Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: auto do firmy isp
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

green3d pisze:
mxmxmxmxmx pisze:
pomidor pisze:
A dlaczego nikt nie wspomnial o Pandzie ?
oszczedne, tanie, vat mozna odliczyc caly przy wersji VAN

Bo w temacie jest "auto" wyraźnie napisane.

Nie wiem co ty masz do Pandy wg. mnie świetne autko jako traktorek do pracy, a jeśli zagazowane to cud maryna.

"traktorek", a w temacie jest "auto"

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Cytuj:
a ja mam hopla na punkcie opla polecam combo fajne mało pali i przynajmniej przyspiesza

No to kolego wpadłeś skoro nie kupujesz na "F" bo opel to silnikowo i skrzynio-biegowo to samo co Fiat .
Diesle śruba w śrube to samo, tylko plastik inny.
W ogóle jeśli ktos mysli,ze samochody róznych marek się róznią to jest w błędzie , do 200tys złotych mamy to samo z innym znaczkiem .
Przy zakupie nowszych aut polecam kupić sobie kabelek i podłaczyć sie do kompa w aucie, bo handlarze są już tak bezczelni,że cofając licznik nie cofają go w kompie . Kabelek daje sporo frajdy a kosztuje 40 zł . A pełno jest dizelków 150tys na liczniku a w kompie ostatnia inspekcja 370tys km

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

^^^ i bardzo słusznie kolega napisał. A tak propo to comon rail to wymysł fiata i posłuchajcie jakiegokolwiek diesla na licencji mówię tu o hdi, cdi tdci i innych nazwach tego samego a oryginalnego jtd. Fiatowski diesel chodzi jak benzyna przy tych wszystkich traktorach. Przy zakupie patrz na części bo jeśli będziesz miał taki teren jak ja to tylko cały czas zawieszenie będziesz musiał robić. Auto kup z dieslem jak najwygodniejsze dla ciebie najlepiej mi się wydaje kombi choć sam mam 206 socjete. Nie kupuj starych tdi mają sporo na licznikach a naprawa ich to istny koszmar dla portfela. najlepszy byłby jednak zwykły prosty diesel. Nie martwisz się o turbinę elektronike a wszystko naprawisz praktycznie w każdym warsztacie. A instalacja gazowa miałem jezdziłem ale czy drugi raz bym chciał tego nie mogę powiedzieć.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Ja bym teraz chyba jednak spróbował z benzyną. Na tak krótkie odcinki jak dojazd do klienta, to benzyna będzie lepsza.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

A ja polecę VW Caddy 2.0 SDi pojemne, bezproblemowe, tanie w eksploatacji.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

mancin pisze:
No to kolego wpadłeś skoro nie kupujesz na "F" bo opel to silnikowo i skrzynio-biegowo to samo co Fiat .
Diesle śruba w śrube to samo, tylko plastik inny.

He wiem wiem w ostatnich wersjach CDTI siedzi silnik fiata a dla przykładu w volvo sinik forda

sayeret pisze:
A ja polecę VW Caddy 2.0 SDi pojemne, bezproblemowe, tanie w eksploatacji.

a ja nie polecam wersja SDI to moim zdaniem pomyłka. Dołożyli elektronikę na pompę i miało to coś pomóc przyspieszenia to to nie ma ale za to teoretycznie mniej truje środowisko
Ja stwierdzam że albo w dieslu turbo albo nic ale to moje prywatne stwierdzenie i pewnie mi się za to oberwie
w moim życiu najeździłem się różnymi autami i najlepiej jeździło mi się toyot-ą HIACE 2,4 diesel (mam ją do tej pory)autko ma 22 lata i jeździ nie bierze oleju pali ok 8l ropki i przy -20 zaciągałem nią fiaty hdi bo nie poodpalały ostatnio autostradą bujnąłem ją do 170 i to nie był koniec (odwaga mi się skończyła bo amorki już nie te a odziwo z przodu oryginalne!!! na szrpaku 50% sprawności) Jedyną wadą jest blacharka która była już robiona 2 razy

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

VW CADDY tak, ale na zwykłej pompie 1.9Tdi. Te silniki robią po 500 000km. Samochód nie do zajechania. Nowszego bałbym się kupić dla pracownika to Dumas to pompowtrysk itd.

Ostatnio zmieniony czw, 20 sty 2011 23:26:30 przez microlink, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

wersja tdi to pompa sterowna elektronicznie i turbina sdi to zwykły diesel z elektroniką bez turbo
tak czy inaczej jak mawiamy z kumplem (mechanik) gdy wjeżdża jakiś wieśwagen na warsztat i podnosimy maskę wymawiamy regółke
"tu się ma co pier..."

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Wiem:) 2.0TDI to jakieś nieporozumienie. Wystarczy zerknąć na mobile.de ile tego stoi z motorschaden :D W tym 2.0SDI nie potrzebne udziwnienia z elektroniką.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

a co ma takiego caddy oprocz lubianego przez polakow TDI? :)

kangoo z bocznymi drzwiami, unoszonym dachem, otwierana kratka bije na glowe mozliwosci caddy
oprocz tego w zakupie jest tanszy. Wersja 1,9dti jest starszym dieslem bez CR.

i tak jak kolega wczesniej wspomnial, fiatowskie diesle sa ok

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Witam.
A ja mam francuza :P Citroen Berlingo Multispace 2.0 HDI. 90KM '95r. Z tyłu klapa, boczne drzwi przesuwne.
Tak wiem, francuz... I wszystko jasne, ale oto moich kilka spostrzeżeń...
Mam go od nowości (chciałem T4 w syncro ale kasa nie pozwoliła...) i tak w pierwsze dwa lata zrobiłem nim 170 000 km, a teraz to już mniej się jeździ więc obecnie ma 250 000 zrobione. Jest to wersja "przejściowa" więc silnik nie do zajechania. Dwa litry a tylko 90 KM bo bez intercoolera, obecne wersje mają silnik 1,7 HDI a mają po 110 KM (dołożyli intercooler i nową generację wtrysków common raily) no ale są już troche "wyżyłowane"... A jeden plus dla tych nowych wersji to wahacze z tyłu a mój ma jeszcze belkę skrętną, ale o tym za chwile...
Problem na dzień dobry to kratka razem z grodzią więc dzień mi zajęło wycinanie spawów między grodzią a kratką żeby sama kratka została i żeby nie było widać śladów po spawach a tych tam nie żałowali...
Drugi problem to belka tylna... Oryginalna wytrzymała 130 000 km z ciężkim załadunkiem lub z przyczepą i zaczęła trochę stukać co zaczęło mnie drażnić. Z oszczędności dałem do regeneracji i ta po kolejnych 30 000 km zaczęła stukać gorzej niż poprzednia, tak jakby ktoś z młotkiem siedział z tyłu i nap.... uderzał :zlosnik: więc podwójny wydatek. Belka jest niby bardziej "komfortowa" ale i strasznie awaryjna bo te uszczelniacze na łożyskach igiełkowych bardzo szybko siadają i teraz, jak już wspomniałem, dają normalne wahacze na sprężynach.
Do około 200 000 było wszystko w najlepszym porządku poza kołem dwu-masowym ale to przy 90 000 wymienili na gwarancji w serwisie i po dzień dzisiejszy wszystko jest ok w tym temacie. Przy 200 0000 padł przepływomierz (auto co chwila wchodziło w tryb serwisowy i turbina się wyłączała, wkurzające szczególnie przy wyprzedzaniu...) i linka od sprzęgła. No a teraz padło sprzęgło więc auto obecnie jest w warsztacie. Powiem że i tak długo wytrzymało jak na taką eksploatację...
Podsumowując. Wszyscy narzekają na francuzy ale ja sobie akurat to auto chwale. Na tyle ile ono ton przewiozło i ile km zrobiło to naprawdę małe usterki... Sieć to takie moje hobby a na co dzień auto jest załadowane butlami z autogenem, spawarka, 4 torby z narzędziami, 5 pełnych pojemników (plastikowych lodni po mięsie) ze kształtkami i innymi ciężkimi pierdołami, butla do miga plus czasami sama spawarka mig, no i inne rzeczy... A dwa do trzech razy na miesiąc trasa po 700 do 1000 km z przyczepą (na haku zazwyczaj 1,5 do 1,7t) i 5 ludzi w aucie... Jeszcze jedna sprawa to wymiana oleju, w moim co 20 000km a jak się nie myle to w benzynie jest co 10 000. Mój cały czas na pełnym syntetyku i nic nie cieknie, nie kopci... Lato czy zima pali na rys, świece żarowe jeszcze nie wymieniane, akumulator wymieniony w zeszłym roku bo padł przy tych mrozach po -27 przez parę dni a auto stoi cały czas pod chmurką.
Jeszcze jeden duży plus wg mnie to ocynkowane blachy, nic nie rdzewieje mimo że lakier gdzieś się przytrze...
A i osiągi... :D 180 km/h po prostce (czuć opór wiatru, buda dość duża a ciężar pustego to 1,4t więc jest co rozbujać i drabina na relingach...) 160 km/h max przy takim załadunku jak wspomniałem wcześniej... Spalanie średnio 6 do 7 w lecie (czasami klima włączona ale to w tedy w tej górnej granicy oscyluje), w zimie to 7 do 7,5l tak średnio (cały czas z taki załadunkiem jak wymieniłem wcześniej...) Z przyczepą to do 10l dochodzi ale to gaz jest cały czas do dechy...
Przepraszam za moją dłuuugą opowieść ale to tak dla autora tematu moje spostrzeżenia gdyby się nad taki zastanawiał... ;-)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

microlink pisze:
Samochód nie do zajechania.

To daj sie przejechac, to w pol godziny bedziesz zbieral srobki z silnika

1... pyta
2... pasta
3.. repeta ... i silnik do remontu

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

pomidor pisze:
microlink pisze:
Samochód nie do zajechania.

To daj sie przejechac, to w pol godziny bedziesz zbieral srobki z silnika

1... pyta
2... pasta
3.. repeta ... i silnik do remontu

To spróbuj zajechać tak mojego 1.6D w golfie II, którego użytkuje w firmie. Silnik jak w traktorze. Tutaj się nie ma co popsuć, bo silnik składa się tylko z tego co musi być: pompa, tłoki, korba, blok, rozrząd, głowica. W swoim czasie jeździłem 1.9D w Vento, 1.8TDI w Escorcie, 1.7D w Vectrze, 1.9TDI (wersja 110KM) w Octavii, 2.4D w Transporterze. Po tylu samochodach śmiem twierdzić, że zwykły diesel bez turba z lat 90 przeżyje wszystko. Tego się nie da zajechać jeżeli dbamy o wymiany olejów i filtrów. Przebieg 1mln km dla takiego diesla to nie problem.

Moje Hobby to mechanika głownie motocyklowa i samochodowa czasami. Mam też ojca zawodowego kierowcę. Tam ciągniki samochodowe robią po 2mln km i niektóre nie wymagają jeszcze remontu. Wiadomo, że dużo zależy od kierowcy i tego jak dba o auto. Jeżeli kupisz nówką osobówkę z salonu i będziesz o nią dbał to 1mln km dla diesla to pikuś.

Jeżeli miałby kupować auto dla ISP, jakieś średnie to wyłącznie z silnikiem 1.9SDI.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

Prawda jest taka jak już napisałem w dzisiejszych klekotach ma się co pier...
im prostsza konstrukcja tym wytrzymalsza lecz niestety mamy konieczność ograniczania emisji co2 więc trza kombinować
moim zdaniem ostatnim silnikiem który przejdzie dużo jest1,9tdi (90km) potem to już porażka. Silnik to prosta konstrukcja jest dość oszczędny i względnie dynamiczny

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Zgadzam się z Łukaszem. A w extremalnych sytuacjach mocne enduro np: KTM LC4 wszędzie dojedzie :)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

microlink pisze:
Zgadzam się z Łukaszem. A w extremalnych sytuacjach mocne enduro np: KTM LC4 wszędzie dojedzie :)

Prawdopodobnie na wiosnę i lato będę go też używał w pracy jak nie będzie mi się chciało jeździć autem do klientów.

Ja planuję zakup właśnie za rok VW VENTO z silnikiem 1.9TDI, ale w wersji 110KM. Jak się dobrze poszuka to na pewno znajdzie się coś idealnego. Przykładowo Skody Octavii dla ojca szukałem 1,5 miesiąca i przejechałem 2,5tys km po Polsce w poszukiwaniu samochodu nie strudzonego życiem ;] Ale to jest długa historia do opowiadania.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Cytuj:
Prawdopodobnie na wiosnę i lato będę go też używał w pracy jak nie będzie mi się chciało jeździć autem do klientów.

Wiosną i latem pocinam rowerkiem jak nie trzeba wozić ciężkich rzeczy .

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

mancin pisze:
Cytuj:

Wiosną i latem pocinam rowerkiem jak nie trzeba wozić ciężkich rzeczy .

Rowerkiem nie ma takiej opcji przy 400 klientach. Dziennie robię autem po 30-50km.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Odkopię deczko temat. Co myślicie o tzw. angliku do firmy? Rozumiem, że jazda po mieście czy trasie od do klienta będzie upierdliwa i niezbyt bezpieczna. Ale po wioskach i zadupiach? Te samochody są naprawdę tanie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Zeżre Cię ubezpieczenie. Moim zdaniem nie opłaca się kompletnie kupować samochodu z Anglii. Moim zdaniem to, że umożliwili ich rejestrację to jest jawny skandal i przyczyna wielu kolizji i to śmiertelnych.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

O ubezpieczeniu nie pomyślałem. Pytania nie było.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

ludozerca pisze:
He wiem wiem w ostatnich wersjach CDTI siedzi silnik fiata a dla przykładu w volvo sinik forda

Dobre, a Ford pozyczyl ten silnik z PSA, czyli dalej autka na F :)

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

broken pisze:
Zeżre Cię ubezpieczenie. Moim zdaniem nie opłaca się kompletnie kupować samochodu z Anglii. Moim zdaniem to, że umożliwili ich rejestrację to jest jawny skandal i przyczyna wielu kolizji i to śmiertelnych.

Masz jakies konkretne dane na ten temat?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Z nowych fajne są jeszcze Toyoty. Mają dobry serwis, ale generanie są to niezawodne samochody. NO i mają mocno posunięte prace nad napędem hybrydowym.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

a co to? Zientarski do nas zawitał? ;d
Jeździłem nową avensis z 2015r przez ponad miesiąc. Jazda jak za karę ;/, no ale tu mówimy o cepach do roboty.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna