Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Czy ktoś z użytkowników ma kontakt telefoniczny z osobą z f-my Aizon zajmująca się tematem Hua-olt?

Zablokowali mi dostęp, ale tylko panie w biurze odbierają telefony i informują, że ktoś się skontaktuje i ... Cisza .

Po kilku telefonach do biura nagle stał się CUD, dostęp odblokowany - tak poinformowała Pani biurowa ( ... na 15 dni ... ),, na pytanie , co dalej, cisza.

Stoimy w miejscu, wiem, że to nie duża kwota, ale bardziej motylanoga mnie sposób podejścia do sprawy przez firmę Aizon.

Zmieniamy politykę po zakupie i mamy Was w dupie, zero kontaktu.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

O, kolejni janusze biznesu na forum, którzy nie respektują umów, które sami dobrowolnie zawarli. Nie ma to jak kupować coś od polskiej firmy. A skąd mamy mieć pewność, że z dnia na dzień nie podniesiecie opłaty o 1000%, jeśli odwalacie takie numery?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Imho autor zdał sobie sprawę z tego, że nie da się utrzymać z produktu który sprzedaje się za jednorazową kwotę w wysokości dwóch dobrych flaszek łiskacza :) Rozwiązania problemu przez autora nie komentuję, bo nie znam szczegółów.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

kkulczyk pisze:
Czy ktoś z użytkowników ma kontakt telefoniczny z osobą z f-my Aizon zajmująca się tematem Hua-olt?

Zablokowali mi dostęp, ale tylko panie w biurze odbierają telefony i informują, że ktoś się skontaktuje i ... Cisza .

Po kilku telefonach do biura nagle stał się CUD, dostęp odblokowany - tak poinformowała Pani biurowa ( ... na 15 dni ... ),, na pytanie , co dalej, cisza.

Stoimy w miejscu, wiem, że to nie duża kwota, ale bardziej motylanoga mnie sposób podejścia do sprawy przez firmę Aizon.

Zmieniamy politykę po zakupie i mamy Was w dupie, zero kontaktu.

Mi nie chodzi mi o kasę, ale o zasady. Jak firma Aizon sprzedaje soft na pewnych zasadach to niech się tych zasad trzyma, a nie zmienia ich po kilku miesiącach.

loockas pisze:
Imho autor zdał sobie sprawę z tego, że nie da się utrzymać z produktu który sprzedaje się za jednorazową kwotę w wysokości dwóch dobrych flaszek łiskacza :) Rozwiązania problemu przez autora nie komentuję, bo nie znam szczegółów.

Przecież sprzedaż programu nie gwarantowała, że musi rozwijać soft przez x lat.
Moja licencja zobowiązywała producenta softu, do rocznej bezpłatnej aktualizacji, a później soft miał działać w wersji z dwunastego miesiąca :)
Zawsze mógł wdrożyć innowacyjne rozwiązanie w całkiem osobnym produkcie (np. dodawanie onu), wówczas nie miałbym pretensji, gdyż korzystam z wcześniejszej wersji, a jak jestem zainteresowany nowym produktem to go kupuję.
Co tu dużo pisać, jak robi duzi tego świata, np. mieliśmy windowsa 95, 98, milenium, xp, 7, 8, 10 i tak będzie pewnie jeszcze długo...

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Problem wygląda inaczej, niż pisze Sert, działo się inaczej niż zapewniał sprzedawca/producent przez okres roku, zostały poprawione błędy, jednak funkcjonalności, których wprowadzenie miało być tylko kwestią czasu ( mniej niż rok ) nie ma śladu.
Jedyną poważną zmianą była chęć zmiany licencji, ale to akurat wyszło na minus.

"... wsparcie techniczne, ciągle rozwijany w oparciu o sugestie użytkowników, ciągłość aktualizacji ...", wszystko fikcja, zero kontaktu z serwisem, obecnie biuro skutecznie filtruje dostęp, dzisiaj już nawet nie odbierali moich telefonów, mimo zapewnień, że będzie kontakt ze strony Aizon.pl, na maile nikt nie odpowiada.

Szkoda, bo zapowiadało się fajnie.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

sert pisze:

Ale autor chce go rozwijać. A jak Wam wszystkim posprzedawał go za worek gruszek, to średnio mu się to dalej kalkuluje. Ja nie bronię tutaj autora, bo jeżeli jest tak jak piszecie, to wyszło to kiepsko. Inna sprawa jest taka, że trzeba być naprawdę ufnym wierząc, że za 600zł ktoś zrobi dobry produkt, bez błędów i funkcjonalnością na poziomie U2000 za kilka tysi USD. To musiało paść i jak widać padło.

Zostaje Wam chyba szukać alternatywy. Na szczęście jest, ale nie będę tutaj reklamy robił.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

loockas pisze:
sert pisze:

Ale autor chce go rozwijać. A jak Wam wszystkim posprzedawał go za worek gruszek, to średnio mu się to dalej kalkuluje. Ja nie bronię tutaj autora, bo jeżeli jest tak jak piszecie, to wyszło to kiepsko. Inna sprawa jest taka, że trzeba być naprawdę ufnym wierząc, że za 600zł ktoś zrobi dobry produkt, bez błędów i funkcjonalnością na poziomie U2000 za kilka tysi USD. To musiało paść i jak widać padło.

Zostaje Wam chyba szukać alternatywy. Na szczęście jest, ale nie będę tutaj reklamy robił.

Loockas wybacz ale nie czytasz ze zrozumieniem! Czy ja gdzieś napisałem że mam pretensję o błędy i funkcjonalności softu. Powtórzę:
Jak producent softu, który przy zakupie zagwarantował nabywcy możliwość aktualizacji softu przez 12 mc i możliwość korzystania z oprogramowania bezterminowo, w trakcie trwania okresu w jakim możemy aktualizować soft dokonał takiej zmiany licencji, która ogranicza nasze prawa w późniejszym korzystaniu z oprogramowania (czytaj blokuje program)

Osobiście przed zakupem nie zagłębiałem się czy producent softu chce go rozwijać czy nie. Po przetestowaniu kupiłem soft z założeniem korzystania z funkcji jakie miał, a nie jakie będzie miał. Mi to wystarczało! To, że chciał go rozwijać, to jak radziłem wcześniej, mógł wydać nowy soft z inną funkcjonalnością i np. za inne $.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Ja Cię rozumiem i napisałem, że nie popieram rozwiązania autora. Jestem jednak realistą i dla mnie od początku produkt za te kwotę nie miał racji bytu (dodatkowo kompletnie m się nie podobał, ale to inna kwestia). Dlatego napisałem, iż nie dziwię się, że to się tak skończyło.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

sert pisze:
Mi nie chodzi mi o kasę, ale o zasady. Jak firma Aizon sprzedaje soft na pewnych zasadach to niech się tych zasad trzyma, a nie zmienia ich po kilku miesiącach.

Ale zmienili sobie zasady przy kolejnej aktualizacji, na którą wyraziłeś zgodę, i zapewne w warunkach licencji dla nowej aktualizacji było wszystko napisane na ten temat.
Fakt że zachowali się bardzo nieładnie i tyle.
Na waszym miejscu (jeśli nie uda wam się odzyskać działającej wersji unlimited), szukałbym alternatywy, ponieważ ta akcja 'mówi sama za siebie', i wiarygodność tudzież zaufanie do produktu w tym momencie jest =0...

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

loockas pisze:
sert pisze:

a mozesz napisać na pw?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

alien52 pisze:
loockas pisze:
sert pisze:

a mozesz napisać na pw?

Łukaszowi chodziło o to:
https://ispforum.pl/index.php?topic=14544.0
Albo spytaj uzytkownika @pirogpiotr

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Generalnie jakaś dupa się zrobiła - zero kontaktu z osoba odpowiedzialną za program, supportem, jedynie panie w biurze odbierają telefony za każdym razem powtarzają, że ktoś się skontaktuje i cisza.

wiadomość PW odebrana ale tez zero zwrotki.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

tutaj tez cisza - dziwnie niepokojące, może ktoś ma już na to wyje......temat zamknięty zbyt duże koszty zbyt małe wpływy i program podzielił losy wielu podobnych projektów realizowanych bez odpowiedniego zaplecza

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Chcesz mieć dobrze zrobione, zrób to sam :) Snmp do ręki i pisać samemu.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

W końcu pod pretekstem zakupu nowej licencji udało mi się uzyskać numer telefonu, pod którym był pracownik i odebrał połączenie.

Poinformował mnie, że na zasadzie "ugody" ustawili mi 24 miesiące licencji ( zamiast 9999 ), w kontekście, ze powinienem być zadowolony, bo to taki gest dobrej woli ze strony Aizon.

Dostałem także dobrą radę, że licencje trzeba czytać przed kliknięciem "Akceptuj" ( tu mają rację ), jednak nie spodziewałem się, ze firma będąca ISP może w taki sposób zmienić zasady użytkowania programu.

cyt. " ... mamy 300 użytkowników i tylko Pan ( czyli ja ) ma problem z przejściem na nowa licencję ... ", jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że 300 świadomych userów spokojnie daje się wydymać bez wazeliny.

Generalnie stanowisko "Firmy" jest takie, że mają coś tam napisane w licencji i mam się z tym pogodzić, a jak nie to mogę do sądu iść oni są na to przygotowani.

Kij im w żebro, mimo zapewnień uruchomienia wielu nowych funkcji w programie, zostało dodanych kilka, może pozostałe są niewidoczne dla usera, jednak sposób obsługi licencji może być ostrzeżeniem dla nowych nabywców, tak samo jak sposób komunikacji noc@..., na który nikt nie odpowiada lub numer tel biurowy, gdzie Panie nie mają wiedzy technicznej ( nie muszą jej mieć ), jedynie przekazują info dalej.

Zapowiadało się fajnie, ale widzę, ze zwyciężyła zwykła ludzka pazerność.

dla zainteresowanych mam numer do p. pracownika

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Najlepsza jest konkurencja. Pewnie lina obrony to zwrócą jednemu na 300userów koszt zakupu 500 zł a reszta skazana na używanie.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

Powiem wam szczerze że jak to czytam to z jednej strony smutne a z drugiej strony śmieszne Nie wiem spodziewaliście się że za 500 zł jednorazowo będziecie mieć super świetne oprogramowanie z pełnym supportem i pomocą techniczną 24-godzinny Patrykowi się nie dziwię bo poświęcił kilka tygodni na napisanie i dopracowanie programu A to że ktoś kupił 100 czy 200 licencji jednorazowo nie motywowało u nas w firmie kupiliśmy oprogramowanie za 20000 i też ma swoje mankamenty zarówno Soft jaki cała otoczka ale nie narzekamy na forum i nie wyrwałem żali a Smutne jest to że tak skończył program który miał przyszłość i ludzie zamiast korzystać z Huawei będą kupować tańsze wynalazki z panelem www

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Warszawa / Łódź / Sandomierz / Stalowa Wola / Tarnobrzeg
Nowa wersja - seria 25 dla wszystkich :-)

Fimik nowych opcji:
YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=OqhfFLUqXWc

Miałem dużo zapytań odnośnie możliwości pełnej konfiguracji OLT (VLANY, Płyta z możliwością dodawania nowych slotów , Profile, DBA, cala konfiguracja z poziomu programu łatwa automatyczna przyjemna - nawet dla blondynki z BOK'u) z poziomu programu i to taka wersja właśnie powstaje

Bylem zmęczony wiec nie robiłem jakiegoś mega filmu. Ta wersja wizualnie może się zmienić i jest wersja beta, przed aktualizacja na pewno będzie już wszytko dostępne.

Pozdrawiam

Co slychac w nowej wersji ?
Kiedy dostępna? - w krotce (najbliższy tydzień może wcześniej max 10.06.2018r., chyba że będzie wydawana etapami to co zostało już zrobione po testach zostanie udostepnione)

# poprawiono -> szybkie lacznie z oltem
# poprawiono -> blad odczytu niektorych danych
# poprawiono -> stablinosc

1. Pelna obsluga OLT Plyty i Slotów
+ pokazuje wszytkie sloty
+ dodawanie i aktywacja nowy slotów
+ wskazywanie kart uplinkowych
+ wskazywanie vlan na portach uplinkowych!
+ zapis w trybie force

2. Dodawanie Edycja Usuwanie VLAN OLT wraz z portow uplinkowych!
+ pokazuje wszystkie vlany
+ dodaje vlan, sam wykrywa porty uplinkowe
+ usuwa VLan ( w konsoli trzebaby bylo sie naklikac jak bylby ustawiony na roznych uplinkach a tu jedno kliniecie i vlan znika ze wsząd :) )
+ nadaje addresacje

3. DBA
+ dodaje dba
+ usuwa dba

4. Pelna konfiguracja dodawanie edycja profili OLT ()
+ dodawnaie edycja dowolnych profili
+ autoamtyczne uzpelnianie dnaych gem port itd.
+ usuwanie

5. Generator Plików XML
+ Generowanie z poziomu programu (podstawowa konfiguracja ip vlany nat wifi bridge, własne haslo do telecomadmin md5 sha256 )

Ostatnio zmieniony wt, 29 maja 2018 19:54:37 przez adi399, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Czy produkt firmowany jest przez AIZON?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Obecnie projekt jest kontynuowany przez FiberSoft sp zoo sp k

Wygląda to coraz lepiej:
Obrazek

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

aktualkę można zrobić ?

jakie są konsekwencje w odniesieniu do programu z aizon?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Jeśli są jakieś osoby gotowe do testów vr bety, proszę pisać tutaj.
Wr beta będzie dostępna dziś dla osób które chcą potestować.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Z chęcią po testuje :)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

co z użytkownikami hua-olt?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

kkulczyk pisze:
co z użytkownikami hua-olt?

Wszyscy uzyskują aktualizacje.

Udostępniam wersje beta (Instalacja nie zmienia aktualnej nowej licencji). Należy pobrać plik i wgrać go do folderu z Hua-OLt.

Obecnie powinno działać:
+ Informacje o Twojej licencji
+ Pełna obsługa płyt z autofind instalacją slotów
+ Pełna obsługa VLAN
+ Pełna obsługa DBA
+ Wstęp do dodawania profili (automatycznie uzupełnia vlany, ID profili, wybiera najlepszy profil DBA!)

Zależy Mi na przetestowaniu tego co już zostało dodane.

Generalnie będzie można pisać swoje własne skrypty profili i udostępniać miedzy sobą w postaci plików. Na pewno wielu osobom ułatwi życie mimo iz program sam podpowie jak ustawić najlepiej sój profil

Za chwile umieszczę link do aplikacji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10 Następna