Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Hej
Mam nadzieję że trafiam do włąściwego działu jeśli nie proszę o przeniesienie. Sytuacja jest następująca
Mam laba w konfiguracji MT jako router z wykreowanym interfejsami VLAN na porcie trunk do switcha Netgera. - tu sięVLANy układają ładnie na porcie trunkowym są przyjmowane i dystrybuowane jak potrzeba. Jak zrobię porty typu accesss na danym vlanie to komputer dostaje właściwe IP. Problem występuje na switchach UBI US-48 czy US -16. Konfiguracja jest następująca:
-na UniFi skonfigurowałem VLAN 20,21,22,30,99 - to samo jest na MT.
-na konkretnym swtchu Configuration->Network/VLAN skasowałem wszystko co było z ustawień sieciowych UniFi.
-dodałem w Confguration-> Network/VLAN sztucznie port trunk i zaznaczyłem wszystkie VLANy która ma obsługiwać a więc 20,21,30,99
i tu się kończy wszystko jakbym nie ustawił portów to mi to nie działa. VLANy się nie przenoszą.
Może ktoś wie jak temat ugryźć bo coś czuję że ta taniość to mi się po plecach odbije. Dzięki za każdą pomoc

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Skończył się temat na case w ubi. Które twierdzi że powinna działać ale nie działa więc switch poszedł do wymiany na Edga z CLI gdzie to działa wyśmienicie

Nowy temat  Odpowiedz w temacie