Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam wszystkich,
To mój 1 post, wcześniej użyłem opcji szukaj ale nie znalazłem nic o danym modelu.
Posiadam model TENDA AC11, kupiłem bo miał mieć fajny zasięg i faktycznie ma. Ale mam wieczorami problem, że internet się rozłącza. Gubi się WIFI, i po kilkunastu sekundach się pojawia, a po kablu po prostu rozłącza i nie ma internetu. Nie wiem czy to wadliwe urządzenie czy wina dostawcy ( często mam z nim problemy Moico) Tutaj na forum widzę, że zdania są podzielone co do routerów tenda
Kolejne pytanie to czy wiecie jak można "odblokować pingi"? Przeszukałem ustawienia milion razy i niestety nic nie potrafię znaleźć, sam do końca nie wiem co to znaczy, ale dostawca kazał to zrobić w celu weryfikacji jakości łącza.
Pozdrawiam i dziękuję.

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

jeśli po kablu jest problem to generalnie zwykle problem z łączem a nie routerem.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Co rozumiesz że po kablu rozłącza? Masz sieć , ale nie ma netu, czy nie masz sieci?
Ping do czego chcesz odblokować?

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Jan_80 pisze:
Witam wszystkich,
To mój 1 post, wcześniej użyłem opcji szukaj ale nie znalazłem nic o danym modelu.
Posiadam model TENDA AC11, kupiłem bo miał mieć fajny zasięg i faktycznie ma. Ale mam wieczorami problem, że internet się rozłącza. Gubi się WIFI, i po kilkunastu sekundach się pojawia, a po kablu po prostu rozłącza i nie ma internetu. Nie wiem czy to wadliwe urządzenie czy wina dostawcy ( często mam z nim problemy Moico) Tutaj na forum widzę, że zdania są podzielone co do routerów tenda
Kolejne pytanie to czy wiecie jak można "odblokować pingi"? Przeszukałem ustawienia milion razy i niestety nic nie potrafię znaleźć, sam do końca nie wiem co to znaczy, ale dostawca kazał to zrobić w celu weryfikacji jakości łącza.
Pozdrawiam i dziękuję.

Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "odblokować pingi". Wejdź na wiersz poleceń (CMD jak kto woli) i wpisz ping 8.8.8.8
Twój dostawca internetu nie ma z tym nic wspólnego skoro stracisz zasięg po WI-Fi. On daje ci tylko kabelek z internetem i nic więcej. Jeśli rozłącza cię po ethernecie to co masz na myśli? Pokazuje ci ikonkę jakby kabel był odpięty czy wyskakuje komunikat że nie ma internetu (na przeglądarce jak wchodzisz na jakąś strone). Jeśli pokazuje ci jakbyś miał "odpięty kabel" to znaczy że pewnie urządzenie jest walnięte, oddaj na gwarancję i weź nową sztuke. Jeśli dalej chcesz brnąć w to że to twój dostawca to kup jakiegoś taniego tp-linka na allegro i sprawdź czy dalej problem się będzie dział.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Nie wiem jak Cię autoryzują, ale skoro wieczorami masz problem to odłącz router Tenda i podepnij się bezpośrednio patchcordem pod laptop / komputer i obserwuj.
Jeżeli nie będą mieli MAC w bazie to dodaj przez panel abonenta czy infolinię. Tak przypuszczam. Musisz sam się przekonać jak nadają uprawnienia.
Bardziej doświadczeni Koledzy pewnie nawet jakiś program podlinkują, który zrobi wykresy, pokaże statystyki, itp. Zobaczy się czy to powtarzalne.
Może napisz coś o samym łączu. Jak Ci dostarczają sygnał? Z gniazdka RJ45 wychodzisz na router? Czy z jakiegoś modemu lecisz patchcordem na Tendę? Podaj symbole sprzętu.
TV posiadasz od Nich? Co to za usługa? Z nią nie ma problemów?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

z blokowaniem pingów zapewne chodzi o to, że tenda ma zablokowane odpowiedzi na ping z zewnątrz i dostawca ni może pingować, tak się domyślam.
Co do przerwań, to myślę że chodzi o brak netu (a sieć lokalna jest ok) tak się domyślam, chociaż opis jest faktycznie bardzo niejednoznaczny.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

A najlepsze jest to, że piszą wszyscy, tylko nie autor tematu. Chyba szkoda czasu.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

To wygląda jak restart routera. Nie wiem czy Tendy mają w menu uptime ale od tego bym zaczął.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

też tak na początku pomyślałem, ale skoro
Cytuj:
mam wieczorami problem
to albo za dnia nie siedzi na necie i nie miał jak zauważyć, albo to nie to..

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

krasnoludek pisze:
z blokowaniem pingów zapewne chodzi o to, że tenda ma zablokowane odpowiedzi na ping z zewnątrz i dostawca ni może pingować, tak się domyślam.
Co do przerwań, to myślę że chodzi o brak netu (a sieć lokalna jest ok) tak się domyślam, chociaż opis jest faktycznie bardzo niejednoznaczny.

Jan_80 pisze:
Ale mam wieczorami problem, że internet się rozłącza. Gubi się WIFI, i po kilkunastu sekundach się pojawia, a po kablu po prostu rozłącza i nie ma internetu.
Pozdrawiam i dziękuję.

kolega napisał że gubi mu wifi. to nie wygląda na problem u dostawcy :/

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

br004d pisze:

Kolega napiał 3 dni temu temat i od tego dnia nie miał czasu nawet zerknąć do swojego tematu. Szkoda naszego zachodu.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

jack78 pisze:
br004d pisze:

Kolega napiał 3 dni temu temat i od tego dnia nie miał czasu nawet zerknąć do swojego tematu. Szkoda naszego zachodu.

od tamtego czasu nawet go na forum nie było, faktycznie nie ma co czasu marnować

Nowy temat  Odpowiedz w temacie