Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Zarobki
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Mam pytanie ile płacicie na rękę pracownikowi który serwisuje sieć radiową. A ile za spawanie światłowodowow. Dzięki za pomoc

Tytuł: Re: Zarobki
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Obrazek

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Własnych pracowników mam na umowie o pracę i całe radio wchodzi im w zakres obowiązków, co do światła to montaż przyłączy także. Spawać standardowi pracownicy nie spawają bo nie muszą. Od tego są dwie osoby w firmie które robią to bezkosztowo :)

Za bardzo nie wyobrażam sobie spawania na akord przez pracownika. Wystarczy że widzę co odpierd... monterzy okolicznych firm którzy na akord robią: przyłącza, okucia słupów, wieszają magistralę, montują mufy. Autentycznie bałbym się później otworzyć taką mufę by ją np przespawać.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

berlingooo1 pisze:
Mam pytanie ile płacicie na rękę pracownikowi który serwisuje sieć radiową. A ile za spawanie światłowodowow. Dzięki za pomoc

Skoro niedawno protestowali Ukraincy, że za 20 zł na godzinę pracować nie będą, bo w Polsce się za to przeżyć nie da (a należy pamiętać, że mowa o pracy typu: przynieś, odnieś, pozamiataj), to serwisant sieci powinien dostawać ze 40 zł za godzinę. A ile płacą to nie wiem.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

volatile.pc pisze:
berlingooo1 pisze:

Skoro niedawno protestowali Ukraincy, że za 20 zł na godzinę pracować nie będą, bo w Polsce się za to przeżyć nie da (a należy pamiętać, że mowa o pracy typu: przynieś, odnieś, pozamiataj), to serwisant sieci powinien dostawać ze 40 zł za godzinę. A ile płacą to nie wiem.

A do tego Internet powinien kosztować 10 zł za 400 Mbps ;)

Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Co najmiej dwa tematy byly
https://trzepak.pl/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=Zarobki

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Orin pisze:
Od tego są dwie osoby w firmie które robią to bezkosztowo :)

Nie żebym się czepiał, ale to jest dziwne podejście, ale nie tylko od Ciebie to "słyszę. Często spotykam się z takim podejściem "mam człowieka to jest dla mnie to bezkosztowe". Tutaj się mylisz, bo godzina pracy tego człowieka, samochód, jego przerwy, szkolenie, sprzęt to wszystko kosztuje. Potem taki jeden z drugim pracownika co ma kwalifikacje na spawanie wysyła do sprzątania magazynu. W ten sposób za sprzątanie płaci się 40zł na godzinę zamiast 7zł. Jak pracownik nie ma tyle roboty żeby zająć się tym w czym ma najwyższe kwalifikacje, to znaczy, że taniej jest takiego outsource'ować lub że pracownik to frajer i pracuje za marną stawkę względem swoich umiejętności (co właściwie oznacza, że pracodawca przycina na wynagrodzeniu).

W ten sposób to my eldorado nie będziemy mieli nigdy w tym kraju....

Oczywiście każdy ma prawo zatrudniać i każdy ma prawo byc zatrudnianym na warunkach jakich mu się podoba, ale mimo wszystko uważam, że nadal będziemy mieli w ten sposób ściernisko....

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Nie zrozumiałeś. Takimi tematami zajmuję się osobiście :)

A dla mnie budowa sieci to nadal głównie hobby a nie tylko robota i robota

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Orin pisze:
Nie zrozumiałeś. Takimi tematami zajmuję się osobiście :)

A dla mnie budowa sieci to nadal głównie hobby a nie tylko robota i robota

A to co innego :ok: Mimo to wielu pracodawców myśli, że jak oddelegują do jakiegoś działania swojego pracownika to to jest "za darmo"

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Widzę dyskusja na dobre ale nikt nie chce powiedzieć konkretnie jak to wygląda w praktyce. Chodzi mi o takie uśrednione wynagrodzenia, nie chce psuć rynku pracy...

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

berlingooo1 pisze:
Widzę dyskusja na dobre ale nikt nie chce powiedzieć konkretnie jak to wygląda w praktyce. Chodzi mi o takie uśrednione wynagrodzenia, nie chce psuć rynku pracy...

Zależy jeszcze od lokalizacji, bo w stolicy za 3000 zł netto ekspedientki do sklepu nie znajdziesz, a na wiosce pewnie ustawi się kolejka.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

nie przesadzaj, 3000zł, ale brutto :)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

berlingooo1 pisze:

nikt Ci tego oficjalnie nie napisz, bo zarz spłynie na niego fala hejtu..
dlaczego, poczytaj sobie poprzednie wątki na ten temat.., tutaj nie tylko są pracodawcy, ale w większości pracownicy..
Ja akurat jestem pracodawcą, nie napisze jaka pensję oraz dodatki mają pracownicy i jaki mają zakres obowiązków, bo będzie wielka dyskusja jaki to ja jestem bee (nawet jeśli napisałbym 5 tys brutto)..
Dla mnie najważniejsze jest to, że jednej i drugiej stornie odpowiada i się dogadujemy, choć nie powiem znaleźć kogoś nowego do tej branży jest ciężko.., ostatnio chłopaczek przyszedł, bo UP go skierowało po szkole, to powiedział, że woli rozwozić pizze.., no trudno, to tego fachu jednak trzeba mieć jakieś zamiłowanie, trzeba to lubić..

Ps. Mogę Ci powiedzieć jedynie, że np. jak mam zaciąg kabla i potrzebuje dodatkowo jednej osoby, to mój kolega pomaga nam i po znajomości bierze 30 zł netto na godzinę..

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

volatile.pc pisze:
berlingooo1 pisze:

Zależy jeszcze od lokalizacji, bo w stolicy za 3000 zł netto ekspedientki do sklepu nie znajdziesz, a na wiosce pewnie ustawi się kolejka.

no wlasnie dlatego autor niech takich oszołomów nie słucha, bo pewnie jeszcze nigdy na "wiosce" nie był, a pisze głupoty.., chyba że na takiej: http://www.wiocha.pl

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

W niektórych branżach wydaje mi się, że już dogoniliśmy kraje starej UE. Mówię tutaj przede wszystkim o branży finansowej, branży IT i innych tego typu.
Niektóre branże nie prędko dogodnią kraje Europy Zachodniej.
Z w niektórych branżach jesteśmy lepiej rozwinieci niż kraje starej UE. Np branża bankowa, bankowość elektroniczna.
Przykładem sa konta bankowe: http://bankowe-konta.info/ - nie mamy sie czego wstydzić.

Ostatnio zmieniony pt, 22 gru 2017 15:26:38 przez andm, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

andm pisze:
Z w niektórych branżach jesteśmy lepiej rozwinieci niż kraje starej UE. Np branża bankowa, bankowość elektroniczna.

Czyli uważasz kraj za bardziej rozwinięty niż inny jeżeli jego obywatele mogą płacić komórką pomimo, że zarabiają 4 razy mniej?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

baroo pisze:
pomimo, że zarabiają 4 razy mniej?

Tu jest wielu pracodawców może ty też jesteś więc zacznijcie płacić 4 razy więcej i będzie jak na zachodzie :zlosnik:.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

volatile.pc pisze:
baroo pisze:

Tu jest wielu pracodawców może ty też jesteś więc zacznijcie płacić 4 razy więcej i będzie jak na zachodzie :zlosnik:.

Zostań premierem jak uważasz że to takie proste. Wtedy za masło będziesz płacił 6 albo i x razy więcej . Pensja którą dostaje pracownik to jedno a podatki to drugie, a dodatkowo drodze zanim to masło trafi w Twoje rączki będzie X takich pensji i X takich podatków.

Ostatnio zmieniony wt, 19 gru 2017 18:30:06 przez misiekgo, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

volatile.pc pisze:
baroo pisze:

Do zrobienia. Klienci zagranicznych operatorów w stylu Orange, UPC, MM, T-mobile, Inea itp. migrują do polskich operatorów (dostając lepszą jakość i podobną lub lepszą cenę), a my podnosimy pensje. W takiej sytuacji przecież nie będę kisił tych milionów, bo do grobu ich nie zabiorę.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

berlingooo1 pisze:

Praktyka mów, że 2 tys. na rękę na etacie+ zusy. Auto, narzędzia itd.
Jak nauczysz spawać to w tej cenię będzie spawał, pchał kable i zarabiał erjoty.
A jak się nauczy wszystkiego i nie dostanie podwyższki to pójdzie tam gdzie lepiej płacą np. Wrocław, Warszawa, Wąchock.....

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

volatile.pc pisze:
baroo pisze:

W tym kraju to sie nie uda, musial by wam pomoc Karol Marx ale pewnie spalili byscie go na stosie zanim by wam pomogl.

:)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

games pisze:
volatile.pc pisze:
baroo pisze:

W tym kraju to sie nie uda, musial by wam pomoc Karol Marx ale pewnie spalili byscie go na stosie zanim by wam pomogl.

:)

Wręcz odwrotnie należało by w pierwszej kolejności odebrać jakąkolwiek władzę wyznawcom idei marksa i podobnych
ograniczyć działanie państwa do niezbędnego minimum (armia, policja, sądy i max 10 000 etatów w administracji włącznie z ministrami i premierem) oraz znieść 99,9% podatków bo przestały by być potrzebne

czy ktoś zarabia dobrze nie decyduje ilość cyferek na kwitku wypłaty ale to co za te cyferki można kupić

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Ja nie napisałem Karol May tylko Marx i to dzieki niemu pracownicy na zachodzie maja normalny podzial dóbr w odroznieniu od polski gdzie to mamy system jeszcze feudalny. Najglupsze jest to ze panow w tym kraju nie ma bo ich wyrznieto a bele łachudra uważa sie za Pana na wlosciach.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

games pisze:
Ja nie napisałem Karol May tylko Marx i to dzieki niemu pracownicy na zachodzie maja normalny podzial dóbr w odroznieniu od polski gdzie to mamy system jeszcze feudalny. Najglupsze jest to ze panow w tym kraju nie ma bo ich wyrznieto a bele łachudra uważa sie za Pana na wlosciach.

pracownicy na zachodzie mają sensowne zarobki w proporcji do wydatków tylko z jednego powodu
przez blisko 25-30 lat mieli normalną gospodarkę więc zdążyli wypracować wartość z której teraz korzystają pomimo wprowadzonych później marksowskich bandytyzmów

my w tym czasie mieliśmy wyznawców marksa stąd nie mamy zasobów a zamiast je gromadzić wprowadziliśmy te same idiotyzmy co u nich

efekt widoczny gołym okiem

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

hub_lan pisze:
pracownicy na zachodzie mają sensowne zarobki w proporcji do wydatków tylko z jednego powodu
przez blisko 25-30 lat mieli normalną gospodarkę więc zdążyli wypracować wartość z której teraz korzystają pomimo wprowadzonych później marksowskich bandytyzmów

Ludzie na zachodzie zarabiają więcej bo nie mieli styczności z takimi wzorcami jak twój (tępili je), nad równowagą przychodów czuwały przez pierwsze 30 lat po wojnie silne związki zawodowe, a teraz się wszystko rozjechało i takie hydry podnoszą głowę (w Czechach, Austrii...).

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 Następna