Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: Antoni w Akcji
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Kiedy myślałeś, że SIIS, sprawozdania i Antoni to za dużo:
http://www.uke.gov.pl/cocom-lipiec-2017-22684
Spokojnie, wysyła się tylko na wezwanie z UKE.

Tytuł: Antoni w Akcji
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Gdzie projekt ustawy ? Czy pitolimy aby pitolić ?

Widziałem gdzieś informacje ze będzie to dotyczyło głównie zbrojeniowki i infry strukturalnej (Orange, Netia, Atmany....) a nie Heńka z Pcimia z jego sześcioma switchami w szopie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Karas pisze:
To nie był ich sztandarowy program wyborów? budżet jest na +? :oszalal: a bezrobocie czemu jest najniższe? No domyśl się?

Tak jak Wałęsy 100mln dla każdego, nawet najwięksi optymiści nie wierzyli że tak szybko zostaną uruchomione świadczenia 500+ na dzieci. Poprzednią władzę zabiły taśmy prawdy ("teoretyczne, nie istniejące państwo..., idioci pracujący za 6 tysięcy złotych...promowanie złodziejstwa i cwaniactwa...", media posiadali wszystkie swoje, poza "Toruniem" i internetem... ). Dziś złodziejstwo, patologię się gnębi i są tego efekty: wszystkie notowane na giełdzie spółki państwowe maja zyski. OT przykład z miasta Łodzi w latach 2008-2015: rozpoczynający się weekend można było zauważyć wyjazdem kawalkady samochodów poruszających się po mieście z reklamą lichwiarskich kredytów z oprocentowaniem do 1000%, oprócz tego to codzienny standard-zawalona skrzynka pocztowa reklamami lichwiarskich kredytów. Po jesieni 2015 w błyskawicznym tempie wszystko to wywiało :ok: . Mniejszości są niezadowolone-no a jakże ucięły się miliardy lewych wpływów, a będzie jeszcze szczelniej i dokładniej (kasy VAT on-line, GPS na przewożonych ładunkach towarów wrażliwych: alkohol, papierosy, paliwa). Brawo M. Morawiecki i Z.Ziobro... :ok:

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Miałem odpowiedzieć konstruktywnie, ale ... to nie ma sensu przy takich emocjach.
Wole zabrać się za robote.

Einstein miał rację co do nieskończonych rzeczy.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Qmpeltaty pisze:
Dla mnie od zawsze ludzie co glosuja na PiS to umyslowe ameby, takie same jak Antoni i jego ekipa. Nie mozna sie spodziewac zeby wymyslili cos co sie merytorycznie wybroni. Wladza dla wladzy i do scigniecia Tuska za cos czego nie zrobił - Jarek probuje zagluszyc swoja wine za smierc brata, przy okazji rozwalajac nasz kraj.

Toś jeb.. mądrością.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

jarek7714 pisze:
Karas pisze:
To nie był ich sztandarowy program wyborów? budżet jest na +? :oszalal: a bezrobocie czemu jest najniższe? No domyśl się?

Tak jak Wałęsy 100mln dla każdego, nawet najwięksi optymiści nie wierzyli że tak szybko zostaną uruchomione świadczenia 500+ na dzieci. Poprzednią władzę zabiły taśmy prawdy ("teoretyczne, nie istniejące państwo..., idioci pracujący za 6 tysięcy złotych...promowanie złodziejstwa i cwaniactwa...", media posiadali wszystkie swoje, poza "Toruniem" i internetem... ). Dziś złodziejstwo, patologię się gnębi i są tego efekty: wszystkie notowane na giełdzie spółki państwowe maja zyski. OT przykład z miasta Łodzi w latach 2008-2015: rozpoczynający się weekend można było zauważyć wyjazdem kawalkady samochodów poruszających się po mieście z reklamą lichwiarskich kredytów z oprocentowaniem do 1000%, oprócz tego to codzienny standard-zawalona skrzynka pocztowa reklamami lichwiarskich kredytów. Po jesieni 2015 w błyskawicznym tempie wszystko to wywiało :ok: . Mniejszości są niezadowolone-no a jakże ucięły się miliardy lewych wpływów, a będzie jeszcze szczelniej i dokładniej (kasy VAT on-line, GPS na przewożonych ładunkach towarów wrażliwych: alkohol, papierosy, paliwa). Brawo M. Morawiecki i Z.Ziobro... :ok:

A dociera do Ciebie ze to wszystko w koncu kazdego z nas kopnie od tylu w zad ?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

9/10 osób uważa, że PiS jest super
9/10 osób uważa, że PO jest super
9/10 osób uważa, że .....

PS. wasze wypociny w tym temacie wyglądają jak reklama plusa :sciana: (każdy widzi to co chce widzieć)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Moja opinia z pewnego dystansu:

Gratuluje Politykom.
Kiedys jednak bylo mniej spolaryzowane nasze srodowisko. Zamiast dyskutowac o technikaliach widac jak podzieleni jestesmy przez kochaj ktore napedzaja sens istnienia politykow. Zawsze byl maly % ludzi o innych pogladach, ale teraz roznice sa duzo wieksze.

https://www.youtube.com/watch?v=9itfEdJG7ig

Moze potrafilibyscie wymienic choc kilka rzeczy ktore Wam sie podobaly po przeciwnej stronie? Ja za PiS nie przepadam, ale doceniam ich zaangazowanie w walce z naduzyciami w VAT, w 500pln tez widze wiecej plusow. Moze dla ostudzenia emocji przecwiczcie taki punkt widzenia.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Ale to się nie da wymienić. Jakieś tam (bardzo małe) liberalizacje były za PO i jakieś za PiS-u. Ale w zamian dostajemy 5 razy więcej zamordyzmów, kretyńskich zakazów i zaostrzeń przepisów. Dla mnie to wszystko (PO i PiS) to jeden i ten sam syf. Jakiś rozsądek i wyznawanie wartości, a nie interesów widzę w ludziach od Kukiza. Krul to wiadomo, że przed wyborami odpali protokół 1%, jak poparcie będzie za wysokie. Problem polega na tym, że to co jest między PiS a PO to jest przepychanka, nie opierająca się na racjonalnej dyskusji, rozmowie o wartościach i ideach, ale jazda na zasadzie teraz k*** my. Jak oglądam wiadomości/fakty, to wk**w mam jednakowo taki sam. Irytuje mnie to, że pokazują wszystko tak jednostronnie, że nikt nawet nie zająknie się o tym, że może być tak, że nie będzie interwencjonizmu, że nie będzie kary bez poszkodowanego, że ludzie mogą być wolni i muszą ponosić konsekwencje swoich złych decyzji, a państwo nie powinno im wtedy pomagać, co oczywiście czyni kosztem innych, myślących i przewidujących ludzi.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Czesciowo sie z tym zgadzam. Jest miejsce na 3 sile (mi pasuje Razem, moze dlatego ze wiekszosc medialnych twarzy to tez Informatycy)
Ale nazekanie i agresja to tylko woda na mlyn biezacym uczestnikom. Krytykowac wolno, ale ja wole od razu jakies pomysly - jak to naprawic. A nie wszystko jest warte krytyki. Pozytywne strony nie sprzedaja sie tak dobrze w tym konflikcie, ale uczciwie jest je wymieniac, bo to daje pelny obraz. Moze sa rzeczy w ktorych sie adwersarze zgadzaja?

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Wszystko ładnie i pięknie, ale należy pamiętać, że władza deprawuje!
Powiedzcie kto z was, jakby dostał np. (posadę prezesa uke) to nie robiłby ustaw pod siebie i pod swoje widzi mi się? :sciana:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

lanc70 pisze:
Wszystko ładnie i pięknie, ale należy pamiętać, że władza deprawuje!
Powiedzcie kto z was, jakby dostał np. (posadę prezesa uke) to nie robiłby ustaw pod siebie i pod swoje widzi mi się? :sciana:

Przydzielił bym swojej spółce "Narodowe LTE" wszystkie częstotliwości pod LTE, następnie ustawą wskazał bym swoją spółkę która dla dobra narodu będzie monopolistą w dostarczaniu LTE, bo jako jedyna spółka gwarantował bym "równość i uczciwość na jasnych dobrych dla społeczeństwa zasadach a internet "narodowy LTE" był by Patriotyczny z wartościami katolickimi i narodowościowymi" No i oczywiście dodatkowo w TVP puścił bym serię reportaży o zdeprawowanych szkodnikach Jarkach którzy korzystają na szkodę społeczeństwa z internetów w innych technologiach, popartych wypowiedziami znamienitych autorytetów o tym jak to samo imię Jarek determinuje same najgorsze wręcz szkodnicze cechy a w połączeniu ze szkodliwym internetem innym niż LTE to samo zło. A po miesiącu puszczania informacji jak to kolejne Jarki na DSLach, GPONach.... działają na szkodę społeczeństwa przepchał bym w ustawie zapis że dla zachowania jakości usług "narodowego LTE" wszystkie osoby z imieniem Jarek nie mogą korzystać z usług narodowego LTE i ze LTE ma być jedynym dostępem internetu a istniejące dostępy do Internetu w innych szkodliwych dla społeczeństwa technologiach mają być w ciągu miesiąca od dnia wejścia ustawy wygaszone pod groźba kary 1 000 000 zł za każde nie wygaszone łącze w innej technologi niż LTE :) i 25 lat bezwzględnej kary pozbawienia wolności

Ostatnio zmieniony ndz, 13 sie 2017 18:42:08 przez kamikaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

czolo pisze:
mi pasuje Razem, moze dlatego ze wiekszosc medialnych twarzy to tez Informatycy
Razem to są najgorsi komuniści. Za nawoływanie do kradzieży, które uskuteczniają powinno się ich wszystkich pozamykać. Wybacz, ale ja jestem radykałem w kwestii prawa własności i jego ochrony.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

zajadacz pisze:
ja jestem radykałem w kwestii prawa własności i jego ochrony.

To byś zrobił sobie i wszystkim pod górkę, bo świętym prawem własności właściciela budynków (np. spółdzielnie) byłoby cię do nich nie wpuścić - ani nawet na osiedle - bo ich ziemia.
I tak dalej, i tak potem... :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Mieszkańcy sobie sami szkodzą, to ich problem, skoro nie chcą mieć innego dostawcy. No i jeśli ja mam swoje mieszkanie, to logiczne jest, że mogę zawsze przez część wspólną (klatka schodowa, piwnica, trawnik na podwórku) puścić kabel jaki chcę, albo mogę pozwolić swojemu dostawcy puścić ten kabel w moim imieniu. Tak więc jak najbardziej jest tu przestrzegane prawo własności, a zabranianie dostępu do klienta jest jego złamaniem.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

zajadacz pisze:
część wspólną (klatka schodowa, piwnica, trawnik na podwórku) puścić kabel jaki chcę

Jeśli prawo własności miałoby być literalnie przestrzegane - to nie mógłbyś.
Bo? Bo współwłasność nie znaczy "niczyje" tylko znaczy "wspólne" - jak nazwa wskazuje. Więc do wpuszczenia kogokolwiek potrzebna by była zgoda wszystkich.
Bo? Bo pan, pani i ci państwo płacą za trawnik, chodniki, malowanie, utrzymanie - wszyscy płacą - a nie "nikt nie płaci".
I wszyscy, lub ktokolwiek, miałby (wtedy powinien mieć) prawo powiedzieć: z moich pieniędzy zrobione i zabraniam kucia i wiercenia. Proste.
Zresztą tak się dzieje - na wiele rzeczy trzeba mieć zgodę absolutnie wszystkich (oprócz m.in. uprzywilejowanej ustawą telekomunikacji).

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Obecnie we wspólnotach mieszkaniowych decyduje większość, a nie wszyscy. I to jest moim zdaniem głupie. Logiczne jest, że jeśli jestem współwłaścicielem czegoś, to mogę z tym robić co chcę, pod warunkiem, że nie narusza to praw współwłasności innych właścicieli. Nie wiedzę w jaki sposób pociągnięcie kabla w cywilizowany sposób (koryta), czy powieszenie anteny ma naruszać współwłasność innych właścicieli. W żaden sposób im nie szkodzi, wartości też jakoś nie zmniejsza.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

zajadacz pisze:
Obecnie we wspólnotach mieszkaniowych decyduje większość, a nie wszyscy.

Nie do końca masz rację - większość decyduje przy podejmowaniu decyzji - ale spróbuj zrobić przebudowę czegoś na współwłasności - zderzysz się z murem jakim jest konieczność powiadomienia i uzyskania braku sprzeciwu (literalnie: wystarczy brak reakcji) od wszystkich współwłaścicieli ;p

zajadacz pisze:
Nie wiedzę w jaki sposób pociągnięcie kabla w cywilizowany sposób (koryta), czy powieszenie anteny ma naruszać współwłasność innych właścicieli. W żaden sposób im nie szkodzi, wartości też jakoś nie zmniejsza.

Wspólnoty i spółdzielnie za to wiedzą ;-)
- kabel może przeszkadzać, nie być opisany, wykonane toto niechlujnie,
- powiercone ściany, dziury lub płaty gipsu na pomalowanej ścianie,
- rozwalone instalacje elektryczne (coś pod wierceniami szło...), lub poniszczone inne instalacje int/tv (często "przypadkiem"),
- czasem nowe kabelki wymagają zasilania, ale jakoś nikt nie chce płacić za prąd bo podlicznik drogi i trzeba ich naście,
- anteny to radość, jak komuś spadnie na łep to zabije a ubezpieczenia taki nowy operator nie chce wykupywać,
- j/w rycie, kucie i wiercenie w pomalowanych i/lub ocieplonych ścianach budynków lub co gorsza w dachcach,
- wizualnie także kicha,

Serio nie widzisz że to MOŻE być upierdliwe i problem?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Może też być pożar od pioruna, albo może wiatr dach zerwać.
Prewencja i martwienie się, że coś może się stać, to największy kretynizm obecnych czasów.
Jak się stanie to należy się martwić i pociągnąć do odpowiedzialności tego co spartolił i tyle.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Ty mi tego nie mów. To smutne. Ale rozumiem obie strony "konfliktu" ;-)
Teraz takie czasy... a stare przysłowie mówi: im więcej papieru tym dupa czystsza.
;/

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Qmpeltaty pisze:

Żaden rząd wcześniej nie posiadał takiej publicznej kontroli mediów (w dodatku nie życzliwych mediów-dlatego tyle pojawia się fake news-ów), a do tego jeszcze nakręcani przez polityków opozycji funkcjonariusze instytucji europejskich robią niepotrzebne zamieszanie (świat się zmienia, w sferze publicznej co raz większy wpływ/kontrolę zaczynają mieć korporacje: Google, koncerny farmaceutyczne, ubezpieczeniowe... wskazane aby zamiast Polską pan Timmermans zajął się tymi realnymi zagrożeniami).
zajadacz pisze:
Jakiś rozsądek i wyznawanie wartości, a nie interesów widzę w ludziach od Kukiza.

Ta formacja to czysty populizm podobny do Trumpa w USA ("karpie zagłosowały za wcześniejszą Wigilią" i teraz mają problem-napycha korporacje kasą, a biedota która na niego głosowała nie ma nic, to też poparcie dla jego rządów spadło poniżej 30%-niestety może to mieć groźne konsekwencje dla świata, gdyż gdy nadarzy się tylko okazja będzie brnął do międzynarodowych konfliktów, aby odciągnąć uwagę od smrodu w USA...). Mam nadzieję że Razem przed wyborami skuteczne będzie neutralizować populistów/nacjonalistów "Kukiz".
czolo pisze:
(mi pasuje Razem, moze dlatego ze wiekszosc medialnych twarzy to tez Informatycy)

Program mają bdb, na miarę krajów skandynawskich, za 2 kadencje (jak PiS... posprząta i wprowadzi uczciwe zasady mogą zaistnieć na poważnie...).
lanc70 pisze:

Takie rzeczy to tylko u poprzedników, dalece się zagalopowałeś...
zajadacz pisze:
Razem to są najgorsi komuniści. Za nawoływanie do kradzieży, które uskuteczniają powinno się ich wszystkich pozamykać.

To co prezentuje Razem jest akceptowane przez światłych/uczciwych kapitalistów np. Bill Gates i wielu innych, a to co ty tutaj wypisujesz to jest promocja neoliberalnej dyktatury.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

jarek7714 pisze:
Qmpeltaty pisze:

Żaden rząd wcześniej nie posiadał takiej publicznej kontroli mediów (w dodatku nie życzliwych mediów-dlatego tyle pojawia się fake news-ów), a do tego jeszcze nakręcani przez polityków opozycji funkcjonariusze instytucji europejskich robią niepotrzebne zamieszanie (świat się zmienia, w sferze publicznej co raz większy wpływ/kontrolę zaczynają mieć korporacje: Google, koncerny farmaceutyczne, ubezpieczeniowe... wskazane aby zamiast Polską pan Timmermans zajął się tymi realnymi zagrożeniami).
zajadacz pisze:
Jakiś rozsądek i wyznawanie wartości, a nie interesów widzę w ludziach od Kukiza.

Ta formacja to czysty populizm podobny do Trumpa w USA ("karpie zagłosowały za wcześniejszą Wigilią" i teraz mają problem-napycha korporacje kasą, a biedota która na niego głosowała nie ma nic, to też poparcie dla jego rządów spadło poniżej 30%-niestety może to mieć groźne konsekwencje dla świata, gdyż gdy nadarzy się tylko okazja będzie brnął do międzynarodowych konfliktów, aby odciągnąć uwagę od smrodu w USA...). Mam nadzieję że Razem przed wyborami skuteczne będzie neutralizować populistów/nacjonalistów "Kukiz".
czolo pisze:
(mi pasuje Razem, moze dlatego ze wiekszosc medialnych twarzy to tez Informatycy)

Program mają bdb, na miarę krajów skandynawskich, za 2 kadencje (jak PiS... posprząta i wprowadzi uczciwe zasady mogą zaistnieć na poważnie...).
lanc70 pisze:

Takie rzeczy to tylko u poprzedników, dalece się zagalopowałeś...
zajadacz pisze:
Razem to są najgorsi komuniści. Za nawoływanie do kradzieży, które uskuteczniają powinno się ich wszystkich pozamykać.

To co prezentuje Razem jest akceptowane przez światłych/uczciwych kapitalistów np. Bill Gates i wielu innych, a to co ty tutaj wypisujesz to jest promocja neoliberalnej dyktatury.

Po raz pierwszy kolego muszę przyznać Ci rację.
Wszystko po 89 szło w tą samą stronę.
Najpierw "potulny" do dziś Boluś, który niby pojechał "Olka" aby dać głos młodym gniewnym. Jak bolek przeje..ł wybory to poszło z górki, stoły łamały się od lewych pieniędzy czerwonych pająków.
"Lesiu" i Olek*y pławili się w kasie i dziwkach trochę nadto więc rządy poszły pod skrzydła prawicy, która musiała skumać się ze zdradzieckim "romankiem" i "nierozważnym" Andrzejem aby mieć większość.
Długo to nie pociągło, bo "giertuś" już siedział w kieszeni "liska" więc wszystko wróciło w służbę "antypolsce"
Dalej już był ciemnogród PO. O tym ci się działo mało kto wiedział, bo media pokazywały jedynie "ukochaną" "kopaczkę" karmiącą niedożywione sierotki i głaszczącą wszystkich w koło niczym matka teresa. Jedynie w tym wszystkim przeszkadzał ś.p. Lech Kaczyński dopominając się o "Polskość" przeszkadzał niemiecko-rosyjskim interesom. Ale i to udało się "załatwić".
Później już wszystko było "PO" myśli, dopóki ludzie się nie obudzili z tego marazmu.

To co mamy dzisiaj to dobre pomysły przekrzykiwane głosami "komuchów" i "niemców" którzy chcą do końca wyssać resztkę polskości z naszego pięknego kraju!

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

misztal pisze:

Najpierw "potulny" do dziś Boluś, który niby pojechał "Olka" aby dać głos młodym gniewnym. Jak bolek przeje..ł wybory to poszło z górki, stoły łamały się od lewych pieniędzy czerwonych pająków.
"Lesiu" i Olek*y pławili się w kasie i dziwkach trochę nadto więc rządy poszły pod skrzydła prawicy, która musiała skumać się ze zdradzieckim "romankiem" i "nierozważnym" Andrzejem aby mieć większość.
Długo to nie pociągło, bo "giertuś" już siedział w kieszeni "liska" więc wszystko wróciło w służbę "antypolsce"
Dalej już był ciemnogród PO. O tym ci się działo mało kto wiedział, bo media pokazywały jedynie "ukochaną" "kopaczkę" karmiącą niedożywione sierotki i głaszczącą wszystkich w koło niczym matka teresa. Jedynie w tym wszystkim przeszkadzał ś.p. Lech Kaczyński dopominając się o "Polskość" przeszkadzał niemiecko-rosyjskim interesom. Ale i to udało się "załatwić".
Później już wszystko było "PO" myśli, dopóki ludzie się nie obudzili z tego marazmu.

To co mamy dzisiaj to dobre pomysły przekrzykiwane głosami "komuchów" i "niemców" którzy chcą do końca wyssać resztkę polskości z naszego pięknego kraju!

Bardzo dobrze to ująłeś. Brawo.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Wy tak na serio?
A jawnego łamania konstytucji, demokracji, wolności słowa, wypowiedzi, swobód, zgromadzeń; w imię "walki o Polske" to nie widzicie?
Jeszcze nigdy i nigdzie nic dobrego z tego nie wyszło. I to nie jest przypadek - to reguła znana od wieków.
Bo dawno dawno temu pewien mądry człowiek powiedział
"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego. [...] Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność."

Ale po co ja to pisze, przecież wy wiecie lepiej - w końcu sympatyzowanie z grupką skompromitowanych obłąkanych nienawiścią kolesi implikuje monopol na rację.
Chwilową...

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

misztal pisze:

To co proponujesz?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna