Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: auto do firmy isp
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

kamikaze pisze:
ogólne pewnie będzie już z 10 aut nowych albo więcej i żadne nie było jakoś docierane. Spuszczacie się nad kawałkiem blachy do jazdy jak gimbusy nad Iphonem wkładając go w pięć pokrowców i naklejają 8 szkiełek. Pewnie takie zabiegi w jakimś stopniu pomogą ale dla mnie to strata czasu i energii nowe auto i tak 5 lat 150000 km i do żyda. I w żadnym, jeszcze nie padł układ napędowy..... przepraszam padło sławetne TSI od WV ale tam nawet zmiana oleju co 1k km by nic nie pomogła

co sie stalo z TSI, ile nakreciliscie nim, ilu konny?
pytam bo mam od roku i narazie ok..

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Jest niewiele rzeczy, które z nimi się nie dzieją...
Jak mówią z gównolitu zrobione...

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

No ale czemu sie dziwic skoro silnik o malej pojemnosci ma generowac duza moc? Przeciez z samej pojemnosci jej nie uzyska musi miec dodatkowe osprzety typu turbo czy specjalny uklad wtryskowy a skoro ciagle pracuje wysilony do granic mozliwosci to nic dziwnego ze padnie. Porownajmy stare jednostki np japonskie. W toyotach montowano silniki 1.6 115KM co i tak juz jest duzo jak na ta pojemnosc. Ale byly to jednostki wolnossace, z bezposrednim wtryskiem i mechanicznym najprostrzym ukladem rozdzielacza zaplonu. Te silniki krecily pol miliona km "z palcem w nosie" pod warunkiem ze plyny i paski (niestety rozrzad na pasku) robiono na czas.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Pół miliona? Te statki swego czasu trafiały na nasz rynek ściągane z zachodu z takimi przebiegami, i po wstępnej korekcie licznika latały dalej po naszych dziurach. W naszym kraju naprawdę ciężko jest znaleźć auto z przebiegiem innym niż około 200tyś, nie ważne czy ma 3 lata czy 15.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

a czy ja moowie ze te pol miliona to od fabryki? pol miliona u Helmuta potem downgrade do 200 tys i kolejne dobicie do pol miliona w PL. Sumując trafi się na sztukę mającą około miliona albo nie wiele jej do tego brakuje. Mojego kolegi Carina z 1995 ma obecnie grubo ponad 600 tys i jedzie dalej. Silnik 1.6 16V benzyna.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Jaki downgrade? To był upgrade do stanu nówki :D

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Mam znajomego który pracuje w salonie VW i mówi, że nowe auta na firmę rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Oczywiście większość firm decyduje się na leasing ze względu na pewne korzyści związane z podatkami. Amortyzacja aut kupowanych w formie leasingu jest znacznie krótsza niż miałoby to miejsce w przypadku samochodów kupowanych za gotówkę. Myślę, że w perspektywie czasu jakieś na jakieś wsparcie podatkowe będą mogły liczyć auta z napędem hybrydowym. Mam tutaj na myśli takie jak te tutaj: http://www.motomaniacy.tv/technologia-h ... ie-premium - wiadomo, ekologia i mniejsza ilość spalin.

Tytuł: Auto do firmy
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Witam muszę kupić auto do firmy, jakąś używkę nowego szkoda brać a używane jest bezstresowe nie trzeba się nim za bardzo przejmować. Auto musi mieścić 3 osoby z przodu w jednym rzędzie, ładowność 1 tona lub więcej (oczywiście bus nie plandeka) i w miarę krótkie (ech te parkingi) może być podwyższane. I najważniejsze w miarę nie psujące się. Zasięg mojego działania to max 300km. Dalej się nie wypuszczam. Auta w firmie nie są nadmiernie eksploatowane ale pół tony kabla na pace z narzędziami powinno się zmieścić. Do tej pory mieściliśmy się w autach partner i kangoo z przyczepką ale to już niestety jest mało. Przydało by się żeby nie paliło zbyt dużo wachy. Budżet do 20kzł, szkoda na budowy coś lepszego może coś tańszego wziąć jak dobre? Miałem kupić coś w stylu renault trafic/opel vivaro jednak opinie są przeróżne i raczej negatywne tych aut. Co polecacie?

MOD: Przeniesione. @djrobson dzięki za czujność.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Doblo

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Za małe gabarytami i ładownością, mam takie same auta lub niewiele mniejsze. Chcę jeździć bez przyczepki. Poza tym fiat nie zbyt dobrze mi się kojarzy miałem kiedyś punto w którym psuło się dosłownie wszystko że nie wspomnę o rdzy która wyłaziła spod lakieru.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Master, Ducato L1 ma ok 5m, więc zmieścisz się na standardowym miejscu parkingowym, a wysoki, wygodny i tani. Zmieścisz co chcesz. My akurat mamy L2H2, z platformą, a tu już ponad 6,5m.

Jumpy L2H1, też fajny, ale to już ponad 5,2 z hakiem, a nadal w kuckach po aucie.

Najmniejsze Berlingo L1H1, wymiary mniejsze jak osobówka, monter mieści wszystko i spalanie poniże 6,5l :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Vivaro/Trafic i Nissan Primestar to jedno i to samo. Nissan wychodzi najtaniej. Robiłem długi risercz odnośnie wyboru auta i padło na Vivaro i Primestara - generalnie samochody przejeżdżają po pół miliona kilometrów na oryginalnym silniku. W obu wypadkach czy to będzie 1.9CDTI czy 1.9DCI lub nowsza wersja 2.0DCI - koniecznie trzeba uważać na olej i uszczelniacze. Silnik nie może pracować na niskich poziomach oleju i generalnie będzie git. Jak się silnik rozleci - kupno z przekładką - ok. 5k. Przy cenach samej budy lepiej na dzień dobry rozważać wymianę silnika.

Jak ktoś chce koniecznie nowe - to brałbym tylko Fiata - albo Ducato albo Talento (to jest klon nowego Trafica, Vivaro).

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Dzięki za posty, tak spytam te fiaty to one jakościowo jak punto są? Scudo by mnie interesowało. Widzę fiaty na drogach ale jako się spisuje? Obecnie nie szukam nowego, może następny będzie nowy ale teraz jeszcze nie. Znajomy mechanik mówi że obecnie to wszystko jest już marnej jakości. Obecnie najbardziej jest katowany u nas 20 letni partner ,który wcale się nie psuje i nawet nie rdzewieje.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Mamy kilka doblo i nie rdzewieją. Czasem widzę że rdzewieją roczniki 2007 po lifcie, ale to też sporadycznie.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Fiorino, Doblo, Scudo - mieliśmy wszystkie prosto z salonu i podsumuje jedyny słowem szajs ale to było 5 lat temu więc może przez ten czas się pozmieniało

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

broken pisze:
Vivaro/Trafic i Nissan Primestar to jedno i to samo. Nissan wychodzi najtaniej. Robiłem długi risercz odnośnie wyboru auta i padło na Vivaro i Primestara - generalnie samochody przejeżdżają po pół miliona kilometrów na oryginalnym silniku. W obu wypadkach czy to będzie 1.9CDTI czy 1.9DCI lub nowsza wersja 2.0DCI - koniecznie trzeba uważać na olej i uszczelniacze. Silnik nie może pracować na niskich poziomach oleju i generalnie będzie git. Jak się silnik rozleci - kupno z przekładką - ok. 5k. Przy cenach samej budy lepiej na dzień dobry rozważać wymianę silnika.

Jak ktoś chce koniecznie nowe - to brałbym tylko Fiata - albo Ducato albo Talento (to jest klon nowego Trafica, Vivaro).

U nas były do wymiany wtryski (3 z 4). Ale może i pół miliona miał zrobione. Oprócz tego inne rzeczy popsute (np. przewody elektryczne) razem wyszło z 5kzł za naprawę. Innym razem intercooler czy coś takiego - kawałek plastikowej rurki prawie 900zeta do zakupu tylko w ASO. Także nie koniecznie to super tanie auto do naprawy. Ale, odpukać jeździ już u nas 3 lata i większych napraw nie było.

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Vivaro/Trafic i talento juz nie ma 2.0 zostały obecnie z 1.6:)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Znajomy zawodowo jeździ busami i wozi ludzi - dlatego jeśli chodzi o busa to w Vivaro/Trafic generalnie jest spory rynek części zamiennych. Znalezienie takiej czy innej części w chwili obecnej nie stanowi problemu. Znam paru handlarzy którzy zawodowo ściągają silniki z Francji do Polski tylko pod tego typu auta. Jeśli buda trzyma się jakotako to nawet koszt wymiany całego silnika wraz z osprzętem jest akceptowalny.

Generalnie jak każde auto Vivaro/Trafic ma swoje wady. U mnie np. pojawia się problem ze stykami wiązek kabli. Czasami pojawiają się jakieś cyrki z elektryką - ale np. już w Nissanach tego problemu nie ma i w nowszych wersjach Phase 3 nie ma takich niedoróbek. Kolejną bolączką tych Traficów i Vivaro są usterki eksploatacyjne w postaci klamek, ślizgów drzwi. Problem nagminny jest z wodzikami w skrzyni biegów oraz szybko relatywnie zużywające się sprzęgło.

Co do silników 1.6 w Talento - te silniki w Fiatach mają "tylko" 125KM. W wersji montowanej w Nissan'ach silniki te mają 145KM - a to są dokładnie te samej jednostki napędowe. Ja bym się nie bał rozwiązań typu Twin-Turbo - Fiat produkuje naprawdę dobre rozwiązania jeśli chodzi o silniki - Multijety są tutaj świetnym przykładem i wersje np. MultiJet 1.9 Twin-Turbo to jest majstersztyk inżynierów Fiata.

http://devices.pl/

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7