Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Cytuj:
wdrożenie własnego MPLSa rozwiązało by sprawę

Pozwolisz, iż znowu się z Tobą nie zgodzę.
Utrzymanie podkładu pod własny MPLS kosztowałby 2x więcej OPEX niż to co mamy obecnie, do tego jeszcze dorzuć amortyzację sprzętu i jego 24x7x365 obsługę inżynierską (a dzisiaj transportem zajmują się za nas inne służby).
Musielibyśmy trzymać 4 x więcej pasma niż normalnie potrzebujemy, zamiast tylko x2 (na bursty i awarie jednego z węzłów) jak teraz.
No i jest kolosalna różnica w SLA, czasach tranzytu, czasach konwergencji i jakości między własnym MPLSem opartym cholera wie nas czym pod spodem (nie będę wymieniał po jakich wynalazkach i jak działających szliśmy u poprzednich dostawców), a protekcją czy restoracją w systemach transportu optycznego DWDM, GMPLS, czy OTN na które nas samodzielnie nie stać.
Pomijamy zupełnie warstwy pośrednie, niesiemy czyściutkie L2 w udostępnionej nam transparentnie optyce = zero problemów z protokołami czy innymi fiksacjami L3 czy innego transportu pakietowego.
Abstrahuję zupełnie, że nie ponieśliśmy żadnego nakładu na uruchomienie, co przy budowie własnej redundancji oczywiście zmusiło by do wydania konkretnych pieniędzy.

Chyba mi się już nie bardzo chce kontynuować tłumaczenia że EPIX to nie są jednak dwulicowe, niekompetentne i niegospodarne morony, wiesz?
Zajmę się dokładnie tym, co moje wypowiedzi miały wywołać - będę pomagał znajdować zainteresowanym ludziom (a już ich mam na mailach) transmisje tam, gdzie im się wydaje iż jest tylko jeden dostawca ;-)

Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

No ale w zdaniach gdzie mówiłeś, żeby nie brać OPL jak się nie musi nie było nic o $ :)

W takim razie zdanie to powinno brzmieć: nie brać OPL jak się nie musi no chyba, że będzie tańsze ;-)

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Znowu dziwne wnioski.

Za usługi OPL płacimy więcej niż to co mogliśmy uzyskać od innych dostawców i już to napisałem.
Wybraliśmy w pierwszym rzędzie technicznie dopiero potem finansowo.
Ty proponowałeś aby zamiast tego stawiać własnego MPLSA na już przetestowanych negatywnie wcześniej dostawcach, co byłoby technicznie z pupy i 2.x raza droższe i stąd jedyna dywagacja o kosztach.

Z racji tego jak dużo prezentujesz kontestacji do tego co piszę, to wskażę w prostych słowach co było sednem moich wypowiedzi:
- nie kupować mixów, zwłaszcza wszystkiego z wszystkim,
- nie płacić za powietrze w pakietach i paczkach,
- nie iść na łatwiznę i szukać do upadłego zdywersyfikowanych i redundantnych dostawców transmisji, zaczynając patriotycznie od swojaków,
- nie uzależniać się od jednego dostawcy we wszystkich aspektach zaopatrzenia w usługi (słupy, kanaliza i usługi transmisji i IP),
- ograniczyć wspieranie własnej konkurencji, odniesienie konkretnie do OPL wynika z tematu wątku i tego o jak wielkiej i silnej korporacji mówimy,
czytając maile odnoszę jednak wrażenie że ludzie to tak odebrali jak chciałem aby zabrzmiało.

P.S.
Marcin, jesteś modem, a sam robisz offtopy i prowokujesz kolejne zamulanie, a fe ;-)

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Jeszcze trochę uwag technicznych:

Cytuj:
Co do stabilności 1G z OPL to nie powiem złego słowa a mam transmisje z nad morza do Epix KAT czyli przez cały kraj.

Są takie miejsca w sieci każdego operatora (nie piję konkretnie do OPL, dotyczy to KAŻDEGO), których się wstydzi, bo ma tyle awarii.
Masz szczęście po prostu, znam kolegę z wielkopolski (niby dobrze skomunikowane miejsce), który nie ma tygodnia bez kilkugodzinnych offów.

Cytuj:
Obecnie mam przez Metro transmisję i to trochę błąd, powinna być prze EoS, niższy ping i wyższy priorytet utrzymania usług

IMHO jeśli w tym kontekście mówimy o awaryjności to Metro jest bardziej niezawodne, bo jest od większych węzłów co najmniej w redundancji ścieżek n+1, a w sporej liczbie miejsc nawet zbliżonej do kraty.
Kreska EOS może się okazać znacznie bardziej zawodna.
Co z tego, że SLA jest lepsze jak awarii będzie kilka razy więcej i będą trwały tyle co naprawa szkła, czyli kilka godzin.

Cytuj:
Dolicz do ceny końcowej koszt łącznika Epix-OPL , w KAT to opłata rzędu 50/m, w WAR chyba lekko drożej

W 99% przypadków to transmita płaci za łącznik.
I powinien, bo to nie prowokuje rozmycia odpowiedzialności za łącze jako całość.
Tylko Ci, którzy się dali wmanipulować to za niego płacą ;-)
Jak ktoś słucha naszych porad, i/lub czyta FAQ = zamawia łącze nie do adresu budynku czy kolokacji, tylko do konkretnego portu EPIX, który można zamówić znacznie wcześniej, bo płaci się za niego dopiero jak idą usługi.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Cytuj:
W 99% przypadków to transmita płaci za łącznik.
I powinien, bo to nie prowokuje rozmycia odpowiedzialności za łącze jako całość.
Tylko Ci, którzy się dali wmanipulować to za niego płacą ;-)
Jak ktoś słucha naszych porad, i/lub czyta FAQ = zamawia łącze nie do adresu budynku czy kolokacji, tylko do konkretnego portu EPIX, który można zamówić znacznie wcześniej, bo płaci się za niego dopiero jak idą usługi.

To prawda przy OPL dałem się wmanewrować dlatego , że OPL załatwiałby to znacznie dłużej a o te 50PLN nie było warto walczyć.

Jak kogo stać na OPL to i na te 50PLN ;-)

Miałem jedną awarię tej transmisji, przerabiałem czas reakcji i logistykę OPL w zakresie ustalenia gdzie i kto ma co sprawdzić.Wydaje mi się , że jestem w stanie szybciej organizować badanie usterki od strony Epixa i Quictel niż robiłby to OPL z drugiej strony łącznika.
Sumarycznie winna okazała się wkładka w Epix.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

Cytuj:
Sumarycznie winna okazała się wkładka w Epix.

To wiem kim jesteś, bo takich tematów były raptem ze trzy od kilku lat :-)

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

EPIX pisze:
Cytuj:
Obecnie mam przez Metro transmisję i to trochę błąd, powinna być prze EoS, niższy ping i wyższy priorytet utrzymania usług

IMHO jeśli w tym kontekście mówimy o awaryjności to Metro jest bardziej niezawodne, bo jest od większych węzłów co najmniej w redundancji ścieżek n+1, a w sporej liczbie miejsc nawet zbliżonej do kraty.
Co z tego, że SLA jest lepsze jak awarii będzie kilka razy więcej i będą trwały tyle co naprawa szkła, czyli kilka godzin.

Czyli bez dobrego zapasu lepiej zamiast EOS brać Metro? Gdyby nie miała lecieć po tym IPTV to bym brał EOS bo po radiu mam zapas, ale po tej wypowiedzi szala przechyla się w stronę Metro :hmm:

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent
Awatar użytkownika

A jaka IPTV?

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

EPIX pisze:
A jaka IPTV?
Temat przyszłoroczny. Koledzy mają z Aviosa i sobie chwalą. Mam na coś wg. Ciebie zwrócić uwagę?

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik
Awatar użytkownika

green3d pisze:
EPIX pisze:
A jaka IPTV?
Temat przyszłoroczny. Koledzy mają z Aviosa i sobie chwalą. Mam na coś wg. Ciebie zwrócić uwagę?

Zarejestruj się na ich forum http://avios.pl/forum/ i poczytaj ile czasu ludzie upominają się o wysłanie regulaminu promocji, albo cen na 'nagrywarkę kanałów' (-;

(już nawet nie wspominając za bardzo o pilotach, czy ich hiper super mega boxach)

Łącza dla ISP/zakupy grupowe
www.epix.net.pl - w kupie siła !

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

green3d pisze:
EPIX pisze:
Cytuj:

Czyli bez dobrego zapasu lepiej zamiast EOS brać Metro? Gdyby nie miała lecieć po tym IPTV to bym brał EOS bo po radiu mam zapas, ale po tej wypowiedzi szala przechyla się w stronę Metro :hmm:

Na metro będziesz mial dużo gorsze czasy , a przy IPTV to raczej ma znaczenie, nie wspominając już o dostepie do serwisów www a co za tym idzie finalnie gorsza jakość neta.
My postawiliśmy na EoS i działa ok. Też stałem przed wyborem metro czy EoS , na ispforum był nawet poruszony ten temat, po lekturze tego tematu wybraliśmy EoS. Z tego co pamiętam to była tam informacja że czasy do polskich serwisów potrfiły być >30ms.
A tak naprawdę czy to EoS czy metro to jakiś zapas i tak musisz mieć.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2