Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Witam,

Wiekszosc sklepów nie oferuje juz win7. Tylko 8 i 10. Na allegro jest tego sporo ale wiekszosc mocno podejrzana. Ceny od 50 do 500PLN.
Jest pare aukcji kolo 400PLN, ale tez bez gwarancji czy nie kupuje samej naklejki zdartej z czegos.
Czy jest jakas dobra metoda na rozpoznanie legalnej wersji OEM windows 7 home? Co musi miec? Jak wygladac?

Nie chce 8 czy 10 z racji ze mam specyficzne zastosowanie. HTPC z tunerem satelitarnym. Sprawdzilem na posiadanej wersji windows 7 ze wszystko pieknie działa, kanały dekoduje. Na ubuntu poległem - działało wszystko po za kanałami kodowanymi :-( Na winzgrozie poszło prawie od strzału. Prawie, wiec chce sie dohtoryzowac ze sterownikami na nowszym systemie. Gdybym wiedział ze na 10 pojdzie bez problemu to bym tak zrobil, ale nie mam zadnej plyty z 10-tka zeby przetestowac.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Zawsze możesz kupić Pro z prawem do downgrade-u.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

ko20 pisze:
Witam,

Wiekszosc sklepów nie oferuje juz win7. Tylko 8 i 10. Na allegro jest tego sporo ale wiekszosc mocno podejrzana. Ceny od 50 do 500PLN.
Jest pare aukcji kolo 400PLN, ale tez bez gwarancji czy nie kupuje samej naklejki zdartej z czegos.
Czy jest jakas dobra metoda na rozpoznanie legalnej wersji OEM windows 7 home? Co musi miec? Jak wygladac?

Nie chce 8 czy 10 z racji ze mam specyficzne zastosowanie. HTPC z tunerem satelitarnym. Sprawdzilem na posiadanej wersji windows 7 ze wszystko pieknie działa, kanały dekoduje. Na ubuntu poległem - działało wszystko po za kanałami kodowanymi :-( Na winzgrozie poszło prawie od strzału. Prawie, wiec chce sie dohtoryzowac ze sterownikami na nowszym systemie. Gdybym wiedział ze na 10 pojdzie bez problemu to bym tak zrobil, ale nie mam zadnej plyty z 10-tka zeby przetestowac.

Zawsze mozesz zainstalowac triala win10.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Warszawa / Łódź / Sandomierz / Stalowa Wola / Tarnobrzeg
ko20 pisze:
Witam,

mam u siebie w firmie 6 x 129 zl Win 7 pro z allegro

jeśli masz FV na swoja kopie to nie musisz sie martwic!

ponieważ przy kontroli nikt nie sprawdza naklejek, a czy masz fv na program.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Na 99% to nielegalny syf z jakichś volumów albo podobnych grupowych licencji. Fvat jedno, a MS co trochę blokuje takie wycieknięte pule kluczy. Wtedy możesz się ganiać z gościem z allegro.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

jo_gurt pisze:
Na 99% to nielegalny syf z jakichś volumów albo podobnych grupowych licencji. Fvat jedno, a MS co trochę blokuje takie wycieknięte pule kluczy. Wtedy możesz się ganiać z gościem z allegro.

pierdzielisz za przeproszeniem!
Ja aktywatorem swoje kopie za 129 zl przez telefon bez najmniejszego problemu!
Ty masz miec fv, zródlo cie nie interesuje.
MS nie ma władzy w pl,

po zatym jesli nawet ktos ci opchnie pirata, ms daje legalna kopie za wskazie zrodla nieelegancje kopi, także masz fv.

Rób jak uważasz ja bym kupił od sprawdzonego sprzedawcy allegro za najniższa cenę, warunek FV

JEŚLI zależy ci na kupnie z legalnego źródła na stornie ms masz oficjalna listę dystrybutorów, albo idź do sklepu komputerowego i po problemie.

bez sensu ten wątek.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Haha powodzenia kolego. To ze masz fv nie znaczy ze jestes zwolniony i nikt ci nie zrobi przy dupie. Jak windows kosztuje np 500zeta a ty kupujesz go za 125zl na wstepie jest
podejrzane w paserstwo. I mozesz miec wizyte smutnych panow tak jak ja mialem. Dlatego obecnie kupuje drogie windowsy z pewnych sklepow. A to ze windows dxiala to kwestia czasu. Ms blokuje i kaze Ci dzwonic do sprzedawcy ktorego juz zazwyczaj nie ma.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Wątek bez sensu, bo się okazało, ze jednak nie jest u Ciebie tak różowo? :P

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Tytuł: Windows 7 - jak kupić legalnie??

jo_gurt pisze:
Wątek bez sensu, bo się okazało, ze jednak nie jest u Ciebie tak różowo? :P

Przecież pisze ze te windowsy przeszły aktywacje telefoniczna.

skoro wiecie gdzie sa legalne kopie to tam kupujcie i nie zaśmiecicie forum bzdetami!

jesteście jak jarek z forum :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

I co z tego, że przeszły? Mogę wygenerować klucz, który przyjdzie. Wtedy będzie legalnie? :P

Kto tu jest Jarek który wciska farmazony, bo u niego działa?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Jak ostatnio rozmawiałem z kimś M$ to powiedzieli że aby system został uznany za legalny potrzebne są 2 z 3 "atrybutów" legalności.
Są to:
Faktura zakupu
Płyta
Naklejka

Oczywiście kupowanie windowsa za 100 zł to loteria, ale jak są te 3 rzeczy to bym się nie przejmował.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

jo_gurt pisze:
I co z tego, że przeszły? Mogę wygenerować klucz, który przyjdzie. Wtedy będzie legalnie? :P

Kto tu jest Jarek który wciska farmazony, bo u niego działa?

Wiesz na czym polega aktywacja telefoniczna ?
dzwonisz na infolinie Microsoft i tam aktywujesz.

Nie dziwie się ze macie problemy z rozpoznawaniem oryginalności jak nigdy przedtem nic takiego nie mieliście.

Dodam ze ostatnio kupiłem do biura 2 x pakiet office z allegro i bez problemu aktywowane przez linie telefoniczna Microsoft!

Na tym etapie skończyłem rozmowę nie widzę tu rozmówców,

pozdrawiam
miłego weekendu.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Niestety, ale wg mojej wiedzy fakt aktywacji via telefon o niczym nie świadczy. Licencje "refubrished" ms w postaci wyłącznie klucz i faktura to w 99.9% lewizna. W najlepszym przypadku sa ta licencje oem z utylizowanych komputerów, w najgorszym klucze pozyskane np z msdn.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Wiem. Oczywiście ty też wiesz, że są dwa rodzaje? Z automatem i z człowiekiem. Wygenerowany klucz przyjdzie obydwie.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Panowie Przede wszystkim, aby windows był w pełni legalny zgodnie z licencjonowaniem Microsoft. Trzeba posiadać 3 składniki.

a. sticker, z kluczem na komputerze ( chyba że to licencja zbiorowa )
b. nośnik z systemem, lub partycje recovery.
c. dowód zakupu.

Jeżeli nie ma któregokolwiek z tych elementów, to licencja jest nie ważna, i nie ma znaczenia ze system przeszedł aktywację internetem czy telefonem.

To samo jest kiedy kupujemy używane komputery z naklejką windows w OEM, ( microsoft nie przewidział możliwości odsprzedaży komputera z systemem OEM, więc wymagane jest dokupienie licencji refubrisch, dopiero wtedy jest to legalne.)

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

waluszek pisze:
microsoft nie przewidział możliwości odsprzedaży komputera z systemem OEM, więc wymagane jest dokupienie licencji refubrisch, dopiero wtedy jest to legalne.
Czyli jak sprzedam swój komputer z windowsem OEM, który był z nim kupiony to ten system automatycznie traci legalność?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Tego może sam MS dokładnie nie wiedzieć ;) Wg. prawa ZSRE powinieneś móc sprzedać. Zdarzało mi się prowadzić z nimi dyskusje na te tematy i często sami się gubili. Po prostu EULA jest już tak zamotana, że czas na nową. Nawet była nowa dla Win8, ale się z niej wycofali w 8.1.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Cytuj:
Czyli jak sprzedam swój komputer z windowsem OEM, który był z nim kupiony to ten system automatycznie traci legalność?

Dokładnie tak

Cytuj:
Tego może sam MS dokładnie nie wiedzieć ;) Wg. prawa ZSRE powinieneś móc sprzedać. Zdarzało mi się prowadzić z nimi dyskusje na te tematy i często sami się gubili. Po prostu EULA jest już tak zamotana, że czas na nową. Nawet była nowa dla Win8, ale się z niej wycofali w 8.1.

Dokładnie tak, problem polega na tym że sam support licencyjny microsoft nie wie jak to powinno naprawdę być.
Miałem nie dawno z nimi jakiś spór, był komputer z preinstalowaną wersją windows i nie można było wykonać downgrade z 8.1 pro do 7. Mixrosoft powiedział że może to zrobić tylko producent komputera.
Kolejna akcja z downgrade to np, posiadając licencje 8.1 pro można zejść do 7, ale microsoft nie zapewnia nośnika, i oficjalnie powiedziano mi że mogę użyć pirata i pirackiego klucza, a na pytanie o aktywacje powiedziano że oni nie wiedzą jak to obejść.

Tak że o licencjonowaniu microsoft można by habilitacje pierdyknąć, maja tyle różnych wariantów licencjonowania:P

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Jeśli była wymagana aktywacją telefoniczna, to znaczy że system był już wcześniej aktywowany na innym kompie, co może budzić już podejrzenia, że akcja za 129 zł to jakiś wałek.

wysłane z RedMi Note 3 Pro

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

To, że była aktywowana to prawie pewne. Kwestia teraz tego czy tę aktywowaną można sprzedać.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

W Polsce możesz odkupić licencję zdartą z czegoś i będzie legalna. MS sprzedając tą konkretną naklejkę wyczerpał prawa do niej, a kolejny właściciel ma prawo ją odsprzedać nie zależnie co licencja mówi ponieważ najpierw jest nasze prawo i prawo UE a potem licencja MS. To tak jakbyś kupił telefon lub samochód i producent narzucił ci w licencji, że nie masz prawa go sprzedać bo kolejny będzie go używał nielegalnie.

A to że MS zapisał w licencji że nie można odsprzedawać jest nie ważną klauzulą. To tak jakbyś ty zapisał w umowie z klientem o internet, że jak spóźni się 1 dzień z zapłatą to ma Ci zapłacić 2 tys złotych - pobierał byś tą kasę tylko do 1 kontroli ;)

Cytuj:
"Zatem jeśli Microsoft raz sprzedał dany egzemplarz oprogramowania OEM na terytorium Wspólnoty Europejskiej, to nie może kontrolować dalszego nim obrotu, a więc dalszych odsprzedaży. Ta regulacja jest kogentywna, a więc nie można jej zmienić umową. Przenosząc licencję EULA z wersją OEM systemu Windows bez sprzętu, nie naruszamy tej umowy licencyjnej, skoro te klauzule, które nas ograniczają, są sprzeczne z zasadą wyczerpania prawa i tym samym – nieważne. Nie naruszamy też prawa autorskiego Microsoftu, skoro w stosunku do egzemplarza objętego przenoszoną przez nas licencją to prawo uległo wyczerpaniu."

http://www.rp.pl/artykul/576551-Czy-moz ... .html#ap-1
http://3obieg.pl/nielegalny-windows-a-jednak-legalny

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Cytuj:
Ty masz miec fv, zródlo cie nie interesuje.

Jest jedno "ale". Ostatnio miałem przypadek co prawda w sprawie Office ale generalnie zasady są tutaj te same. Firma kupiła kilka lat temu 6 Office, ma fakturę, ma klucze. Jeden klucz został użyty na dwóch komputerach. W firmie znalazłem tylko jeden, MS twierdzi, że widzi na 2 kompach. Nic nie dały tłumaczenia, że jest tylko 6 licencji użytych czyli tyle ile na fakturze. Że w firmie nie użyto tego klucza dwa razy. Zapewne któryś z pracowników sobie "użyczył" licencji do domu.

Co ciekawsze, nie da się po prostu tego niby lewego Offica skasować. Aby zalegalizować trzeba zakupić nowy na licencji Open za 1500 zł.

Dlatego ja bym ostrożnie podchodził do tego typu okazji.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Kilka wyjaśnień.
Po pierwsze.
System Windows w wersji OEM, po zainstalowaniu staje się integralną częścią komputera. Można sprzedać komputer na którym zainstalowany był system w wersji OEM, licencja pozostaje nadal ważna.

Po drugie.
Użyty do aktywacji klucz nie musi zgadzać się z kluczem z nalepki, pod warunkiem, że pochodzi on od tej samej wersji systemu. Zasada ta dotyczy wszystkich programów Microsoft. Można posiadając np 5 kopi systemu Windows 7 Pro, zainstalować wszystkie na jednym kluczu, bo fizycznie posiadamy 5 licencji.

Po trzecie.
System w wersji refurbished, służy do legalizacji systemu przez firmy zajmujące się sprzedażą używanych komputerów, które były modyfikowane, pochodzą i innego kraju (dotyczy to systemów starszych niż Vista) lub po prostu chcą zaktualizować system do Windows 7 lub nowszej.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Cytuj:
Po drugie.
Użyty do aktywacji klucz nie musi zgadzać się z kluczem z nalepki, pod warunkiem, że pochodzi on od tej samej wersji systemu. Zasada ta dotyczy wszystkich programów Microsoft. Można posiadając np 5 kopi systemu Windows 7 Pro, zainstalować wszystkie na jednym kluczu, bo fizycznie posiadamy 5 licencji.

Dlaczego więc MS twierdzi inaczej o czym piszę wyżej?

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Preinstalowany system Windows do wersji Windows 7 (w danej wersji) na komputerach danego producenta mają taki sam klucz w systemie, inny niż na naklejce COA.

halford - w takim przypadku trzeba walić wyżej, albo Microsoft Irleand (oni licencjonują produkty Microsoft na region EMEA) albo bezpośrednio do USA.

ps. Co do odsprzedaży systemu fragment umowy licencyjnej Windows 7 (pozostałe programy mają analogiczne wpisy w licencji, ):
Cytuj:
17. PRZENIESIENIE NA INNY KOMPUTER.
a. Oprogramowanie inne niż Windows Anytime Upgrade. Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie i zainstalować je do własnego użytku na innym komputerze. Komputer ten staje się wówczas „licencjonowanym komputerem”. Przypisanie tej licencji do kilku komputerów jest niedozwolone.
b. Oprogramowanie Windows Anytime Upgrade. Licencjobiorca może przenieść i zainstalować oprogramowanie na innym komputerze, wyłącznie wtedy, gdy postanowienia licencyjne dotyczące oprogramowania, które zostało uaktualnione, dopuszczają takie przeniesienie. Komputer ten staje się wówczas „licencjonowanym komputerem”. Przypisanie tej licencji do kilku komputerów jest niedozwolone.

18. PRZEKAZANIE OSOBIE TRZECIEJ.
a. Oprogramowanie inne niż Windows Anytime Upgrade. Pierwszy użytkownik oprogramowania może jednorazowo przenieść swoje prawa wynikające z niniejszej umowy i przekazać oprogramowanie bezpośrednio osobie trzeciej. W tym celu musi przekazać osobie trzeciej oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu. Pierwszy użytkownik musi usunąć oprogramowanie, zanim przekaże je oddzielnie od komputera. Pierwszy użytkownik nie może zachować żadnych kopii oprogramowania.
b. Oprogramowanie Windows Anytime Upgrade. Licencjobiorca może przekazać oprogramowanie bezpośrednio osobie trzeciej tylko z licencjonowanym komputerem. Licencjobiorca nie może zachować żadnych kopii oprogramowania lub jakichkolwiek wcześniejszych wersji.
c. Pozostałe wymagania. Przed otrzymaniem oprogramowania osoba ta musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przekazania oprogramowania i korzystania z niego.

Ostatnio zmieniony śr, 21 wrz 2016 16:33:46 przez colir, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmiana code na quote

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 Następna