Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: auto do firmy isp
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

A Toyota takich niby nie posiada :) ?

A Hilux: http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/hilux/index.json ??

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

estm pisze:

Dobry sprzęt do zdań specjalnych. W zakładach energetycznych mają takowe w trudny teren.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

polt pisze:
estm pisze:

Dobry sprzęt do zdań specjalnych. W zakładach energetycznych mają takowe w trudny teren.

Bardziej polecam Isuzu d-max po 2012r :) (tego to kopalnie biorą do roboty :) ), mam, jeździ już 150k w 4 lata, spalanie w granicach 7-8 (oczywiście bez nogi w podłodze :) ), kiedyś wyciągałem kumpla z błota (opony szosa), hilux, land rover cruiser, ciągnik z napędem 4x4 nie dały rady :) a hilux spalanko w granicach 10-12 tak twierdzi sąsiad.

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

andm pisze:
Też mamy podobny dylemat. Chodzi najlepiej o nowe auto i o możliwość aby wszystko wrzucać w koszta. Pytanie jak US się na to zapatruje, bo słyszałem że takie firmy są częściej kontrolowane? Kilometrówki trzeba robić i te sprawy?

W dowodzie musisz mieć wbitą pieczątkę VAT-1 i nie musisz robić km tylko wrzucasz w koszty wsio. Aby cos takiego mieć to spokojnie google Ci już wszystko powie bo takich tematów już wałkowano dużo razy.

A tak przy okazji pisząc, ma ktoś z was Dacie Dokker? Musiałem kupić kolejne auto i zamówiłem w salonie właśnie Dokkera.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Nie mam Dokkera ale ostatnio wypadło mi trochę nim jeździć jako pasażer. Właściciel nie może się auta nachwalić: pali 6 L ON/100 km przy ciężkiej nodze, przyjemnie się prowadzi, ma twardy zawias, ciężki do wytłuczenia na naszych drogach. Z minusów podał że ten 1.5 diesel ma co prawda taką samą moc jak miał w 1.9 w Caddy, ale to już nie to: "na pusto - rakieta, ale po wrzuceniu 300 kg ładunku robi się z niego muł". Ma to auto od roku, zrobił nim do tej pory 80 tysięcy. Samochód 3 lub 4 letni, blaszak.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Dokker jest ok - zważywszy, że cena jest naprawdę atrakcyjna. Z tego co mi się tylko obiło o uszy to w środku jest nad wyraz głośno.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mixerDW pisze:
andm pisze:
Też mamy podobny dylemat. Chodzi najlepiej o nowe auto i o możliwość aby wszystko wrzucać w koszta. Pytanie jak US się na to zapatruje, bo słyszałem że takie firmy są częściej kontrolowane? Kilometrówki trzeba robić i te sprawy?

W dowodzie musisz mieć wbitą pieczątkę VAT-1 i nie musisz robić km tylko wrzucasz w koszty wsio. Aby cos takiego mieć to spokojnie google Ci już wszystko powie bo takich tematów już wałkowano dużo razy.

A tak przy okazji pisząc, ma ktoś z was Dacie Dokker? Musiałem kupić kolejne auto i zamówiłem w salonie właśnie Dokkera.

Przy silniku 1.5dCi:
Spalanie 6-7 litrów przy 400kg ładunku i 2 osobach - trasy w koło komina...
Na trasie przy pustym tyle (jakieś tam walizki) i prędkości 160 km/h spalanie 12l ON - sprawdzone 4ro krotnie na odcinkach po 1300km.
Na ten moment brałbym już tylko benzynę + gaz bo przy 160km/h i 5 osobach wraz z bagażami łyka 12l tyle, że gazu :D
Awaryjny sygnał w przełączniku migaczy - wymieniany raz w ciągu 3 lat jednak na serwisie sporo takich przypadków z tego co mówią.
Bardzo słaby jakościowo lakier - wiem ma robić za woła roboczego :)
Dość miękkie opony fabryczne - continental na styk na 3 sezony...
Ogólnie w miarę ok i w momencie wyceny był tańszy od berlingo o 25000 :)
Całość oceniam na 4+

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

No to jak na razie większość pozytywne opinie. No to zobaczymy jak się spiszę w naszej flocie ;)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

Na firmę brałbym auto z możliwie długą gwarancją. W Oplu w standardzie dają 2 lata, można wykupić sobie dodatkowe 4 lata za jakąś dodatkową opłatą. Najkorzystniej wygląda to chyba w KIA, tam dają gwarancję na 7 lat. Wiadomo że trzeba jeździć na przeglądy gwarancyjne, ale i tak na to wystawiają fakturę więc można sobie wrzucić w koszta prowadzonej działalności. Na Landcar w zakładce dostępne modele można doczytać - np tutaj.

Ostatnio zmieniony sob, 29 lip 2017 9:30:04 przez polt, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Wszędzie możesz dokupić gwarancję. W Kia nie ma takich samochodów jak partner czy dokker

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

mixerDW pisze:
andm pisze:

Mamy Dokkera 2017, póki co 3000km
Silnik 1.6 SCe benzyna + gaz 101KM
Spalanie benzyna ok. 8,5, gaz 10,8. Maksymalnie przy bucie w podłodze na trasie ok. 14l gazu.

Tak jak wcześniej napisaliście, lakier jakiś taki miękki. Powyżej 120 robi się głośno.
Poza tym bardzo polecam, cena adekwatna. Silnik Nissana - sprawdzona konstrukcja. Bez turbiny - w dieslach co roku musiałem serwisować, mimo ciągłych uwag do serwisantów że mają je studzić. W scudo 2.0 po 180000km turbo się rozbiegało i musiałem silnik wymieniać. Nasza branża to zbyt krótkie trasy na diesla.

Jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad zakupem, mogę podesłać voucher na rozszerzony serwis. prawie 1000 zł w kieszeni :) Należy okazać w salonie przed zamówieniem.

Załączniki:
dokker.jpg
dokker.jpg [ 517.8 KiB | Przejrzano 1876 razy ]

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

stediuk pisze:
Jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad zakupem, mogę podesłać voucher na rozszerzony serwis. prawie 1000 zł w kieszeni :) Należy okazać w salonie przed zamówieniem.

Co daje rozszerzony serwis? Bym wziął jak jeszcze mogę bo nie odebrałem :D

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Darmowe przeglądy, w cenie m.in wymiana oleju wraz z olejem. Ogólnie wszystkie czynności które są przewidziane na poszczególne serwisy co 20kkm z materiałami eksploatacyjnymi.
dokładnie masz to opisane na stronie dacia - Easy Service
lub bezpośrednio https://www.dacia.pl/content/dam/Dacia/ ... _Dacia.pdf

Zaliczkę już wpłaciłeś? Umowę podpisałeś? - może już być po ptakach,
ale ogólnie atakuj swojego PH i powiedz jeśli już powyższe wykonałeś, że masz voucher od kolegi który polecił Ci Dacię.
Jak będą robili pod górkę, musisz ostro grać, np. nie mają jeszcze egzemplarza umowy z Twoim fizycznym podpisem.

W razie czego odezwij się na tel. szybciej mnie złapiesz 600-489-405

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mixerDW pisze:
stediuk pisze:

Co daje rozszerzony serwis? Bym wziął jak jeszcze mogę bo nie odebrałem :D

Polecam
Ja dokupiłem do kolejnej Daci pakiet rozszerzonej gwarancji na 5 lat bądź 100tkm zapłaciłem po upustach coś koło 1200. Więc kosztuje prawie tyle co jeden przegląd auta z gazem, a w pakiecie posiada 5 takich przeglądów :D
Raczej masz jeszcze na to czas. Zależy może czy kupiłeś gotowca z placu czy czekasz na zamówiony egzemplarz.
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

W tych daciach 1.6 z gazem da się zrobić w serwisie tak, że po energicznym i mocnym dodaniu gazu silnik traci moc do 60km/h aż do nast. odpalenia. Przy normalnej jeździe do 100-110 jest ok. Jedynie mocne wduszenie gazu do przyśpieszenia i prędkość spada do 60. Podaję jako ciekawostkę, nie dyskutuje czy to bezpieczne czy nie.

Aha i ten wkurzający system start-stop czy jak go tam zwał, załatwia się czujnikiem otwarcia maski, można go wyjąć nie psując instalacji i powrócić do oryginału w razie potrzeby

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

djrobson pisze:
W tych daciach 1.6 z gazem da się zrobić w serwisie tak, że po energicznym i mocnym dodaniu gazu silnik traci moc do 60km/h aż do nast. odpalenia. Przy normalnej jeździe do 100-110 jest ok. Jedynie mocne wduszenie gazu do przyśpieszenia i prędkość spada do 60. Podaję jako ciekawostkę, nie dyskutuje czy to bezpieczne czy nie.

Aha i ten wkurzający system start-stop czy jak go tam zwał, załatwia się czujnikiem otwarcia maski, można go wyjąć nie psując instalacji i powrócić do oryginału w razie potrzeby

Kaganiec dla serwisantów? :D

Co do start-stop dobrze że piszesz, już chciałem jechać na komputer dezaktywować ten badziew.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

stediuk pisze:
Kaganiec dla serwisantów? :D

Co do start-stop dobrze że piszesz, już chciałem jechać na komputer dezaktywować ten badziew.

Gumy nie spalisz, opon z piskiem nie naprostujesz, przechodzi ochota na ostre wyprzedzanie, czy ciągnięcie obrotomierza do czerwonego. Przetestowane w 100%. Poza tym jeździ się zupełnie normalnie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

dacia dokker benzyna gaz - odradzam - jakość instalacji gazowych woła o pomste do nieba - no chyba że to lokalnie wykonawca u nas daje dupy bo trzy dokkery i we wszystkich hu.... w dup... i kamieni kupe, gaśnie na gazie na niskich obrotach, żre paliwo i gaz na raz, jebi..... się wskaźniki ilości gazu, zjeba.... odbijak raz gazu przy niby pustym zbiorniku wejdzie za 50 zł za drugim razem za 100 zł. Trzy dacie kupowane w kolejnych latach i wszędzie to samo. A tak auto okej za tą kasę spoko ale bez gazu kur.... bez gazu plis

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Trzeba zakładać gaziwo u dobrego gazownika i będzie spokój. Jak są problemy to chyba masz gwarancje, niech poprawia do skutku, albo demontuje i oddaje kasę.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

prg80 pisze:
Trzeba zakładać gaziwo u dobrego gazownika i będzie spokój. Jak są problemy to chyba masz gwarancje, niech poprawia do skutku, albo demontuje i oddaje kasę.

Gaz zakładany przez autoryzowany salon i hu... mnie gwarancja i serwis który notabene jest bardziej do dup.... niż ta instalacja mi auta są potrzebne do pracy a nie do tego by wozić je po serwisach i zostawiać na bóg wie ile i bóg wie jak często. I żeby było jasne nie mam niczego do samego auta dacia dokker, mam jedna sporo uwag do instalacji niby fabrycznych ale jak wiadomo nikt tego w fabryce nie zakłada tylko robią to salony w związku z tym moje problemy mogą wynikać jedynie z hu... firmy która współpracuje z salonem gdzie kupowaliśmy dacie i w innych salonach wszystko będzie cacy. Ale tak czy siak teraz kupujemy już benzyniaki bez instalacji, gaz to jednak tez częste tankowania i trzeba pilnować pracowników bo lubią jak się skończy gaz a kończy się szybko jechać na paliwku, po drugie coroczne przeglądy co jednak jest czasami wkurzające patrząc że auto masz nówkę z salonu a nie jakiś używany wrak........ więc przy naszych przebiegach które nie są jakieś długie oszczędności nie są jakieś porażające

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

K.. ten dokker,
dwa miechy temu związlem tez - za darmo rozdają tą puszkę. W porównaniu do konkurentów to 20 patoli taniej np. do Citana.

przerąbany jest ten start-stop - już wydze rozpadający się rozrusznik.
Do tego jakiś debil wymyślił dostosowywanie się obrotów do zmiany biegów.Generalnie strasznie ciężko się dostosować bo np. przy ruszaniu obroty się podnoszą a Ty jeszcze dodajesz gazu, podem opadają - ocipieć można. to samo przy zmianie biegów - każde nowe gówno tak ma?

Pozatym spoko za taką kase - puszka na kołach. Powrzucałem troche śmieci, napaliłem jak w pokoju bilardowym. Kilka spleśniałych burgerów z MC i wszyscy czują się jak w domu:)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

pomidor pisze:
K.. ten dokker,
dwa miechy temu związlem tez - za darmo rozdają tą puszkę. W porównaniu do konkurentów to 20 patoli taniej np. do Citana.

przerąbany jest ten start-stop - już wydze rozpadający się rozrusznik.
Do tego jakiś debil wymyślił dostosowywanie się obrotów do zmiany biegów.Generalnie strasznie ciężko się dostosować bo np. przy ruszaniu obroty się podnoszą a Ty jeszcze dodajesz gazu, podem opadają - ocipieć można. to samo przy zmianie biegów - każde nowe gówno tak ma?

Pozatym spoko za taką kase - puszka na kołach. Powrzucałem troche śmieci, napaliłem jak w pokoju bilardowym. Kilka spleśniałych burgerów z MC i wszyscy czują się jak w domu:)

?u nas nie ma żadnej funkcji start / stop nie ma też żadnej automatyki sterującej gazem - ale nasze modele są z 4-2 lat temu więc może teraz takie mają ficzery super ;)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

My teraz zakupiliśmy. Mamy kilka dni i na razie chodzi dobrze, na gazie jeździ, nie zauważyłem jakiś problemów z dostosowywaniem obrotów - nie wiedziałem, że coś takiego jest - a może w moim nie ma ;) ?

Co do start-stop to na starcie dostałem instrukcję jak to wyłączyć jeśli będzie mi przeszkadzać :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

misiekgo pisze:
My teraz zakupiliśmy. Mamy kilka dni i na razie chodzi dobrze, na gazie jeździ, nie zauważyłem jakiś problemów z dostosowywaniem obrotów - nie wiedziałem, że coś takiego jest - a może w moim nie ma ;) ?

Co do start-stop to na starcie dostałem instrukcję jak to wyłączyć jeśli będzie mi przeszkadzać :)

Z tym czujnikiem klapy ?

Gadalem z ASO ale zlamasy mówią ze niby jest coś takiego ze sie podnoszą obroty, ale w inny mówią ze nie ma - a oczywiscie termin na serwis za 2 tygodnie.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

kamikaze pisze:
Gaz zakładany przez autoryzowany salon i hu... mnie gwarancja i serwis który notabene jest bardziej do dup.... niż ta instalacja mi auta są potrzebne do pracy a nie do tego by wozić je po serwisach i zostawiać na bóg wie ile i bóg wie jak często. I żeby było jasne nie mam niczego do samego auta dacia dokker, mam jedna sporo uwag do instalacji niby fabrycznych ale jak wiadomo nikt tego w fabryce nie zakłada tylko robią to salony w związku z tym moje problemy mogą wynikać jedynie z hu... firmy która współpracuje z salonem gdzie kupowaliśmy dacie i w innych salonach wszystko będzie cacy. Ale tak czy siak teraz kupujemy już benzyniaki bez instalacji, gaz to jednak tez częste tankowania i trzeba pilnować pracowników bo lubią jak się skończy gaz a kończy się szybko jechać na paliwku, po drugie coroczne przeglądy co jednak jest czasami wkurzające patrząc że auto masz nówkę z salonu a nie jakiś używany wrak........ więc przy naszych przebiegach które nie są jakieś długie oszczędności nie są jakieś porażające

Gaz do silników to się nie nadaje nawet do wózków widłowych (tu ma jedną decydującą zaletę-nie ma spalin na halach produkcyjnych). Za kilka lat nikt tego "nie dotnie" (zostaną wyparte przez hybrydy i elektryki-już dziś dają popalić koncernom naftowym-w szczycie sezonu tania ropa).

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna