Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
W sieci jest Linksys WET11, robiący za mostek WiFi na Lan. Do niego jest po sieci podpięty komputer. Linksys ma swój adres IP, a komputer ma swój. Tą drogą użytkownik korzysta z internetu. Zakupiony u providera jest 1 zewnętrzny adres IP. Użytkownik chciałby podpiąć drugi komputer do sieci, ma on korzystać niezależnie od pierwszego komputera, czyli połączenie z siecią poprzez pierwszy komputer nie wchodzi w grę. Poza tym chciałby, aby zewnętrznie widać było tylko jeden adres IP (ten, który zakupiono u providera). Włączenie w sieci za Linksysem dod. komputera robiącego za router jest niemożliwe (wszystko ma zajmować jak najmniej miejsca). Prosiłbym o poradę jaki sprzęt dobrać. Sprzęt ma być najtańszy, nie planuje się bowiem rozbudowy sieci o dodatkowe stanowiska w przyszłości. Mostek Linksysa ma zostać i reszta urządzeń też. Poza tym cena routera bezprzewodowego jest zabójcza. Warunek do spełnienia: koszt operacji NIE MOŻE przekroczyć 400/500zł.

Pyt. drugie: warto mocować coś takiego jak router ze switchem 4 portowym Lantecha, czy lepiej wziąść lepszy sprzęt (w taki razie jaka firma i model).

Pyt. ostatnie: Miałem właśnie zamiar zakupić D-linka Dl 604, ale mam wątpliwości, ponieważ producent podaje w specyfikacji, że jest to router DSL. Czy router DSL bez problemu podłącze do Linksysa WET11, czy tylko do modemów dostępowych DSL/ADSL. W sklepie powiedziano mi, że większość routerów na rynku jest przystosowana do Neostrady+ i trzeba szukać routerów "zwykłych". Zresztą w instrukcji do tegoż routera zaznaczono podłączenie przez WAN do modemu kablowego/DSL. Router ten jest wyposażony w port WAN, czy mogę spiąć za pomocą skrętki WAN w routerze z Linksysem WET11? Czy ma to być kabel skrosowany czy nie (wybór typu kabla mam też na Linksysie)?

P.S. odpowiedzi prosiłbym wysyłać na: czero@polbox.com

Nowy temat  Odpowiedz w temacie