Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

raczej obok, wspierają się drzewami :)

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

mixerDW pisze:
To Mss budują po słupach?

Tą relacje (kilkanaście km) po słupach. Najlepsze, że nie widziałem żeby chodzili za zgodami na przeciągniecie kabla nad moją działką :hmm:

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

lanc70 pisze:
mixerDW pisze:

Tą relacje (kilkanaście km) po słupach. Najlepsze, że nie widziałem żeby chodzili za zgodami na przeciągniecie kabla nad moją działką :hmm:
utnij nożycami wtedy może ktoś się pojawi po zgodę od Ciebie, swoją drogą to ten MSS to dziwny projekt na którym nie wiadomo kto ma zarobić i kto ma zyskać... i co to ma w ogóle być czy to dla klientów końcowych też będzie czy tylko dla isp

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

To kilka fotek węzła dostępowego u mnie na wiosce. Wczoraj wkopywali studzienkę i wciągali kable.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

lanc70 pisze:
mixerDW pisze:

Bo budują po słupach Orange więc jej nie potrzebują bo w teorii ma ją Orange.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

To jest chyba analogicznie jak z energetyką, że jak dowieszasz nowy kabel to musisz mieć zgody tak czy inaczej.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

madmark pisze:
To jest chyba analogicznie jak z energetyką, że jak dowieszasz nowy kabel to musisz mieć zgody tak czy inaczej.

Ale w przypadku podbudowy energetycznej rodzaj podwieszanej sieci jest różny od już istniejącej czytaj energetycznej. A w przypadku słupów Orange rodzaj sieci (telkomunikacyjna) jest nadal taki sam a w takim wypadku nie trzeba pytać o zgody

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ale w przypadku podbudowy energetycznej rodzaj podwieszanej sieci jest różny od już istniejącej czytaj energetycznej. A w przypadku słupów Orange rodzaj sieci (telkomunikacyjna) jest nadal taki sam a w takim wypadku nie trzeba pytać o zgody

Tu się mylisz, ponieważ np. zgodę wyraziłeś tylko Orange a innej firmie już mogłeś nie mieć ochoty i masz do tego prawo i nikt bez Twojej zgody nie może prowadzić kabli nad Twoją posesją. Nawet energetyków nie masz obowiązku wpuścić do ich słupa jeśli nie mają wpisanej służebności przesyłu na Twojej posesji.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

dragonite pisze:
Cytuj:

Tu się mylisz, ponieważ np. zgodę wyraziłeś tylko Orange a innej firmie już mogłeś nie mieć ochoty i masz do tego prawo i nikt bez Twojej zgody nie może prowadzić kabli nad Twoją posesją. Nawet energetyków nie masz obowiązku wpuścić do ich słupa jeśli nie mają wpisanej służebności przesyłu na Twojej posesji.

Błagam Cię jeszcze napisz że wszyscy nad których działakami przechodzą kable Orange i energetyczne wyrazili zgody?? O służebności i legalności słupów już nawet nie wspominam

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Właśnie dlatego energetyka ma masę rozpraw o odszkodowanie za postawienie słupów na posesji bez zgody właściciela. Można się starać o odszkodowanie przez 35 lat od roku 1990 po tym czasie następuje zasiedzenie.
Cytuj:
- Jeśli taki słup, rura z gazem, urządzenie służące do kanalizacji czy dostarczania ciepła znajduje się na naszej działce,można otrzymać pieniądze. Tytułem do tego jest po pierwsze: wynagrodzenie za służebność przesyłu, a po drugie odszkodowania za bezumowne korzystanie - podkreślił Robert Ofiara, adwokat, specjalista ds. odszkodowań.

Polecam ten filmik: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/slup-ener ... 23199.html

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

kamikaze pisze:
madmark pisze:

Mylisz się. Spróbuj zawieśić swoje światło na słupach Orange zobaczysz że takową zgode będziesz musiał mieć.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Niech Orange najpierw pokaże zgodę na swoje kable :)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Zgoda zgodą, a to czy Cię ktoś wpuści na działkę to inna sprawa. Nieraz się trafi gagatek, który twierdzi że budujesz na jego działce mimo że to droga publiczna. :)

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

mylek pisze:
Zgoda zgodą, a to czy Cię ktoś wpuści na działkę to inna sprawa. Nieraz się trafi gagatek, który twierdzi że budujesz na jego działce mimo że to droga publiczna. :)

Dokładnie. Tą zgode traktował bym jako zgode na wejście na działke w celu zawieszenia kabla. A nie samej zgody na kabel.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

czy coś juz wiadomo więcej na temat tego projektu? Miał się zakończyć z końcem 2015. Kable gdzie nie gdzie wiszą. Chociaż mam wrażenie że powieszone tak na odpier..... bo na poprzewracanych słupach , bardzo często widać powalone drzewa spierające się na kablach.
Na stronie www bez zmian. Na meila nie odpowiadają, tel. również.

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Tutaj masz zestawienie z MSS (Małopolska Sieć Szerokopasmowa)
Są tutaj Studium wykonalności z opisem sieci i punktu dostępu.
Jak zdobędę jakieś szersze wiadomości to opublikuje.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

Witam. Chciałem odświeżyć trochę temat budowy MMS.Myślę że temat wart uwagi. Może ktoś też miał taką sytuacje.

Całkiem przypadkiem złożyło się ze byłem obecny na miejscu w czasie kiedy wykonawca robót dla MMS wieszał kabel nad moimi działkami (jest ich kilka). Zapytałem więc grzecznie Panów wykonujących prace o zgodę na wejście w posesje oraz na zawieszenie kabla. ( nadmienię tylko że chodzili jak po swoim, to drzewko podcinali tu to tam, wykonują prace na bezczelnego i do tego żną Jana jak się ich o coś pytasz. ).
Jeden z Panów zaczął wymijająco mnie przekonywać że nie potrzebują zgody, że dowieszają kabel że to nie jest nowy kabel itp. bzdury.
Na to ja im przedstawiłem jak wygląda sytuacja z tymi zgodami na podwieszenie kabla , na co Panowie bardzo szybko nabrali wody w usta.
Jako że to byli tylko pracownicy , jeden z nich połączył mnie z jakimś kierownikiem, ten oczywiście gadał tak samo jak pracownicy w temacie zgody na podwieszenie kabla, zarzekał się również że jakiś czas temu panowie chodzili i pytali o takie zgody. Co się pózniej z rozmowy okazało że nie byli tylko u mnie ale i u reszty właścicieli w całej miejscowości.
Na koniec rozmowy zaprosiłem Pana na negocjacje, na co Pan wyraził zgodę. W obecnej sytuacji roboty im stanęły bo nie mają jak założyć kabli.

Po co to pisze?
Chciałem tylko zwrócić uwagę jak są firmy równe i równiejsze. My budując sieci po słupach Orange, Tauron zbieramy wszystkie zgody , jakie wymagają od nas Orange lub Tauron bo bez tego nie zawiesimy kabla. A tu widać że wykonawcy idą na łatwiznę, podpierając się tym że ludzie nie wiedzą że taka zgoda musi być ,oraz że ktoś się kreci na słupach Orange no to pewno pracownicy Orange więc jest ok niech sobie tam pracują.
Wykonawca dobrze wiedział że jeśli zaczął by zbierać zgody od każdego właściciela, to nigdy by się czasowo i finansowo nie wyrobił. Chociaż tutaj finanse powinny byc zabezpieczone pod ten cel, i napewno były ale skoro się uda zawiesić bez zgód to kasa zostanie w kieszeni.

Na ta chwile czekam jak się sprawa rozwinie, po kolejnym telefonie niedoszliśmy do porozumienia.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

i fajnie, jak dojdzie do tego uke, i jego czas to z pewnością się w terminach nie wyrobią :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

W moich okolicach też jadą po słupach OPL. Bez zgód...

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

OPL tylko na to czeka. Jak już powieszą samowolkę to Orange zaproponuje im "legalizację" za równowartość 5-letnich opłat do tyłu. U nas zewnętrzna firma przeczesuje już studzienki w poszukiwaniu takiej łatwej kasy.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Z tego co zrozumiałem to te firmy mają umowę z tauronem/opl a nie mają zgód od właścicieli działek

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

krasnoludek pisze:
Z tego co zrozumiałem to te firmy mają umowę z tauronem/opl a nie mają zgód od właścicieli działek

tak dokładnie dobrze rozumiesz.

baroo pisze:
OPL tylko na to czeka. Jak już powieszą samowolkę to Orange zaproponuje im "legalizację" za równowartość 5-letnich opłat do tyłu. U nas zewnętrzna firma przeczesuje już studzienki w poszukiwaniu takiej łatwej kasy.

nie rozumiem na jakiej podstawie OPL im to zalegalizuje , no chyba na takiej że zapłacie nam x kasy a my od was nie będziemy wymagać zgody od właścicieli działek bo kabel już wisi , a że nikt się nie rzucał przy podwieszaniu to teraz tylko OPL może się upomnieć o zgody.

wojtekc pisze:
to proponuje sie tym zainteresować. Cwaniaczki pobrały grube miliony na wybudowanie sieci a chcą pojechać po najniższych kosztach a reszta kaski do kieszeni.
Ten ich negocjator ściemniał że nie mają pieniędzy na pozyskanie zgód od właścicieli działek i w ogóle to nie zabezpieczyli środków na taką ewentualność. ( Toż my jak robiliśmy pierwszą sieć to wzieliśmy to pod uwage jako świeżaki) Aż mi się śmiać chciało z niego. Nie bede tu pisał jaka to firma ale powiem tylko że nie jest to ich pierwsza inwestycja tego typu. Więc wiedzą czego mogą się spodziewać przy tego typu pracach.

Ostatnio zmieniony czw, 17 mar 2016 23:42:38 przez alien52, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Sory, myślałem, że chodziło o zgody Orange, a nie właścicieli działek.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

alien52 pisze:

wojtekc pisze:
to proponuje sie tym zainteresować. Cwaniaczki pobrały grube miliony na wybudowanie sieci a chcą pojechać po najniższych kosztach a reszta kaski do kieszeni.

W jaki sposób można się tym zainteresować?? U mnie jest tak samo, sieć z dotacji stawia się aż 'miło' a u żadnego właściciela działki nie byli (w urzędzie gminy również)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Popatrzcie na to z drugiej strony. Jakbyście Wy to budowali to ciekawe czy byście się tak cieszyli, że ktoś Was blokuje. Kto wybudował trochę kabla po słupach ten wie jak jest :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna