Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
   Tytuł: Cena 3s
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam wszystkich. Jakie są orientacyjne ceny 3s. Chodzi mi o jakiś cennik ogólny bo nigdzie go niemoge wyszykać. ;]

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Pytaj Wojciecha Apla

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

zaden z operatorów nie ma sztywnego cennika ktorego uzywa, no chyba ze za wyjątkiem TP. TKT też ma, ale sie do niego stosuje tylko w celu określenia maksymalnych opustów

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Ale jakich sie moge spodziewać cen orientacyjnie bo robie rozpoznanie, gościu na stornie z tematami pisze że płaci 25zł ale niedokładnie opisał parametry i jakie to łącze;]

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

3S sprzedaje dla operatorów a sądząc po wypowiedzi nie jesteś ich klientem docelowym.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Możesz sprostować wypowiedź z tym klijętem docelowym?

Edit....

Już rozumiem że sprzedajecie tylko dla isp;] Dlatego robie rozpoznanie bo plany są...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

padbit pisze:
Możesz sprostować wypowiedź z tym klijętem docelowym?

Edit....

Już rozumiem że sprzedajecie tylko dla isp;] Dlatego robie rozpoznanie bo plany są...

Dla nich klient docelowy to taki który kupi więcej megabitów niż Ty, przykre ale takie są zasady rynku

pozdrówa

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Ceny mają różne, jak zwykle zależy od wolumenu, lokalizacji oraz konkurencji w rejonie. Z własnego doświadczenia i przez pryzmat porównywania z innymi, mogę Ci powiedzieć, że nie dają jakieś rewelacyjnej ceny, często można u konkurencji dostać lepszą oferte.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Xantus pisze:
Ceny mają różne, jak zwykle zależy od wolumenu, lokalizacji oraz konkurencji w rejonie. Z własnego doświadczenia i przez pryzmat porównywania z innymi, mogę Ci powiedzieć, że nie dają jakieś rewelacyjnej ceny, często można u konkurencji dostać lepszą oferte.

I tu się mylisz co do ceny...... :zlosnik:
Będe brał od 3S-a łącze i powiem że można naprawde dostac dobrą cenę, niestety obiecałem nie dzielic się ofertą, jednakże polecam kontakt z handlowcami :ok:

Pozdrówa

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Moderator
Moderator

marcelo pisze:
Będe brał od 3S-a łącze i powiem że można naprawde dostac dobrą cenę

Tylko jeszcze pochwal się wolumenem ;)
Bo różnica w cenie przy np 20-30Mbps, a ok 100Mbps praktycznie zawsze będzie bardzo duża :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

thrower pisze:
marcelo pisze:
Będe brał od 3S-a łącze i powiem że można naprawde dostac dobrą cenę

Tylko jeszcze pochwal się wolumenem ;)
Bo różnica w cenie przy np 20-30Mbps, a ok 100Mbps praktycznie zawsze będzie bardzo duża :)

marne 50/50 na start...
:)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

marcelo pisze:
[

I tu się mylisz co do ceny...... :zlosnik:
Będe brał od 3S-a łącze i powiem że można naprawde dostac dobrą cenę, niestety obiecałem nie dzielic się ofertą, jednakże polecam kontakt z handlowcami :ok:

Pozdrówa

Nic szczególnego i się raczej nie zdziwiłem. Negocjowałem z nimi osobiście dośc dawno już dla swojej 2 sieci, a i wielu moich kolegów administratorów podzieliło się ze mną swoim doświadczeniem w takowym zakresie.

Mogę Wam powiedzieć za ile biorą od 3S znajomi, w końcu nie podaje żadnych danych szczegółowych.

Mieli najpierw 30 Mbit, światło naturalnie, 150 zł netto / Mbit (póltora roku temu). Teraz przy o 80 Mbit, umowa była renegocjowana, skończyło się na 70 zł netto. Moim zdaniem dość dobra cena, ale też nie popadajmy w hurra optymizm.

@ Marcelo - weź im powiedz, że chcesz 10 Mbit, to zobaczymy ile Ci zaspiewają za przyłączenie i za Mbit. Z rok temu chcieliśmy takie łącze na backup oferta wyjściowa - 300 zł / Mbit i jeszcze musieliśmy sobie dojść światłem do ich najbliższego punktu (ze 400 metrów było). Oczywiście z ceny wyjściowej można sporo zejść, ale wątpie abyś przy takim wolumienie u nich coś wywalczył godnego uwagi.

Wiadomo, że dla dużego wolumenu cena będzie niska, ale to żadna rewelacja, każdy operator da Ci sensowną cene jak weźmiesz od niego 50 - 100+ Mbit.

Walka bardzo często rozgrywa się o klientów, którzy na starcie nie biorą więcej niż 10 - 30 Mbit, a tam 3S się raczej nie stara za bardzo moim zdaniem.

Oczywiście kwestia targetu, byćmoże 3S jest nastawiony tylko albo głównie na dużych klientów, ale to troszkę dziwne, bo skreśla większość ludzi np. z tego forum.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Xantus

Nie mogę się zgodzić z Twoim stwierdzeniem, że dla operatorów którzy chcą przepustowość poniżej 30Mbps 3S nie ma dobrej oferty. Byłem kilka razy pośrednikiem między końcowym klientem a 3S-em i powiem Ci, że nawet przy mniejszych przepustowościach rzędu 10-15Mbps 3S miał bardzo dobrą ofertę. Ale aby ta oferta miała być bardzo dobra musiał być spełniony jeden podstawowy warunek, a mianowicie - operator musiał znajdować się w pobliżu ich sieci. W przypadku długich odległości niestety koszty budowy łącza światłowodowego wpływały na oferty dla klienta końcowego.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Wiem, to co sam sprawdziłem z nimi i od innych administratorów. Nie twierdzę, że jest jakoś tragicznie, ot po prostu bez żadnych rewelacji. Natomiast co do targetu, to chyba nawet Wojtek Apel gdzieś pisał tutaj o "większych".

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam

Na wstepie wyjasnienie natury ogolnej - 3S zawsze stara sie potraktowac Klienta indywidualnie, zrozumiec jego potrzeby i przygotowac optymalne dla obu stron rozwiazanie.

Skoro to juz wiemy to teraz uwaga natury technicznej - 3S zawsze dociera do Klienta laczem swiatlowodowym, bez wzgledu na to czy Klient kupuje 10Mbps czy tez 300Mbps, czyli koszt inwestycji nie zalezy od wolumenu ruchu.

Tak wiec majac wyrownany poziom wiedzy na temty ogolne i techniczne moge zalozyc, ze zrozumialym bedzie to, ze trudno nam konkurowac cenowo z DSL'em ale nie powinno byc problemu z wynegocjowaniem cen lepszych lub przynajmniej porownywalnych z cenami innych lacz symetrycznych realizowanych juz niekoniecznie w oparciu o swiatlowody.

Zachecam do bezposrednich kontaktow z moimi kolegami z dzialu sprzedazy.

PS
<REKLAMA>
Jesli chcesz miec dostep do PL-IX'a ale transmisja do Warszawy i oplaty za port w samym PL-IX'ie sa dla Ciebie problemem to zadzwon do 3S i kup od 1 do 99Mbps w cenie 25zl/Mbps
</REKLAMA>

Pozdrawiam
--
Marek Mleczko
3S.pl

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

hmmm no ja czekam na odpowiedz od 3s.pl od 12 luty z czego ponowilem pytanie 27 luty (jeszcze mialem kilka innych pytan) a pozniej 15 kwietnia ... i do dzisiaj nie znam cen .... poprostu odpuscilem sobie ta firme bo poczulem sie potraktowany jak ******** (nie bede sie wypowiadal dalej)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator

warlock pisze:
Pytaj Wojciecha Apla

Panowie - chwila. Dlaczego uważacie, że znam się na cenach w 3S? Naprawdę nie znam się, choć czasem któryś z kumpli mi tam coś opowiada. Od cen jest działa handlowy, są koledzy handlowcy pod telefonem, mailem, GG, Skypem i innymi wynalazkami, gdzie się robi Click i można sobie pogadać.

A ja? No cóż - starzeję się się na cenach nie znam. Wiem tylko, że troszkę zależą one od wolumenu, od czasu trwania umowy i wiary w to, że tym klientem będziemy współpracować dłużej (cenimy lojalność). Wiem, że oprócz internetu (czyli transmisji do naszego routera, w którym jest chyba z 3 operatorów Trie-1 i kupe peereingów, w tym zagranicznych - bo ciągłe skracanie długości ścieżki BGP jest ambicją naszych adminów) można u nas kupić transmisję L2 do innych operatorów w regionie (to się zwie 3S-IX), można kupić transmisje L2 i L3 do PL-IXa, z protekcją bo dziadostw puszczanych jednym kablem światłowodowym to jakoś nie lubimy. Można też kupić multicasty różnych operatorów - w tym zaprzyjaźnionego z nami SGT, mniej przyjaznego Play-5, można Telpola i Toya (a więc w telewizji mamy wybór), można zestawić VLANa albo brać gołe włókna jak ktoś lubi. Ale się naklepałem w tą klawiaturę.... a widzę teraz, że niejaki Marek M. tu jest obecny a on w te klocki jest lepszy.

Ja mogę tylko pizze adminom postawić, co zacząłem praktykować już w 1999 roku a jeszcze mi nie przeszło. To co? Robimy kolejne spotkanie? Może w historycznym miejscu - tj. kawiarence internetowej Uninetu na rynku w Gliwicach?

Acha - u nas nie ma podziału na mniejszych i większych. Jest podział na operatorów (różnych: usług, sieci, telco, telewizji) i biznes, przy czym staramy się być operatorem dla operatorów - nawet dla mniejszych, ale jednak dla operatorów.

W.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

H_C_K pisze:
hmmm no ja czekam na odpowiedz od 3s.pl od 12 luty z czego ponowilem pytanie 27 luty (jeszcze mialem kilka innych pytan) a pozniej 15 kwietnia ... i do dzisiaj nie znam cen .... poprostu odpuscilem sobie ta firme bo poczulem sie potraktowany jak ******** (nie bede sie wypowiadal dalej)

Mam nadzieje, ze te odczucia juz sie zmienily :)

Co miesiac sprawdzamy warunki techniczne realizacji uslug w okolo 50
lokalizacjach na terenie woj. slaskiego i skladamy taka (albo i wieksza) ilosc ofert.

Wpadki nie przyrafiaja sie tylko tym, ktorzy nic nie robia...

Pozdrawiam
--
Marek Mleczko

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

tak tak zapomnialem napisac :) wszystko sie wyjasnilo zaraz na drugi dzien po moim poscie :) zmienilem zdanie :]

Pozdrawiam :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

blendes pisze:
Xantus

Nie mogę się zgodzić z Twoim stwierdzeniem, że dla operatorów którzy chcą przepustowość poniżej 30Mbps 3S nie ma dobrej oferty. Byłem kilka razy pośrednikiem między końcowym klientem a 3S-em i powiem Ci, że nawet przy mniejszych przepustowościach rzędu 10-15Mbps 3S miał bardzo dobrą ofertę. Ale aby ta oferta miała być bardzo dobra musiał być spełniony jeden podstawowy warunek, a mianowicie - operator musiał znajdować się w pobliżu ich sieci. W przypadku długich odległości niestety koszty budowy łącza światłowodowego wpływały na oferty dla klienta końcowego.

Bardzo dobra oferta przy 10Mbps to ile ?
Zakładając że jest bliska.

Tytuł: Re:
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

lukpiot pisze:
zaden z operatorów nie ma sztywnego cennika ktorego uzywa, no chyba ze za wyjątkiem TP. TKT też ma, ale sie do niego stosuje tylko w celu określenia maksymalnych opustów

Od TKT ładniej "schodzi" Multimedia. Choć usług TKT i MM nie ma co porównywać. MM masówka z lekka lipa. Ale o ile TKT przy małych (10-20mbit) przepustowosciach można mieć za 60-80zł brutto, tak MM aby zatrzymac klienta zejdzie i do 45-50zł... :)

A i z TP tez mozna negocjować, ale nie na usługach typu DSL, lub nie daj cie panie boze do dzielenia NEO.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie