Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Witam,
Mam od wielu lat UniFi AC Pro (UAP-AC-PRO).
Całe lata działał sobie bez problemów i niedawno logując się do niego zauważyłem że jest nowy soft. Zrobiłem aktualizację, przy pierwszej konfiguracji chciał założyć jakieś kont. Minąłem ten temat, ale dziś próbując się zalogować dostaję ciągle komunikat błędny login/hasło.
Przywracanie hasła również nie działa, no bo nie założyłem konta :(
Co mogę z nim zrobić? Ktoś ma jakieś pomysły? Jak znam UBNT to reset z guzika pewnie nie pomoże.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Dlaczego reset z guzika ma nie działać? Przecież właśnie po to jest, żeby wyczyścić konfigurację.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Nie próbowałem na tym urządzeniu, ale w UBNT raczej było standardem, że reset nie działał (tak na wszelki wypadek, żeby ludzie sprzętu z hoteli nie kradli). No nic, chyba zostanie mi wdrapać sie na krzesło i sprawdzić czy się mylę.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

jack78 pisze:
Nie próbowałem na tym urządzeniu, ale w UBNT raczej było standardem, że reset nie działał (tak na wszelki wypadek, żeby ludzie sprzętu z hoteli nie kradli). No nic, chyba zostanie mi wdrapać sie na krzesło i sprawdzić czy się mylę.

nie działa reset jak go wyłączysz w sofcie ale normalnie działa

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

To tak z ciekawości, co się robi w takim przypadku? Nie ma możliwości zresetowania urządzenia fizycznie?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

piokol pisze:
To tak z ciekawości, co się robi w takim przypadku? Nie ma możliwości zresetowania urządzenia fizycznie?

jak reset został wyłączony softowo ?

chyba da się po rozebraniu coś zmajstrować
albo po tftp ale nigdy nie próbowałem

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

piokol pisze:

Podpinasz pod zasilacz ubnt ten z przyciskiem reset. Wciskasz go na ok 8-10 sekund. Urządzenie się rebootuje i startuje z procedura TFTP. Dalej już działasz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Jestem po kilku próbach i nie sądzę że problem leży po stronie UniFi, tylko cos z softem skopali.
Udało mi się wykonać reset z guzika, UniFi migał na biało (wydaje mi się że czekał na przypisanie go do kontrolera). Soft go nie był w stanie znaleźć, próbowałem na 2 różnych kompach instalacja i na żadnym nie miałem funkcji ADOPT.
Na szczęście udało się to wykonać z apki na Androida. Podstawowa konfiguracja jest tam możliwa, niestety głębsza analiza odpada. Ale najważniejsze że działa w końcu jak należy.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

jack78 pisze:
Jestem po kilku próbach i nie sądzę że problem leży po stronie UniFi, tylko cos z softem skopali.
Udało mi się wykonać reset z guzika, UniFi migał na biało (wydaje mi się że czekał na przypisanie go do kontrolera). Soft go nie był w stanie znaleźć, próbowałem na 2 różnych kompach instalacja i na żadnym nie miałem funkcji ADOPT.
Na szczęście udało się to wykonać z apki na Androida. Podstawowa konfiguracja jest tam możliwa, niestety głębsza analiza odpada. Ale najważniejsze że działa w końcu jak należy.
A czy komputer byl podpiety w tej samej sieci co ap? Bo po wifi ktore ap rozglasza po resecie tego nie zrobisz. Sam swojego czasu kontaktowalem sie z supportem bo tego niuansu nie doczytalem. Generalnie kontroler musi komunikowac sie z interfejsem ethernetowym AP

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Problemem może być tez bardzo stara wersja softu na apeku i nowy kontroler

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Oba kompy w tej samej sieci.

Pamiętam że po instalacji nowego softu unifi , robiłem upgrade firmware w urządzeniu. Nawet przed jeden dzień mogłem nim zarządzać. Dopiero po resecie lapka wywaliło błąd hasła i straciłem dostęp.
Wczoraj już z poziomu Androida robiłem kolejny upgrade, ale nawet po nim dostaję komunikat że posiadam najnowszą wersję oprogramowania, a mimo to nadal nie mogę się połączyć z komputera.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Bo jak połączysz się z androida po resecie to ap przechodzi w tryb operacyjny i już nie szuka kontrolera

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Ale najpierw przez dobre 2 godziny walczyłem z różnych kompów i różnych systemów operacyjnych i nic. Dopiero na andku mi ruszyło.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie