Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Podłączyłem klienta na używanym LocoM5 (światło się buduje to z demontażu zostają). Dzwoni tego samego dnia, że internet nie działa. Loguję się na bazę widzę, że nie jest połączona. Wsiadam do samochodu i jadę wymienić na inną używaną i nowy zasilacz. Na każdej soft w wersji 5.6.15. Wracam do biura. Telefon że już nie działa. Biorę nowe NanoBeamM19 konfiguruję przed wyjazdem i szpula do klienta. Podłączam antenę do kabla i już widzę że po chwili mrugają równocześnie wszystkie diody od radia. Kurde ta też sama się do fabrycznych się przywróciła?!#$%##. Ok wymiana kabla, zasilacza, konfiguruję NBM19 i aktualizacja do 6.1.3. Wracam do domu. Godzina mija spokój. Jest 21 i widze sms. "Kochaniutki znów nie działa". ^*(^&*^$#%!!. Mam sektor do którego jest podłączony jeden klient z jakimś monitoringiem no to dawaj SSID: ubunt Country: US Wireless Security: none. Jest podłączyły się jakieś dwie anteny :) Siakieś LocoM5 i moje NBM19. Wpisuje 192.168.1.20 ... kurde wlazłem na loco no to zmiana ssid, wymuszona zmiana hasła :aqq: i restart. Loguje się już na moje NBM19 wgrywam konfig i reboot, ale tym razem odznaczyłem "Reset Button". Czy ktoś ma jakieś pomysły z szanownych kolegów jaka może być przyczyna bo mi się już kończą :( ?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

green3d pisze:
Podłączyłem klienta na używanym LocoM5 (światło się buduje to z demontażu zostają). Dzwoni tego samego dnia, że internet nie działa. Loguję się na bazę widzę, że nie jest połączona. Wsiadam do samochodu i jadę wymienić na inną używaną i nowy zasilacz. Na każdej soft w wersji 5.6.15. Wracam do biura. Telefon że już nie działa. Biorę nowe NanoBeamM19 konfiguruję przed wyjazdem i szpula do klienta. Podłączam antenę do kabla i już widzę że po chwili mrugają równocześnie wszystkie diody od radia. Kurde ta też sama się do fabrycznych się przywróciła?!#$%##. Ok wymiana kabla, zasilacza, konfiguruję NBM19 i aktualizacja do 6.1.3. Wracam do domu. Godzina mija spokój. Jest 21 i widze sms. "Kochaniutki znów nie działa". ^*(^&*^$#%!!. Mam sektor do którego jest podłączony jeden klient z jakimś monitoringiem no to dawaj SSID: ubunt Country: US Wireless Security: none. Jest podłączyły się jakieś dwie anteny :) Siakieś LocoM5 i moje NBM19. Wpisuje 192.168.1.20 ... kurde wlazłem na loco no to zmiana ssid, wymuszona zmiana hasła :aqq: i restart. Loguje się już na moje NBM19 wgrywam konfig i reboot, ale tym razem odznaczyłem "Reset Button". Czy ktoś ma jakieś pomysły z szanownych kolegów jaka może być przyczyna bo mi się już kończą :( ?

Miałem podobny przypadek, pomogło przełączenie pod inne gniazdko w domu klienta. Był ewidentny problem z instalacją elektryczną.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

djlech pisze:
Miałem podobny przypadek, pomogło przełączenie pod inne gniazdko w domu klienta. Był ewidentny problem z instalacją elektryczną.

Hmm może tak być bo do tego gniazdka jest podłączony switch którego zasilacz "piszczy". jak na to wpadłeś, sprawdzałeś jakimś miernikiem?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Wpadłem na to po tym jak trzecia NOWA Locówka M5 zresetowała mi się do ustawień fabrycznych po podłączeniu do tego gniazdka (na powerbank działały poprawnie).

Co ciekawe, wcześniej klient chodził 2 lata bez szwanku, dopiero potem taki cyrk wyszedł. No ale od kiedy podpiął pod inne gniazdko działa już ponad rok bez problemu.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

U mnie chiński zasilacz do Thinkpada powodował reset do fabryki. Nowe powerbeamy, konfiguracja i po 5 min reset ubi. Sprawdzone kilkukrotnie.
U innego klienta sterownik do rolet podłączony do switcha razem z ubi robił reset do fabryki.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

U mnie był taki problem tyle że klient na końcu linii energetycznej i spadki napięcia były straszne. Dałem używanego UPS-a i od 3 lat spokój.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ostatnio mialem tak na bazie gdzie był zasilacz buforowy się okazało że były dwa różne typy baterii i powodował to reset do fabryczynych ale tylko wszystko co było na M2 reszte sprzętu chodziło

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Woda w kablu. Zwarcie i reset do fabrycznych. 100 % . Pozdro.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

pavels pisze:
Woda w kablu. Zwarcie i reset do fabrycznych. 100 % . Pozdro.

Przecież pisałem że wymieniłem kabel i dalej to samo :sciana:

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

W wakacje kupilismy 4 zasilacze ubnt takie z wifi i na usb (airgateway ag-pro-ins). Powiem tak jak masz taki klopot nawet na rozdupczonym kablu to jesli go podlaczysz TUZ przy radiu czyli zasilacz poe-mokry uszkodzony kabel na dach robiacy zwarcie-airgateway-antena, to masz problem z glowy ;) tylko to nie jest rozwiazanir na stale bo troche kosztuje ale na testy mozna to eykorzystac ;)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Nowy temat  Odpowiedz w temacie