Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam wszystkich na forum :D
Chciałbym zapytać czy któryś z kolegów operuje w rejonie wschodniego Gdańska, okolice Górek Zachodnich koło stoczni Wisły? Szukam stabilnego Internetu (do domu) bo Orange maksymalnie oferuje 10/1 (chociaż 20/1 też by działało, no ale nie bo nie) co jest lipą, zwłaszcza ten upload... Wrzucenie filmu 1080p na YouTube to kilka godzin czekania :sciana:

Może być kabel, może być radio - byle rozsądnie. Ktoś coś? ;)

Trochę mnie to wkurza ten impas, bo do ONU Orange mam półtora kilometra, ale Orange ma światłowody 200 metrów od mojego domu... tylko do masztu telefonii komórkowej (zresztą Plus swój masz ma 100 metrów stąd), a perspektyw na lepszy Internet stacjonarny brak... Za to mam LTE 70/50mbps :chaja:

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Może

http://mbit.pl/zasieg.php

?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Limes ?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Podbijam temat. Mbit odpada, nie ma widoczności optycznej (wszędzie coś zasłania). Do Limesa wysłałem pytanie ale do teraz nie odpowiedzieli... :nie:

Dodam, że mam bezpośrednią widoczność (ok. 200m) na maszty Orange/T-Mobile i Plusa, z czego ten pierwszy ma na sobie sporo radiolinii ale pewnie do innych masztów (bo ten akurat jest podłączony światłowodem)... Tu pewnie jako detaliczny nic nie ugram.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

T-mobile z tych BTSów działa na radioliniach, ale tylko dla biznesu, także odpada.
Jeżeli masz zasięg LTE (a z tego co mówisz są blisko maszty), to opcja NO LIMIT + dobry router i powinno śmigać :)

-Transmisje Danych
-MPLS
-DC
http://biznes.t-mobile.pl/

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

LTE raczej odpada, bo zapomniałem dodać, że zewnętrze IP to warunek konieczny, najlepiej stałe ale to już niekoniecznie.

Poza tym zdarza mi się wykręcać transfery miesięczne rzędu 800GB (streaming 1080 bo 4K nie wydala, praca RTP, kilka konsol stale coś pobierających itp) więc tego żadne LTE chyba nie udźwignie. Maszty t-mobile i orange widzę z okna, mam też własny maszt antenowy więc bez problemu mogę jakąś antenę powiesić. Na taki dystans to nawet radiolinią 5GHz bym odebrał setki megabitów ;)

Ciężkie życie na przedmieściach :P

Nowy temat  Odpowiedz w temacie