Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Znalazłem też fajne pasy thule z zabezpieczeniem przed śniegiem itp, looknijcie:

http://m.youtube.com/#/watch?v=jCjfqbad ... dYU8&gl=PL

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Używam podobnych uchwytów od kilku lat i jak dla nas jest to jedyne słuszne rozwiązanie. ;)
Wcześniej wiązaliśmy pasami, zdecydowanie więcej czasu schodzi na to.
Dodatkową zaletą tych mocowań jest możliwość zapięcia kłódki - z czego jeszcze nie korzystaliśmy ;)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Nożyczki czy nóż i na nic wam kłódka. Chyba, że te pasy są jakoś wzmacniane.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

No dobra, nie dopisałem na samym początku, że chodzi o uchwyty METALOWE, na poprzedniej stronie Lutek podał do nich linka.
Nie tak łatwo to już ukraść, albo trzeba ciąć piłą, albo kraść z bagażnikiem ;-)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Lutek pisze:
Odgrzewam kotleta. Mam teleskopową 3.8m około roku, ale życie nieźle dało jej popalić. Połamały się nóżki, bo plastikowe. Posklejałem. Ciężko się już składa, bo piasek itp. Dłuższych chyba nie ma. Tak się składa, że do Sportage znalazłem bagażnik dachowy (belki bazowe na fabryczne relingi) Thule i chyba odpalę pomysł wożenia na dachu długiej alu drabiny. Stąd pytanie, czy ktoś z Was stosuje sprzedawane na Allegro uchwyty do drabiny na relingi? Ew. Jakieś inne patenty?

http://allegro.pl/uchwyt-mocowanie-drab ... 73885.html

Ja stosuję i nie ma bata żeby spadła. Montuje na jeden uchwyt drabinę dość sporą (można by użyć dwóch bo na większych dziurach trochę tłucze nieprzypięta część). Jedynie musiałem nieco przetopić ten dzyndzel na końcu, bo był okrągły a ja mam kwadratowe relingi. Zdejmuje i zakłada się marzenie. Miejsce na kłódkę jest, także ciężko ukraść. Choć jak ktoś się dorwie z brzeszczotem to nie ma siły....

Obrazek

Pasy też mam i są bez sensu. Nawiąże się człowiek, potem problem to rozwiązać, jeszcze jak zamarznie po drodze to podwójny fun... Pasy się przydaję np jak maszt wieziesz. Ostatnio zmieściłem jedno i drugie na dach ;)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

A takiego cuda kto używa?

http://allegro.pl/uniwersalny-uchwyt-na ... 89765.html

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Ktoś używa drabiny tej firmy?

http://allegro.pl/drabina-aluminiowa-br ... 18640.html

Waham się między tym, a Aloss'em...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

adamosad pisze:
Ja na seikolu wożę 3x11 szczebli w sumie 7,5 metra, standardowe relingi i pas do mocowania. Jak narazie max 120km/h i daje radę, więc luzik :ok:

Ja na służbowym Uno wożę 3x14 szczebli. Super stabilna, lecz waga (~60kg) daje popalić. Firmy nie pamiętam, lecz drabina ma 7m wysokości po rozłożeniu jak malarska (2+1 podpora) lub 10m na max. Do rozłożenia na max są potrzebne 2 osoby.

Pracuje się na niej bez stresu na samym szczycie - często jestem obwieszony na montażu sprzętem jak choinka, więc jest gdzieś ze mną wszystkiego ze 100kg.

Bagażnik mocowany na ścisk daje radę spokojnie powyżej 100 km/h, miesiąc temu na stacji LPG przywaliłem drabiną w budkę to była to jedyna sytuacja, że jeden uchwyt się ześlizgnął. Za to koleś w środku o mało zawału nie dostał :) Natomiast do mocowania jeden pas był niewystarczający - wożę ją przypiętą albo dwoma pasami, albo jednym pasem i dwoma gumami, albo 4 gumami. Muszę spróbować te skręcane uchwyty z opisu Lutka, bo z mocowaniem sporo schodzi.

Poluje jeszcze na drabiny przegubowe 4 el. które z 4 lata temu były dostępne w Macro - nie znam firmy, a drabina była pierwsza klasa. Na pomoście mogły pracować spokojnie 2 osoby po ~75kg i nic się nie uginało. Jak teraz czytam o tych uginających się, to się włosy na głowie jeżą...

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Lutek pisze:

Mam takie cudo, czasami sie przydaje

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Ja mam taki komplet, uchwyt plus pasy
http://allegro.pl/thule-548-uchwyt-do-drabiny-wysylka-gratis-i2896105734.html

Łatwe mocowanie drabiny, śruba z zamkiem na klucz, ale szkoda czasu n atakie zapinanie, teraz tylko spinam pasami i drabina nie do ruszenia

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Astra III kombi z fabrycznym chyba Thule i uchwyt podobny do kolegi @Adasi i wytrzymał największego ITOSSa przy 160km/h.
Oczywiście do bicia rekordów więcej drabiny na bagażniku z tyłu a mniej z przodu :P

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

co do uchwytu to tutaj jest prawie połowę tańszy (ta sama konstrukcja):
http://drabestpl.shoper.pl/pl/p/uchwyt- ... gaznik/142
natomiast za ponad 2 stówki jest podobna konstrukcja tylko taka bardziej profesjonalna, z miejscem na wkładkę zamka i zamykana jednym ruchem wajchy i całość generalnie powleczona plastikiem albo pomalowana.
Bardzo fajnie wyglądało na filmiku demonstracyjnym -jakbym używał częściej drabiny to napewno bym kupił, a tak to zadowolę się chyba tym za 55zł..

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Mam właśnie taki uchwyt. W mojej wersji rurki były tak cienkie, że po kilku dokręceniach się po prostu złamała :(
W jej miejsce wstawiłem kantrurkę 40/30mm dodatkowo ocynkowaną i śmiga. Minus tego uchwytu to mała ilość gwintu na
tych motylkach i po jakimś czasie gwint się urywa. Wystarczy założyć długą nakrętkę M6 lub inną do szpilek i zespawać z motylkiem.
Właśnie na takim zestawie można bić rekordy ;) oczywiście do tego mocny i gruby bagażnik (np.4 łapy i 8-mio punktowy thule w oplu)
Co do zamka to bezsens. Samo mocowanie bagażnika jest na zamek a w tym uchwycie wystarczy przewlec więksża kłódkęi spiąć motylek razem
z uchwytem i większość cwaniaków da sobie spokój.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

dzięki krasnalku za linka do tańszej wersji.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Znów na Allegro pojawiła się aukcja z mocowaniem w dobrych pieniądzach:

http://allegro.pl/mocowanie-drabiny-pas ... 78373.html

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

to jeszcze dorzucę od siebie coś...
połakomiłem się na ten uchwyt z linku Lutka, i niestety wyniknęła mała lipka -otóż otrzymałem jakby połowę uchwytu tj. zestaw na jedną stronę. Jeśli ktoś ma bagażnik dachowy w jednej części (z belką poprzeczną przez środek) to byćmoże takie rozwiązanie zda egzamin (montowane na środku). natomiast mój bagażnik składa się z dwóch osobnych belek poprzecznych z przodu i z tyłu dachu, i jeden taki uchwyt zabardzo nic niedaje. W linku który podałem wyżej, ze zdjęć wynika że są 2 komplety takich uchwytów, więc w sumie wychodzi znacznie taniej...
A powracając do drabiny humberg...
Kolejna niedogodność (i tu będę musiał użyć szlifierki kątowej żeby to skorygować) -zaczepy i zabezpieczenie przed rozłożeniem drabiny (przykręcone do ostatniego szczebla) są jakby 'za grube', tudzież segmenty drabiny schodzą się zaciasno i trzeba się sporo nagimnastykować żeby drabinę złożyć tak, jak powinna być...

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

krasnoludek pisze:

Miałem takie i się po kilku miesiącach się pogieły.
Lutek pisze:
Znów na Allegro pojawiła się aukcja z mocowaniem w dobrych pieniądzach:http://allegro.pl/mocowanie-drabiny-pas ... 78373.html

Te mam od dłuższego czasu i się już nie wyginają. Nie wiem tylko dlaczego sprzedają po sztuce jak do drabiny trzeba 2 sztuki.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

pewnie temu żeby konkurencyjnie wypadło.
Pan Andrzej zrobił mnie w konia nietylko na tym. Na przesyłkę kurierską czekałem ponad tydzień ( dopłacałem do wysyłki jeszcze 10zł, bo zamówiłem jeszcze jeden element który praktycznie niezmienił gabarytów/wagi paczki) bo przesyłka 'zawieruszyła się na magazynie', chociaż dostałem info że została wysłana.
Ale spoko, dostałem gratis 'przenośną popielniczkę' -kuwa mógł se darować.
Także wyrób może solidny, ale pan właściciel zabardzo nastawiony na $.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

krasnoludek pisze:
połakomiłem się na ten uchwyt z linku Lutka, i niestety wyniknęła mała lipka -otóż otrzymałem jakby połowę uchwytu tj. zestaw na jedną stronę. Jeśli ktoś ma bagażnik dachowy w jednej części (z belką poprzeczną przez środek) to byćmoże takie rozwiązanie zda egzamin (montowane na środku). natomiast mój bagażnik składa się z dwóch osobnych belek poprzecznych z przodu i z tyłu dachu, i jeden taki uchwyt zabardzo nic niedaje. W linku który podałem wyżej, ze zdjęć wynika że są 2 komplety takich uchwytów, więc w sumie wychodzi znacznie taniej...
Kolejna niedogodność (i tu będę musiał użyć szlifierki kątowej żeby to skorygować) -zaczepy i zabezpieczenie przed rozłożeniem drabiny (przykręcone do ostatniego szczebla) są jakby 'za grube', tudzież segmenty drabiny schodzą się zaciasno i trzeba się sporo nagimnastykować żeby drabinę złożyć tak, jak powinna być...

Ja mam jeden uchwyt, dwa poprzeczne relingi na dachu. Jeden z przodu, drugi z tyłu. Montuje drabinę 3x9 na dach i jest ok. Do 120km/h trzyma się elegancko, więcej nie miałem gdzie wypróbować moim niebieskim bolidem....

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Adasi pisze:
krasnoludek pisze:

Ja mam jeden uchwyt, dwa poprzeczne relingi na dachu. Jeden z przodu, drugi z tyłu. Montuje drabinę 3x9 na dach i jest ok. Do 120km/h trzyma się elegancko, więcej nie miałem gdzie wypróbować moim niebieskim bolidem....

to może zrób jakieś zdjęcie czy coś... ja niewyobrażam sobie przymocować jednym uchwytem, bo wtedy druga strona goni na boki że strach przejechać chociaż 500m...

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Będę jechał we wtorek na instalacje to postaram się zrobić foty. Moja drabina się trzyma tak mocno, że nawet jak z całej siły pociągnę to ani drgnie. Pewnie jakbym za sam koniec złapał i się zaparł to bym przesunął, ale wątpię żeby spadło. Siedzi sztywno jak...

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

a co powiecie o tej drabinie

http://allegro.pl/drabina-aluminiowa-3x11-aloss-na-schody-gratis-i3218506035.html

to moja pierwsza "tak duża" drabina.. w ogóle to jak rozkładacie takie molochy? 3x7 nie mam problemu, ale raz jak miałem do rozłożenia pożyczoną 3x14 to we dwóch ciężko było...

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

od niedawna mamy 3x11 z możliwością rozstawienia na schodach firmy drabex (drabina 4211)i powiem że niezła sztuka sprawuje się nieźle. A rozkładanie to kwestia wprawy na początku też było ciężko przerzucić się z 3x7 ale warto.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

40kg? to chyba nie do prac samemu ;/

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Albo juz o jedno piwo za daleko albo nie rozumiem o co chodzi z tymi 40kg, żadna z wymienionych drabin nie waży tyle.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna