Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

http://technowinki.onet.pl/biznes-i-fin ... st&utm_v=2

Kolejne marzenie Wielkich Koncernów stało się przykrym faktem...

http://tplinkforum.pl
TP-LINK Nieoficjalne Polskie Forum reaktywowane!!!

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czym jest "neutralność internetu"? To idea internetu leżąca u podstaw globalnego medium komunikacyjnego, która każdemu użytkownikowi zapewnia dostęp na równych zasadach.
Robienie pani lekkich obyczajów z logiki level over 9000. Internet nigdy nie był i nie będzie neutralny z tysiąca powodów.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Większość argumentów jakie słyszę to np ograniczenie prędkości do Netflixa. I przecież mamy to już w Polsce, mój operator ma tak zapchanego globala że mimo kupionego 160Mbps to wieczorami nie da się Netflixa oglądać bo prędkości do ich serwerów to 1Mbps. Może nie jest to celowe działanie ale wychodzi na to samo. A obejście jest identyczne jak w przypadku amerykanów: VPN

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Pagnite pisze:
Większość argumentów jakie słyszę to np ograniczenie prędkości do Netflixa. I przecież mamy to już w Polsce, mój operator ma tak zapchanego globala że mimo kupionego 160Mbps to wieczorami nie da się Netflixa oglądać bo prędkości do ich serwerów to 1Mbps. Może nie jest to celowe działanie ale wychodzi na to samo. A obejście jest identyczne jak w przypadku amerykanów: VPN

ale.. tego...
Uważasz że lekarstwem na 'małość globala' jest zastosowanie vpn, czy coś źle zrozumiałem?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Przecież problem z Netflixem był ( bo teraz już nie powinien spadek transferu występować od kilkunastu dni) po stronie Netflixa. Ostatnio zrobili łaskawie upgrade z 10G do bodajże 2x 40G i to w końcu zaczęło działać. Netflix jest poza tym dostępny w jakimś IXie via łącza polskie, nie międzynarodowe.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

broken pisze:
Cytuj:
Internet nigdy nie był i nie będzie neutralny z tysiąca powodów.

Czyli co? Skoro 5% społeczeństwa jest i tak kulawa, to prawnie zezwalamy producentowi kul i wózków inwalidzkich łamać ludziom nogi?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Nikt tu nie każe łamać nikomu nogi. Chodzi o to, że sprawa ciągnie się od ponad 4 lat. Jak NetFlix startował w USA to pojawił się problem, że zaczął generować taką ilość ruchu, że operatorzy się motylanoga.. bo dla usług Netflixa na których mocno zaczął zarabiać (bo w odróżnieniu od Spotify czy innych NetFlix jest dochodowy) musieli z własnej kasy dobudowywać się do ich CDNów. Po problemach z dostępnością usług NetFlixa Ci zaczęli tracić klientów - ilość skarg na dostępność usług była spora - więc NetFlix zaczął iść w kierunku uruchamiania CDNów u operatorów z korzyścią dla dwóch czy nawet 3 stron (NetFlix,Operator,Klient). Problem w tym, że w USA nie ma jako takiego wielkiego rynku ISP - i punkty wymiany ruchu są... ale relatywnie mało interesujące - prędzej masz tam więcej DataCenter niż typowych IXów.
Wprowadzone przepisy za czasów "Obamy" generalnie psuły umowy biznesowe - bo uniemożliwiały porozumień odnośnie dostarczania różnej jakości usług. To co w tej chwili przegłosowano w FCC to tak naprawdę powrót do starego porządku. Pozostawienie dobrowolności umów gwarantuje tak naprawdę skuteczne ograniczanie monopolu - bo jeśli któremukolwiek z dużych koncernów takich jak AT&T czy Comcast robić jakieś cyrki - to za chwilę pojawi się Sprint czy inny operator o trochę większym zasięgu i zacznie świadczyć usługi bez takich ograniczeń. Nawet jakby się duże podmioty porozumiały co do blokowania/ograniczania - to zaraz pojawi się rynek VPNów/tuneli by takie ograniczenia obejść. I tyle.

http://devices.pl/

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

1. Rentowność Netflixa jest mocno naciągana.
2. Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie oglądanie Netflixa w 4K po VPNie z jakiegoś dzikiego kraju.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

krasnoludek pisze:
Uważasz że lekarstwem na 'małość globala' jest zastosowanie vpn, czy coś źle zrozumiałem?

Nie wiem jak to dokładnie działa, ale normalnie mam wieczorami prędkości do zagranicznych serwerów typu 1-20mbps a jak odpale VPN który ma serwer w polsce (więc tutaj pewnie mojemu operatorowi nie brakuje rurki) to już mam 160Mbps

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Rentowność NetFlixa nie jest naciągana. W raporcie finansowym za zeszły rok mieli prawie 8,5MLD USD przychody. A zysk operacyjny (skorygowany) wyniósł ponad 100MLN USD. Podejrzewam, że z niszowej wypożyczalni wideo stali się już potęgą VOD w US/EU.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

broken pisze:
Rentowność NetFlixa nie jest naciągana. W raporcie finansowym za zeszły rok mieli prawie 8,5MLD USD przychody. A zysk operacyjny (skorygowany) wyniósł ponad 100MLN USD. Podejrzewam, że z niszowej wypożyczalni wideo stali się już potęgą VOD w US/EU.

Jeżeli dobrze liczę to daje zawrotną rentowność 1,2%, a to tylko EBITDA, a nie zysk netto. Trochę mało jak na tą branżę. W moim banku spółdzielczym dają lepszą lokatę.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

"W I kwartale 2017 roku przychody Netfliksa sięgnęły kwoty 2,64 mld dolarów przychodów, co oznacza wzrost o 35 proc. względem I kwartału 2016 roku. Zysk netto spółki wyniósł 178 mln dolarów, podczas gdy rok wcześniej było to zaledwie 28 mln dolarów."

To nie jest mało.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

broken pisze:
"W I kwartale 2017 roku przychody Netfliksa sięgnęły kwoty 2,64 mld dolarów przychodów, co oznacza wzrost o 35 proc. względem I kwartału 2016 roku. Zysk netto spółki wyniósł 178 mln dolarów, podczas gdy rok wcześniej było to zaledwie 28 mln dolarów."

To nie jest mało.

to niecałe 7% obrotu więc nie tak wiele a czeka ich jeszcze mnóstwo inwestycji

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Oni inwestują takie pieniądze, że głowa mała. Na potęgę produkują treści.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

broken pisze:
Oni inwestują takie pieniądze, że głowa mała. Na potęgę produkują treści.

I to nawet ciekawe treści. Przynajmniej ja tam znalazłem coś dla siebie.
Musze przyznać że byłem do tego sceptycznie nastawiony, ale wziołem na próbny miesiąc i jak najbardziej mi się to spodobało.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie