Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Witam, Energa żąda ode mnie abym wysłał swoje plany do konkurencji w celu uzgodnienia. Chore, ich słupy a mam pytać konkurencję czy wszystko jest ok. Czy jest jakiś przepis określający minimalną odległość światłowodu od światłowodu na słupie?

Pozdrawiam!

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

imanot pisze:
Witam, Energa żąda ode mnie abym wysłał swoje plany do konkurencji w celu uzgodnienia. Chore, ich słupy a mam pytać konkurencję czy wszystko jest ok. Czy jest jakiś przepis określający minimalną odległość światłowodu od światłowodu na słupie?

Pozdrawiam!

Nie spotkałem odrębnych norm dla szkła na słupach ale ogólne dla kabli napowietrznych mówiły coś o braku możliwości styku między takowymi (nie spotkałem się żeby ktoś poza energetykami się do tego stosował :)
ale oni to raczej z zupełnie innego powodu (zwarcie międzyfazowe potrafi być efektowne wizualnie)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

mam potwierdzone informacje od projektantów że PGE i Tauron w jakimś rejonie zaczęły kilka m-cy wstecz wymagać odstępu 50 cm pomiędzy zawiesiami na słupach i w warunkach określają max 3 operatorów na słupie.

w niektórych miejscach przez te zapisy inwestorzy wycofali się w ogóle z inwestycji i projektują własne słupy, bo ich przewody zeszły poniżej 4 metrów od ziemi... podobno Nokia ma też ten problem na kilku terenach gdzie wygrali POPC.

całe szczęście że teren na którym tego wymagają jest dość odległy ode mnie :)

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Orin pisze:
mam potwierdzone informacje od projektantów że PGE i Tauron w jakimś rejonie zaczęły kilka m-cy wstecz wymagać odstępu 50 cm pomiędzy zawiesiami na słupach i w warunkach określają max 3 operatorów na słupie.

w niektórych miejscach przez te zapisy inwestorzy wycofali się w ogóle z inwestycji i projektują własne słupy, bo ich przewody zeszły poniżej 4 metrów od ziemi... podobno Nokia ma też ten problem na kilku terenach gdzie wygrali POPC.

całe szczęście że teren na którym tego wymagają jest dość odległy ode mnie :)

50 cm w pionie szkło od szkła? a jaki debil to wymyślił

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Lepsze są stelaże zapasu na dystansie 16 cm od słupa :-) Generalnie robi się coraz gorzej PGE wymaga PPN'ów (praca pod napięciem) - 2 tygodniowe szkolenie w bielsku + sep + 3k z kieszeni - , co ciekawe nie mają dla nas nawet odpowiedniej karty technologicznej i pracujemy jako elektrycy na karcie "Budowa drugiego toru elektrycznego" (karta G-52 bodajże).

Jeżeli dopiero zaczynasz zabawę z Energą to przygotuj się na stworzenie dwóch istotnych dokumentów o których istnieniu pewnie nawet jeszcze nie wiesz :) Mowa o "Instrukcji współpracy z zakładem energetycznym", oraz "Instrukcja bezpiecznej eksploatacji urządzeń podczas pracy" bez tego nie zostaniesz dopuszczony do pracy. Druga sprawa Energa dopuszcza tylko pracę z podnośnika i/oraz z drabiny dielektrycznej (ostatni szczebel kewlarowy) , ale tutaj też musisz podpisać odpowiednie porozumienie z zakładem jako firma obca na ich linii i także PPN'y posiadać ;)

Generalnie najlepiej pracuje się na Tauronie, tutaj nic nie jest skomplikowane i jeżeli tylko trzymasz się podstawowych zasad wszystko przebiega bezproblemowo i pięknie . Cała reszta jest niestety bardzo głęboko w czasach Gierka i bardzo szanuje sobie swój czas i utrudnia wszystko co tylko jest możliwe :)

PS.

To o czym piszesz jest sprawą normalną i bardzo często się zdarza, chodzi głównie o to, żeby dogadać się z konkurencją, tak żeby oni nie rościli sobie czegoś względem zakładu energetycznego . Zakłady energetyczne wymają ostatnio jeszcze tzw. profili wysokości zawieszenia kabli i jeżeli będziesz pod konkurencją możesz nie zachować wymaganych odległości (to jest 5,5 metr przy przejściu na drogą i 4,5 metra nad chodnikiem) przy niesprzyjającym zwisie kabla . Podpowiem, że jeżeli robisz wszystko w PPN'ie a konkurencja wisi niżej niż 50 cm to Ty możesz zrobić to praktycznie pod drutami energetycznymi (czyli w tzw. strefie pod napięciem - 50 cm) :D

Pozdrawiam,
4ftth.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie