Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ostatnio planowałem zakup taniego routera, przeszukując zasoby Internetu natknąłem się na kilka routerów nieznanych do tej pory firm i postanowiłem przeprowadzić test kilku urządzeń:
Załącznik:
tab.PNG
tab.PNG [ 52.21 KiB | Przejrzano 2596 razy ]

Zaskoczony jestem routerem firmy TOTLOLINK N150RT, gdyż nie spotkałem się z nim wcześniej, lecz wzorując się na powyższej tabeli funkcjonalności stwierdziłem, że jest on najlepiej wyposażony w potrzebne funkcje:
- ilość trybów pracy (Wireless ISP Client Router, Wireless Client, Repeater, Router, Bridge with AP, Client)
- harmonogram aktywności sieci Wireless (Scheduler), co jest rewelacyjnym rozwiązaniem np. dla rodziców, którzy chcą swoim podopiecznym, w łatwy sposób ograniczyć dostęp (w określonych godzinach) do sieci
- filtrowanie stron WWW , dzięki czemu bardzo łatwo można ograniczyć dostępu do stron typu „dla dorosłych”
- obsługa protokołu IPV6!
- gwarancja 36 miesięcy!

Przeprowadziłem również test wydajności oraz zasięgu sieci bezprzewodowej. Testy przeprowadziłem na laptopie wyposażonym w kartę Ralink RT3290 802.11bgn.

Wydajność

Załącznik:
przepustowosc - wykres.PNG
przepustowosc - wykres.PNG [ 11.7 KiB | Przejrzano 2596 razy ]

Jeśli chodzi o przepustowość, to po raz kolejny jestem mile zaskoczony produktem TOTOLINK (jak widać na powyższym screenie).

Zasięg
Załącznik:
zasieg1.jpg
zasieg1.jpg [ 173.21 KiB | Przejrzano 2596 razy ]

Test siły sygnału został wykonany w warunkach domowych, w sytuacji gdzie routery znajdowały się
w tym samym punkcie, a pomiar był wykonywany w odległości ok. 20m.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Kryptoreklama firmy yagi pl ?

Wy to niedlugo bedziecie sam ryz chyba sprzedawac do samodzielnego sklejania w routery co ?

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

games pisze:
Kryptoreklama firmy yagi pl ?

Wy to niedlugo bedziecie sam ryz chyba sprzedawac do samodzielnego sklejania w routery co ?

Z tego co widzę (jeśli chodzi o Totolinka, który posiada 36 miesięcy gwarancji), to na yagi pl jest dostępny router N100RE , natomiast ja się zainteresowałem tymi produktami -> http://www.anteny24.pl/m/1?text=totolink ....

Nie znam jeszcze tego sprzętu, dlatego chciałbym przetestować jak to właściwie działa... Albo poczytać chociaż opinie innych userów apropos tego sprzętu, bo zapowiada się dość obiecująco...

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

W każdym razie ciąg dalszy ...
Siła sygnału mierzona przy odległości ok 30m od routerów

Załącznik:
zasieg2p.jpg
zasieg2p.jpg [ 165 KiB | Przejrzano 2560 razy ]

Najbardziej zaskakujące jest to, że ten router mieli 150Mbps, a może śmiało konkurować z dwuantenowymi routerami które pracują w trybie 300Mbps...

Używał ktoś w ogóle tych urządzeń? Jeśli tak, to proszę o jakieś opinie... ;]

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Widzę, że marketing szemrany pełna gębą :D szkoda, że Phicoma nie przetestowaliście. Może jest za drogi w zakupie ;)

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

zajadacz pisze:
Widzę, że marketing szemrany pełna gębą :D szkoda, że Phicoma nie przetestowaliście. Może jest za drogi w zakupie ;)

Nie ma problemu.. przyślij Phicoma to przetestuje ...

Jak masz D-linka, Asusa, Netgeara itd. to też możesz podesłać, chyba, że sam potestujesz ten sprzęt i mi podeślesz wyniki.
Chętnie porównam wyniki. :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Ja tym sprzętem nie handluję, w przeciwieństwie do Ciebie, więc nie mam co przysyłać. To, że nie przetestowaliście najtańszego routera na rynku o czymś świadczy.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Ja tym sprzętem też nie handluję.. ja nim pracuje. :okularnik:

Testowałem sprzęt, który uznałem za godny uwagi, natomiast, Phicom nie wydał mi się na tyle interesujący, aby go uwzględnić w testach.
Ale?! :) Może ktoś już używał tego Phicoma i podzieli się wrażeniami ?

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

prosiłbym do porównania dołączenie jeszcze dwóch modeli:

Netis 2419 (300Mb/s)
Phicomm FIR302B (300Mb/s)

jak już testować to modele jedynie modele 300Mb/s

podobnie spróbowałbym porównać wyższe modele w technologii AC np:

TPLINK ARCHER
NETIS 2780
RB952UI

pomijam modele powyżej 500zł :)

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Najlepsze jest chyba to, że Totolink daje 36 miesięcy gwarancji na swoje produkty... Ciekawe, czy jest jakaś firma, która przebije 3 lata gwarancji ?? ;]

Załącznik:
gwarancja.jpg
gwarancja.jpg [ 92.86 KiB | Przejrzano 2486 razy ]

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Był taki zespół Toto. Tak mi się skojarzyło: https://www.youtube.com/watch?v=_Y2qfmjCmCw ;)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

anteny24 i yagi to jedno i to samo g o w n o chyba ?

"Mieli 150Mbit" gdzie on to mieli dzieciaku ?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Games, chyba pierwszy raz się z Tobą zgadzam :D

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

zajadacz pisze:
Był taki zespół Toto. Tak mi się skojarzyło: https://www.youtube.com/watch?v=_Y2qfmjCmCw ;)

To wróżysz nie zły sukces @aBaZ (ponad 2mln odtworzeń) :zlosnik:, kto to kupuje? Chyba ci partyzanci z trzepaka którzy mnie tak zaciekle atakują (skoro tutaj kolega zaryzykował z takimi "luksusowymi" produktami promocję, cóż to chyba powszechna marka WISP). :)

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

games pisze:
anteny24 i yagi to jedno i to samo g o w n o chyba ?

"Mieli 150Mbit" gdzie on to mieli dzieciaku ?

Dzieciaku .. ja pokazałem dokładnie ile on mieli.. chyba nie czytałeś dokładnie od początku tego tematu.. dzieciaku... :oczko:

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

zaskakuje mnie że TP-Link 841 tak slabo wygląda, używam 90% Tplinków 841N i jestem zadowolony

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

matek84 pisze:
zaskakuje mnie że TP-Link 841 tak slabo wygląda, używam 90% Tplinków 841N i jestem zadowolony

bo nie miałeś w reku innych lepszych routerów :D

dlatego chciałbym rzetelnie porównać 841N / 2419 / PHICOMM / inne wynalazki 300Mb/s

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Tylko ze w wiekszosci mnie ma co porownywac, to sa te same kundle z najnizszej polki z tytmi samymi flakami,

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

aBaZ pisze:
Ja tym sprzętem też nie handluję.. ja nim pracuje. :okularnik: ?

Panie Leszku, takie bajki to my a nie nam... ;-)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

takie testy można sobie w buty wsadzić, bo:

przykład z życia wzięty - 2 tygodnie temu; nowy klient odkupił od poprzedniego dom i się wprowadza, zostało loco m5 na dachu, chce router, mówię ok, dam mu netisa WF 2419I, klient po 2 dniach zgłasza brak internetu.
Pytam czy Pan miał problem z prądem, tak !! wyłączałem prąd bo wieszałem oświetlenie, netis oczywiscie zresetowany do ustawień fabrycznych.

Myśle ok, dam mu phicoma FIR303B, po kilku dniach dzwoni, sieć zrobiła mi się otwarta znikneło zabezpieczenie na na hasło (czyt. szyfrowanie) pytam, miał Pan problem z prądem, tak !! ale co ja k**** prądu w domu nie mogę wyłączyć ?!

klient wkurzony, ja wkurzony, jakie tu ma znaczenie wydajność, ilość opcji czy gwarancja ? pytam grzecznie;)
nie ma, bo jak z byle powodu czyt. chcesz sobie wyłączyć wł. izolacyjnym prąd i ginał ustawienia, bo nie mają znaczenia wszystkie te rzeczy...

Jakie tu ma znczenie że mieszka się na Wsi czy w mieście, czy są problemy z prądem czy nie, nie ma, poprostu te routery to gówno. Wiem wiem zaraz ktoś napisze mam ich tysiąc i są to sporadyczne przypadki, na własnej skórze przetestowałem co to sporadyczny przypadek.

Klient patrzy na mnie jak na idiotę od tego momentu, już się z taniosci wyleczyłem.

Żeby nie było że to coś w instalacji jest nie tak, rok budowy domu 2012, poprzednik 2 lata miał Tp-linka Wr740n, loco m5 wisi tam od 3 lat około i nic się z nim do tej pory nie działo.

Proponuje testy z wyłączaniem prądu w całym domu, i niech się odpali lodówka, tv, pare innych rzeczy, zobaczymy ile routerków to przetrwa.

Nigdy nie nie było takich prblemów ze starymi blackboxami, wszystkimi ubnt, tp-linkami, ovislinkami, pewnie jescze z kilkoma innymi.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Zgodzę się z Tobą, gdyż Netis i Phicom to największy siet jaki kiedykolwiek mógł powstać :)
Natomiast użytkując Totolinka stwierdziłem, że jest to powrót do niezawodnych urządzeń... Jak kiedyś...
Dobry zasięg, ogromna funkcjonalność (tryby pracy), stabilność (nie zawieszają się np. przy skokach napięcia) no i przede wszystkim wyczesana forma gwarancji (3 lata!). :polacmu:

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

aBaZ pisze:
Zgodzę się z Tobą, gdyż Netis i Phicom to największy siet jaki kiedykolwiek mógł powstać :)
Natomiast użytkując Totolinka stwierdziłem, że jest to powrót do niezawodnych urządzeń... Jak kiedyś...
Dobry zasięg, ogromna funkcjonalność (tryby pracy), stabilność (nie zawieszają się np. przy skokach napięcia) no i przede wszystkim wyczesana forma gwarancji (3 lata!). :polacmu:

Macieju Mucha, może byś tak zajął się sprzedażą, a nie kryptoreklamą Waszych produktów? Po pierwsze primo, jest to niezgodne z regulaminem z tego co wiem, po drugie primo powinieneś się podpisać nazwą firmy którą reprezentujesz oraz imieniem i nazwiskiem tak jak to zrobił w.wrona, po trzecie primo nie łgaj że jesteś niezależnym testerem akurat Mimozy i Totolinka które sprzedaje tylko BATNA (mimozę jeszcze xbest), a po czwarte primo ultimo to zaraz chyba poproszę lukpiota żeby Cię kopnął.

P.S. Bardzo mi się spodobało że w stopce dałeś sobie jakieś hasło z linuksem pisane pokemon-mową, aby uwiarygodnić swoją obiektywność, niezależność i bezinteresowność w testach.

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

to wyżej proszę traktować jako oficjalne ostrzeżenie. Może z imieniem się nie wstrzeliłem, ale firma na pewno ta.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Panowie... nie wiem czy macie do kogoś jakieś uprzedzenie, czy tylko popierdykały Wam się osoby.

Po pierwsze to nazywam się zupełnie inaczej.

Po drugie współpracuje z kilkoma firmami, które świadczą usługi internetowe i w związku z tym poszukuję dla nich rozwiązań, które eliminują problemy niestabilności/awaryjności/serwisowania sprzętu oraz pomogą zmodernizować strukturę sieci w celu jej udrożnienia i utrzymania klientów (na tym polega moja praca).

Po trzecie interesuje się nowościami jakie pojawiają się na rynku, a że Mimosa i Totolink są dla mnie nie znane, dlatego się tym zainteresowałem i chciałem przetestować co powtarzam już po raz kolejny!

Nie zależy mi na promowaniu czegokolwiek. Korzystam z dostępnych źródeł, gdzie mogę zakupić nowe urządzenia, następnie je przetestować i przedyskutować wyniki z innymi użytkownikami.

Na podstawie tego co napisaliście, to mam rozumieć, że muszę się Was pytać o zgodę, czy mogę wrzucić testy jakiegoś konkretnego urządzenia, bo akurat można to dostać w takim a nie innym sklepie ?
Przecież bardzo często zdarza się tak, że tylko w konkretnym miejscu można zakupić określone urządzenia.

Proszę o wytłumaczenie o co dokładnie Wam chodzi i czy mogę dalej zamieszczać posty.

P.S
Gardzę Łindołsem, dlatego pracuje na systemach Linux/Unix - teraz akurat Ubuntu 14.04.3 LTS

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Kolejna sprawa, chciałem przetestować B11, B5 i B5c w dobrze zaszumionym eterze oraz routery Totolinka pracujące w ac i podzielić się wynikami ze wspólnotą ale nie wiem czy ktoś się znowu nie przyczepi, że cośtam... :\

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna