Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Poszukuje podpowiedzi. Zrobiłem na zlecenie instalację LAN, CCTV + wybór i instalacja serwera. Wepchnąłem to wszystko (2x rejestrator CCTV, serwer supermicro, dysk NAS, switch) do szafy wiszącej. Niestety pomieszczenie okazała się cieplejsze niż zakładałem i mimo że szafa RACK posiada wentylator, supermicro wciąż wysyła mi błagalne maile o tlen i chłód. Generalnie faktycznie jest piekarnik. Szafa wisi placami na ścianie która jest zewnętrzną ścianą budynku więc przyszło mi do głowy, żeby przewiercić się przez ścianę i zapodać chłodu z zewnątrz. Pytanie - czy ktoś z was robił taki patent bo moja obawa to skropliny. Czy wpadające w zimę zimne powietrze może spowodować spływanie wody wewnątrz szafy ? Jeśli ktoś z was trenował coś takiego proszę o informację.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

A co z 35 st upałami w lecie? IMO raczej niedobry pomysł. Zresztą nie wiem co to za budynek, ale jak ogarnięty to rozwalisz izolację termiczną.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

suporex. Co do upałów to się nie boje bo ściana jest północna całość terenu mocno zacieniona więc na bank będzie chłodniej niż w tym felernym pomieszczeniu. Boje się tylko skroplin.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

grzegorz_k pisze:
Poszukuje podpowiedzi. Zrobiłem na zlecenie instalację LAN, CCTV + wybór i instalacja serwera. Wepchnąłem to wszystko (2x rejestrator CCTV, serwer supermicro, dysk NAS, switch) do szafy wiszącej. Niestety pomieszczenie okazała się cieplejsze niż zakładałem i mimo że szafa RACK posiada wentylator, supermicro wciąż wysyła mi błagalne maile o tlen i chłód. Generalnie faktycznie jest piekarnik. Szafa wisi placami na ścianie która jest zewnętrzną ścianą budynku więc przyszło mi do głowy, żeby przewiercić się przez ścianę i zapodać chłodu z zewnątrz. Pytanie - czy ktoś z was robił taki patent bo moja obawa to skropliny. Czy wpadające w zimę zimne powietrze może spowodować spływanie wody wewnątrz szafy ? Jeśli ktoś z was trenował coś takiego proszę o informację.
Instalacje na dworze w szafach mają się dobrze jedynie pomysł by ci się woda nie dostała

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

na dworze to ja wiem bo sam mam kupę. Tu niby obawiałem się skokowej różnicy temp ale przecież to sie skrapla na zimnym gdy powietrze wokół ciepłe. Tu sytuacja będzie odwrotna.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

grzegorz_k pisze:
na dworze to ja wiem bo sam mam kupę. Tu niby obawiałem się skokowej różnicy temp ale przecież to sie skrapla na zimnym gdy powietrze wokół ciepłe. Tu sytuacja będzie odwrotna.
Ciepłe powietrze ma więcej wilgoci niż zimne więc nie będzie problemu ze skraplaniem . Nawiew do szafy z zewnątrz a wywiew do pomieszczenia

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

najskuteczniej jest zrobić chłodzenie w sposób prawidłowy zapewne masz tylko wentylatory wyziewne natomiast trzeba pamiętać że powietrze jest głupie i lecie tam gdzie jest mu łatwiej zatem należy zrobić odpowiednie kanały powietrzne i nie ma opcji żę się spoci cololwiek chyba ze w pomieszczeniu jest 35 stopni to nie da rady

Nowy temat  Odpowiedz w temacie