Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Przedstawiona sytuacja w mojej sieci
Czas głosowania minął sob, 20 sie 2016 12:07:41
występuje 18%  18%  [ 2 ]
nie występuje 36%  36%  [ 4 ]
występuje w minimalnej skali nie wychodzi aż tyle włókna 9%  9%  [ 1 ]
nigdy czegoś takiego nie widziałem 36%  36%  [ 4 ]
Liczba głosów: 11
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

flashka78 pisze:
2x Tuba (2x12J = 24J) bez elementu centralnego? Dziwna strasznie konstrukcja - pierwszy raz taką widzę. Kto to sprzedaje?:)
download/file.php?id=4251

A ja u konkurencji która sprzedaje tylko dobre kable widze taki kabelek o takiej budowie, może tez powinniście wprowadzić taki do oferty? ;)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

kamikaze pisze:
flashka78 pisze:
2x Tuba (2x12J = 24J) bez elementu centralnego? Dziwna strasznie konstrukcja - pierwszy raz taką widzę. Kto to sprzedaje?:)
download/file.php?id=4251

konkurencji która sprzedaje tylko dobre kable

Widzę że mości kolega biegle włada sarkazmem :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

a staram się staram bo atmosfera ostatnio na świecie taka że nie wiadomo kto czyta ;) Prawie jak za komuny....... "Uwaga Rozmowa Kontrolowana"

ps: a tak na marginesie to jeżeli to standard wśród kabli napowietrznych że włókna sobie wędrują do mufki i z mufki to chyba jednak lepiej wybierać kabelki z włóknem G657A1 bo może jeżeli porobią sie ósemeczki na tacce to tłumienność nie poleci w kosmos ;) ciekawe jakie włókna były w tym "podejżanym" kabelku????????? gdybyśmy tylko wiedzieli co to za kabel............... ale nie wiemy :(

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

flashka78 pisze:
Aha, nie chodzi o xbest.pl - uspokajam (bo dostaje info na gg), u nas na 14 000 000 metrów sprzedanych - bez problemów.

Krystian, kable w Pszczynie kupowane przez Signal9 s.c. to nie Twoje?

Po zakupie sieci cała została przez nas przespawana, a kilka tygodni temu w jednej mufie wciągnęło włókna i też zostały przespawane.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

phlp pisze:
Mieszkamy w Polsce i jeżeli ktoś sprzedaje coś w polsce to ma posiadać polską instrukcję obsługi zgodnie z dyrektywą UE

Bzdura do kwadratu.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Orin. Pamiętam o tym dokładnie dlatego chciałem się dogadać jak człowiek. Nie wiem co się stanie z tym kablem w zimie. Czy powinienem go poprawiać, skracać, układać na nowo? Jestem w czarnej d. bo nie wiem co mam robić. Wiem natomiast, że tyle praktyków nie może się mylić i dziękuje za wsparcie.

Importer twierdzi, że każdy kabel z luźną tubą tak ma. Robi ze mnie i wszystkich innych którzy twierdzą inaczej wariatów.

Dziś z rana otworzyliśmy mufę innego operatora który robi sieć na kablu z firmy xbest i wszystko okej zero przemieszczenia, nadmiaru a co za tym idzie problemów. Jak zostawili włókna tak są ułożone do tej pory. W sumie to walczę już ze swoją paranoją otwierając cudze mufy bo mam ten sam kabel xbest w sieci i zero z nimi problemu. Mamy też kawałek fibraina pożyczony na szybko od znajomego ISP i też nic się nie dzieje. Dziś kontaktowałem się z producentem, niby po moim zgłoszeniu robią testy porozwieszali na słupach i obserwują. Pewnie wcześniejszych testów kabla nie było.

Jako ciekawostkę podam, że dzisiejsze mufy poprawiane przez chłopaków są już drug raz i znowu jest za dużo włókna.
Dołączam fotki cudza mufa vs moja mufa z fantastycznym kablem.

PS. nie reklamuję tu xbestu po prostu taki kabel mam możliwość porównania

Załączniki:
moje mufy.jpg
moje mufy.jpg [ 81.14 KiB | Przejrzano 1588 razy ]
normalny kabel i mufa po roku.jpg
normalny kabel i mufa po roku.jpg [ 78.67 KiB | Przejrzano 1588 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

w.wrona pisze:
phlp pisze:
Mieszkamy w Polsce i jeżeli ktoś sprzedaje coś w polsce to ma posiadać polską instrukcję obsługi zgodnie z dyrektywą UE[/quote

Bzdura do kwadratu.

masz racje bzdura było że napisałem dyrektywa UE

Zgodne z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. 02.141.1176.) „sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczpospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i nie wprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego (art. 3 ustawy).

Ponadto sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcję obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy" (art. 3 ust. 5).

To oznacza, że brak instrukcji obsługi w języku polskim, ale także nieprawdziwe informacje udzielone przez sprzedawcę, mogą być podstawą do złożenia reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, art. 3 ust 1 i ust. 5 (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r., Nr 141, poz.1176 ze zm.).

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

dzanus pisze:

Importer twierdzi, że każdy kabel z luźną tubą tak ma.

Pierboli :)

wpadnij do Krakowa - mam ze 100 muf na slupach - możesz sobie wybrać które pootwieramy.
W żadnej tak nie bedzie.
Masz nie lada orzeszek do zgryzienia.

Chciałem jeszcze przy okazji wspomnieć o jednej rzeczy.
Zauważyłem że powoli z FTTH sie robi jak kiedyś z wi-fi Yagi.
Operatorzy kupują byle gówno bo handlowiec im powie że będzie spoko a potem wszystko sie rozpada.

Weźmy na przykład wspaniałe opisy "Przęsło do 80m"
Jest to równoznaczne z opisem na Yagi 300Mbit/s na 20km.

Nikt nawet nie pomyśli o naprężeniach, naciągach, zwisach.
O wytrzymałości wierzchołkowej słupa to już nie wspomnę.
Potem jadę po wioskach i widzę chiński kabel naprężony na "blachę".
... Ale cbuj.. sprzedawca zapewniał że 80m to spokojnie udźwignie.
Tylko potem jak przyjdzie do rozprawy i sprzedawca pokaże że w karcie katalogowej jest 1.8kN i padnie pytanie ile było na przęśle to będzie się ciężko wytłumaczyć że 1,8 to było przy naciągnięciu, a z lodem zrobiło się 6 bo nikt o zwisie nie pomyślał

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

phlp pisze:
w.wrona pisze:
phlp pisze:
Mieszkamy w Polsce i jeżeli ktoś sprzedaje coś w polsce to ma posiadać polską instrukcję obsługi zgodnie z dyrektywą UE[/quote

Bzdura do kwadratu.

masz racje bzdura było że napisałem dyrektywa UE

Zgodne z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. 02.141.1176.) „sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczpospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i nie wprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego (art. 3 ustawy).

Ponadto sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcję obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy" (art. 3 ust. 5).

To oznacza, że brak instrukcji obsługi w języku polskim, ale także nieprawdziwe informacje udzielone przez sprzedawcę, mogą być podstawą do złożenia reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, art. 3 ust 1 i ust. 5 (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r., Nr 141, poz.1176 ze zm.).

phlp
chciałbym aby tak było ale w przypadku sprzedaży na firmę nie jesteś konsumentem i to prawo Cię nie dotyczy i nie chroni.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

w.wrona pisze:
flashka78 pisze:
Aha, nie chodzi o xbest.pl - uspokajam (bo dostaje info na gg), u nas na 14 000 000 metrów sprzedanych - bez problemów.

Po zakupie sieci cała została przez nas przespawana, a kilka tygodni temu w jednej mufie wciągnęło włókna i też zostały przespawane.

Przecież Signal 9 nie istnieje od roku co najmniej. Ale teraz już wiem dlaczego

wysłane z RedMi Note 3 Pro

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

jack78 pisze:
w.wrona pisze:
flashka78 pisze:

Przecież Signal 9 nie istnieje od roku co najmniej. Ale teraz już wiem dlaczego

wysłane z RedMi Note 3 Pro

dobre .... a może to jakiś inny signal ?

p.s. fajna słuchawka

Pozdrawiam
ZibiK

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

w.wrona pisze:
flashka78 pisze:

Wojtku co byś nie napisał to zabieranie kabla lub jego nadmiar nie jest normalną rzeczą zatem przestań z innych robić debili. Przyjmij do wiadomości, że zostałeś oszukany przez sprzedawcę czyli rolę się odwróciły bo zazwyczaj to Ty sprzedajesz. Byłeś o tyle w lepszej sytuacji, że mogłeś obejrzeć przedmiot zakupu który już jakiś czas działał, jak kupiłem nowe kable i bujam się od miesiąca z reklamacją bez najmniejszych efektów. Czy po ekspertyzie reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie nie wiem, po zachowaniu sprzedawcy odnoszę wrażenie, że robi wszystko aby się wykręcić pisząc coraz to nowsze bzdury.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

My używamy fibrain/elmat i takie akcje się nie zdarzają, używaliśmy troszkę xbestowych nie były idealne ale problemu z wciąganiem lub wypluwaniem włókien nie było. Raz zdarzyło nam się że troszkę pływały włókna ale to była nasza wina, bo na odcinku 200m różnica poziomów była bardzo duża bo około 10-15m a nie zostawiliśmy odpowiednich zapasów kabla i włókna pracowały ale w zakresie max +- 5mm a nie aż tyle jak to widać na zdjęciach. Po wymianie odcinka i zostawieniu odpowiednich zapasów problem znikł.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Dzanus jak chcesz ratowac to co jest to zrob tak:

Zaloz termokurcz z klejem tak zeby zlapalo tube i wlokna.
Na same wlokna zaloz zwykly termo, przed grzaniem tego z klejem zrob odstep pomiedzy zwmyklym termo a tuba, chodzi o to aby klej z 1 termo zlapal wlokna a zwykly termo bedzie prostowal pewien odcinek dajac im pracowac.
Klej tez pracuje wiec jak zrobisz zaklejony kawalek 3cm plus 5 cm zwyklego termo to wlokna nie powinny wyplywac ale beda na tyle pracowac aby utrzymac sie w tubie i tam sie rozlazic po sciankach. Taka troche sztuka ale jak mus to mus

Mam nadzeje ze jasno to opisalem pozno juz jest :)

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Swistak pisze:
Dzanus jak chcesz ratowac to co jest to zrob tak:

Zaloz termokurcz z klejem tak zeby zlapalo tube i wlokna.
Na same wlokna zaloz zwykly termo, przed grzaniem tego z klejem zrob odstep pomiedzy zwmyklym termo a tuba, chodzi o to aby klej z 1 termo zlapal wlokna a zwykly termo bedzie prostowal pewien odcinek dajac im pracowac.
Klej tez pracuje wiec jak zrobisz zaklejony kawalek 3cm plus 5 cm zwyklego termo to wlokna nie powinny wyplywac ale beda na tyle pracowac aby utrzymac sie w tubie i tam sie rozlazic po sciankach. Taka troche sztuka ale jak mus to mus

Mam nadzeje ze jasno to opisalem pozno juz jest :)

Switak

Nie wiem czy piszesz to ze swojego doświadczenia, a może lubisz majsterkować lub też sprzedawca/producent za Twoim pośrednictwem przekazuje te mądrości. W każdym razie dziękuje za dobre chęci i ciekawe pomysły ale nie skorzystam. Nie po to robię GPON-a aby uskuteczniać takie druciarstwo. Kabel niby ma 15 lat gwarancji zatem tyle powinien wisieć bez jakiejkolwiek ingerencji.

Wystarczająco ciekawie i dokładnie opisałeś całość procesu, możesz jeszcze jako ciekawostkę wrzucić zdjęcia jeśli gdzieś takie coś robiłeś :)

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Nie wspolpracuje z nikim i nie popieram druciarstwa. Ale mam leb na karku i chodzilem na fizyke :)

Kiedys na poczatku zabawy ze swiatelkiem nie zostawilem zapasow na kablu ktory schodzil z dachu do piwnicy, byla duza roznica wysokosci i caly docinek mial z 400 metrow lecialo to po dachach. Nie wyplynelo duzo wlokna ale wyszlo z tacki i wylalo sie sporo zelu wiec zastosowalem patent ktory opisalem. Byl to kabel 12j z elmatu z tuba o duzej srednicy napakowany fes zelem, ogolnie byl gruby i solidny ale podobno juz go nie robia :( Cala siec mam zrobiona na kablach z x-bestu i elmatu i jedyny wyplyw byl z mojej winy ale nie bylo to tyle co u Ciebie.

Jesli sprzedawca leci w czlona a Ty bujasz sie z poprawkami w mufach i co chwile biegasz ze spawarka to moze lepiej do czasu zalatwienia sprawy zapewnic ludzia ciaglosc uslugi ?? troche uryny ale bedzie dzialac.
Idzie zima a na minusie juz nie bedzie tak fajnie z poprawkami... jedyny bol to zeby zrobic moj patent to musial bys spawac wsio od nowa zeby zalozyc termokurcz. Troche bez sensu

Moze w Twojm wypadku przy okazji poprawek pomysl zeby zakleic tube i wlokna zywica epoksydowa w nacietej rurce ?

Sprzedawce bym wziol porzadnie w obroty i zmusil do wymiany kabla i trasy na jego koszt :)

Jesli masz kawalek tego kabla tak z 20-30 metrow zwin go w krazek i zagotuj drania w garnku z woda, tak do 80 stopni. A jak masz wiecej czasu na zabawe to zaspawaj pigtaile do wlokna, zamroz kabel przez noc a pozniej podepnij laser i drania do wrzacej wody. To samo zrob z innym kablem ktory nie wyplywa i bedziesz mogl wyciagnac jakies wnioski.

Ewentualnie zadzwon do Pana Jarzyny ze Szczecina i pokaz sprzedawcy ZOO ;-)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

pomidor pisze:
wpadnij do Krakowa - mam ze 100 muf na slupach - możesz sobie wybrać które pootwieramy.
W żadnej tak nie bedzie.
Masz nie lada orzeszek do zgryzienia.

Chciałem jeszcze przy okazji wspomnieć o jednej rzeczy.
Zauważyłem że powoli z FTTH sie robi jak kiedyś z wi-fi Yagi.
Operatorzy kupują byle gówno bo handlowiec im powie że będzie spoko a potem wszystko sie rozpada.

Weźmy na przykład wspaniałe opisy "Przęsło do 80m"
Jest to równoznaczne z opisem na Yagi 300Mbit/s na 20km.

Nikt nawet nie pomyśli o naprężeniach, naciągach, zwisach.
O wytrzymałości wierzchołkowej słupa to już nie wspomnę.
Potem jadę po wioskach i widzę chiński kabel naprężony na "blachę".
... Ale cbuj.. sprzedawca zapewniał że 80m to spokojnie udźwignie.
Tylko potem jak przyjdzie do rozprawy i sprzedawca pokaże że w karcie katalogowej jest 1.8kN i padnie pytanie ile było na przęśle to będzie się ciężko wytłumaczyć że 1,8 to było przy naciągnięciu, a z lodem zrobiło się 6 bo nikt o zwisie nie pomyślał

I tu misiaczku powiedziałeś prawdę. Zwłaszcza z tą siłą wierzchołkową słupa - dlatego jak widzę że ktoś wiesza kabel ADSS 4kN w 2 strefie wiatrowej ze skoordynowanymi zwisami z kablem AL to wiem że z jedna czwarta słupów jest przeciążona (oczywiście jeśli brać pod uwagę parametry kabla które ma podane Krystek na stronie, notabene chyba jedyny producent który te parametry podał bo reszta ma to w doopie).

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

w.wrona - tzn. tak wygląda współpraca CDRa z providerami usług internetowych, którzy chcą coś zareklamować ??? :)

https://www.youtube.com/watch?v=0cLlxi_AuK8

:rotfl:

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

aBaZ pisze:
w.wrona - tzn. tak wygląda współpraca CDRa z providerami usług internetowych, którzy chcą coś zareklamować ??? :)

Dobre :P Wręcz pierwszy dobry post aBaZa.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

w.wrona pisze:
flashka78 pisze:

Hmm, sprawdziłem...z tych 14mln metrów, kupili u nas.... 0 metrów. Zresztą wystarczy poczytać inne opinie na forum - nie moje.

Krystian

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

kensai pisze:
aBaZ pisze:

A co z aBaZ-em? Za dużo Spamu wali? (bez urazy:)).
Krystian

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

flashka78 pisze:
kensai pisze:
aBaZ pisze:

A co z aBaZ-em? Za dużo Spamu wali? (bez urazy:)).
Krystian

aBaZ zajmuje się aktywnym (lub wręcz nachalnym) propagowaniem totolinka, ekstralinka i mimozy (której chociaż też byłeś dystrybutorem to nie propagowałeś). Innych rzeczy nie propaguje bo się sprzedają.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

phlp pisze:
(...) Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, art. 3 ust 1 i ust. 5 (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r., Nr 141, poz.1176 ze zm.).

Ta ustawa nie obowiązuje od grudnia 2014 r. A dwa, że zakup był pomiędzy przedsiębiorcami.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Swistak pisze:
Nie wspolpracuje z nikim i nie popieram druciarstwa. Ale mam leb na karku i chodzilem na fizyke :)

Kiedys na poczatku zabawy ze swiatelkiem nie zostawilem zapasow na kablu ktory schodzil z dachu do piwnicy, byla duza roznica wysokosci i caly docinek mial z 400 metrow lecialo to po dachach. Nie wyplynelo duzo wlokna ale wyszlo z tacki i wylalo sie sporo zelu wiec zastosowalem patent ktory opisalem. Byl to kabel 12j z elmatu z tuba o duzej srednicy napakowany fes zelem, ogolnie byl gruby i solidny ale podobno juz go nie robia :( Cala siec mam zrobiona na kablach z x-bestu i elmatu i jedyny wyplyw byl z mojej winy ale nie bylo to tyle co u Ciebie.

Dzięki za pomysły. Na chwilę obecną poprawiamy to bez termokurczy i robimy pełną fotodokumentację. W ostatniej rozmowie telefonicznej ze sprzedawca ustaliliśmy, że skoro na 50m odcinku wiszącym na płocie wyjechało 4cm to na odcinku 300m może wyjechać 24cm. Reasumując jeśli mam zawieszone 3km w jednym odcinku to może na końcu przybyć 2,4m lub z obu stron wyjść po 1,2m. Oczywiście on nie widzi w tym najmniejszego problemu i twierdzi, że to norma. Wcześniejsze moje fotografie pokazywały, że z bębna 300m na początku i na końcu wychodzi po 15cm czyli jeszcze chwilę powisi na tym płocie wyjedzie na 5cm i wyjdzie na to moje 30cm ze zdjęć.

Prośba jeszcze o informację bo też niby błędem według sprzedawcy jest pozostawienie zapasu bez mufy na słupie. Wydaje mi się to normalną procedurą bo np nie ma teraz klienta albo okolica nie rokuje na to że ktoś postawi dom czy firmę zrobi. Przecież jak mam 1km bez domów to nie powieszę 10 stelaży zapasu i tyle samo muf? Ja takich instalacji nie wiedziałem. Jak robicie u siebie? Kabel przez środek lasu i mufy dla wiewiórek a może gajowy albo leśniczy się zechce podpiąć?

W temacie ekspertyzy czekam na specyfikację testów od fibraina bo wycenę już mam, niestety tanio nie jest :( i nie wiem czy nie będziemy ciąć kosztów rezygnując z części testów.

pozdrawiam!

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Dzanus szczerze wspolczuje... Dobrze ze robisz dokumentacje.

Pozostawianie zapasu bez mufy jest jak najbardzej normalne.
Tak sie budowala cala siec ktora mialem okazje robic, teraz bedzie pewnie z 160 km kabla po slupach i nic takiego jak wyplyw nie ma miejsca. Magistrala jesli dobrze pamietam to tylko na elmacie, boczki szly na elmacie lub optonie, optix z x-best
Zapas prawie na kazdym slupie, na przelotkach tez zapasy co jakis czas w razie zerwania kabla.

Wybierz sie na szkolenie do Elmatu :polacmu: warto chocby dlatego zeby zobaczyc jak Pani Ania majstruje splitery ;-)
Ale tak na serio to polecam, bylem w Rzeszowie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna