnie na kilka sekund (oczywiście łącza nie brakuje). Jeżeli chodzi o dekoder to mały i elegancki, ale interfejs jest niedopracowany, kanały przełączają się bardzo szybko.

Resztę opiszę jak przetestuję.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

@ broken

1) nie możemy pozwolić na wgrywanie aplikacji, ponieważ mamy IPTV. Możemy zrobić w OTT, ale na OTT jest licencja na 5 kanałów na krzyż.

2) Youtube jest APKą Googla, a oni ciągle sobie coś zmieniają. Obecnie ich apka działa, choć ma problemy z płynnością. Zawsze można wejść przeglądarką na m.youtube.com i tam działa płynnie, bo Korbox Magic ma mocny procek.

3) Backup z DVB-T: pisz na noc @ avios.pl

4) Na początku myśleliśmy o KODI, ale to się nie sprawdziało. Ludzie wolą takie menu telewizji jakie jest obecnie. Może jako osobną APKę możemy to wrzucić, ale potrzebny byłby ktoś do gruntwnego przetestowania.

No i generalnie dzięki za uznanie dla Magica! :-) W styczniu Korboxy UHD 4K :-)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o tego YouTube'a to będę męczył z nim bułę. Wiem, że teraz pojawiła się opcja m.youtube.com - ale weź to spróbuj obsługiwać z pilota - nie ma takiej szansy. Dziwi mnie to, że oryginalna aplikacja YT strasznie się przycina. Podejrzewam, że gdzieś w tle jest instancja wideo (pewnie z aplikacji telewizyjnej) włączona i Android źle obsługuje overlaya - stąd to klatkowanie - bo grafika nie radzi sobie z podwójnym nakładaniem obrazu - co ciekawe - aplikacja do oglądania multimediów działa w porządku - może trzeba spróbować zrobić w momencie uruchamiania aplikacji YouTube'a permanentnego killalla dla aplikacji TV?. Co do backupu przez DVB-T to temat już w drodze.
Z aplikacji które powinny się znaleźć a myślę że nie kolidowałyby z działaniem TV to dostęp do Spotify - nie wiem czy i jakie ingerencje musiałyby być poczynione i jakby to się integrowało z samym softem Korboxa - ale to też chyba jest do sprawdzenia. Ludzie mimo wszystko z tego korzystają i w tym i ja i bardzo chętnie bym się uraczył możliwością korzystania z tego. Kolejną rzeczą która byłaby ciekawa to obsługa UPNP i możliwość oglądania filmów/plików z NASa podłączonego do sieci - ale to już chyba za dużo wymagam ;)

http://devices.pl/

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

1) YT - gdyby cos leciło w tle, to byłby dźwięk. Nie ma możliwości wystąpienia tego błędu w obecnym firmware. Właśnie problem polega na tym, że YT nie używa natywnego playera boxa, tylko idzie przez androidowy HTML5. Pewnie dlatego klatkuje, choć box ma dużo IDLE w tym czasie.
m.youtube.com oczywiście tylko z KorPilota.

2) Spotify - możemy sprawdzić. Na K2 się nie sprawdził, ale teraz mamy w Magic dwa rdzenie to chyba będzie ok. Odświeżymy wątek. Obsługa też praktycznie z KorPilota.

3) UPNP / DLNA itd - w kolejce, ale daleko... Przed nimi jest jeszcze Miracast. :-)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Od 31. marca 2016 roku jestem klientem Korbanku. Po pierwszych 24h zgłosiłem rwanie sieci WiFi na dzierżawionym urządzeniu (Korbox). Mija rok, a ja (a raczej Korban) do tej pory nie uporałem się z problemem rwania sieci (gubi pakiety PING, zrywa połączenia VOIP) pomimo używania zdecydowanie lepszych routerów. Firma mizernie podchodzi do mojego problemu, w którego rozwiązanie po mojej stronie kosztowało już więcej niż dwukrotność kosztów umowy z tym operatorem. Niestety firma winą obarcza Wifi, kiedy błędy występują również bezpośrednio na kablu. Dodatkowo dodam, że ta sama infrastruktura domowa nie generuje problemów przy wpięciu innego dostawcy Internetu.
Problem jest w trakcie rozwiązywania, więc może ustąpi, ale zważywszy na rok jego trwania zdecydowanie odradzam usługi tej firmy. Ja korzystam już równolegle z drugiej, bo szkoda mi wulgaryzować pod nosem korzystając z rozmów wideo...

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

lukasz_r pisze:
Od 31. marca 2016 roku jestem klientem Korbanku. Po pierwszych 24h zgłosiłem rwanie sieci WiFi na dzierżawionym urządzeniu (Korbox). Mija rok, a ja (a raczej Korban) do tej pory nie uporałem się z problemem rwania sieci (gubi pakiety PING, zrywa połączenia VOIP) pomimo używania zdecydowanie lepszych routerów. Firma mizernie podchodzi do mojego problemu, w którego rozwiązanie po mojej stronie kosztowało już więcej niż dwukrotność kosztów umowy z tym operatorem. Niestety firma winą obarcza Wifi, kiedy błędy występują również bezpośrednio na kablu. Dodatkowo dodam, że ta sama infrastruktura domowa nie generuje problemów przy wpięciu innego dostawcy Internetu.
Problem jest w trakcie rozwiązywania, więc może ustąpi, ale zważywszy na rok jego trwania zdecydowanie odradzam usługi tej firmy. Ja korzystam już równolegle z drugiej, bo szkoda mi wulgaryzować pod nosem korzystając z rozmów wideo...

Ale o czym Ty tu rozmawiasz? Inni o usługach dla operatorów, a Ty o tym że masz jakąś indywidualną usługę. Co nas to obchodzi że masz ch...y router i net Ci ssie czy nie ssie?
Cytujac klasyka: Stary ale co to ma do smalca? Gdzie w Twojej opowieści świetlówki? P...sz coś o Niemcach, a to nie ma sensu.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

:rotfl:

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

lukasz_r pisze:

Jarek?? po reinkarnacji :rotfl:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie