Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Witam.

Odkąd dla TeamViewer wprowadzono ostre blokowanie rzekomego "użytku komercyjnego", przerzuciłem się na VPN + VNC.
Na komputerach do których potrzebuję mieć dostęp postawiłem Tight VNC serwery. Tight VNC są elastyczne jeśli chodzi na przykład o możliwość pozostawienia tapety bez zmian podczas połączenia (domyślnie zastępowana jest czarnym tłem) jak również załączenia blokowania inputów (klawiatura / mysz). Problem w tym, że blokowanie / odblokowywanie inputów przy zestawianiu połączenia ustawia się na serwerze, raz, z góry dla wszystkich połączeń.

Tymczasem ja chciałbym mieć możliwość zablokowania inputów z poziomu klienta VNC (na żądanie). Innymi słowy, gdy łączę się z komputerem usera, chciałbym, by ten domyślnie miał możliwość posługiwania się myszą i klawiaturą, a dopiero wtedy, gdy będzie mi wyjątkowo przeszkadzać, chciałbym mu zablokować inputy. Podsumowując interesuje mnie sterowanie inputami usera z poziomu klienta VNC (domyślnie ustawia się to na serwerze dla wszystkich połączeń, a ja chcę tym sterować z poziomu klienta VNC).

Prośba o podpowiedź klienta VNC (mnogość odmian), który będzie dawał możliwość zawieszenia klientowi inputów na żądanie.

Dzięki!

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Rozumiem że user jest serwerem a ty się łączysz z zewnątrz. Obawiam się że nie da się blokować pracy usera. Bardziej to na odwrót. Userzy mogą blokować ciebie jak za bardzo byś im przeszkadzał.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Znalazłem już rozwiązanie. UltraVNC ma wbudowaną funkcję wyłączenia inputów komputera serwera z poziomu komputera klienta. Czyli ma to, czego nie miał Tight VNC.

Pojawił się inny problem ;-). UltraVNC ma konflikt z iTalc / Veyon (a TightVNC tego konfliktu z nimi nie miał).

Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie:
https://docs.veyon.io/en/latest/admin/f ... with-veyon

Wystarczyło kazać Veyon-owi nie startować własnego serwera VNC a zamiast niego użyć obecnego w systemie UltraVNC

Tak więc, problem rozwiązany :-)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie