Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

Witam. Zastanawiam sie ostatnio jak zasilc ap którego chce umiescic w budynku gdzie mam 2 userów. Wszystko jest oki jesli chodzi o zamontowanie ap i kable sieciowe ale nie wiem z kąd wziąć prąd! Odpada zasilanie po lanie bo nikt się nie zgodzi (z tych urzutkownikw).
Czy jest ktoś kto załatwiał prąd legalnie od elektrowni i pozwolenia z administracji itd? Jak to się odbywa?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

no troche klopotliwa sprawa bo w takim przypadku musial bys na 100 % zalozyc wlasny licznik, i cala elektryke + akceptacja jakiegos elektryka + cala sprawa w elektrowni i administracji
wiec sprawa i kosztowna i klopotliwa
ale jak nie masz wyjscia to wal najpierw do administracji osiedla
tam ci wszystko powiedza co i jak a to juz zalezy od danej spoldzielni

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Trochę nie rozumiem dlaczego użytkownicy nie chcą się zgodzić, możesz stwierdzić że jeżeli nie chcą się zgodzić to nie masz możliwości technicznych dostarczenia im internetu :).

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Moze powinienes postawic u kazdego klienta zasilacz i przez skretke. I powiedziec ze to jest konieczne do dzialania internetu. Jak ktos nie korzysta z internetu to moze wylaczyc z listwy albo z gniazdka zasilacz. A przy wlaczaniu kompa musialby wlaczac zasilacz. Mysle ze skoki napiecie typu wlaczanie/wylaczanie AP nie powinno uszkodzic urzadzenia.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

ja mam 2 klientow na troche innej zasadzie ale rozwiazuje to moje problemy
mam u nich ap + dwie anteny a oni za to maja darmowy net :)
i nie marudza ze prad od nich biore, ze maja jakies tam dodatkowe rzeczy i ze czasami przychodze do sprzetu :)

Nazywam się Darek i pracuję na win xp i lin MDK 10, AMD 64 3200+ (939) ram 512, HD SATA 160, Radeon x700 i tyle

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Jak się nie chcą zgodzić to ich problem, nie przejmuj się każdym klientem, który marudzi. Jak komus zależy na necie to i pięć takich zasilaczy pozwoli sobie wpiąć.

No ale na serio to możesz się umówić że ten u którego będzie AP obniżysz mu abonament o 10 zł, a jak dalej będzie marudził to załóż podlicznik.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Spróbuj sie dogadać z administracja, żebyś mógł sie wpiać pod licznik ogólny zasilania kladki schodowej/piewnicy... najcześciej na to pozwalaja... bo koszta i tak dziela sie na mieszkańców kladki albo całego bloku...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Zwroccie tylko uwage na jeden drobny fakt: ile to pradu bierze. Wiem, ze switch to okolo 10W, ap pewnie nie tak znacznie wiecej, wiec jakby zalozyc na to licznik to nakreci jedna kilowatogodzine (zalozmy ze sprzet ma te 25W) co okolo 40 godzin. 1 oswietlenie jednej klatki, ktore w koncu nie chodzi non-stop wypala w ciagu doby wiecej, wiec spoldzielnia raczej na tym nie zbiednieje. Mozna sie tez na jakis rozsadny ryczalt umowic...

Nowy temat  Odpowiedz w temacie