Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

https://www.dobreprogramy.pl/Udowodnion ... 87053.html

Nie wiem, na ile renomowane są instytucje/doktorzy/inżynierowie zajmujący się tymi badaniami, ale jak to się potwierdzi i nagłośni może być mała rewolucja [bs'y na szkołach, szpitalach, blokach]... a może nikt się tym niezainteresuje?

//offtop -sam tytuł jest małą beką -zwłaszcza stwierdzenie 'promieniowanie masztów'

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Cholernie ciekawy artykul. Thx.
Widze, ze za jakis czas GSMy w krajach gdzie popularne sa pozwy zbiorowe beda mialy dodatkową pozycję w budżetach (na prawników)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Co do masztów BTSów, może trochę offtop

Chciał mi orange postawić koło domu, zaledwie ok 150m, 40m maszt. Niezbyt mi się to podobało jak i innym mieszkańcom. Oczywiście właściciel terenu który miał udostępnić miejsce już zaczął odralniać go, doprowadził przyłącze, umowę z orange podpisał, wyśmiewał nas że możemy sobie protesty robić, a orange jest dużym molochem i nic nie zrobimy. Po Pół rocznej przepychance, złożeniu kilku protestów do gminy i starostwa, gmina staneła w naszej obronie, orange odpusićł :)

Gmina powoałała się na miejscowy paln zagospodarowania i zapis że nie można budować budynków - budowli ( dokłądnie nie wiem ja k to zostało sprezycowane, większych niż 12m. Wiem być może było to do podwarzenia, jednak orange do sądu nie poszedł :).
Argumentów było więcej że rejon parku krajobrazowego itd. ale zrobili opinię i nie wiem kto to wydaje, była pozytywna dla nich - że mogą.

Widać że trzeba walczyć pomimo słabych argumentów :D

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

https://www.youtube.com/watch?v=IJ-t1X1HMiQ

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

@ up, co innego jest wykonać pomiar, bo to już 'umieliśmy' dobrych kilka lat temu, natomiast dopiero teraz ponoć są jednoznaczne pierwsze wyniki badań naukowych potwierdzające szkodliwość.
W sumie do tej pory niewiadomo jaką wartość należy uznać za całkowicie bezpieczną. Zauważ że przyjęte normy w wielu krajach są zupełnie różne, więc wydaje się, że to dopiero początek tematu.
Przyznam, że niezabardzo interesuję się tematem, ale wiem, że do tej pory zawsze się mówiło o 'braku badań które jednoznacznie wskazywałyby na szkodliwość tego promieniowania' nie wiem więc, skąd w filmie stwierdzenie "do 10 uW/m2 zagrożenie zdrowotne jest małe"
Chyba że faktycznie mam mocno nieaktualną wiedzę, i wiarygodne badania były już dawno przeprowadzone, i określono bezpieczny poziom promieniowania..

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Odwrócę kota ogonem.
Jest lekarstwo na raka? Jest.
A kto blokuje? Koncerny farmaceutyczne.
Proszę obejrzeć filmy o dr Gersonie.
Tak samo jest tu. Było szkodliwe, ale telecomy płaciły komu trzeba i tyle.
Zresztą przy naszym zurbanizowaniu można śmiało maszt postawić w polu, a nie ludziom przed oknami.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

można, pod warunkiem że zapewniasz jedynie usługi voice, a w mieście może być problem ze znalezieniem 'pola z dala od ludzi'.
Co do reszty nie polemizuję. Wiadomo było że dzięki temu człowiek zdrowszy nie będzie, i generalnie wszystko jest szkodliwe i nic nie jest szkodliwe -zależy od dawki, to tyle co wiem napewno.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Popadamy już w paranoję, ale wyłącz sobie WiFi na kilka dni w domu w nocy, a gwarantuję, że będziesz bardziej wyspany.
Może i placebo, ale mnie często bolała głowa rano.
Zwalałem winę na materac, na wilgoć, na zwyrodnienie kręgosłupa.
Router o 20 OFF i problem ustąpił w mgnieniu oka.
To teraz porównaj moc routera, a eNodeB tuż obok chałupy.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Kolego, nie popadamy w paranoję, tylko trzymamy się faktów.
To że Ty twierdzisz że już od dawna dowiedziono szkodliwości gsm, ma się nijak do tego że nigdy nie opublikowano na ten temat wiarygodnej pracy naukowej. Oczywiście można twierdzić że to spisek telekomów itd, jednakowoż w ten sposób dyskutując można zakładać praktycznie dowolną tezę i mieć jedyny argument "ktoś komuś płacił ile trzeba i tyle".
offtopując mam już od dawna wifi wyłączane na noc (schedulerem w totolinku) i za bardzo różnicy nie zauważyłem (tyle że rutera nie mam w sypialni)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

To że promieniowanie mikrofalowe może być szkodliwe nie było i nie jest dla nikogo tajemnicą natomiast nikt jak na razie nie wskazał granicznej bezpiecznej mocy dla kontaktu chwilowego oraz długotrwałego (nie w godzinach ale w latach)

są normy określające długość czasu pracy w pobliżu anten są teoretycznie normy poziomu promieniowania w miejscach stałego pobytu ludzi (których mało kto przestrzega) ale te normy różnią się o rząd wielkości w różnych krajach więc jak dla mnie ich wiarygodność jest niewielka

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

o to to to to... dokładnie o to mi chodzi.
Natomiast właśnie pojawiły się bardzo długoterminowe badania dla kilku wartości.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Szkodliwe w GSM'ach to jest jak teściowa zadzwoni, albo jak się do domu spóźniasz i żonka dzwoni dlaczego cię nie ma. Smycz, ja jeszcze pamiętam czasy jak się bez niej żyło.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

Haha teściowa i żona..to po jednych pieniądzach ;P

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Niby forum techniczne, a bełkot jak w radiu maryja. Umiecie czytać ze zrozumieniem i przeczytaliście źródło oraz porównaliście je z normami w Polsce? W Polsce dopuszczalne maksimum to 7 V/m. Naukowcy piszą:
Cytuj:
A statistically significant increase in the incidence of heart Schwannomas was observed in treated male rats at the highest dose (50 V/m).
Badali również 0, 5, 25 V/m, ale nie było statystycznie istotnych różnic (czego kretyn z dobreprogramy.pl nie napisał w swoim bełkocie). Z lektury artykułu wynika, że 25 V/m jest bezpieczne, a jest to ponad 3 razy więcej niż polskie normy.

Wątek do zamknięcia.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

zajadacz pisze:
Badali również 0, 5, 25 V/m, ale nie było statystycznie istotnych różnic (czego kretyn z dobreprogramy.pl nie napisał w swoim bełkocie). Z lektury artykułu wynika, że 25 V/m jest bezpieczne, a jest to ponad 3 razy więcej niż polskie normy

Tyle ze nie trzeba za długo szukać żeby znaleźć bts-y które daleko wykraczają poza 7V/m2

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

hub_lan pisze:
Tyle ze nie trzeba za długo szukać żeby znaleźć bts-y które daleko wykraczają poza 7V/m2
Rozumiem, że zgłaszałeś odpowiednim służbom?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

k-lisek pisze:
Co do masztów BTSów, może trochę offtop

Chciał mi orange postawić koło domu, zaledwie ok 150m, 40m maszt. Niezbyt mi się to podobało jak i innym mieszkańcom. Oczywiście właściciel terenu który miał udostępnić miejsce już zaczął odralniać go, doprowadził przyłącze, umowę z orange podpisał, wyśmiewał nas że możemy sobie protesty robić, a orange jest dużym molochem i nic nie zrobimy. Po Pół rocznej przepychance, złożeniu kilku protestów do gminy i starostwa, gmina staneła w naszej obronie, orange odpusićł :)

Gmina powoałała się na miejscowy paln zagospodarowania i zapis że nie można budować budynków - budowli ( dokłądnie nie wiem ja k to zostało sprezycowane, większych niż 12m. Wiem być może było to do podwarzenia, jednak orange do sądu nie poszedł :).
Argumentów było więcej że rejon parku krajobrazowego itd. ale zrobili opinię i nie wiem kto to wydaje, była pozytywna dla nich - że mogą.

Widać że trzeba walczyć pomimo słabych argumentów :D

Wyślij w podziękowaniu przelew na konto Ojca Dyrektora-przyda mu się na paliwo do nowej bryki. A tak serio tj. chore, szkoda że nasza konstytucja nie pozwala pielęgnować tej choroby na wzór amerykański (Mormoni, Amisze...), bo gdybyś "ogrodził się szczelnie płotem" i nie korzystał wraz z sąsiadami w ogóle z telefonów komórkowych to wówczas miałoby to sens i było w jakimś % skuteczne. A tak to efekt tego ciemnogrodu jest odwrotny-gdyż transmisja jest dwukierunkowa i przy słabym zasięgu telefon musi wypromieniować większą moc, a co za tym idzie tym co dużo rozmawiają może rzeczywiście zaszkodzić.
zajadacz pisze:
Niby forum techniczne, a bełkot jak w radiu maryja.

Co niektórym to chyba zaszkodziło promieniowanie kosmiczne i szukają teraz "dziury w całym" (nawiasem-byłem więcej niż zaskoczony przebiegiem tej dyskusji na Trzepaku :) ).

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

zajadacz pisze:
hub_lan pisze:
Rozumiem, że zgłaszałeś odpowiednim służbom?

a za co płacimy darmozjadom z uke ? ja mam za nich robić ich robotę? nie ma sprawy stawka 75 netto za godzinę + amortyzacja samochodu + legalizowany miernik

zamiast wymyślać kolejne siisy sriisy raporty i inne niech się wezmą za swoje zasrane obowiązki

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

hub_lan pisze:
a za co płacimy darmozjadom z uke ? ja mam za nich robić ich robotę? nie ma sprawy stawka 75 netto za godzinę + amortyzacja samochodu + legalizowany miernik
Nie UKE, ale sanepid. To oni mają zrobić pomiary, a nie Ty. Ty możesz im zgłosić informując, że sam mierzyłeś i przekracza, oni muszą sami zweryfikować. Mało kto ma profesjonalny, legalizowany miernik (te za kilka stówek to zabawki udające profesjonalne).

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

glitzy pisze:
Odwrócę kota ogonem.
Zresztą przy naszym zurbanizowaniu można śmiało maszt postawić w polu, a nie ludziom przed oknami.

Niech doktor gerson zalozy koncern farmaceutyczny i zacznie produkowac i sprzedawac lek na raka.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ko20 pisze:
glitzy pisze:
Odwrócę kota ogonem.

Niech doktor gerson zalozy koncern farmaceutyczny i zacznie produkowac i sprzedawac lek na raka.

taaaa i jak myślisz ile musiałby dać łapówy żeby uzyskać dopuszczenie do obrotu np tylko na terenie RP?
podpowiedź - liczba zer po 1 większa niż 9 i nie mówię o walucie PLN

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

hub_lan pisze:
ko20 pisze:
glitzy pisze:
Odwrócę kota ogonem.

taaaa i jak myślisz ile musiałby dać łapówy żeby uzyskać dopuszczenie do obrotu np tylko na terenie RP?
podpowiedź - liczba zer po 1 większa niż 9 i nie mówię o walucie PLN

Łapowy nie musiałby wogóle dawac.
Musiałby zas w dlugich badaniach wykazać brak szkodliwosci i statystyczną skuteczność żeby lek móc zarejestrować.

A nawet jesli musialby łapówke dawać. Co za problem zebrać mld na tak szczytny cel. Tu CI podpowiem. Jakby poszedł do kogokolwiek dysponującego taka kasą, to ten ktoś zapyta o potwierdzenie skutecznosci. Jakieś badania, chocby cień statystyki. I wtedy by się zaczeło, eeee, no tego..........

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Problem dzisiejszej "medycyny oficjalnej" polega na tym że ona nie ma niczego wyleczyć.
Jej podstawowym zadaniem jest leczyć każdego na wszystko do końca jego dni za niezbyt wygórowaną stawkę miesięczną na tyle wysoką żeby to było opłacalne a równocześnie na tyle niską żeby było jak najwięcej skłonnych ją zapłacić.
Każdy kto próbuje zakłócić działanie tego systemu jest gnojony przez wszystkich jego uczestników mających z tego układu zyski (urzędnicy, koncerny, lekarze).

EDIT
tak przy okazji to ko20 jesteś idealistą :) jeśli zakładasz że ktoś taki miałby możliwość przeprowadzenia takich badań i nawet zakładając że w końcu by je przeprowadził to dostałby choćby w jednym kraju zgodę na dystrybucję tylko na podstawie wyników badań.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

hub_lan pisze:
Problem dzisiejszej "medycyny oficjalnej" polega na tym że ona nie ma niczego wyleczyć.
Teoria spiskowa. Tak samo dająca się udowodnić jak skuteczność omawianego specyfiku.

hub_lan pisze:
EDIT
tak przy okazji to ko20 jesteś idealistą :) jeśli zakładasz że ktoś taki miałby możliwość przeprowadzenia takich badań i nawet zakładając że w końcu by je przeprowadził to dostałby choćby w jednym kraju zgodę na dystrybucję tylko na podstawie wyników badań.

Być może jestem idealistą. Ty zaś z całą pewnością nie masz pojęcia o farmacji, badaniach i wprowadzaniu na rynek nowych specyfików. Swoją "wiedzę" czerpiesz z filmików na youtubie o teoriach spiskowych dystrybuowanych przez sprzedawców nadziei śmiertelnie chorym.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Możesz sobie to nazywać jak chcesz.
I dla jasności nie czerpię wiedzy z filmików tylko z dokumentów rejestracyjnych kilku leków które dopuszczenia do obrotu na terenie RP nie dostały pomimo że wszelkie wymagane badania posiadają.
Co więcej te badania są wystarczająco dobre żeby leki te były dopuszczone do obrotu w takich krajach jak Niemcy, Francja, Czechy, Słowacja, Norwegia (skąd musiałem je dla mamy sprowadzać) a nie są dopuszczone u nas.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna