Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ludozerca pisze:
Tak urzywam tego w sieci ok 1000szt obecnie wymieniam ludziom 740N na 841N lub usuwam z sieci netisy

Co te sprzęty mają wspólnego z AP/Router dual-band?!
ludozerca pisze:
odezwał sie zawodnik z wyższej ligi pogadamy jak będziesz miał własną firmę ISP to wtedy będziesz należał do mojej ligi i będziemy mogli rozmawiać

"Szewc bez butów chodzi"-możesz do tej swoje statystyki dołożyć jeszcze trzy 000, a to i tak nie będzie miało związku z tematem (po prostu nie stać Cię aby klientom dawać/sprzedawać za symboliczną kwotę tego typu produktów, musiałbyś wejść w rozwiązania typu Xiaomi..., co i tak nie dałoby statystyki porównawczej z innymi tego typu produktami TL, D-Link, Asus, Netgear, UBI...).
ludozerca pisze:
no i potwierdzasz to co napisalem o kompatybilności kart i routerow

To oczywiste że potwierdzam, wydaje mi się że znacznej grupie klientów nie trzeba już tego tłumaczyć (samo stosowanie AP/Router z dual-band wymaga już minimalnej wiedzy o pracy sieci bezprzewodowej, w 2,4GHz działa wszystko, w 5GHz już nie jest tak różowo).

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

w zasadzie nie będę tego komentował bo i tak wiesz swoje
to że mam rozdawać routery za friko to już przegięcie bo ja prowadzę biznes a nie organizacje charytatywną
biznes ma zarabiać a nie według ciebie mam do niego dokładać

widać że jesteś pracownikiem a nie właścicielem bo ciebie nie interesuje skąd szef weźmie na wypłaty

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

@ludozerca: Z Jareczkiem nie warto dyskutować. On ma roszczeniową postawę typowego lewaka. Trudno powiedzieć czy to serio i jest człowiekiem pokrzywdzonym przez życie (choroba), czy tylko jest trollem który ciśnie bekę. W każdym razie odpisywanie mu to tylko woda na jego młyn.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

amen

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ludozerca pisze:

Żeby dyskutować trzeba mieć jakieś merytoryczne argumenty-a nie pisać o routerach dual-band na przykładzie TL 841N :P .
ludozerca pisze:
to że mam rozdawać routery za friko to już przegięcie bo ja prowadzę biznes a nie organizacje charytatywną
biznes ma zarabiać a nie według ciebie mam do niego dokładać

widać że jesteś pracownikiem a nie właścicielem bo ciebie nie interesuje skąd szef weźmie na wypłaty

Mało mnie to obchodzi i jest poza tematem wątku-ale jak chcesz to mogę to skomentować. Otóż pojęcia nie masz o wolnym rynku, ponad 20 lat pracuje w prywatnych firmach, ponad 10 w obecnej, każdy tydzień, miesiąc to jest walka o rynek i klienta (aby firma miała kasę, ludzie wypłaty...). To Ty i kilku tutaj podobnych ma postawę roszczeniową (wcześniej było łatwiej-klienta łapie się umową na 2 lata, a że działało się w niszy rynkowej między drogim Orange i długo, długo...nic, to można było robić co się chciało...). Dziś dzięki ostrej konkurencji sieci komórkowych, "podjęciem rękawicy przez Orange" nie jest już tak łatwo (dlatego ten skowyt że wszystko jest be-rządy, EU...). :nie:
zajadacz pisze:
On ma roszczeniową postawę typowego lewaka.

Cieszę się z tego określenia i jak ty tak piszesz to mam do tych ludzi coraz większy szacunek i zaufanie. :ok: Trzeba piętnować prostactwo które korzysta z dobrodziejstw wspólnoty i się na nią wypina. :nie:
zajadacz pisze:
W każdym razie odpisywanie mu to tylko woda na jego młyn.
Proszę bardzo wolność-wyboru, większość odwiedzających portal tylko na tym skorzysta. P.S Jak działa wyżej zachwalany przez @ludozerca TL 841N można przeczytać tutaj https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&t=53878.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra

jarek7714 pisze:
ludozerca pisze:

Żeby dyskutować trzeba mieć jakieś merytoryczne argumenty-a nie pisać o routerach dual-band na przykładzie TL 841N :P .

Gdzie ja napisałem że 841 to dual band??
jarek7714 pisze:
Jak działa wyżej zachwalany przez @ludozerca TL 841N można przeczytać tutaj viewtopic.php?f=20&t=53878.

ja ich nie zachwalam u mnie ok 2000szt działa ale oczywiście są sztuki uszkodzone nawet nowe i są od razu wymieniane na inny egzemplarz i nie mów mi że jak kupie taki za 400zl to on będzie działał zawsze będzie miał super zasięg i nigdy się nie popsuje

ludozerca pisze:

jarek7714 pisze:
Mało mnie to obchodzi

to widać

no to według ciebie mam dokładać do biznesu bo taki jest wolny rynek?? nie wypowiadaj się na temat prowadzenia DG z punktu widzenia pracownika tylko właściciela firmy. Jak będziesz miał własną firmę to pogadamy.

Reasumując Panowie zmieniamy działalność z gospodarczej na charytatywną bo tak mówi Jarek :ok:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

@ludozerca: Nie karm. On i tak będzie wiedział swoje.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

zajadacz pisze:

Dokladnie, nie karmić. To jest troll. Typowy, internetowy troll. Jakbys go nawet zapedził w kozi róg, udownodnił w niedający sie podważyć sposob że nie ma racji, to On ie przyzna Ci racji, tylko wyciągnie z kontekstu ćwierć czyjegoś zdania sprzed miesiąca i zacznie budować nowe bzdury, nowa historie dookoła tego. Show must go on.

Tak działają trolle (czemu nie wiem, pewnie głównie powody medyczne). Nie interesuje ich zdobycie wiedzy, podzielenie się wiedzą, wymiana doswiadczeń, nauczenie sie czegoś, ba nawet przekonanie innych do swoich racji. Tylko generowanie niekonczoacych sie dyskusji toczących się wokół ich osoby poprzez zaczepne, obrażające wkurzające i czepialskie, niekonsekwentne i niespójne i durne wypowiedzi. Zeby ludzie je prostowali.

To forum ma fajna funkcje. Wrzucasz Pan delikwenta na czarna liste i nie widzisz zupełnie jego opdowiedzi. Człowiek od razu szczesliwszy od tego, czego wszystkim życze.

Ja mu pare razy pisałem, ze nie musi mnie obrażać bo ja nawet nie widze i nie chce widziec jego wypowiedzi. NIE interesuja mnie. Forum mi mówi, że On i tak mi odpowiada, pewnie solidnie probujaca obrazic. MNIE to lotto. Nie jestem matka Teresa zeby się kazdym chorym przejmowac.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

ludozerca pisze:
Gdzie ja napisałem że 841 to dual band??

Nigdzie, tak wyskoczyłeś "ni z gruszki...", a temat @lefi dotyczył routerów z dual-band
Kod:
 sieć bezprzewodowa 2.4 i 5 GHz
.
ludozerca pisze:
no to według ciebie mam dokładać do biznesu bo taki jest wolny rynek?? nie wypowiadaj się na temat prowadzenia DG z punktu widzenia pracownika tylko właściciela firmy. Jak będziesz miał własną firmę to pogadamy.

Reasumując Panowie zmieniamy działalność z gospodarczej na charytatywną bo tak mówi Jarek :ok:

Nie, musisz się dostosować do realiów rynku (duzi ISP dają klientowi sprzęt w ramach umowy za free lub symboliczną kwotę i to nawet routery z dual-band). Nie widzę sensu aby mali "rozdawali" w ramach kontraktu routery z dual-band (bo przede wszystkim nie nabywają tego sprzętu za bezcen od producenta, sprzęt jedno zakresowy mogą "dawać" lub nie-to kwestia kalkulacji usługi i sposobu pozyskiwania klientów). Przestań histeryzować z tą działalnością gospodarczą-robisz z siebie męczennika a z nudów jak wielu innych trzepiesz posty na forum. :nie:
zajadacz pisze:

Ciekawe czy u ciebie się to tak pogłębi jak kolegi niżej?
Kod:
 Dokladnie, nie karmić. To jest troll. Typowy, internetowy troll. Jakbys go nawet zapedził w kozi róg, udownodnił w niedający sie podważyć sposob że nie ma racji, to On ie przyzna Ci racji, tylko wyciągnie z kontekstu ćwierć czyjegoś zdania sprzed miesiąca i zacznie budować nowe bzdury, nowa historie dookoła tego. Show must go on.

Tak działają trolle (czemu nie wiem, pewnie głównie powody medyczne). Nie interesuje ich zdobycie wiedzy, podzielenie się wiedzą, wymiana doswiadczeń, nauczenie sie czegoś, ba nawet przekonanie innych do swoich racji. Tylko generowanie niekonczoacych sie dyskusji toczących się wokół ich osoby poprzez zaczepne, obrażające wkurzające i czepialskie, niekonsekwentne i niespójne i durne wypowiedzi. Zeby ludzie je prostowali.

To forum ma fajna funkcje. Wrzucasz Pan delikwenta na czarna liste i nie widzisz zupełnie jego opdowiedzi. Człowiek od razu szczesliwszy od tego, czego wszystkim życze.

Ja mu pare razy pisałem, ze nie musi mnie obrażać bo ja nawet nie widze i nie chce widziec jego wypowiedzi. NIE interesuja mnie. Forum mi mówi, że On i tak mi odpowiada, pewnie solidnie probujaca obrazic. MNIE to lotto. Nie jestem matka Teresa zeby się kazdym chorym przejmowac.
Nie odpowiadajcie mi już , bo bez kaftana kolega się potnie.

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

I weź tu człowieku zapytaj o radę...

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

A ja Wam napisze, ze od ... bo ja wiem, 3 moze 4 miesiecy testuje w domu WF2780.
Kosztuje grosze - kupilem bardziej "dla jaj i testow" niz do czegos powazniejszego.
I odkad go uruchomilem..... tak sobie dziala. Bez restartu, bez problemow.
Z moim Macbook Air wyciaga w AC 5GHz okolo 330-340Mbps realnego ruchu (po sambie w domu z macierzy RAID).
Zasiegi - odrobine lepsze niz 941ND ktorego mialem wczesniej.

Opcji konfiguracji tyle co na lekarstwo, ale.... kurcze - dziala :-)
W tej cenie - nie mam uwag.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

lefi pisze:
Witam, mam prośbę o pomoc w wyborze routera i chciałbym aby miał:

sieć bezprzewodowa 2.4 i 5 GHz
1 WAN i ze 3 porty LAN gigabitowe

mogę wydać do 500zł (może ciut więcej)

TOTOLINK AC1200 spokojnie Ci wystarczy i tańszy.
Obecnie na nim mam dwóch różnych dostawców IPTV odpalonych i lana zamykam gdyby nie to ze mam w OLTku uplink 1G :)
Totolink Model No. A3002RU (Firmware V1.0.0)
Lan - http://www.speedtest.net/my-result/5900732011
Wifi- http://www.speedtest.net/my-result/5900762530

Marcel

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

WF2780 uzywam od momentu pojawienia sie na rynku. Rok conajmniej.
Po wifi 250Mbit do telefonu. Po kablu okolo 700Mbit.
Najlepsze jest to ze od momentu podlaczenia jeszcze nigdy sie nie zawiesil. W tej klasie cenowej jest to niebywale

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Co zatem warto stosować w sieci ?? od 3 lat stosuję TP-LINKA TL-WR740N a jak się skończyły to od roku przynajmniej TL-WR841ND i nie mam z nimi raczej problemów, no ale czas najwyższy przejść na coś z gigabitem, zastanawiam się nad TL-WR1043ND ale może Netis WF2780 jest też dobrym rozwiązaniem ?? Niestety routery muszę dawać klientom za darmo więc wiadomo coś w rozsądnej cenie ale nie badziewie bo się więcej straci niż zyska.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Netisa to mam w domu do zabawy - tak jak pisalem
A klientom wale od pewnego czasu te male MT - nie pamietam oznaczenia, ten za 70 zl.
Przynajmniej moge zrobic na nim prawie wsyzstko.

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Pewnie chodzi o serie hAP no ale one mają porty 100 MB a mnie chodzi o coś z portami 1G

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Ta - hapy.
Nie wiem jak Wy (pewnie tez), ale ja daje routery WiFI za 1 zl wiec.... szczerze mowiac bardziej interesuje mnie niezawodnosc oraz osiagi po WiFi i mozliwosc zdalnej konf. niz to, czy sprzet ma port 100 czy 1000.
Wszak pakiety i tak mamy od 10 do 40Mbps.... i ma dzialac tak, zeby byl jakis zapas.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2