Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: HUAWEI HS8546V1/v2
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Witam

Jaki aktualnie firmware jest najbardziej stabilny do tych urządzeń?
Na HS8546V mamy wgrany V3R017C10S105 i jest on mało stabilny jedne końcówki maja uptime 20 dni inne po wyłączeniu z prądu potrzebują restart prądowy z pięć razy nim zaskoczą.
Teraz dostaliśmy dostawę HS8546V2 (V2) i jeszcze nie testowaliśmy, ale tutaj widzę V3R017C10S125.
Z tego co dowiedzieliśmy się w Wiśle to najbardziej stabilny podobno jest soft 138 i 155, a jeszcze inni mówią pozbądź się tych bramek i zastąp je HS8145V.
Jakie są wasze doświadczenia?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

ja partię z najbardziej stabilnym softem jaki miałem to był 108. ogólnie zmigrowałem na 8145 i mam święty spokój

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Problemy z nimi nie zależą od wersji softu, bo występują na wszystkich wersjach. Generalnie to nie ma co się z nimi męczyć, jeśli dostałbym karton, w którym na 5 wyjętych 2 nie działają to odesłałbym go z powrotem. HS8145V wydają się być dobrą alternatywą - mam jedną sztukę i mimo molestowania na różne dziwne sposoby nic się z nim dziwnego nie dzieje, wstaje za każdym razem.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

z tego co wiem w HS8546 jest skopany shell a nie tylko firmware. Miałem na testach karton z "najlepszym softem i shellem" i nie powiem, było znacznie lepiej.

Ale to po prostu i tak nie to co sprawdzone końcówki. Klienci by mnie zjedli gdybym im oferował usługę w której wifi tak czy siak przestaje działać po 2 tygodniach. Toż to uryna jak się stosowało blackboxy i inne wynalazki w sieci. Tylko restarterów przy OLTach brakuje :D

Na ten moment jedna sztuka HS8145V wywinęło mi tylko jeden numer z softem: po wgraniu nowej wersji wyciągnęło skądś całkiem inny soft, całkowicie po chińsku, który do niczego innego nie był podobny (był zielono-niebieski, z ładnymi animacjami reprezentującymi działanie sieci). Sam w sobie był całkiem fajny i znacznie bardziej intuicyjny. Minus był tylko taki, że trzeba go było obsługiwać z tłumaczeniem w locie chińskich znaczków bo inaczej ni chu chu :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Orin pisze:
z tego co wiem w HS8546 jest skopany shell a nie tylko firmware. Miałem na testach karton z "najlepszym softem i shellem" i nie powiem, było znacznie lepiej.

Nie wiem o czym mówisz - możesz rozwinąć temat?
Cytuj:
Na ten moment jedna sztuka HS8145V wywinęło mi tylko jeden numer z softem: po wgraniu nowej wersji wyciągnęło skądś całkiem inny soft, całkowicie po chińsku, który do niczego innego nie był podobny (był zielono-niebieski, z ładnymi animacjami reprezentującymi działanie sieci). Sam w sobie był całkiem fajny i znacznie bardziej intuicyjny. Minus był tylko taki, że trzeba go było obsługiwać z tłumaczeniem w locie chińskich znaczków bo inaczej ni chu chu :)

To raczej nie numer z softem tylko branding pod jakiegoś operatora, restorehwmode.sh powinno załatwić sprawę. Podobnie jak w przypadku "niedziałającego www" - nie trzeba zmieniać softu, reset do fabryki i powinien działać.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

ad 1. Shell - z tego co wiem zmienia bootloader i kilka innych parametrów wpływających na stabilność działania ONU. Sprawdziłem w praktyce i faktycznie tak było - bez zmiany firmware ONU zaczynało pracować stabilniej, wstawało za każdym razem po zaniku prądu, itp.... jedna rzecz co mi się przypomniała w związku ze zmianą shella - ONU zmieniało oznaczenie lasera z B+ na C+ :) w polu "manufacture-info".

ad 2. restorehwmode.sh nie załatwiło sprawy w żaden sposób. najlepsze jest to, że chińskie GUI pojawiło się dopiero po: wyjęciu ONU z pudełka, skasowaniu mu ustawień do fabryki i wgraniu spreparowanego pliku konfiguracyjnego. Dopiero wtedy pojawił się całkiem inny GUI zaszyty w soft. Od tej pory: kasowanie ustawień, przywracanie ustawiń fabrycznych przez www, przyciskiem, skryptem - nic już nie dało :) najlepsze że soft był w pełni kompatybilny z moim plikiem konfiguracyjnym, bo ustawiało się wszystko prawidłowo, tylko to GUI było ..... inne :)

Tak to wyglądało u mnie:

Obrazek

Obrazek

Menu pobierało sobie parametry online z działania poszczególnych usług, więc było znacznie bardziej "user-friendly". Jak dobrze pamiętam, to ten soft nie miał domyślnie użytkownika root (nawet dla telnetu), tylko chyba useradmin jak nie pamięć nie myli. Ktoś musiał przy nim więc ciut pogrzebać.

ONU poleciało na serwis

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Orin pisze:
ad 1. Shell - z tego co wiem zmienia bootloader i kilka innych parametrów wpływających na stabilność działania ONU. Sprawdziłem w praktyce i faktycznie tak było - bez zmiany firmware ONU zaczynało pracować stabilniej, wstawało za każdym razem po zaniku prądu, itp.... jedna rzecz co mi się przypomniała w związku ze zmianą shella - ONU zmieniało oznaczenie lasera z B+ na C+ :) w polu "manufacture-info".

Muszę przyznać, że średnio zrozumiałem to, co napisałeś. Chyba przede wszystkim nie rozumiem co masz na myśli pisząc "Shell".

Cytuj:
ad 2. restorehwmode.sh nie załatwiło sprawy w żaden sposób. najlepsze jest to, że chińskie GUI pojawiło się dopiero po: wyjęciu ONU z pudełka, skasowaniu mu ustawień do fabryki i wgraniu spreparowanego pliku konfiguracyjnego. Dopiero wtedy pojawił się całkiem inny GUI zaszyty w soft. Od tej pory: kasowanie ustawień, przywracanie ustawiń fabrycznych przez www, przyciskiem, skryptem - nic już nie dało :) najlepsze że soft był w pełni kompatybilny z moim plikiem konfiguracyjnym, bo ustawiało się wszystko prawidłowo, tylko to GUI było ..... inne :)
Menu pobierało sobie parametry online z działania poszczególnych usług, więc było znacznie bardziej "user-friendly". Jak dobrze pamiętam, to ten soft nie miał domyślnie użytkownika root (nawet dla telnetu), tylko chyba useradmin jak nie pamięć nie myli. Ktoś musiał przy nim więc ciut pogrzebać.

To nie był jakiś inny soft, tylko branding pod operatora. Taki branding potrafi zmienić wygląd menu, defaultowy config itd. To, że był kompatybilny z Twoim xmlem konfiguracyjnym wcale mnie nie dziwi, przecież te wszystkie xmle z różnych modeli są generalnie takie same. Bardziej dziwi mnie jak to przetrwało restorehwmode.sh. Szkoda, że go już nie masz, chętnie bym popatrzył co to dokładnie było.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Nie jestem programistą, staram się jedynie opisać to co mi przekazał sprzedawca w sprawie tych ONT. Z tego co kojarzę plik miał ok 200 KB, miał słowo "shell" w nazwie i wrzucało się go przez jakiś chiński program. Na 100% nie był to firmware. Temat średnio mnie interesuje bo HS8546V2 nie będę mieć w sieci. Wiem że od pewnego czasu do nas trafiają już ONU z nałożoną tą łatką i softem 108, co w sumie daje najbardziej sensowny wariant softu.

Wg mnie to ta łatka korygowała jakieś parametry na podobnej zasadzie co Twoje łatki, bo część składni przy podglądzie była zapisana otwartym tekstem, a reszta to był skompilowany kod.

Ten ciekawy HS8145V leży u sprzedawcy na serwisie. Jak jesteś bardzo ciekaw, to na PW podam Ci firmę i numer RMA. Jeśli z nimi współpracujesz to może Ci go wypożyczą. Szef ich serwisu sądząc po jego minie jak mu to opisywałem nie miał jeszcze takiego przypadku :D

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Orin pisze:
Nie jestem programistą, staram się jedynie opisać to co mi przekazał sprzedawca w sprawie tych ONT. Z tego co kojarzę plik miał ok 200 KB, miał słowo "shell" w nazwie i wrzucało się go przez jakiś chiński program. Na 100% nie był to firmware. Temat średnio mnie interesuje bo HS8546V2 nie będę mieć w sieci. Wiem że od pewnego czasu do nas trafiają już ONU z nałożoną tą łatką i softem 108, co w sumie daje najbardziej sensowny wariant softu.

Ok, teraz kojarzę o czym mówisz. Zapomniałem całkiem, że miałem zobaczyć co dokładnie robi ten program.

Cytuj:
Wg mnie to ta łatka korygowała jakieś parametry na podobnej zasadzie co Twoje łatki, bo część składni przy podglądzie była zapisana otwartym tekstem, a reszta to był skompilowany kod.

Moja tylko dodaje jeden plik, a w tym, co ten program wrzuca, jest jeszcze jakiś binarny fragment, który nie wiem co dokładnie robi. Przy czym przepakowałem ten plik do formy, którą akceptuje olt, ale albo to nie zadziałało (bo sam program wrzucający robi coś jeszcze), albo nie udało mi się tego zrobić dobrze i ten ostatni binarny fragment nie zrobił tego, co miał zrobić.

Cytuj:
Ten ciekawy HS8145V leży u sprzedawcy na serwisie. Jak jesteś bardzo ciekaw, to na PW podam Ci firmę i numer RMA. Jeśli z nimi współpracujesz to może Ci go wypożyczą. Szef ich serwisu sądząc po jego minie jak mu to opisywałem nie miał jeszcze takiego przypadku :D

Raczej z nimi nie współpracuję, bo nie współpracuję z żadną firmą, ale możesz podesłać namiary, może akurat uda się jakoś dogadać.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Dostaliśmy soft do tych bramek aby przetestować stabilność.

HS8546V_V300R017C10S155B084.bin 36.25 MB
8546v138 V2 GPON.bin 35.24 MB
HS8546V_V300R017C10SPC108.bin 35.01 MB

Czy ma znaczenie czy to jest wersja V lub V2?

Do HS8546V2 próbowałem wgrać poniższe wersje i tyle z tego wyszło:
8546v138 V2 GPON.bin - nie wgrał się na HS8546V2 ( Upgrade failed ) czynność wielokrotnie powtarzana
HS8546V_V300R017C10SPC108.bin wgrał się na HS8546V2 ale pokazuje V3R017C10S125
HS8546V_V300R017C10S155B084.bin - nie wgrał się na HS8546V2 ( Upgrade failed ) czynność wielokrotnie powtarzana

Jakie dokładne oznaczenie z poziomu bramki ma soft 108?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

ma oznaczenie 108, a przynajmniej miało to do którego ja miałem dostęp

z tego co widzę soft jest zrobiony pod konkretny sprzęt. soft uniwersalny w nazwie ma X'ksy

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Znalazłem na stronie Cyberteam sofcik 108

https://www.cyberteam.pl/download/5080/5080_8546V2108

Na HS8546V2 wgrał się bez problemu i pokazuje Software Version: V3R017C10S108

Udostępni ktoś działający 138?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie