Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Witam, nie bardzo wiem który dział będzie do tego odpowiedni więc wybrałem ten z Windowsem, a nie znam bardziej specjalistycznego forum od trzepaka (może coś podeślecie bezpośrednio związanego z tematem)

Od 1 maja 2018 r. wchodzi ustawa RODO (GDPR) o ochronie danych osobowych. Z tego co się orientowałem przedsiębiorstwa będą musiały w jeszcze lepszy sposób zabezpieczyć się przed wyciekiem danych z wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie.

Jeszcze bardziej zaostrzony dostęp do danych klinetów w firmach i jeszcze bardziej zaostrzona ochrona przed atakami z sieci.

Rozumiem że po stronie firmy najlepszy pomysł to Windows Server 2012 spięty w domenę i dla każdej stacji roboczej login i hasło, dodatkowo wyczytałem o jakiś specjalnych programach które na potrzeby RODO stworzyła firma Oracle jest ich kilka mają monitorować ruch itd itp.

Czy ktoś orientował się o konkretych wytycznych oraz jakie programy i do czego poszczególne mają służyć aby spełnić wymagania RODO?
Ewentualnie może jakiś link do jakiegoś forum z tym tematem?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Najważniejszym parametrem wg mnie jest tzw. zdrowy rozsądek. Jak hasło będzie użytkownik miał zapisane pod podkładką na myszkę to nie pomoże Ci nawet Windows Serwer 2019 i najnowsze wersja Wyroczni..... Jesteś ABI ? Czy właścicielem firmy (ADO)?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Serio? Jakby poprzednia ustawa nie była zbyt ostra w porównaniu z rozwiązaniami zachodnimi. Trzeba robić nową, jeszcze ostrzejszą. Pochędożyło ich do reszty.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Kolego jestem administratorem w kilku firmach (sieć, bazy danych, analiza), sklepy z artykułami różnymi oraz w drugiej firmie zajmujacej sie sprzedaża internetowa. Jeśli dobrze interpretuje nowa ustawe RODO to nawet firma która ma normalny program do wystawiania faktur a w nim dane innych firm (nazwa, nip itd) to też wymaga wprowadzenia zabezpieczeń zawartych w ustawie.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Network5 pisze:
Kolego jestem administratorem w kilku firmach (sieć, bazy danych, analiza), sklepy z artykułami różnymi oraz w drugiej firmie zajmujacej sie sprzedaża internetowa. Jeśli dobrze interpretuje nowa ustawe RODO to nawet firma która ma normalny program do wystawiania faktur a w nim dane innych firm (nazwa, nip itd) to też wymaga wprowadzenia zabezpieczeń zawartych w ustawie.

Od kiedy dane firmy są danymi osobowymi? To by była niezła paranoja jakby to zmienili. Wyciek danych w każdej firmowej zakładce kontakt lub "O Nas" :D
Faktury nawet na maila nie wyślesz osobie prywatnej bo cię ktoś oskarży że w niezaszyfrowanej formie gdzieś to w sieci latało. Kolejna pożywka dla prawników i tyle.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

A jak zaszyfrujesz to połowa antywirusów wywali bo zaszyfrowany podejrzany załącznik (pdf) był...

genialne.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

W sumie jakby było dla wszystkich to spoko, bo dostaniemy te zabezpieczenia w cenie aktualizacji do systemów ERP.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie