Trzepak.pl

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Autor Wiadomość
Zgłoś ten post Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

Obrazek

Legenda:
10Base-T - pracuje na 4 żyłach (2 pary 'skrętki') kategorii 3 lub 5. Każda karta sieciowa musi być podłączona do huba lub switcha. Maksymalna długość kabla wynosi 100 m. W przeciwieństwie do 10BASE2 awaria kabla w jednym miejscu powodowała zanik dostępu do sieci tylko jednego komputera dlatego 10Base-T wyparł 10Base2.
FOIRL - (ang. Fiber-optic inter-repeater link) - pierwotny standard Ethernetu za pomocą światłowodu.
10BASE-F - rodzina standardów 10BASE-FL, 10BASE-FB i 10BASE-FP Ethernetu za pomoca światłowodu.
10BASE-FL - ulepszony standard FOIRL. Jedyny z szeroko stosowanych z rodziny 10BASE-F.
10BASE-FB - przeznaczony do łączenia hubów lub switchy, przestarzały.
10BASE-FP - do sieci nie wymagających elementów aktywnych (hubów, switchy), Nigdy nie zaimplementowany.

100BASE-T - rodzina 3 standardów Ethernetu 100 Mb/s na kablu typu skrętka obejmująca 100BASE-TX, 100BASE-T4 i 100BASE-T2
100BASE-TX - podobny do 10BASE-T ale z szybkoscia 100 Mb/s. Wymaga 2 par skrętki i kabli kategorii 5. Obecnie jeden z najpopularniejszych standardów sieci opartych na 'skrętce'
100BASE-T4 - Używa 4 par 'skretki' kategorii 3. Obecnie przestarzały
100BASE-T2 - Miał używać 2 par 'skrętki' kategorii 3 jednak nie ma sprzętu sieciowego wspierajacego ten typ Ethernetu
100BASE-FX - Ethernet 100 Mb/s za pomocą włókien światłowodowych.

1000BASE-T - 1 Gb/s na kablu miedzianym kat. 5 lub wyższej. Ponieważ kabel kategorii 5e może bez strat przenosić do 125 Mbit na sekundę, osiagniecie 1000 Mb/s wymaga użycia czterech par przewodów oraz modyfikacji układów transmisyjnych dającej mozliwość trasmisji ok 250Mb/s na jedną parę przewodów w skrętce.
1000BASE-SX - 1 Gb/s na światłowodzie .
1000BASE-LX - 1 Gb/s na swiatłowodzie . Zoptymalizowany dla połączeń na dłuższe dystanse (do 10 km) za pomocą światłowodów jednomodowych.
1000BASE-LH - 1 Gb/s na światłowodzie (do 100 km).
1000BASE-CX - 1 Gb/s na specjalnym kablu miedzianych na odległość do 25 m. Obecnie przestarzały i wyparty przez 1000BASE-T.

Komentarz :
Odnośnie tabeli to wiem ze niektóre osoby aż swędzą paluszki żeby walnąć tekst „a mój szfagier to przeciągnął i na xxxmetrów” . To są standardy którymi się należy sugerować i maja stanowić swego rodzaju granice się której należy się trzymać a to kto na ile m pociągnął to jego sprawa.
Nie będę udawał jakiegoś geniusza że to wszystko wiem od tak i napisałem bo tak nie jest tabele zaczerpnąłem z książki : „Rozbudowa i Naprawa Sieci” autora : Scott Mueller a legendę zaczerpnąłem z wolnej encyklopedii http://pl.wikipedia.org stwierdzając że fajnie jest mieć to wszystko pod reką

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.