Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Stawiając serwer iperfa będziesz raczej testował swój download, a raczej ktoś Ci będzie go testował :)

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób
Awatar użytkownika

Witam. Dołączając się do wątku poproszę o poradę.
Mam Metro Ethernet 1 Gbit. Z centrali Orange, światłem do urządzenia (Orange), z tego urządzenia ja odbieram po wkładce SFP światłem, do mojego konwertera a z niego do serwera. Wszystkie testy prędkości internetu wysycają łącze na maksymalnie ok 600 Mbit. Także Torrenty nie przebijają tej granicy. Podłączyłem komputer do zamiast serwera i zrobiłem testy. Zawsze nie przekraczam tych 600 Mbit. Sprawdziłem po swojej stornie wkładkę SFP pracuje Full duplex 1 Gb. Może ktoś, coś ...?

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Łącze 1G od orange będzie działało w okolicach 830-870 M więc brakuje Ci jeszcze ~250M do zatkania rury

sprawdź do serwerów orange
http://beta.speedtest.net/
jak się otworzy kliknij "zmień serwer" i wpisz w okienko "orange polska"

Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź. Testy robione na różnych serwerach, także na wielu serwerach beta.speedtest.net i kilku innych testerach. Patrząc od mojej strony serwer (1Gb - sprawdzone) konwerter 1 Gb z wkładką SFP (diagnostyka SFP pokazuje w porządku). Pozostają wkładki w urządzeniu Orange no i przypięcie w Orange.
Ale jeszcze raz dzięki, będę ich męczył.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

hub_lan pisze:
Łącze 1G od orange będzie działało w okolicach 830-870 M więc brakuje Ci jeszcze ~250M do zatkania rury
(...)

830-870 Mbit - co tak słabo? Taka specyfika łącza MetroEthernet czy EOS?

@netbis: IXy mają czasem własne serwery iperf / btest. Wystarczy spytać o możliwość testów. Dodatkowo jeśli jesteś z jakimś znajomym ISP w tym samym IXie to najprościej poprosić go o udostępnienie serwera btest/iperf. Największe szanse masz na to jak jesteś w EPIXie, takie prośby widzę co kilka tygodni.

Jeśli łącze nie przekracza 600 Mbit to jeśli masz tę możliwość to nie podpisuj protokołu odbioru łącza, a w ostateczności zgłaszaj reklamacje dzień w dzień.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Z tego co pamiętam Orange nie chciało nigdy sprzedać więcej niż 85% fizycznej granicy rurki. I prawidłowo.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Snake pisze:
Z tego co pamiętam Orange nie chciało nigdy sprzedać więcej niż 85% fizycznej granicy rurki. I prawidłowo.

dlatego napisałem że max 870 na 1G co zresztą jest bardzo rozsądne bo ktoś przez tor 1G spróbuje przewalić 1G i zaczną się straty pakietów itp i będzie miał niepotrzebne wąty do dostawcy transmisji

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2