Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam,

jestem w trakcie tworzenia .bat, który mapuje dysk sieciowy, loguje się na niego z hasła, uruchamia program, a po wyłączeniu programu odłącza dysk sieciowy. Wszystko działa, ale po odłączeniu dysku nadal mogę na niego wejść wpisując IP komputera tym razem już bez wpisywania loginu i hasła. Oczywiście po wyłączeniu komputera wszystko wraca do stanu początkowego, ale moim celem jest zabezpieczenie dysku sieciowego przed potencjalnymi wirusami(gdy program nie jest włączony), które mogłyby wejść na niego po adresie IP. Skrypt wygląda tak:

if not "%minimized%"=="" goto :minimized
set minimized=true
start /min cmd /C "%~dpnx0"
goto :EOF
:minimized
@net use m: \\ip_serwera\folder_programu /user:login_do_dysku hasło_do_dysku /y
m:\program.exe
@net use m: /delete /y

Pytanie. Jak usunąć z pamięci komputera to tymczasowe uwierzytelnienie? Najlepiej z poziomu .bat, ręczne usuwanie nie wchodzi w grę :)
Część od "if" do ":minimized" zrzuca okienko na pasek zadań żeby przykładowa pani Stasia nie pytała się czemu teraz pokazuje się jej czarne okienko po włączeniu programu. Docelowo część z loginem i hasłem będzie w pliku .exe uruchamianym z .bat z wiadomych przyczyn :) , a okienko ma działać w tle do momentu wyłączenia programu i odłączenia dysku. Siedziałem wczoraj kilka godzin przy tym krótkim skrypcie(dopiero zaczynam zabawę), no i po zamieszczeniu tego posta wracam do szukania zadowalającego mnie rozwiązania, ale chwilowo skończyły mi się pomysły co wpisywać w wyszukiwarkę :jezyk:

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

cmdkey jest chyba tym czego szukasz...

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Dzięki maly84 :)
Nie jestem pewny, czy cmdkey jest potrzebne(sprawdzę to), ale naprowadziło mnie na przyczynę problemu i jego rozwiązanie. Był nim program, który uruchamiam. Po jego wyłączeniu podtrzymywał on w jakiś sposób połączenie z dyskiem sieciowym(poszukam przyczyny później z czystej ciekawości). Po odczekaniu 10 minut bo po takim czasie bezczynności odłącza się dysk sieciowy(niech ktoś sprostuje jeśli się mylę), żąda hasła przy próbie wejścia po IP.
Sprawdzę jeszcze czy dla starego .bat zadziała w ten sam sposób.

Dla potomnych tak wygląda teraz .bat:

if not "%minimized%"=="" goto :minimized
set minimized=true
start /min cmd /C "%~dpnx0"
goto :EOF
:minimized
cmdkey /add:ip_serwera /user:login_użytkownika /pass:hasło_użytkownika
net use m: \\ip_serwera\mapowany_folder
m:\program.exe
net use m: /delete
cmdkey /delete:ip_serwera

Jeśli ktoś wie jak zerwać połączenie z dyskiem wcześniej to z chęcią się tego dowiem(czekanie 10min nie satysfakcjonuje mnie w 100% :zlosnik: ), ale teraz zajmę się wrzucaniem loginu i hasła do .exe i pracą konsoli w tle, dlatego prosiłbym o nie zamykanie tematu przez jakiś czas bo nie chciałbym zaczynać nowego tematu jeśli będę miał problem. No, a jeśli sam sobie poradzę to pochwalę się rozwiązaniem, może komuś się przyda.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Zobacz czy to polecenie nie odłączy Ci dysku natychmiast:
Kod:
net use * /d

Nowy temat  Odpowiedz w temacie