Trzepak.pl

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Internet na wsi
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam mam pytanie co do internetu na wsi. Wiadomo jest z tym problem. Posiadam internet osiedlowy, jest katastrofa bo w godzinach szczytu są skoki pingu, a prędkość wysyłania to jakiś chyba żart. Jedyne na co nie narzekam to prędkość pobierania. Oglądam się za nowym internetem, ale nie chcę podejmować pochopnym decyzji, więc proszę o radę. Czy orange jest dobrym rozwiązaniem? - Jutro zadzwonię czy będę miał tutaj zasięg do światłowodu. Zastanawiałem się też nad netią, ale słyszałem dużo złych opini na jej temat. Moje wymagania to przede wszystkim upload minimum 3-4mb/s oraz niski ping.

Proszę mi powiedzieć też jak to jest z tym internetem LTE - Kolega mówi, że ma pakiet 100GB i nigdy nie wykorzystuję. Tylko zastanawiam się czy np: jakbym streamował na platformie twitch to za szybko bym go nie wyczerpał?

Tytuł: Re: Internet na wsi
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Do streamingu na Twitchu, albo nawet do ciągłego oglądania YT zapomnij o mobilnym necie z GSM-ów. Mamy u siebie w firmie pracownika co nie można do niej dojechać naszym zasięgiem (wyjątkowo niekorzystna lokalizacja bloku w dołku). "Tymczasowo" dostała mobilny net z plusa z 70 GB transferu miesiącznie. Pakiet kończy się po 2-3 tygodniach i jest kicha. Laska co prawda zawsze jak jest w domu to ma odpalonego YT z muzyką, ale kto teraz słucha inaczej muzyki niż przez neta? Kto jeszcze ogląda TV?

Czytelnik
Czytelnik

Beroner pisze:
Witam mam pytanie co do internetu na wsi. Wiadomo jest z tym problem. Posiadam internet osiedlowy, jest katastrofa bo w godzinach szczytu są skoki pingu, a prędkość wysyłania to jakiś chyba żart. Jedyne na co nie narzekam to prędkość pobierania. Oglądam się za nowym internetem, ale nie chcę podejmować pochopnym decyzji, więc proszę o radę. Czy orange jest dobrym rozwiązaniem? - Jutro zadzwonię czy będę miał tutaj zasięg do światłowodu. Zastanawiałem się też nad netią, ale słyszałem dużo złych opini na jej temat. Moje wymagania to przede wszystkim upload minimum 3-4mb/s oraz niski ping.

Proszę mi powiedzieć też jak to jest z tym internetem LTE - Kolega mówi, że ma pakiet 100GB i nigdy nie wykorzystuję. Tylko zastanawiam się czy np: jakbym streamował na platformie twitch to za szybko bym go nie wyczerpał?

a do czego chcesz mieć niskie pingi ? Polecam przeczytać ze zrozumieniem ten link : https://pl.wikipedia.org/wiki/Ping a potem pytać o pingi

PKK

Żółtodziób
Żółtodziób

pkk pisze:
Beroner pisze:

a do czego chcesz mieć niskie pingi ? Polecam przeczytać ze zrozumieniem ten link : https://pl.wikipedia.org/wiki/Ping a potem pytać o pingi

PKK

Zależy mi na bezproblemowej grze online :)

Czytelnik
Czytelnik

a serwer gry gdzie ? w Polsce czy w Korei ? jaka konfiguracja serwera ? czy czasem nie stary laptop na neostradzie zwany szumnie prywatnym serwerem gier ?

PKK

Żółtodziób
Żółtodziób

pkk pisze:
a serwer gry gdzie ? w Polsce czy w Korei ? jaka konfiguracja serwera ? czy czasem nie stary laptop na neostradzie zwany szumnie prywatnym serwerem gier ?

PKK

To są serwery steam gry cs:go. Najwięcej ich jest w Niemczech, ale też kilka w Holandii czy Francji.

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Beroner pisze:

Ja od wiosny 2016 roku definitywnie pożegnałem się z netem od lokalnych dostawców (WISP) na rzecz "LTE-Orange dla Domu" (210GB limitu podstawowego i noce full no-limit). Przed przejściem na LTE średnie zużycie transferu oscylowało między 50-60GB, teraz wygląda to tak
Kod:
 Czas   Łącznie   Pobieranie   Wysyłanie
Sty 2017   5.369 GB   5.062 GB   314.264 MB
Gru 2016   88.068 GB   81.096 GB   6.972 GB
Lis 2016   79.390 GB   70.915 GB   8.475 GB
Paź 2016   96.169 GB   88.034 GB   8.134 GB
Wrz 2016   86.631 GB   70.578 GB   16.053 GB
Sie 2016   58.223 GB   50.867 GB   7.356 GB
. W kwestii zużycia danych-aby nie być zaskoczonym musisz znać chociaż przybliżone obecne wartości zużycia danych u obecnego dostawcy, co do jakości to tylko testy na miejscu dadzą obraz sieci (teraz łatwo to zrobić-wystarczy zarejestrować starter u operatorów i już mamy bonusy GB). Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że Play-tylko tam gdzie stacje działają w LTE2600, Plus-tam gdzie jest LTE1800/2600, a T-Mobile i Orange mają się najlepiej w każdym paśmie-także wystarczy tylko test sieci. Przy średnim obciążeniu sieci LTE daje opóźnienia na poziomie =ADSL. :ok:

trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Jarek jak zwykle - u niego świetnie działa - a u mnie klienci po romansie z LTE wracają jak potulne baranki. Pytanie podstawowe Beroner - gdzie mieszkasz?

Czytelnik
Czytelnik

pytanie do jareczka: a na ile sesji nawiązanych limituje Twój operator LTE ? Jak wiadomo LTE to według reklam to 150 Mb/s a Twój ma znacznie mniej . Czy już pisałeś reklamację ?

PKK

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

@broken, a wiesz czemu wracają?

Bo zadzwonią do Ciebie, Ty przyjedziesz, przytwierdzisz maszt do komina, powiesisz antenę i będzie działać. Albo już to mają tylko nieaktywne.

Jak ja swoim znajomym mówię: "router 350", "antena 200" to się pukają w głowę i nie chcą już LTE.

Dużo jeżdzę, anten od radiówek dużo na dachach obserwuję, a od GSM, WCDMA, LTE prawie nigdzie nie ma.

W LTE liczy się RSRP i SINR. Bez anteny nie będą dobre i tyle. Chyba, że eNodeB można dotknąć z okna.

Pasmo 5 MHz - 37,5 Mbps, np. 2100 Playa

Pasmo 10 MHz - 75 Mbps, np. 800 Orange i T-Mobile

Pasmo 15 MHz - 112,5 Mbps, np. 1800 Orange i T-Mobile

Pasmo 20 MHz - 150 Mbps, np. 2600 MHz Play, Orange i T-Mobile.

Są routery z agregacją dwóch czy trzech częstotliwości.

Koszt? 600 - 1200 zł?

Kto to kupi jeśli do radiówki ma 841ND za 89 zł?

Ostatnio zmieniony czw, 05 sty 2017 22:41:18 przez glitzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Żółtodziób
Żółtodziób

Beroner-kup karty wszystkich opów i zrób testy na komórce. 100GB to dużo i mało zarazem. Na starszych starterach playa była opcja na 200GB za 60zł.Pingi zależą też od ,,siły" sygnału. Orange ma ofertę 500GB tylko na firmę.

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

broken pisze:
Jarek jak zwykle - u niego świetnie działa - a u mnie klienci po romansie z LTE wracają jak potulne baranki. Pytanie podstawowe Beroner - gdzie mieszkasz?

To już raczej do Ciebie pytanie-gdzie Ty mieszkasz że u Ciebie działa źle?! Rodzina korzysta w dużym mieście powiatowym woj.łódzkie, ja w dni robocze w Łodzi i wszędzie działa dobrze/b.dobrze (fakt na Plusie-Łódź w godzinach szczytu spada do 10-20Mbps, w Orange/T-Mobile co najmniej 2x tyle, bo jest na razie tylko LTE800/1800, w P4 działają już 4 pasma i również 10-20Mbps bez problemu w szczycie można wycisnąć, jak podłączymy się anteną do LTE2600 to kilka razy tyle). Natomiast stricte na wsi-gdzie mam działkę w Plusie na lite w godzinach szczytu można wycisnąć 50Mbps (działa też LTE-A), w Orange niewiele mniej, natomiast na podanym wyżej przykładzie z dobrą anteną zewnętrzną w Orange na LTE1800 w szczycie wyciągam ok. 50Mbps (ostatnio pobierałem aktualizację do tunera sat.-520MB, po godz. 17-tej w niespełna 2 minuty, CDA, Ipla w najwyższych rozdzielczościach śmigają na lite). Do nadajnika wg GPS mam 1,2km, używam takiej anteny http://www.dmtrade.pl/p4595,antena-corab-lte-max.html, takie mam wskaźniki sygnału
Kod:
  CSQ:27 RSSI:-59 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) CID:0001 (1) TAC:{TAC} ({TAC_NUM}) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-82 dBm SINR:{SINR} dB RSRQ:-5 dB   Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 
, modem i router Nexx WT3020 przeżywają crash test-są w zewnętrznej aluminiowej obudowie i już jest kilkanaście *C na minusie (pierwsza zima, na razie wszystko działa). Uogólniając sieci LTE dzięki szybkim i znacznym inwestycją operatorów mają się coraz lepiej (za chwile i do Ciebie zapuka Plus z LTE1800, Orange z LTE800 ;-) ).
pkk pisze:
pytanie do jareczka: a na ile sesji nawiązanych limituje Twój operator LTE ? Jak wiadomo LTE to według reklam to 150 Mb/s a Twój ma znacznie mniej . Czy już pisałeś reklamację ?

Daj spokój-trochę przyzwoitości, WISP-owi płaciłem 2x tyle i nie potrafił utrzymać chociaż 80% wartości łącza zawartej w umowie, zewnętrzne IP działało kulawo poprzez jakiś wewnętrzny NAT, w Orange nie mam z tym żadnych problemów (od 12.03.2016 czyli chwili zawarcia umowy-żadnych zgrzytów, robię tylko przelew za fakturę i po temacie), no i jeszcze do tego sprzęt warty tysiaka w prezencie (tablet Lenowo 10 cali z wbudowanym modemem LTE + router mobilny za 99zł na własność, oczywiście wszystko bez SIM-LOCK).

trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Gadasz Jareczek głupoty. LTE testowałem wszędzie gdzie się da od Warszawy, po Zakopane i całą Kotlinę Kłodzką - 800MHZ to jest porażka - tam w porywach leci po 2-3Mbit/s. W 2600MHZ leci już bardzo dobrze bo potrafi leci wykręcać 70-80Mbit... ale trzeba być 300m od nadajnika. Na razie jedyna sieć która jakotako daje radę to Orange - tam jest najmniej użytkowników i największe osiągane prędkości. W przypadku Plusa to jest to jedna wielka porażka - na samym początku leciało po 30-40Mbit... teraz w godzinach szczytu leci... 0.5Mbit/s - pasmo 1800MHZ. W przypadku 800MHZ w godzinach szczytu leca kilobity. Sygnały wszędzie maksymalne - mieszkam pod samym nadajnikiem Plusa. Poza tym jakość takiego mobilnego internetu pozostaje wiele do życzenia - bardzo różne opóźnienia - jeśli nie wymusisz używania LTE to przełączanie między UMTS a LTE trwa kilka sekund. W Networks! już widać znaczny spadek prędkości - na samym początku udawało się nawet wykręcić 90Mbit/s - dzisiaj 20-30Mbit przy dobrych wiatrach.

http://devices.pl/

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

@broken, dlatego kupuje się router, gdzie oprócz tego, że ustawisz wyłącznie LTE to jeszcze z listy na sztywno wybierzesz, np. tylko 2600 MHz.
Ale znów dopłacić trzeba. Kowalskiemu to niepotrzebne, ale głupi jest i nie mając pojecia z czym to się je będzie wylewał żale.
Sieć jest skonfigurowana tak, że urządzenia powinny się logować do szerszego pasma, ale, gdy na 800 bez anteny jest - 105 dB to już na 1800 i 2100 około - 112 dB. Na 2600 zaś - 124 dB i jak go ręcznie nie ustawisz to nie skorzystasz. Kowalski chociażby mógł mieć 40 MHz z agegacji 1800 i 2600 (do 300 Mb/s) to siedzi na 5 MHz Sferii do 37 Mbps i płacze, że wolno chodzi.
Oczywiście nie na każdej stacji pracują trzy czy cztery częstotliwości. Także przed dwuletnim wykokiem trzeba zrobić testy. I tu znów mi mówią, że oszalałem. Na to ja pytam czy samochód też kupował w ciemno. I za chwilę się zamyka.
Należy jeszcze wspomnieć, że reklamują 150 czy 300 Mb/s. To jest liczone na każdy sektor, więc 150 x3 = 450 Mb/s, a w wielu miejsach radiolinia tyle nie ma.

Żółtodziób
Żółtodziób

broken pisze:

Mieszkam w Malczycach w województwie Dolnośląski, 40km do Wrocławia.

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

broken pisze:
LTE testowałem wszędzie gdzie się da od Warszawy, po Zakopane i całą Kotlinę Kłodzką - 800MHZ to jest porażka - tam w porywach leci po 2-3Mbit/s.
Ty tak testowałeś aby udowodnić że działa źle (nie mieszaj LTE800 Plusa do LTE800 Orange, T-Mobile, bo raz klientów mają o wiele mniej, dwa dysponują 2x razy większym pasmem/przepustowością), kolejnym szczegółem jest sposób testu-to że technologię tę udostępniają operatorzy tzw. "mobilni" nie oznacza że ona się b.dobrze sprawdza w ruchu, nie sprawdza się tak jak technologia wsteczna HSPA, także jak mamy złe intencje to i dowody się znajdą (jak mawiał F.Dzierżyński "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie").
broken pisze:
W przypadku Plusa to jest to jedna wielka porażka - na samym początku leciało po 30-40Mbit... teraz w godzinach szczytu leci... 0.5Mbit/s - pasmo 1800MHZ.

Takie sytuacje mają miejsce na nie zmodernizowanych stacjach-gdzie wąskim gardłem są radiolinie o małych przepustowościach (systematycznie ich ubywa-przekonasz się wkrótce z raportów serwisów speedtest...), za to co raz więcej jest przypadków takich jak opisuje @glitzy że sprzęt klienta łączy się z LTE800, mając do dyspozycji uruchomione/zmodernizowane LTE1800, ba nawet LTE2600, bo modem łączy się z automatu wybierając najlepszy wskaźnik sygnału (to nie są pobożne życzenia, tylko fakty z Plusforum).
broken pisze:
W Networks! już widać znaczny spadek prędkości - na samym początku udawało się nawet wykręcić 90Mbit/s - dzisiaj 20-30Mbit przy dobrych wiatrach.

Na przestrzeni prawie roku nie widzę tego spadku u mnie, a raporty z serwerów testowych mówią co innego
Obrazek
.

Mistrz pióra
Mistrz pióra

wróciłem dzisiaj od dawnego znajomego, żalił się na net. sprawdziłem i przy pełnym zasięgu wyglądało to tak:
http://www.speedtest.net/my-result/a/2523595851
prawie jak na testach jareczka.
Obrazek

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Karas pisze:
wróciłem dzisiaj od dawnego znajomego, żalił się na net. sprawdziłem i przy pełnym zasięgu wyglądało to tak:
http://www.speedtest.net/my-result/a/2523595851
prawie jak na testach jareczka.
Obrazek

Dokładnie to co napisałem wyżej-"czysty Dzierżyński" (sprzęt, operator, pasmo...).

trzepakowy alchemik
trzepakowy alchemik

jarek7714 pisze:
Ty tak testowałeś aby udowodnić że działa źle (nie mieszaj LTE800 Plusa do LTE800 Orange, T-Mobile, bo raz klientów mają o wiele mniej, dwa dysponują 2x razy większym pasmem/przepustowością), kolejnym szczegółem jest sposób testu-to że technologię tę udostępniają operatorzy tzw. "mobilni" nie oznacza że ona się b.dobrze sprawdza w ruchu, nie sprawdza się tak jak technologia wsteczna HSPA, także jak mamy złe intencje to i dowody się znajdą (jak mawiał F.Dzierżyński "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie"). .

Curva jarek, przeczytaj to co napisałeś, zwłaszcza to co ci wytłuszczyłem...
To ty chcesz wmawiać wszystkim że lte jest zayebiste, a przyparty do muru mydlisz oczy hasłami 'tak jest ***, ale nie w plusie, bo tam mają dużo klientów, nie w 800 bo tam mają mało pasma, to że mobilni nie znaczy że dobrze działają w ruchu także wiesz...
że posłużę się cytatem:
jarek7714 pisze:
(jak mawiał F.Dzierżyński "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie"). .

My też udawadniamy, że w idealnych warunkach, jeśli nie ma za dużo klientów, mamy dość pasma, to 5GHz AC bije na głowę lte w dostępie stacjonarnym.
Nie twierdzę że lte jest słabą technologią, wręcz przeciwnie, można śmiało powiedzieć że jest rewolucją w sieciach komórkowych, ale udawadnianie na siłę, że w każdym miejscu jest to najlepiej działająca sieć to jest wielkie oszustwo, i każdy może to sprawdzić.
Co więcej jeśli pojawiają się takie testy, to zawsze znajdzie się jarek i wyskoczy że to manipulacja, bo on ma 30/50/70 (tu wklej losowy speedtest)
To tak, jakbym ja w odpowiedzi jakiemuś userowi trzepaka na pytanie dlaczego ma małą prędkość w sieci 5GHz wklejał speedtesta od siebie... Ogarnij się człowieku...

Leniwy eseista
Leniwy eseista

Po co Wy z tym trollem dyskutujecie i probujecie mu udowadniać że białe jest białe.
LTE przysiada z czasem i tyle. I po co tu speedtesty. Oczywista oczywistość jak mawia klasyk.
Ja na wsi uzywam od 1.5 roku Play'a. Zaczynałem od 40/15
W tym momencie jest 8/16. Rano jutro bedzie 20/16.

Nie nic nie przysiada.

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

krasnoludek pisze:
Curva jarek, przeczytaj to co napisałeś, zwłaszcza to co ci wytłuszczyłem...
To ty chcesz wmawiać wszystkim że lte jest zayebiste, a przyparty do muru mydlisz oczy hasłami 'tak jest ***, ale nie w plusie, bo tam mają dużo klientów, nie w 800 bo tam mają mało pasma, to że mobilni nie znaczy że dobrze działają w ruchu także wiesz...

Dla Ciebie LTE to konkurencja, także Twój punk widzenia jest oczywisty, Plus poprzez "SmartDOM" zdobył klientów lawinowo, w dodatku dając "no-limit" tylko na LTE (w praktyce na tych zatkanych stacjach LTE800 zdarza się że równolegle że na HSPA+ i to 900MHz jest kilka razy wyższa prędkość). LTE zrobiło rewolucję w bezprzewodowym dostępie ze względu na jakość/powtarzalność opóźnień=ADLS, a dodatkowo dając o wiele wyższy upload (HSPA+/DC co najwyżej próbuje mu dorównać i to tylko w paśmie 2100MHz). Nikomu też nie wciskam na siłę tego dostępu-zawsze namawiam przed zakupem do wykonania testów na prepaid-ach, bo nigdy nie jest tak że z "piątku na sobotę sieć klęka", obciążenie jak narasta to w perspektywie minimum 0,5 rocznej, jak to stabilnie działa to mogę tylko potwierdzić na przykładzie Plusa-sesję mam aktywną już prawie 2,5 miesiąca
Kod:
   RSSI  -57dBm
Plus
Internet:
Typ połączenia:LTE/3G/2G
Sieć:2G  3G  LTE
Status:Połączono
Roaming:Brak roamingu
Wysłane/Odebrane:
Adres IP:46.77.9...
DNS:212.2.96.53
Brama:46.77.9...
, mimo tego że mam wykupione zewnętrzne dynamiczne IP, usługa mi działa tak jakbym miał statyczne IP.
krasnoludek pisze:
My też udawadniamy, że w idealnych warunkach, jeśli nie ma za dużo klientów, mamy dość pasma, to 5GHz AC bije na głowę lte w dostępie stacjonarnym.

Proszę Cię przestań pisać takie "dyrdymały"-ani w małych miasteczkach, ani tym bardziej na wsi problemem w przypadku WISP nie jest brak wolnego pasma w 5GHz, lecz brak udostępnianego pasma dla klientów w świat (jest to sytuacja identyczna jak na niektórych nie zmodernizowanych stacjach Plusa, na którym działa LTE1800/HSPA900 a stacja jest zaopatrzona w rado-linię 2x180Mbps, a bywają też przypadki że działa jeszcze z tego HSPA2100), po co tu pisać o AC-trzeba najpierw mieć co przez niego przesłać, AN też będzie biło na głowę LTE-jak będzie pasmo dostępowe i odpowiednia liczba klientów podłączonych do AP (niestety w realu już to tak "różowo" nie wygląda).
krasnoludek pisze:
Co więcej jeśli pojawiają się takie testy, to zawsze znajdzie się jarek i wyskoczy że to manipulacja, bo on ma 30/50/70 (tu wklej losowy speedtest)
To tak, jakbym ja w odpowiedzi jakiemuś userowi trzepaka na pytanie dlaczego ma małą prędkość w sieci 5GHz wklejał speedtesta od siebie... Ogarnij się człowieku...

To raczej Ty się ogarnij-bo zawsze można podłączyć kiepski sprzęt, z kiepskimi parametrami sygnału, znaleźć kiepsko działającą/przeciążoną/nie zmodernizowaną stację (Plus w LTE800 i Play działający tylko w LTE1800 to pewniaki) i pokazywać jak to niby powszechnie działa źle, osobiście w ciągu miesiąca robię kilka testów (zazwyczaj do jakiegoś tematu w sieci), a serwisy speedtest są bezwzględne i pokazują raporty na podstawie kilkudziesięciu tysięcy testów user-ów. Ja obiektywnie wręcz przestrzegam potencjalnych klientów że: nie zastąpią tym dostępem platform cyfrowych TV- serwisami typu Netflix, YT z opcją oglądania w najwyższych rozdzielczościach codziennie godzinami (chyba że nocą :P ).

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

jarek7714 pisze:
problemem w przypadku WISP nie jest brak wolnego pasma w 5GHz, lecz brak udostępnianego pasma dla klientów w świat

Pasmo w świat jest tanie jak barszcz i uwierz że to nie jest żaden problem, a większym jest brak wolnych częstotliwości.

Jako wyznacznik WISP podajesz 1 opa u siebie, ale nie przyjmujesz do siebie wiadomości, że LTE źle może u kogoś chodzić bo "przecież u mnie działa super"

trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Dla własnego zdrowia psychicznego warto ukryć sobie posty Jareczka. Jego do niczego nie przekonacie, bo on wie lepiej. Merytorycznej dyskusji też z nim nie przeprowadzicie. Koleś od kilku lat psioczy na małych ISP, a nawet nie podał nazwy swojego ISP i rejonu w którym mieszka. Z tego względu nie warto sobie nim zajmować czasu, bo jego wiarygodność jest zerowa. Albo jest to przypadek dla psychiatry, albo płatny troll, albo jakieś konto admina forum do robienia sobie jaj :D

Leniwy eseista
Leniwy eseista

Ech, zrobiłem se speed testa LTE, bo coś kiepsko net działa w niedziele wieczorem. Sciagnie pliku pokazuje podobnie.
W półtora roku, zeszło z 30-40mbit. "Jarku ratuj" ;-) !!
Alternatywy brakuje ciągle nikomu się nie opłaca zbudowac normalnej sieci :-( I co tu robic?

Załącznik:
dooopa.jpg
dooopa.jpg [ 22.92 KiB | Przejrzano 306 razy ]

Edit:
hehe, przełączyłem się z LTE na 3G ;-)
Załącznik:
dooopa2.png
dooopa2.png [ 59.11 KiB | Przejrzano 302 razy ]

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

misiekgo pisze:
Jako wyznacznik WISP podajesz 1 opa u siebie

Ależ ja się tutaj nie obnażam z internetem od WISP-to przeszłość (no i to nie był 1 ale 2 w ciągu dekady), przeszedłem na LTE i mam święty spokój.
misiekgo pisze:
Pasmo w świat jest tanie jak barszcz i uwierz że to nie jest żaden problem, a większym jest brak wolnych częstotliwości

Tak, na trzepaku jest tanie, a jak wchodzimy w real tj. jak zawsze http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=10&t=43688, http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=10&t=47734... każdego tygodnia są takie wpisy na forach internetowych (oczywiście na trzepaku wszyscy łącza dostępowe mają w Gbps, a dostęp do sieci sprzedają po 10zł/m-c).
misiekgo pisze:
że LTE źle może u kogoś chodzić bo "przecież u mnie działa super"

Jak u kogoś działa tak jak z linku @Karas-przyjmijmy ten test w dobrej wierze za obiektywny, to takiego dostępu się nie kupuje, gdyż sieć całkiem "leży", jeżeli kogoś taka prędkość satysfakcjonuje to może sobie zamówić starter Aero2 z BDI i będzie miał net w takiej prędkości za darmo i będzie on działał. Jak działa u innych LTE to nawet z ww linków można zweryfikować. :ok:
zajadacz pisze:
Dla własnego zdrowia psychicznego warto ukryć sobie posty Jareczka. Jego do niczego nie przekonacie, bo on wie lepiej. Merytorycznej dyskusji też z nim nie przeprowadzicie. Koleś od kilku lat psioczy na małych ISP, a nawet nie podał nazwy swojego ISP i rejonu w którym mieszka. Z tego względu nie warto sobie nim zajmować czasu, bo jego wiarygodność jest zerowa. Albo jest to przypadek dla psychiatry, albo płatny troll, albo jakieś konto admina forum do robienia sobie jaj :D

Ludzie tacy jak ty nie posiadają żadnej moralności, dla pieniędzy zrobią wszystko... (położą się przed Sejmem i będą udawać że Policja strzelała do nich...). Dla odwiedzających przekierowanych przez Google dodam dodatkowo że utrzymujesz się z tego biznesu i będziesz robił z premedytacją tutaj szambo
Kod:
 Pany, przecież to jest UBNT. To się może popsuć "bo tak". Ten sprzęt to szajs. Paradoksalnie najmniej problemowe są stare NanoStation (jeszcze w A). Jak przewisiały już swoje, to bez powodu nie padają. Z AC też większych problemów (jeszcze) nie widzę, ale urządzenia są stosunkowo nowe. Natomiast seria XM to jest padaka. XW jest na razie ok, ale to też dość nowe sztuki.

_________________... Na moście do biura (PBE AC 300) też nam się klient ze 2 razy zawiesił tak, że ruch całkiem zamierał i trzeba było restartować. Dałem watchdoga do AP oraz aktualizację do 8.0 i póki co jest spokój.

.
ko20 pisze:
W półtora roku, zeszło z 30-40mbit. "Jarku ratuj" ;-) !!

hehe, przełączyłem się z LTE na 3G ;-)

Najlepsze w tym wszystkim jest to że twoje testy potwierdzają wszystko to co ja na ten temat pisałem wcześniej. Otóż korzystasz z netu za który się płaci abonament w wysokości 5zł/miesiąc, jedyną opcją uzyskania realnych/przyzwoitych transferów u tego operatora jest przełączenie się na pasmo LTE2600MHz (takie testy to żadna nowość, na dodatek wystawiłeś się na "strzał", bo jak będę miał chwilę i będzie mi się chciało to szybko zweryfikuję ww dane na podstawie twoich wcześniejszych postów na forum). Tak działają u mnie sieci operatorów w Łodzi po godzinie 20 tej, przy czym najbardziej konkretny i obiektywny jest test Plusa (bo modem podłączony do anteny zewnętrznej), na Play i Orange przy instalacji antenowej można uzyskać o wiele więcej (zwłaszcza na Play-bo jest dostępne pasmo LTE2600).
Obrazek
,
Obrazek
,
Obrazek
. W Plusie 3 lata temu niektórzy "specjaliści" z Trzepaka wróżyli mi że za 6 miesięcy będę miał transfer na poziomie 0,5Mbps, na zdjęciu można obejrzeć stabilność transferu. P.S Ja nikogo nie zachęcam do zmiany ISP/WISP na LTE, jeżeli jest z niego zadowolony.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2017-01-08 o 20.34.18.png
Zrzut ekranu 2017-01-08 o 20.34.18.png [ 143.13 KiB | Przejrzano 266 razy ]
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.
Przejdź na stronę 1 2 Następna