Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator

Marek podesłał mi taki obrazek, który (chyba pierwszy raz tak explicite) szacuje liczbę abonentów w sieciach osiedlowych.

Zobaczcie sami
http://pp.org.pl/wojtek/index.php?id=30879

Wniosek jest smutny - TP przeżywa gwałtowny rozwój (wiadomo, tania neostrada) zaś w trzepakach zastój, co w branży IT zawsze oznacza defenzywe. Smutne to nieco.

Nie widać też aż takie dynamiki sieci telewizji kablowych ale ja wiem, że oni dopiero pokażą pazurki (zaczeli inwestować). No i jeszcze możemy spodziewać się niedługo oferty innych operatorów DSL działajacych na łączach TP, bo ramowa oferta na bitstream jest już gotowa więc Tele-2 już przygotowuje swoją ofertę, zapewnie tańszą niż neostrada-TP.

Ponieważ siła 3S.pl zależy od siły jej klientów (również operatorów osiedlowych) deklaruję tu swoją pomoc przy planowaniu a potem realizacji jakiegoś wariantu obrony. Chciałbym aby nasz rynek rozwijał się tak dynamicznie jak rynek TP... ale moje chcenie widać nie wystarczy.

Zapraszam do dyskusji - albo tu, albo przy piwku (stawiam).

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

również podobnie. niestety tepsa nam zrobiła jeszcze tego psikusa z neostradą po dumpingowych cenach.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Rzeczywiście, neozdrada może stanowić zagrożenie dla mniejszych dostawców - w sumie opcja 512 już jest bardzo przyzwoita pod względem szybkości, ale wciąż ma limity transferowe i kiepski upload więc do podziałów nie bardzo ...
Główną bronią mniejszych ISP jest chyba dużo lepszy kontakt z klientem, brak miesięcznych limitów, możliwość przypisania stałego zewnętrzenego IP (choć nie wiem jak to neo wygląda w chwili obecnej) i większe prędkości za mniejsze pieniądze ...

Oczywiście trzeba kombinować żeby wyjść na swoje przez różne konstelacje symetryków i tańszych łącz w celu zapewnienia jakości usług na odpowiednim poziomie, ale chyba jest to opłacalne skoro tacy dostawcy istnieją i mają się dobrze... Oczywiście potrzebne jest odpowiednie podejście do sprawy...

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Wojciech Apel pisze:

Mały offtopic, Wojtku, może by zebrać starych trzepakowych aktywistów i pogadać przy pizzy/piwku ? Ty pewnie dysponujesz obszerniejszą bazą kontaktów :) Ja osobiście mam kontakt z ~6 adminami/klientami byłego Pik-Netu. Może dałoby się skleić taką imprezke...

A wracając do tematu, trzepaki z prawdziwego zdarzenia tu twór który wymarł już dawno, istny skansen. Teraz każdy chce zarabiać kase na handlu klienckim internetem, a nie po prostu dawać sąsiadom dobry net.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Ktoś kiedyś powiedział, że jak zacznie się za coś brać pieniądze to to już nie jest to ... :D Ale chyba lepiej samemu wejść na rynek i robić to porządnie, niż miałaby wejść firma ustawiona tylko na profit, a ludzi traktowałaby jak wrogów - wszystko zależy od podejścia i ile wkłada się w to hmmmmmmmm "serca" czy może życiowego czasu procesora ???? :D :D :D

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator

format pisze:
Wojciech Apel pisze:

Mały offtopic, Wojtku, może by zebrać starych trzepakowych aktywistów i pogadać przy pizzy/piwku ? .......

Należy, oj należy się spotkać.... nawet obiecaliśmy, ze w czerwcu zrobimy takie spotkanie adminów 3S.pl ale jakoś nam nie wyszło..... ale może zaraz coś ogłoszę...... chwile, pomyślę, sponsor jest jak nic....

W.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie