Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: auto do firmy isp
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

A Toyota takich niby nie posiada :) ?

A Hilux: http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/hilux/index.json ??

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

estm pisze:

Dobry sprzęt do zdań specjalnych. W zakładach energetycznych mają takowe w trudny teren.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

polt pisze:
estm pisze:

Dobry sprzęt do zdań specjalnych. W zakładach energetycznych mają takowe w trudny teren.

Bardziej polecam Isuzu d-max po 2012r :) (tego to kopalnie biorą do roboty :) ), mam, jeździ już 150k w 4 lata, spalanie w granicach 7-8 (oczywiście bez nogi w podłodze :) ), kiedyś wyciągałem kumpla z błota (opony szosa), hilux, land rover cruiser, ciągnik z napędem 4x4 nie dały rady :) a hilux spalanko w granicach 10-12 tak twierdzi sąsiad.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Też mamy podobny dylemat. Chodzi najlepiej o nowe auto i o możliwość aby wszystko wrzucać w koszta. Pytanie jak US się na to zapatruje, bo słyszałem że takie firmy są częściej kontrolowane? Kilometrówki trzeba robić i te sprawy?

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

andm pisze:
Też mamy podobny dylemat. Chodzi najlepiej o nowe auto i o możliwość aby wszystko wrzucać w koszta. Pytanie jak US się na to zapatruje, bo słyszałem że takie firmy są częściej kontrolowane? Kilometrówki trzeba robić i te sprawy?

W dowodzie musisz mieć wbitą pieczątkę VAT-1 i nie musisz robić km tylko wrzucasz w koszty wsio. Aby cos takiego mieć to spokojnie google Ci już wszystko powie bo takich tematów już wałkowano dużo razy.

A tak przy okazji pisząc, ma ktoś z was Dacie Dokker? Musiałem kupić kolejne auto i zamówiłem w salonie właśnie Dokkera.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Nie mam Dokkera ale ostatnio wypadło mi trochę nim jeździć jako pasażer. Właściciel nie może się auta nachwalić: pali 6 L ON/100 km przy ciężkiej nodze, przyjemnie się prowadzi, ma twardy zawias, ciężki do wytłuczenia na naszych drogach. Z minusów podał że ten 1.5 diesel ma co prawda taką samą moc jak miał w 1.9 w Caddy, ale to już nie to: "na pusto - rakieta, ale po wrzuceniu 300 kg ładunku robi się z niego muł". Ma to auto od roku, zrobił nim do tej pory 80 tysięcy. Samochód 3 lub 4 letni, blaszak.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Dokker jest ok - zważywszy, że cena jest naprawdę atrakcyjna. Z tego co mi się tylko obiło o uszy to w środku jest nad wyraz głośno.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mixerDW pisze:
andm pisze:

W dowodzie musisz mieć wbitą pieczątkę VAT-1 i nie musisz robić km tylko wrzucasz w koszty wsio. Aby cos takiego mieć to spokojnie google Ci już wszystko powie bo takich tematów już wałkowano dużo razy.

A tak przy okazji pisząc, ma ktoś z was Dacie Dokker? Musiałem kupić kolejne auto i zamówiłem w salonie właśnie Dokkera.

Przy silniku 1.5dCi:
Spalanie 6-7 litrów przy 400kg ładunku i 2 osobach - trasy w koło komina...
Na trasie przy pustym tyle (jakieś tam walizki) i prędkości 160 km/h spalanie 12l ON - sprawdzone 4ro krotnie na odcinkach po 1300km.
Na ten moment brałbym już tylko benzynę + gaz bo przy 160km/h i 5 osobach wraz z bagażami łyka 12l tyle, że gazu :D
Awaryjny sygnał w przełączniku migaczy - wymieniany raz w ciągu 3 lat jednak na serwisie sporo takich przypadków z tego co mówią.
Bardzo słaby jakościowo lakier - wiem ma robić za woła roboczego :)
Dość miękkie opony fabryczne - continental na styk na 3 sezony...
Ogólnie w miarę ok i w momencie wyceny był tańszy od berlingo o 25000 :)
Całość oceniam na 4+

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

No to jak na razie większość pozytywne opinie. No to zobaczymy jak się spiszę w naszej flocie ;)

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

Na firmę brałbym auto z możliwie długą gwarancją. W Oplu w standardzie dają 2 lata, można wykupić sobie dodatkowe 4 lata za jakąś dodatkową opłatą. Najkorzystniej wygląda to chyba w KIA, tam dają gwarancję na 7 lat. Wiadomo że trzeba jeździć na przeglądy gwarancyjne, ale i tak na to wystawiają fakturę więc można sobie wrzucić w koszta prowadzonej działalności. Na Landcar w zakładce dostępne modele można doczytać - np tutaj.

Ostatnio zmieniony sob, 29 lip 2017 9:30:04 przez polt, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Wszędzie możesz dokupić gwarancję. W Kia nie ma takich samochodów jak partner czy dokker

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

mixerDW pisze:
andm pisze:

Mamy Dokkera 2017, póki co 3000km
Silnik 1.6 SCe benzyna + gaz 101KM
Spalanie benzyna ok. 8,5, gaz 10,8. Maksymalnie przy bucie w podłodze na trasie ok. 14l gazu.

Tak jak wcześniej napisaliście, lakier jakiś taki miękki. Powyżej 120 robi się głośno.
Poza tym bardzo polecam, cena adekwatna. Silnik Nissana - sprawdzona konstrukcja. Bez turbiny - w dieslach co roku musiałem serwisować, mimo ciągłych uwag do serwisantów że mają je studzić. W scudo 2.0 po 180000km turbo się rozbiegało i musiałem silnik wymieniać. Nasza branża to zbyt krótkie trasy na diesla.

Jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad zakupem, mogę podesłać voucher na rozszerzony serwis. prawie 1000 zł w kieszeni :) Należy okazać w salonie przed zamówieniem.

Załączniki:
dokker.jpg
dokker.jpg [ 517.8 KiB | Przejrzano 1529 razy ]

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

stediuk pisze:
Jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad zakupem, mogę podesłać voucher na rozszerzony serwis. prawie 1000 zł w kieszeni :) Należy okazać w salonie przed zamówieniem.

Co daje rozszerzony serwis? Bym wziął jak jeszcze mogę bo nie odebrałem :D

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Darmowe przeglądy, w cenie m.in wymiana oleju wraz z olejem. Ogólnie wszystkie czynności które są przewidziane na poszczególne serwisy co 20kkm z materiałami eksploatacyjnymi.
dokładnie masz to opisane na stronie dacia - Easy Service
lub bezpośrednio https://www.dacia.pl/content/dam/Dacia/ ... _Dacia.pdf

Zaliczkę już wpłaciłeś? Umowę podpisałeś? - może już być po ptakach,
ale ogólnie atakuj swojego PH i powiedz jeśli już powyższe wykonałeś, że masz voucher od kolegi który polecił Ci Dacię.
Jak będą robili pod górkę, musisz ostro grać, np. nie mają jeszcze egzemplarza umowy z Twoim fizycznym podpisem.

W razie czego odezwij się na tel. szybciej mnie złapiesz 600-489-405

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

mixerDW pisze:
stediuk pisze:

Co daje rozszerzony serwis? Bym wziął jak jeszcze mogę bo nie odebrałem :D

Polecam
Ja dokupiłem do kolejnej Daci pakiet rozszerzonej gwarancji na 5 lat bądź 100tkm zapłaciłem po upustach coś koło 1200. Więc kosztuje prawie tyle co jeden przegląd auta z gazem, a w pakiecie posiada 5 takich przeglądów :D
Raczej masz jeszcze na to czas. Zależy może czy kupiłeś gotowca z placu czy czekasz na zamówiony egzemplarz.
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

W tych daciach 1.6 z gazem da się zrobić w serwisie tak, że po energicznym i mocnym dodaniu gazu silnik traci moc do 60km/h aż do nast. odpalenia. Przy normalnej jeździe do 100-110 jest ok. Jedynie mocne wduszenie gazu do przyśpieszenia i prędkość spada do 60. Podaję jako ciekawostkę, nie dyskutuje czy to bezpieczne czy nie.

Aha i ten wkurzający system start-stop czy jak go tam zwał, załatwia się czujnikiem otwarcia maski, można go wyjąć nie psując instalacji i powrócić do oryginału w razie potrzeby

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

djrobson pisze:
W tych daciach 1.6 z gazem da się zrobić w serwisie tak, że po energicznym i mocnym dodaniu gazu silnik traci moc do 60km/h aż do nast. odpalenia. Przy normalnej jeździe do 100-110 jest ok. Jedynie mocne wduszenie gazu do przyśpieszenia i prędkość spada do 60. Podaję jako ciekawostkę, nie dyskutuje czy to bezpieczne czy nie.

Aha i ten wkurzający system start-stop czy jak go tam zwał, załatwia się czujnikiem otwarcia maski, można go wyjąć nie psując instalacji i powrócić do oryginału w razie potrzeby

Kaganiec dla serwisantów? :D

Co do start-stop dobrze że piszesz, już chciałem jechać na komputer dezaktywować ten badziew.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

stediuk pisze:
Kaganiec dla serwisantów? :D

Co do start-stop dobrze że piszesz, już chciałem jechać na komputer dezaktywować ten badziew.

Gumy nie spalisz, opon z piskiem nie naprostujesz, przechodzi ochota na ostre wyprzedzanie, czy ciągnięcie obrotomierza do czerwonego. Przetestowane w 100%. Poza tym jeździ się zupełnie normalnie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

dacia dokker benzyna gaz - odradzam - jakość instalacji gazowych woła o pomste do nieba - no chyba że to lokalnie wykonawca u nas daje dupy bo trzy dokkery i we wszystkich hu.... w dup... i kamieni kupe, gaśnie na gazie na niskich obrotach, żre paliwo i gaz na raz, jebi..... się wskaźniki ilości gazu, zjeba.... odbijak raz gazu przy niby pustym zbiorniku wejdzie za 50 zł za drugim razem za 100 zł. Trzy dacie kupowane w kolejnych latach i wszędzie to samo. A tak auto okej za tą kasę spoko ale bez gazu kur.... bez gazu plis

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Trzeba zakładać gaziwo u dobrego gazownika i będzie spokój. Jak są problemy to chyba masz gwarancje, niech poprawia do skutku, albo demontuje i oddaje kasę.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

prg80 pisze:
Trzeba zakładać gaziwo u dobrego gazownika i będzie spokój. Jak są problemy to chyba masz gwarancje, niech poprawia do skutku, albo demontuje i oddaje kasę.

Gaz zakładany przez autoryzowany salon i hu... mnie gwarancja i serwis który notabene jest bardziej do dup.... niż ta instalacja mi auta są potrzebne do pracy a nie do tego by wozić je po serwisach i zostawiać na bóg wie ile i bóg wie jak często. I żeby było jasne nie mam niczego do samego auta dacia dokker, mam jedna sporo uwag do instalacji niby fabrycznych ale jak wiadomo nikt tego w fabryce nie zakłada tylko robią to salony w związku z tym moje problemy mogą wynikać jedynie z hu... firmy która współpracuje z salonem gdzie kupowaliśmy dacie i w innych salonach wszystko będzie cacy. Ale tak czy siak teraz kupujemy już benzyniaki bez instalacji, gaz to jednak tez częste tankowania i trzeba pilnować pracowników bo lubią jak się skończy gaz a kończy się szybko jechać na paliwku, po drugie coroczne przeglądy co jednak jest czasami wkurzające patrząc że auto masz nówkę z salonu a nie jakiś używany wrak........ więc przy naszych przebiegach które nie są jakieś długie oszczędności nie są jakieś porażające

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

K.. ten dokker,
dwa miechy temu związlem tez - za darmo rozdają tą puszkę. W porównaniu do konkurentów to 20 patoli taniej np. do Citana.

przerąbany jest ten start-stop - już wydze rozpadający się rozrusznik.
Do tego jakiś debil wymyślił dostosowywanie się obrotów do zmiany biegów.Generalnie strasznie ciężko się dostosować bo np. przy ruszaniu obroty się podnoszą a Ty jeszcze dodajesz gazu, podem opadają - ocipieć można. to samo przy zmianie biegów - każde nowe gówno tak ma?

Pozatym spoko za taką kase - puszka na kołach. Powrzucałem troche śmieci, napaliłem jak w pokoju bilardowym. Kilka spleśniałych burgerów z MC i wszyscy czują się jak w domu:)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

pomidor pisze:
K.. ten dokker,
dwa miechy temu związlem tez - za darmo rozdają tą puszkę. W porównaniu do konkurentów to 20 patoli taniej np. do Citana.

przerąbany jest ten start-stop - już wydze rozpadający się rozrusznik.
Do tego jakiś debil wymyślił dostosowywanie się obrotów do zmiany biegów.Generalnie strasznie ciężko się dostosować bo np. przy ruszaniu obroty się podnoszą a Ty jeszcze dodajesz gazu, podem opadają - ocipieć można. to samo przy zmianie biegów - każde nowe gówno tak ma?

Pozatym spoko za taką kase - puszka na kołach. Powrzucałem troche śmieci, napaliłem jak w pokoju bilardowym. Kilka spleśniałych burgerów z MC i wszyscy czują się jak w domu:)

?u nas nie ma żadnej funkcji start / stop nie ma też żadnej automatyki sterującej gazem - ale nasze modele są z 4-2 lat temu więc może teraz takie mają ficzery super ;)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

My teraz zakupiliśmy. Mamy kilka dni i na razie chodzi dobrze, na gazie jeździ, nie zauważyłem jakiś problemów z dostosowywaniem obrotów - nie wiedziałem, że coś takiego jest - a może w moim nie ma ;) ?

Co do start-stop to na starcie dostałem instrukcję jak to wyłączyć jeśli będzie mi przeszkadzać :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

misiekgo pisze:
My teraz zakupiliśmy. Mamy kilka dni i na razie chodzi dobrze, na gazie jeździ, nie zauważyłem jakiś problemów z dostosowywaniem obrotów - nie wiedziałem, że coś takiego jest - a może w moim nie ma ;) ?

Co do start-stop to na starcie dostałem instrukcję jak to wyłączyć jeśli będzie mi przeszkadzać :)

Z tym czujnikiem klapy ?

Gadalem z ASO ale zlamasy mówią ze niby jest coś takiego ze sie podnoszą obroty, ale w inny mówią ze nie ma - a oczywiscie termin na serwis za 2 tygodnie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna