Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

mylek pisze:
Wcześniej były zwykłe sektory ubnt 90st. Teraz są cyberbajty 60st.

No właśnie i tutaj jest chyba problem przy łatwej migracji z M do AC PRism, czyli pozostawianiu starych anten który w przypadku M sprawowały się nie najgorzej to przy AC są jednak niewystarczające i stąd wiele nieudanych migracji do AC które wymaga jednak dobrych warunków radiowych których nie da się uzyskać przy starych antenach i tutaj niezbędna jest migracja albo do Anten Ubnt AC albo RFElements. Tutaj jak napisał Broken Cambium ma silną stronę dostarczając ze swoimi AP od razu dobre Anteny dodatkowo pomysł na wykorzystanie Hardware'u od Ubnt to strzał w dziesiątkę, nie powiem spisywałem do niedawna Cambium na straty ale ta wolta w ich wykonaniu która pozwala zwiększyć wydajność sieci nie wymienijając CPE to genialna zagrywka oczywiście pod warunkiem że licencje nie będą kosztować tyle co nowe CPE

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

mylek pisze:
Na sektorach UBNT Prism się zawiodłem.

Mówisz o sektorach UBNT AC 45 i 60? Porównywałem je ostatnio do Horn 30 i naprawdę sobie radzą dobrze. Jednak najlepsza wersja to sektorów UBNT według mnie to Titanium.

Chciałbym sprawdzić jeszcze ten sektor od Cambium w połączeniu z RAC Prism bo parametry ma naprawdę fajne tylko nie wiem czy spasuje mocowanie czy trzeba było by coś rzeźbić.

Z rozwiązania cambium chętnie bym skorzystał ale cena tej licencji elevate jest nie do przyjęcia w tej cenie mam prawie nowe CPE AC a tu ładuję ja do starego urządzania serii M które pewno niebawem padnie i tak trzeba będzie je wymienić. A cena CPE od Cambium to tez jakaś porażka.

Mamy dość dobry "eter" wiec u nas AC działa bardzo dobrze. Aktualnie od 1,5 miesiąca testujemy baze gdzie mamy już około 20 CPE AC i wszyscy mają pakiety po 60Mb/s. Od klientów co jakiś czas otrzymujemy screny z speedtestu w ramach akcji testowej zwykle są to godziny szczytu i na razie się nie zdarzyło by ktoś miał mniej. Pomijając ograniczenie kolejki spokojnie w szczycie uzyskujemy ponad 100Mb z tego sektora u klienta.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

alien52 pisze:
mylek pisze:
Na sektorach UBNT Prism się zawiodłem.

Mówisz o sektorach UBNT AC 45 i 60? Porównywałem je ostatnio do Horn 30 i naprawdę sobie radzą dobrze. Jednak najlepsza wersja to sektorów UBNT według mnie to Titanium.

Chciałbym sprawdzić jeszcze ten sektor od Cambium w połączeniu z RAC Prism bo parametry ma naprawdę fajne tylko nie wiem czy spasuje mocowanie czy trzeba było by coś rzeźbić.

Z rozwiązania cambium chętnie bym skorzystał ale cena tej licencji elevate jest nie do przyjęcia w tej cenie mam prawie nowe CPE AC a tu ładuję ja do starego urządzania serii M które pewno niebawem padnie i tak trzeba będzie je wymienić. A cena CPE od Cambium to tez jakaś porażka.

Mamy dość dobry "eter" wiec u nas AC działa bardzo dobrze. Aktualnie od 1,5 miesiąca testujemy baze gdzie mamy już około 20 CPE AC i wszyscy mają pakiety po 60Mb/s. Od klientów co jakiś czas otrzymujemy screny z speedtestu w ramach akcji testowej zwykle są to godziny szczytu i na razie się nie zdarzyło by ktoś miał mniej. Pomijając ograniczenie kolejki spokojnie w szczycie uzyskujemy ponad 100Mb z tego sektora u klienta.

1. Cena pojedynczej licencji dla WISP w Polsce to $27 - przy zakupie paczki 10. Teraz dajemy 20 lub 30 gratis przy zakupie AP i osprzetu - szczegóły wcześniej w wątku. Taka akcja przy 40-60 urządzeniach na AP daje koszt $13.5 za pojedynczą licencję - czyli ~52PLN. To chyba nie tak dużo...

2. Jeśli ktoś ma dużą sieć i chce się potargować o upgrade całości lub znacznej jej części - nic nie jest niemożliwe: epmpmaster@elevateswojasiec.pl

Pamiętajmy jednak, że Cambium chce sprzedawać swoje jednostki klienckie a nie napędzać sprzedaż konkurencji i dlatego cena pojedynczej licencji w zakupie detalicznym nie może być mniejsza niż pewne minimum...

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

ePMPmaster pisze:
1. Cena pojedynczej licencji dla WISP w Polsce to $27

Ja tam znalazłem za blisko $60

ePMPmaster pisze:
Pamiętajmy jednak, że Cambium chce sprzedawać swoje jednostki klienckie a nie napędzać sprzedaż konkurencji i dlatego cena pojedynczej licencji w zakupie detalicznym nie może być mniejsza niż pewne minimum...

Może jak by cena CPE była mniejsza to by się sprzedawały. Tak z ciekawości ile teraz kosztuje Force 200 ? Bo może faktycznie aż tak drogo nie wychodzi jak w pewnym sklepie podają?

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator
Awatar użytkownika

alien52 pisze:
ePMPmaster pisze:
1. Cena pojedynczej licencji dla WISP w Polsce to $27

Ja tam znalazłem za blisko $60

ePMPmaster pisze:

Może jak by cena CPE była mniejsza to by się sprzedawały. Tak z ciekawości ile teraz kosztuje Force 200 ? Bo może faktycznie aż tak drogo nie wychodzi jak w pewnym sklepie podają?

Licencja Elevate "list price" $35, specjalna cena dla WISP na rynek polski = $27

16dBi Force180 - specjalna cena dla WISP na rynek polski = $84.15
25dBi Force200 - specjalna cena dla WISP na rynek polski = $109.65

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Mam przykład jednej miejscówki gdzie z uwagi na niereformowalną konkurencję która wisi tuż obok naszych anten mieliśmy problemy niemal w całym paśmie 5GHZ. Był tam mały sektor UBNT + Rocket M5. Ledwo to przepychało po 10-20Mbit.. Po zmianie na sektor RF Elements (nie Horn tylko sektor) i pokręceniu trochę anteną stała się rewelacja - mimo relatywnie niewielkiego wzrostu o 3dB... jakość wzrosła o 100%. 40-60Mbit bez większego problemu z 5km. Dlatego już same anteny dają naprawdę solidnego kopniaka. Separacja od sąsiednich anten wyniosła ponad 30dB - a to już jest baaardzo dużo. Generalnie sektory RF Elements działają lepiej nawet niż sektory Titanium. Co do Hornów i podobnych wynalazków - to jest świetne rozwiązanie na niewielkie odległości. W tej chwili mamy na warsztacie największy sektor UBNT 3x30 stopni AC HD - będzie zamontowany w mega ciężkich warunkach ;D Ale to wrzucę relację. Być może uda mi się wydębić już wersję softu z działającym GPSem.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

broken pisze:
W tej chwili mamy na warsztacie największy sektor UBNT 3x30 stopni AC HD - będzie zamontowany w mega ciężkich warunkach ;D Ale to wrzucę relację. Być może uda mi się wydębić już wersję softu z działającym GPSem.

U mnie już wisi i taki sobie... jak wydębisz ten soft to chętnie przetestuje na tym sektorze.

Odpowiedz z cytatem
Co do samych licencji to przypisywane są one na bazę a nie CPE, więc nie przepadają one jak CPE padnie. Do CPE wgrywa się tylko sam soft Elevate.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Co do samych licencji to przypisywane są one na bazę a nie CPE, więc nie przepadają one jak CPE padnie. Do CPE wgrywa się tylko sam soft Elevate.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

broken pisze:
Generalnie sektory RF Elements działają lepiej nawet niż sektory Titanium.

Które to sektory?

broken pisze:
Co do Hornów i podobnych wynalazków - to jest świetne rozwiązanie na niewielkie odległości.

Potwierdzam ,sprawdzone. Ten Horn30 to max 2km dla systemu AC w N może być dalej bo tam nie trzeba aż tak mocnego sygnału.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

mylek pisze:

W tym roku (latem) powinno być również gotowe rozwiązanie "lotnych" licencji Elevate. Polegać będzie ono na tym, że licencje będą sumarycznie przydzielane przez system CnMaestro na stacje AP, do których będą przyłączane stacje Elevate. To będzie najwygodniejsza forma umożliwiająca w dowolny sposób wykorzystywanie posiadanych licencji.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

i jak tam, minęły kolejne miesiące, a tu nima info o Elevate na CPE Routerboard SXT ...
Coś tak sobie myślę, że nawet nie zaczęło powstawać. :(

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Rzeczywiście trwa to dłużej niż zakładali i był okres kiedy prace zostały wstrzymane.
Zostały jednak wznowione.

Jeśli myślicie o modernizacji swojej sieci i utrzymywaniu nadal jakiejś jej części jako sieci radiowej PMP to przypominam że rozwiązanie ePMP jest już gotowe od pracy przynajmniej od 3 lat. Nie wiem czy trzeba (i warto) czekać na eLevate na MT - dając się wyprzedzić konkurencji, która szczęśliwie miała UBI, lub takim firmom jak moja, gdzie wdrożenie ePMP zaczęliśmy gdy nikt nie mówił nawet o tym czy będzie coś takiego jak eLevate. Można już teraz brać sprawy w swoje ręce i rozpoczynać migrację. Jeśli się pojawi eLevate dla MT będziecie już gotowi by pozostałą część sieci łatwo przenieść do ePMP.

Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

chris_voyager pisze:
Rzeczywiście trwa to dłużej niż zakładali i był okres kiedy prace zostały wstrzymane.
Zostały jednak wznowione.

Jeśli myślicie o modernizacji swojej sieci i utrzymywaniu nadal jakiejś jej części jako sieci radiowej PMP to przypominam że rozwiązanie ePMP jest już gotowe od pracy przynajmniej od 3 lat. Nie wiem czy trzeba (i warto) czekać na eLevate na MT - dając się wyprzedzić konkurencji, która szczęśliwie miała UBI, lub takim firmom jak moja, gdzie wdrożenie ePMP zaczęliśmy gdy nikt nie mówił nawet o tym czy będzie coś takiego jak eLevate. Można już teraz brać sprawy w swoje ręce i rozpoczynać migrację. Jeśli się pojawi eLevate dla MT będziecie już gotowi by pozostałą część sieci łatwo przenieść do ePMP.

Pozdrawiam.

1. Pisałem na priv.
2. Przecież soft na MT już powstał, nazywał się RadioOS i nie było problemu z instalacją czy powrotem do ROS, zatem gdzie Cambium ma problemy?
np. http://www.technologic.pl/p119,licencja ... s-bis.html

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

broken pisze:
Mam przykład jednej miejscówki gdzie z uwagi na niereformowalną konkurencję która wisi tuż obok naszych anten mieliśmy problemy niemal w całym paśmie 5GHZ. Był tam mały sektor UBNT + Rocket M5. Ledwo to przepychało po 10-20Mbit.. Po zmianie na sektor RF Elements (nie Horn tylko sektor) i pokręceniu trochę anteną stała się rewelacja - mimo relatywnie niewielkiego wzrostu o 3dB... jakość wzrosła o 100%. 40-60Mbit bez większego problemu z 5km. Dlatego już same anteny dają naprawdę solidnego kopniaka. Separacja od sąsiednich anten wyniosła ponad 30dB - a to już jest baaardzo dużo. Generalnie sektory RF Elements działają lepiej nawet niż sektory Titanium.

O którym dokładnie sektorze RF Elements piszesz powyżej ?

ANS

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób
Awatar użytkownika

Mam problem z tym softem. Raz idzie się zalogować admin/admin a po restarcie już nie, opis, że nie prawidłowe hasło. Po kliknięciu na przycisk reset i wyłączeniu i włączeniu zasilania załaduje się i idzie się zalogować, potem znów po wykonaniu np. upgradu znów ten sam problem. Mieliście taki problem?

EDIT

Potrzebował około 10 minut by konto admin/admin jakby się zaktywowało i idzie się już zalogować, ale mam inny problem. Nie mam możliwości wybrania jako AP, o co tu chodzi?

Załączniki:
ePMP.JPG
ePMP.JPG [ 104.32 KiB | Przejrzano 2853 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Elevate do ubnt?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób
Awatar użytkownika

Tak.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

ubnt pewnie pracują wyłącznie jako station. Co do hasła, próbowałeś zmienić przy pierwszym logowaniu?

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób
Awatar użytkownika

UBNT leci też jako AP, właśnie też już taki epizod był, ze zmianą hasła i do czasu ponownego restartu było ok. Zmieniłem też adres IP i oczywiście zrobiłem save i też działało ok, do restartu. Po restarcie czyli wyłączeniu i włączeniu zasilania nawet IP wrócił do swojego defaultowego poziomu. Wieczorem się pobawię i zrestartuję zobaczymy co się wydarzy. Myślałem, że może ktoś wie dlaczego nie ma wyboru krajów i dlaczego nie ma AP. Jest jeszcze coś takiego co nie jest u tych co mają AP aktywne.

Załączniki:
epmp1.JPG
epmp1.JPG [ 15.7 KiB | Przejrzano 2832 razy ]
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Force 180 ma tryb ap ale nie wiem czy przyjmie elevate. Kup sobie dwa force 180 jak ci nie przypadnie to mogę odkupić.
Obrazek

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

No i jak Cambium Elevate dla Mikrotika :chinczyk:

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

never ending story ...

ANS

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

a tak nawiązując trochę do tematu to coś wiadomo na temat force 300 w ac? http://community.cambiumnetworks.com/t5 ... td-p/61866 ponoć ma to 500mb przewalać :)

tu coś znalazłem: http://www.doubleradius.com/wirelesswit ... oadmap.pdf

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

arki pisze:
No i jak Cambium Elevate dla Mikrotika :chinczyk:

Jest wreszcie działający soft Cambium na MT. W grudniu powinny być dostępne wersje BETA.
Niestety nie ma jeszcze pewności czy promocja na darmowe licencje Elevate będzie przedłużona na 2018.
Zachęcam (jeśli ktoś jest zdecydowany) do zakupu stacji bazowych jeszcze w tym roku.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11 Następna