Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

bmpte pisze:
volatile.pc pisze:
Jakość jest ważna, jakość, nie ilość, ale ty chyba jesteś komunistą i ilość dla ciebie jest jakością samą w sobie - jak coś ma być złe to lepiej żeby tego w ogóle nie było.

A o czym teraz piszesz?

Napisałeś:

Cytuj:
Lepiej mieć "honor i zasady" (nawet swoje, kiepskie, bo czasy muszkieterów się skończyły) niż ich nie mieć w ogóle.

IMHO Lepiej nie mieć żadnych zasad, być "kurkiem na wietrze", dostosowywać się do innych niż wcielać w życie złe zasady i mieć chore, z naszego punku widzenia, pojęcie dumy.

Jakość zasad jest ważniejsza niż ich ilość.

Stalin kiedyś powiedział: „Ilość jest jakością samą w sobie” i tak mi się skojarzyło z tym co napisałeś :).

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Coś ci się źle skojarzyło... ;)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

jarek7714 pisze:
To norma w gospodarkach rynkowych gdzie udział firm prywatnych to 95% gospodarki.

Norma według kogo? Ciebie?
Ciekawe czy na Twoje lub moje zaproszenie tez się pojawi.

Każdy dobrze wie jak zębaty zarobił kasę, Ty to wiesz ,ja to wiem i cała masa innych osób. Więc proszę Cię nie pisz głupot o jakiś normach.
Pojawienie się Dudy w jego obecności to pokazanie jakim jest dwulicowym człowiekiem.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

alien52 pisze:
Ciekawe czy na Twoje lub moje zaproszenie tez się pojawi.

Ja pracuję w kilkuset osobowej prywatnej firmie i nie sądzę żeby kiedykolwiek pojawił się Prezydent (to "zbyt mały kaliber" ).
alien52 pisze:
Norma według kogo? Ciebie?

Wg standardów gospodarek rynkowych, Tramp odwiedza https://www.paszport.ws/trump-zachwycony-nowym-boeingiem-787-10-dreamliner, także jeżeli piszesz o głupotach to Ty w nie zabrnąłeś.
alien52 pisze:
Każdy dobrze wie jak zębaty zarobił kasę, Ty to wiesz ,ja to wiem i cała masa innych osób.

Bzdura, bardzo mało osób o tym wie (na Trzepaku pewnie większość, ale w realu już nie), to było tematem tabu nawet tutaj (dopiero "Dobra zmiana" dodała odwagi moderacji/administracji...) i poza siecią „mainstreamowe media” jeszcze długo nie zaryzykują by odważnie napisać/powiedzieć prawdę.
alien52 pisze:
Pojawienie się Dudy w jego obecności to pokazanie jakim jest dwulicowym człowiekiem.

Nie rozumiesz rozgrywek politycznych (to że wg Ciebie i wg mnie nie powinno go tam być, to zasady a nie polityka...), on teraz próbuje grać na 2 fronty (jest dalece mało prawdopodobne że dostanie nominację PiS na kolejną kadencję...). Ja piszę brutalną prawdę (dlatego tak jestem tutaj nielubiany przez wielu i tyle wylewano na mnie epitetów i mnie zazwyczaj tylko obowiązuje n-etykieta ...), przejęcie Netii może się skończyć wykończeniem konkurencji i monopolem (to nie jest dobre ani dla rynku, ani w dłuższej perspektywie dla klientów...).

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Macie dowody na Solorza - prosze sie udac do prokuratury. Ma wyroki? Prosze podac zrodlo jakie?

Ja goscia szanuje, to jedyny gracz tego rozmiaru w kraju. Jak sie zastanowic, to chyba zawisc ludzka, ze mu sukcesu odmawiacie. Koles doszedl na szczyt. Macie dowody, ze nielegalnie - macie powyzej rade. Biznes kochani jest tylko ciut lepszy niz polityka. Trzeba byc twardym i lepszym niz inni, chcecie konkurowac honorem i miloscia - prosze bardzo, ale wielu sukcesow nie wroze. Prosze mi tu nie plakac ze Polsat robi Wam konkurencje. Robcie swoje!

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

czolo pisze:
Macie dowody na Solorza - prosze sie udac do prokuratury. Ma wyroki? Prosze podac zrodlo jakie?

Ja goscia szanuje, to jedyny gracz tego rozmiaru w kraju. Jak sie zastanowic, to chyba zawisc ludzka, ze mu sukcesu odmawiacie. Koles doszedl na szczyt. Macie dowody, ze nielegalnie - macie powyzej rade. Biznes kochani jest tylko ciut lepszy niz polityka. Trzeba byc twardym i lepszym niz inni, chcecie konkurowac honorem i miloscia - prosze bardzo, ale wielu sukcesow nie wroze. Prosze mi tu nie plakac ze Polsat robi Wam konkurencje. Robcie swoje!

Zakładasz że każdy człowiek prowadzący firmę musi być złodziejem i skur..nem oraz ma obowiązek rżnąć na kasie zarówno klientów jak i dostawców jak również dawać łapówki i podejmować wszelkie działania w tym niezgodne z prawem byleby tylko się dorobić i oszfabić wszystkich dookoła - no to gratuluję i życzę powodzenia w działaniu i obyś w swoim życiu trafiał tylko na takich.

Polityka i biznes to są określenia które nieco różnią się (mimo wszystko) od zwykłego kurewstwa i sukinsyństwa

o solorzu i dudzie (celowo z małych liter) mam wyrobione zdanie od dawna i raczej go nie zmienię bo wiem o nich nieco więcej niż piszą i internetach i gazetach ale nie napiszę tego tutaj bo jakoś nie lubię wizyt smutnych panów o 6 rano oraz prewencyjnych 3 letnich aresztów wydobywczych

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

No ale uważacie się na prawdę za poważnych ludzi?
Pisanie wprost o kimś że jest złodziejem, bez dostatecznych dowodów, jest po prostu dziecinne.

Nie mam nic do gościa, nie lubię go za jego styl itd., wole nc+ i tvn - ale to za mało żeby go nazywać złodziejem.
Kulczyk był bogaty więc też był złodziejem? Trump też? Bill Gates też? Steve Jobs też? itd. Bo bogaci i nie mieści się w głowie jak zdobyli majątek to od razu złodzieje?
To czemu nie siedzą?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

hub_lan pisze:
Zakładasz że każdy człowiek prowadzący firmę musi być złodziejem i skur..nem oraz ma obowiązek rżnąć na kasie zarówno klientów jak i dostawców jak również dawać łapówki i podejmować wszelkie działania w tym niezgodne z prawem byleby tylko się dorobić i oszfabić wszystkich dookoła - no to gratuluję i życzę powodzenia w działaniu i obyś w swoim życiu trafiał tylko na takich.

Daleko rozwinales moja mysl, ale to Twoja wyobraznia i podswiadomosc Ci ja podsunela. Ja tego nie napisalem. Nie oskarzam innych o to ze mi nie idzie biznes. Posuniecie z zakupem Netii oceniam jako genialne w sytuacji w jakiej jest teraz Polsat. Solorz na naszych oczach robi swoje i jak widać po wynikach, nie ma co kryć jest najlepszy! Mam nadzieje, ze nasz maly rynek go znudzi i bedziemy mieli pierwszego miedzynarodowego gracza, chocby tylko w naszej czesci EU.

Co do etyki w polityce i biznesie, to nie tylko liczenie pieniędzy i rozdawanie podwyżek, tudzieź otwieranie nowych szkół i dróg. Czasem trzeba podjąć naprawdę trudne decyzje i trzeba być twardym i madrym. Zainteresuje Cie powazniej jedna lub druga dziedzina, to sam sie przekonasz. I nie rysuj tego binarnie, bo świat nie jest czarnobialy. Jezeli potrafisz sprzedac cos drozej, a kupic taniej, tak zeby rozwijac biznes i miec z tego fun i zysk, to nie znaczy ze jestes zlodziejem i motylanoga. Dorobienie sie to nie grzech, i tego Ci zycze.

Ukrywanie danych o przestepstwach jest rowniez przestepstwem. Wiesz co maja na sumieniu, donies do sluzb. Skaza jednego lub drugiego, jak jest winny. Nie baw sie w "wiem ale nie powiem". Zalecam tylko ostroznosc w szybkiej ocenie rozmowcow, przypomne Ci jako milosnikowi prawa i ... porządku ;) - ze na "obrażanie" Prezydenta, jest paragraf.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Nie odnoszę się do omawianego przykładu, ale nie ukrywajmy taka nasza polska mentalność, jak ktoś "ma więcej od ogółu" to w opinii większości nakradł. Wynika to z całą pewnością z faktu, że uczciwie ciężko się dorobić majątku w Polsce, ale da się, "wystarczy" się w czepku urodzić i mieć farta.

https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1442928780_kosrg4_600.jpg

A dokładniej:
Cytuj:
W państwie rządzonym dobrze – wstyd być biednym; w państwie rządzonym źle – jest hańbą być bogatym.
Źródło: Myślę, więc jestem : aforyzmy, maksymy, sentencje, Czesława i Joachim Glenskowie (oprac.). Opole : Instytut Śląski w Opolu, 1986. S. 191.

Źródło: https://pl.wikiquote.org/wiki/Konfucjusz

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Może ja napisze swoje zdanie odnośnie netii, ale z mojego punktu widzenia gdzie mieszkam na obrzeżach miasta w domku jednorodzinnym. Niestety netia idealna nie była to fakt, aczkolwiek ratowała tyłek tam gdzie miała swoją sieć miedzianą gdyż umożliwiała posiadanie sensownego łącza 15 - 16 Mb/s w miarę rozsądnej cenie, bez zmuszania do ponoszenia opłat za utrzymanie łącza lub trzymania na siłe stacjonarki.

Niestety większość osób wypowiadająych się mieszka na dużych osiedlach gdzie ISP jest do wyboru do koloru, z czego większość z nich oferuje łącza symetryczne.

Ja z usług netii korzystałem do 20.11.2017 właśnie na łączu ADSL2+ o realnej przepływności 16Mb/s down i 1Mb/s up, przeszedłem na usługę FTTH (Światłowód do domu) 50Mb/s down i 10Mb/s up (realnie jest więcej) do tego płacę 20zł/mc mniej niż u netii. I zdanie podsumowania oddające moją ocenę tej transakcji: zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Netia miała świetną jakościowo usługę, dysponowała odpowiednimi łączami zarówno w kraju jak i z światem do tego jeszcze dostawiała swoje CDNy co niwelowało konieczność wysyłania pakietów po całym świecie. U lokalnych jakoś to działa, ale jakoś ≠ jakość.

Pytanie teraz co zrobi z tym cyfrowy polsat, bo jakoś nie wierzę aby rozbudowywali sieć netii tam gdzie do dnia dzisiejszego działa ADSL2+ tylko inwestycje pójdą w regiony gdzie dostępna jest sieć w technologii HFC, ETTH, GPON. A szkielet sobie wykorzstają na własne potrzeby do zasilania stacji BTS.

Ja wiem teraz się zrobiło modne LTE, z tym że ja to dalej traktuję jako ciekawostkę do sprawdzenia sobie autobusu będąc poza domem czy do przeczytania maila jeżeli jestem do tego zmuszony. Właśnie zajrzałem na statystyki do routera i przy normalnym używaniu sieci mam nabite 254GB w 11 dni i wbrew pozorom nic nie pobieram z torrentów czy jakiś innych nielegalnych treści. Praktycznie cały ruch to Youtube i zwykłe przeglądanie stronek. Rachunek jest prosty miesiącznie jakieś 700GB danych, wydaje mi się że to już jest zbyt wiele względem dzisiejszego LTE. A co z ludźmi którzy jeszcze intensywniej korzystają z dostępu do sieci? Dzisiaj rozmiar gry komputerowej na poziomie 40GB nikogo nie dziwi, co weekend można sobie pobrać darmową grę na okres kilku dni (Mowa o Steam), podobnie gry i reszta oprogramowania w cyfrowej dystrybucji. Co z usługami VOD gdzie netflix już oferuje jakość 4K? Co z telewizją przez internet która zaczyna nabierać co raz to bardziej realnego kształtu?

Jeżeli cyfrowy polsat zatrzyma plany netii dotyczące modernizacji sieci, oraz zacznie likwidować sieć miedzianą sytuacja na rynku ulegnie znacznemu pogorszeniu. Jest to krok w kierunku tego co maja w USA, monopol dostawcy który na danym terenie dyktuje warunki a w celu zapanowania nad całością wprowadza się limity GB.

W mojej opinii cała ta sytuacja wyjdzie bokiem wszystkim tym co nie mają opcji podłączenia usługii od jakiegoś większego dostawcy. Niby jest orange które faktycznie modernizuje sieć do FTTH, z tym że są to obszary o gęstym zaludnieniu gdzie są już inni dostawcy a sam światłowód od Orange nic dobrego nie wnosi o czym można się przekonać na każdym portalu z opiniami czy forum na ten temat - generalnie cieżko znaleźć o tej usłudze coś pozytywnego. Netia także dziwnie do tej pory robiła z FTTH aczkolwiek nie ma na sieci masy negatywnych opinii odnośnie usługii także pewnie zachowali standard który oferowali wcześniej na miedzi.

Pewnie za jakiś czas kliencii byłej netii będą musieli się określić czy wiążą się z Cyfrowym Polsatem czy rezygnują bez konsekwencji. Wtedy ludzie co mają możliwość przejścia na lepsze warunki na pewno to zrobią bo wiązanie się na kolejne dwa lata z łaczem < 20Mb/s zwyczajnie nie ma już sensu.

Pytanie czy tutaj UKE jakoś zareaguje i wprowadzi jakiś przepis wymuszający modernizację i utrzymywanie sieci właśnie w miejscach o mniejszej gęstości zaludnienia. Jeżeli tak się nie stanie to ja to wszystko czarno widzę.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Jak UKE zacznie zmuszac operatorow do inwestycji w miejsca slabo zurbanizowane, to dopiero bedzie meksyk. Jako operatorowi, naprawde dziwie czyta mi sie takie przemyslenia klienta.

Musze sprostowac
Netia nie stawia swoich CDNow dla dostawcow tresci. Nikt takich rzeczy nie sponsoruje.
Mali operatorzy nie maja "gorszego" internetu. Ale prawda jest, ze kazdy tnie koszty, skoro klient oczekuje uslugi ~60pln.
Polsat, ani nikt inny nie zainwestuje w miejscach, ktore nie pozwola na utrzymanie sieci z zyskiem. Panstwo nie ma tez takiach zadan. Sadze ze swiatlowod do kazdego domu, na koszt operatora, to utopijna polityka.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

czolo pisze:
Sadze ze swiatlowod do kazdego domu, na koszt operatora, to utopijna polityka.
Sądzę że światłowód do każdego domu to utopijna polityka. No ale jak eurokołchoz nie padnie, to zafundują za hajs wszystkich podatników.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

czolo pisze:
Netia nie stawia swoich CDNow dla dostawcow tresci.

Miałem tutan na myśli np serwery google cache.
czolo pisze:
Mali operatorzy nie maja "gorszego" internetu. Ale prawda jest, ze kazdy tnie koszty, skoro klient oczekuje uslugi ~60pln.

Mali dostawcy mają internet szybszy pewnie z względu na technologię którą dostarczają, i tutaj faktycznie działa to fajnie. Pobranie gry z steam czy dystrybucji linuksa trwa o wiele krócej, podobnie wysłanie czegoś na serwer. Aczkolwiek przeglądanie stron działa już zupełnie inaczej, np wpisuję adres WP i czekam kilka martwych sekund zanim ruszy. Patrząc na trasę pakietów od mojego operatora przez epix następnie aortę poprzez Vectrę do wp.pl (teraz już trasa jest inna). W netii takie stronki to była formalność działały od strzału. Podobna sprawa z klientem Skype który na łączu netii zaraz po uruchomieniu był połączony (zalogowany) na lokalnym czasami też tak jest ale momentami kilkanaście sekund trwa połączenie się klienta z serwerem.
czolo pisze:
Polsat, ani nikt inny nie zainwestuje w miejscach, ktore nie pozwola na utrzymanie sieci z zyskiem. Panstwo nie ma tez takiach zadan. Sadze ze swiatlowod do kazdego domu, na koszt operatora, to utopijna polityka.

Ja rozumiem że sieć się musi utrzymać, i nikt nie będzie robił inwestycji tam gdzie się to nie zwróci. Aczkolwiek patrząc na inne firmy i na to co się dzieje na świecie da się sukcesywnie przechodzić na FO i wyłączać sieć miedzianą np Verizon. Na YT widziałem ostatnio prace w UK, gdzie doprowadza się światłowody do szaf a następnie modernizuje sieć miedzianą do klienta i podłącza w technologii G. Fast. U nas operatorzy rozwój zatrzymali na ADSL2+, samo VDSL2 teroretycznie jest w ofercie aczkolwiek w praktyce częściej go nie ma niż jest. W dniu dzisiejszym opcje modernizacji się skończyły, zamiast wprowadzać ofertę TV która przy liniach ADSL2+ i tak nie miała większego sensu, mogli się zająć skracaniem linii czy inną formą modernizacji sieci.

Zdaję sobie sprawę że dla takich firm główny zarobek to klienci hurtowi, aczkolwiek nikt mi nie powie że 50zł/mc razy ilość osób nie robi różnicy, szczególnie że wszystko jest tylko chęci brak - a w swoim czasie klientów też nie brakowało.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

seb235 - objaw kilkusekundowego przestoju przy otwieraniu strony może być spowodowane wieloma czynnikami. pierwszą rzecz to bym sprawdził dnsy i ew spróbował jakieś publiczne, szybkie (np 208.67.222.222). a ogólnie przy braku poprawy przekazałbym takie info do biura obsługi ISP by to poprawili. To nie jest normalny objaw w jakiejkolwiek sieci :)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

zajadacz pisze:
Sądzę że światłowód do każdego domu to utopijna polityka. No ale jak eurokołchoz nie padnie, to zafundują za hajs wszystkich podatników.

Wiele razy podawałem ten argument, powtórze. Utopijna polityka, kanalizacja do kazdej posesji, zrobiona za kase podatników, bo się nigdy nie zwróci za kase operatora.
Także, puszcza z torbami operatorów/firmy świadczące lokalne usługi ascenizacyjne tudzież produkujacej szamba.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Orin pisze:
seb235 - objaw kilkusekundowego przestoju przy otwieraniu strony może być spowodowane wieloma czynnikami. pierwszą rzecz to bym sprawdził dnsy i ew spróbował jakieś publiczne, szybkie (np 208.67.222.222). a ogólnie przy braku poprawy przekazałbym takie info do biura obsługi ISP by to poprawili. To nie jest normalny objaw w jakiejkolwiek sieci :)

No ISP mógłby ... powinien wręcz; uruchomić własne DNSy cachujące...
Ale ja widzę u siebie spowolnienie nie przez łącze, nie dnsy tylko przez... przeglądarkę - a konkretnie adblocka. ;p

Natomiast użytkownicy zwykle mają muła spowodowanego jeszcze czynnikami
- windowsem który analizuje adresy i treść stron ...
- przeglądarkami które mają fraud-protecty, i każdy adres wysyłają do weryfikacji zanim go otworzą
- programami antywirusowymi - które generalnie robią to samo, dodatkowo w locie analizując stronę zanim ją przekażą do przeglądarki

W skrajnych wypadkach jest to robione wszystkie 3 razy ;)

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Orin pisze:

Co do dnsów to już to zrobiłem z tydzień temu - zmieniłem na googlowe. Sytuację to poprawiło i to znacznie aczkolwiek jeszcze nie do końca jest to zadowalające.

Mnie się wydaje iż problem będzie brak lub kiepskie kreowanie ruchu na urządzeniach operatora, na co w większych sieciach kładzie się znacznie większy nacisk.

@bmpte Nie używam Windowsa co za tym idzie antywirusa też nie mam, przeglądarki z pewnych źródeł bez żadnych wtyczek.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

ko20 pisze:
Wiele razy podawałem ten argument, powtórze. Utopijna polityka, kanalizacja do kazdej posesji, zrobiona za kase podatników, bo się nigdy nie zwróci za kase operatora.
Także, puszcza z torbami operatorów/firmy świadczące lokalne usługi ascenizacyjne tudzież produkujacej szamba.
Prześlij ścieki, wodę i prąd bezprzewodowo. No i są miejsca, gdzie nie ma wodociągów (np. schroniska w górach), które mają własne ujęcia wody.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

zajadacz pisze:
ko20 pisze:
Prześlij ścieki, wodę i prąd bezprzewodowo. No i są miejsca, gdzie nie ma wodociągów (np. schroniska w górach), które mają własne ujęcia wody.

NIe trzeba zadnej wody przesyłać bezprzewodowo. Ona już tam jest.
Albo trudno zrozumiec, albo się do hipokryzji przyznac.
Wieś. Rzadka zabudowa. Każdy dom ma szambo. Każdy dom ma studnie głębinową. Wszystko jest OK. NIkt nie cierpi.
A państwo/gmina czy jak to zwał, buduje kanalizacje za nasze podatki, za circa 15000PLN na dom. Po co? Tylko dla ludzkiej wygody! A te 15tys by mi dali to na szambo przez kolejne 50lat by starczyło.
Tego nikt się nie czepia, rozlegulowania rynku nie widzi.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

@seb235 - dnsy google są średnio 2x wolniejsze niż opendns :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

ko20 pisze:
A państwo/gmina czy jak to zwał, buduje kanalizacje za nasze podatki, za circa 15000PLN na dom. Po co? Tylko dla ludzkiej wygody! A te 15tys by mi dali to na szambo przez kolejne 50lat by starczyło.
Tego nikt się nie czepia, rozlegulowania rynku nie widzi.
Ja się czepiam. Tylko, że to jest zastana patologia po PRL-u. A tacy jak Ty chcą wprowadzać taką samą patologię w inne dziedziny życia. To po co w ogóle państwo sprzedało TP i pozwoliło innym operatorom budować swoje kable? To rozumiem, że mamy znacjonalizować i niech wszyscy mają jedynego słusznego ISP?

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Zupełnie nie rozumiesz o czym piszemy Przeczytaj jeszcze raz - nie dotować irracjonalnych inwestycji za pieniadze podatnikow. Za Twoje rob co chcesz!

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

zajadacz pisze:
Ja się czepiam. Tylko, że to jest zastana patologia po PRL-u. A tacy jak Ty chcą wprowadzać taką samą patologię w inne dziedziny życia. To po co w ogóle państwo sprzedało TP i pozwoliło innym operatorom budować swoje kable? To rozumiem, że mamy znacjonalizować i niech wszyscy mają jedynego słusznego ISP?

Patologia, to patologia. Zastana, nowa. Jeden pies.
Ja nie chce żadnej patologii wprowadzać. Ja chce żebyście takie same patologie traktowali tak samo. Konskwentnie. Wot tyle i aż tyle.
Co to za różnica wydac 3000PLN z moich podatków na dom, żeby ktoś mógł DSL/LTE mogł wymienić na szybki światłowód, czy wydasz 15.000 żeby ktoś szambo mógł na wygodną kanalizację wymienić. Zarówno z DSL jak i szambem można żyć. A jak Ci brakuje kanalizacji/światłowodu, to "się przeprowadź".

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

bmpte pisze:
Nie mam nic do gościa, nie lubię go za jego styl itd., wole nc+ i tvn - ale to za mało żeby go nazywać złodziejem.
Kulczyk był bogaty więc też był złodziejem? Trump też?

Tego ostatniego historii biznesu nie znam, lecz stoi na bakier z podatkami-typowy dziewiętnastowieczny wyzyskiwacz..., natomiast familia Kulczyk nie jest bez skazy (również się dorabiała "bokami"...).
bmpte pisze:
Bill Gates też? Steve Jobs też? itd.

Stawianie przy nich Solorza jest dla nich obrazą (pierwszy-genialny informatyk, twórca systemów których używa ponad 2/3 populacji globu, filantrop, człowiek o szerokim horyzoncie-tak to on i jeszcze kilku mld uważają że bogaci powinni płacić wyższe podatki, drugi-wizjoner twórca iPhone który zatopił niezatapialną Nokię...). Obaj panowie działali/działają na rynku użytkowników liczonych w mld.
czolo pisze:
Posuniecie z zakupem Netii oceniam jako genialne w sytuacji w jakiej jest teraz Polsat.

Teraz to Solorz jest wybielony-gdyby takie wałki szły teraz to zostałby "zatopiony".
czolo pisze:
Ukrywanie danych o przestepstwach jest rowniez przestepstwem. Wiesz co maja na sumieniu, donies do sluzb. Skaza jednego lub drugiego, jak jest winny. Nie baw sie w "wiem ale nie powiem". Zalecam tylko ostroznosc w szybkiej ocenie rozmowcow, przypomne Ci jako milosnikowi prawa i ... porządku ;) - ze na "obrażanie" Prezydenta, jest paragraf.

Przestań sypać takim populizmem-wiesz doskonale jak trudno jest udowodnić przestępstwa korupcyjne (do tego u nas funkcjonują jeszcze przepisy które pozwalają chronić takowy proceder...).
djlech pisze:
Nie odnoszę się do omawianego przykładu, ale nie ukrywajmy taka nasza polska mentalność, jak ktoś "ma więcej od ogółu" to w opinii większości nakradł. Wynika to z całą pewnością z faktu, że uczciwie ciężko się dorobić majątku w Polsce, ale da się, "wystarczy" się w czepku urodzić i mieć farta.

Weź że nie wydziwiaj, mamy mnóstwo już mld i do większości z nich nie jest przyklejana żadna metka jak do Solorza.
czolo pisze:

Robienie przyłączy wod-kan, energetycznych to też była utopia?!
seb235 pisze:
czolo pisze:
Netia nie stawia swoich CDNow dla dostawcow tresci.

Miałem tutan na myśli np serwery google cache.
czolo pisze:

Mali dostawcy mają internet szybszy pewnie z względu na technologię którą dostarczają, i tutaj faktycznie działa to fajnie. Pobranie gry z steam czy dystrybucji linuksa trwa o wiele krócej, podobnie wysłanie czegoś na serwer. Aczkolwiek przeglądanie stron działa już zupełnie inaczej, np wpisuję adres WP i czekam kilka martwych sekund zanim ruszy. Patrząc na trasę pakietów od mojego operatora przez epix następnie aortę poprzez Vectrę do wp.pl (teraz już trasa jest inna). W netii takie stronki to była formalność działały od strzału. Podobna sprawa z klientem Skype który na łączu netii zaraz po uruchomieniu był połączony (zalogowany) na lokalnym czasami też tak jest ale momentami kilkanaście sekund trwa połączenie się klienta z serwerem.
czolo pisze:

Ja rozumiem że sieć się musi utrzymać, i nikt nie będzie robił inwestycji tam gdzie się to nie zwróci. Aczkolwiek patrząc na inne firmy i na to co się dzieje na świecie da się sukcesywnie przechodzić na FO i wyłączać sieć miedzianą np Verizon. Na YT widziałem ostatnio prace w UK, gdzie doprowadza się światłowody do szaf a następnie modernizuje sieć miedzianą do klienta i podłącza w technologii G. Fast. U nas operatorzy rozwój zatrzymali na ADSL2+, samo VDSL2 teroretycznie jest w ofercie aczkolwiek w praktyce częściej go nie ma niż jest. W dniu dzisiejszym opcje modernizacji się skończyły, zamiast wprowadzać ofertę TV która przy liniach ADSL2+ i tak nie miała większego sensu, mogli się zająć skracaniem linii czy inną formą modernizacji sieci.

Zdaję sobie sprawę że dla takich firm główny zarobek to klienci hurtowi, aczkolwiek nikt mi nie powie że 50zł/mc razy ilość osób nie robi różnicy, szczególnie że wszystko jest tylko chęci brak - a w swoim czasie klientów też nie brakowało.

+1
zajadacz pisze:
Tylko, że to jest zastana patologia po PRL-u. A tacy jak Ty chcą wprowadzać taką samą patologię w inne dziedziny życia. To po co w ogóle państwo sprzedało TP i pozwoliło innym operatorom budować swoje kable? To rozumiem, że mamy znacjonalizować i niech wszyscy mają jedynego słusznego ISP?

Jak zwykle neoliberalne przemyślenia wyssane z palca (większość tych wodociągów/kanalizacji budowano po roku 1990-już z funduszów przed akcesyjnych były wydawane grube pieniądze na ten cel, a relacja kosztów jest j.w
Kod:
 Co to za różnica wydac 3000PLN z moich podatków na dom, żeby ktoś mógł DSL/LTE mogł wymienić na szybki światłowód, czy wydasz 15.000 żeby ktoś szambo mógł na wygodną kanalizację wymienić. Zarówno z DSL jak i szambem można żyć. A jak Ci brakuje kanalizacji/światłowodu, to "się przeprowadź" 
, ba nawet bardzo liberalne gospodarczo Chiny mocno wspierają inwestycje na prowincji...

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

jarek7714 pisze:
czolo pisze:

Robienie przyłączy wod-kan, energetycznych to też była utopia?!

Prosze o czytanie ze zrozumieniem. Proponuje maly ekperyment, zglos obecnie do operatora energetycznego albo do gminy chec przylaczenia w miejscu polozonym powiedzmy 1km od obecnie istniejacej nitki sieci. Mam pisac dalej? Podpowiem: chodzo o to kto pokrywa koszty - moze to pomoze zrozumiec Ci sens lub jego brak w przypadku inwestycji dotowanych publicznie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna