Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Ni uja, z tego co obserwuję 'mali' raczej zaczynają od zgód.
Zabardzo sobie swoją kasę cenią żeby im niepykło coś...
Jeżeli coś jest robione z dotacji, to tym bardziej powinien być każdy jeden wymagany papierek.
Jak można robić samowolę za nieswoje pieniądze???

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Koledzy w tym projekcie roboty bez zgód to norma- u nas to samo , problemy mają wykonawcy cały czas, z przekopami bez papierów itd. Widać tak działa MSS

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

mylek pisze:
Popatrzcie na to z drugiej strony. Jakbyście Wy to budowali to ciekawe czy byście się tak cieszyli, że ktoś Was blokuje. Kto wybudował trochę kabla po słupach ten wie jak jest :)

No właśnie, ja gdzie nie uzyskałem zgody to stawiam swoje słupy, zamiast potem świecić oczami, a netu na zawsze za darmo nie zamierzam dawać, albo kasy co miesiąc, jak co niektórzy się trafiali.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

mylek pisze:
Popatrzcie na to z drugiej strony. Jakbyście Wy to budowali to ciekawe czy byście się tak cieszyli, że ktoś Was blokuje. Kto wybudował trochę kabla po słupach ten wie jak jest :)

Może nie doczytałeś dokładnie tego co napisałem. My też budujemy FTTH i zgody każdego właściciela załatwiamy, nie dlatego że mamy taki kaprys , ale dla tego że od nas tego wymagają.Dostarczamy całą dokumentacje i dopiero wtedy mamy zgodę na wieszanie kabla. Z miłą chęcią bym w ten sam sposób wieszał światło jak by mi tylko Tauron lub OPL pozwoliło, wieszać bez uzyskanych zgód. Ale tu widać że jest kolesiostwo , bo o ile rozumiem nie mieć zgody na którąś tam działkę bo właściciela nie odnaleźli itp. to tu widać że jadą całe miejscowości bez zgody.

Jeśli by Panowie przyszli wcześniej grzecznie poinformowali co będą robić , że potrzebują to i to nie widzę problemów na wyrażenie zgody. Zresztą my robimy w ten sposób i nie mamy z tym raczej problemu, zgody praktycznie od każdego są. Ale oni poszli za głupiego. Ciekawy jestem jak by do Cb na posesje ktoś wszedł i zaczął sobie montować kable , obcinać drzewa , czy np. kopać. Jak byś się wtedy zachował?

Ile to więcej czasu i środków można zaoszczędzić budując w ten sposób , chyba wam nie musze pisać bo sami budujecie FTTH.

Dopisze jeszcze tylko , że mimo zakazu wejścia na działkę i wieszania kabla , panowie pod moją nie obecność zawiesili te kable.

Ostatnio zmieniony pt, 18 mar 2016 10:12:36 przez alien52, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

krasnoludek pisze:
Ni uja, z tego co obserwuję 'mali' raczej zaczynają od zgód.
Zabardzo sobie swoją kasę cenią żeby im niepykło coś...
Jeżeli coś jest robione z dotacji, to tym bardziej powinien być każdy jeden wymagany papierek.
Jak można robić samowolę za nieswoje pieniądze???

Dokładnie zgadzam się z Tobą. Całe to MMS to jeden wielki przekręt. Spróbujcie Wy coś wybudować bez pozwolenia to jakie macie problemy a tu widać że jest odgórne przyzwolenie na budowę na Jana bo terminy gonią, bo kasa do kieszeni. Tym bardziej są środki na to z UE to powinno to być robione , tak jak w książkach piszą, ale tu widać dokładnie przykład jak się wyciąga kasę na takich projektach.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Co innego dowieszenie kabla co innego rujnowanie działki. Jak Tauron wymienia słupy to też musi Cię błagać o zgodę?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Głupie i niezasadne porównanie.
Jeśli tauron ma na twojej działce słup i ma zgodę, to zapewne w owej zgodzie jest zapis o dostępie do słupa w celu utrzymania, konserwacji, usunięcia awarii (a i tu nie jestem do końca pewny jak ma się sprawa wjazdu ciężkim sprzętem na posesję), jeśli owej zgody nieposiada, to jak najbardziej powinien w takiej sytuacji czynić starania o uzyskanie takiej zgody.
Niestety (albo stety?) na dowieszenie kabla również wymagana jest zgoda. wg mnie ma to uzasadnienie, a mówię tu od strony konsumenta, czy tam właściciel działki.
Dlaczego ktoś miałby mnie zmusić do zapajęczenia działki? Wyobrażasz sobie że ktoś wydał kilka tysi żeby sobie doprowadzić media w ziemi, a po roku zaczynają rzucać kable na wskroś działki, no szlag by mnie trafił. Każdy powinien mieć prawo do dysponowania swoją nieruchomością zgodnie ze swoim widzimisię.
Wiem że to dla nas, jako operatorów, niewygodne i potrafi dużo problemów narobić, ale niektórszy wolą zapłacić za instalacje w ziemi, żeby nieoglądać zwisających kabli, i na swoim terenie powinni mieć do tego prawo.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

mylek pisze:
Co innego dowieszenie kabla co innego rujnowanie działki. Jak Tauron wymienia słupy to też musi Cię błagać o zgodę?

Tak. Ostatno Tauron wymieniał słupy na tej samej działce i pytali o zgodę na wymianę.

Widze że kolega chyba tu czegoś nie rozumie, nie chodzi o dowieszenie kabla , bo te słowa już słyszałem od Panów zakładających kabel , ale o to ze ktoś Ci sie na twoją własność łąduje z butami bez pytania. NIe widze problemu z dowieszeniem kabla ale nich przyjdą i mnie o tym poinformują.

Ale widzę że kolega chyba w ten sam sposób robi swoje sieci.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

krasnoludek pisze:
Jeśli tauron ma na twojej działce słup i ma zgodę, to zapewne w owej zgodzie jest zapis o dostępie do słupa w celu utrzymania, konserwacji, usunięcia awarii (a i tu nie jestem do końca pewny jak ma się sprawa wjazdu ciężkim sprzętem na posesję), jeśli owej zgody nieposiada, to jak najbardziej powinien w takiej sytuacji czynić starania o uzyskanie takiej zgody.
Niestety (albo stety?) na dowieszenie kabla również wymagana jest zgoda. wg mnie ma to uzasadnienie, a mówię tu od strony konsumenta, czy tam właściciel działki.
Dlaczego ktoś miałby mnie zmusić do zapajęczenia działki? Wyobrażasz sobie że ktoś wydał kilka tysi żeby sobie doprowadzić media w ziemi, a po roku zaczynają rzucać kable na wskroś działki, no szlag by mnie trafił. Każdy powinien mieć prawo do dysponowania swoją nieruchomością zgodnie ze swoim widzimisię.
Wiem że to dla nas, jako operatorów, niewygodne i potrafi dużo problemów narobić, ale niektórszy wolą zapłacić za instalacje w ziemi, żeby nieoglądać zwisających kabli, i na swoim terenie powinni mieć do tego prawo.

Gdyby wszyscy tak myśleli jak ty to pewnie mało kto miałby prąd ,wode, ścieki, gaz. Ciekawe jak byś śpiewał gdybyś chciał podłączyć media do domku a Tauron czy inny dostawca powiedział by że nie da rady bo sąsiad nie chce mieć "pajęczyny" nad ogródkiem, wody tez nie dociągniemy bo sąsiadce się nie podoba kolor rury, a o gazie Pan zapomnij bo gmina boi się zagrożenia wybuchem i nie pozwala zakopać rury w pasie drogowym. W Twoich mniemaniu powinieneś być wtedy dumny że masz takich "odwaznych" sąsiadów że nie dają sobie w kasze dmuchać.... Poczekał byś kilka / kilkanaście lat aż uda się wybłagać zgodę wkopując rurę 20 m pod ziemią albo nadrabiając budową 2 km sieci ominąć odważnych sąsiadów. a W tym czasie deszczówka, agregat i butla z gazem dałbyś rade bo tez jesteś odwazny chłop.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

kamikaze pisze:
Ciekawe jak byś śpiewał gdybyś chciał podłączyć media do domku a Tauron czy inny dostawca powiedział by że nie da rady bo sąsiad nie chce mieć "pajęczyny" nad ogródkiem, wody tez nie dociągniemy bo sąsiadce się nie podoba kolor rury, a o gazie Pan zapomnij bo gmina boi się zagrożenia wybuchem i nie pozwala zakopać rury w pasie drogowym.

Ale bzdura, to nie są żadne argumenty, jeszcze się z tym nie spotkałem żeby ktoś tak tłumaczył swoją decyzje odmowy udostępnienia działki pod inwestycje.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

alien52 pisze:
kamikaze pisze:
Ciekawe jak byś śpiewał gdybyś chciał podłączyć media do domku a Tauron czy inny dostawca powiedział by że nie da rady bo sąsiad nie chce mieć "pajęczyny" nad ogródkiem, wody tez nie dociągniemy bo sąsiadce się nie podoba kolor rury, a o gazie Pan zapomnij bo gmina boi się zagrożenia wybuchem i nie pozwala zakopać rury w pasie drogowym.

Ale bzdura, to nie są żadne argumenty, jeszcze się z tym nie spotkałem żeby ktoś tak tłumaczył swoją decyzje odmowy udostępnienia działki pod inwestycje.

a jak zazwyczaj? :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Dlatego drodzy Panowie i Panie w cywilizowanych krajach wszystkie instalacje czy to woda, prąd, gaz, media (telefon, internet) idzie w pasie drogowym wykupionym przez gminę i stanowiącą własność gminy lub zarządcy drogi. i wtedy nie ma problemu z uzbrojeniem działek w odpowiednie media.

Cytuj:
Dopisze jeszcze tylko , że mimo zakazu wejścia na działkę i wieszania kabla , panowie pod moją nie obecność zawiesili te kable.

Zadzwoń do inwestora z wezwaniem do usunięcia kabla i daj im np 4 dni w przeciwnym wypadku wytaczasz im proces o wtargniecie na cudzą posesje bez twojej zgody.
Możesz też powiedzieć, że ci coś zginęło za 1000 zł i będziesz dochodził od nich swoich roszczeń, bo oni weszli na Twoją działkę bez twojej zgody i gdy Ciebie nie było. Ciekawe jak się będą tłumaczyć :zlosnik:

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

dragonite pisze:

Zadzwoń do inwestora z wezwaniem do usunięcia kabla i daj im np 4 dni w przeciwnym wypadku wytaczasz im proces o wtargniecie na cudzą posesje bez twojej zgody.

dzieki kolego za rade, właśnie w ten sposób to miałem zamiar załatwić, z tym że pójdzie oficjalne pismo.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

kamikaze pisze:
krasnoludek pisze:

Gdyby wszyscy tak myśleli jak ty to pewnie mało kto miałby prąd ,wode, ścieki, gaz. Ciekawe jak byś śpiewał gdybyś chciał podłączyć media do domku a Tauron czy inny dostawca powiedział by że nie da rady bo sąsiad nie chce mieć "pajęczyny" nad ogródkiem, wody tez nie dociągniemy bo sąsiadce się nie podoba kolor rury, a o gazie Pan zapomnij bo gmina boi się zagrożenia wybuchem i nie pozwala zakopać rury w pasie drogowym. W Twoich mniemaniu powinieneś być wtedy dumny że masz takich "odwaznych" sąsiadów że nie dają sobie w kasze dmuchać.... Poczekał byś kilka / kilkanaście lat aż uda się wybłagać zgodę wkopując rurę 20 m pod ziemią albo nadrabiając budową 2 km sieci ominąć odważnych sąsiadów. a W tym czasie deszczówka, agregat i butla z gazem dałbyś rade bo tez jesteś odwazny chłop.

Nie wiem czy cię to zmartwi, czy nie, ale tak właśnie jest!
Ja chciałem zrobić sobie prąd w ziemi, tauron stwierdził, że przy okazji wymieni słupa (na rogu mojej działki) a z okazji wymiany słupa, zmienią także przyłącza do budynków podłączonych z tego słupa.
Osobiście łaziłem z gościem z tauronu do sąsiadów, żeby zgodzili się na darmową (na koszt tauronu) wymianę przyłącza (podpisywali zgody).
Niewyobrażam sobie, żeby nikt niewystąpił do mnie o zgodę np. w związku z przep@#$%ierdoleniem mi działki wzdłuż, bo sąsiadce trzeba kanalizację dociągnąć (nietwierdzę że bym się niezgodził, bo uważam że z sąsiadami należy żyć w zgodzie, ale niewyobrażam sobie żeby nikt do mnie nie wystąpił o zgodę) -to po pierwsze.
Po drugie planowanie podłączenia mediów następuje przed przystąpieniem do budowy więc wiesz...
Po trzecie znam przypadki że inwestor musiał zasponsorować kilka słupów bo 'inaczej się niedało'
I wreszcie po czwarte @dragonite ma właściwy punkt widzenia. :ok:
No offence, ale szanujmy własność prywatną, oraz obowiązujące prawo.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Eee... U Nas Tauron wymienia słupy na wirowane, przyłącza na izolowane, nic nie pytają. Jakby u mnie przyszli i zaczęli wymieniać słup bez pytania nie miałbym nic przeciwko. W końcu ma być lepiej/ładniej :) Co innego wjazd na działkę ciężkim sprzętem, cięcie prywatnych drzew itp. To już zniszczenie mienia. Może u Was ludzie nie są tacy pazerni, zawistni i głupi jak wielu u Nas?

Zawsze staramy się robić nasze instalacje estetycznie i w sposób nieutrudniający korzystania z działki. Nie czaimy się kim jesteśmy i co robimy. Jak ktoś przychodzi i mówi z sensem, że mu coś przeszkadza to poprawiamy, przenosimy i wszyscy są zadowoleni. Nieraz była sytuacja, gdzie pacjent się nie godził, szczuł psami, słup Tauronu miał na roku działki a poniżej linię OPL, o które się prawie głową zawadza. OPL sobie wisi uryniarsko a My nie bo nie. Ocknął się dopiero jak mu HDS ze słupem przyjechał (którego koniec końców nie wstawiliśmy. Uważasz, że lepszy las słupów? Nie raz musiałem się tłumaczyć ze słupa w pasie drogowym bo komuś się nie podoba. I nie ważne że nie u niego, i nie ważne, że przez niego samgo :)

Tak więc nie boję się tego napisać:

Nie pytamy się tylko wieszamy, ale wszystko z głową.

Mam w biurze cały regał zawalony segregatorami ze zgodami, które kiedyś zbieraliśmy więc coś o tym wiem :)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

inna sprawa, że na dłuższą metę, własne słupy wychodzą taniej...

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

wiesz... może mieszkasz w mieście i patrzysz na to z innej perspektywy.
Ja wiem że sprawa wygląda tak, że teraz jest dużo sępów i jak idziesz ze zgodą to każdy by coś za to chciał, a przynajmniej neta za darmo, bo przecież ty coś od niego chcesz, i tobie bardzo zależy, a każdy teraz taki biedny, a ty taką kasiurę trzepiesz.
Niemniej, powiedz mi, co jak wybudujesz sieć bez kwita, a taki upierdliwiec podjudzony przez konkurencje zacznie do tauronu dzwonić że cototo mu tu powiesili jak go niebyło w domu, że on się nie godzi itp??? -to raz
dwa, że jednak naruszasz czyjąś przestrzeń, i jest to nie fair tak po cichu załatawiać
(inna inszość że żeby taka zgoda miała sens prawny, to jest tak zredagowana, że przeciętny kowalski ma wizję stada czołgów przejeżdżających przez działkę, a chodzi tylko o podwieszenie kabelka)

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

krasnoludek pisze:
wiesz... może mieszkasz w mieście i patrzysz na to z innej perspektywy.
Ja wiem że sprawa wygląda tak, że teraz jest dużo sępów i jak idziesz ze zgodą to każdy by coś za to chciał, a przynajmniej neta za darmo, bo przecież ty coś od niego chcesz, i tobie bardzo zależy, a każdy teraz taki biedny, a ty taką kasiurę trzepiesz.
Niemniej, powiedz mi, co jak wybudujesz sieć bez kwita, a taki upierdliwiec podjudzony przez konkurencje zacznie do tauronu dzwonić że cototo mu tu powiesili jak go niebyło w domu, że on się nie godzi itp??? -to raz
dwa, że jednak naruszasz czyjąś przestrzeń, i jest to nie fair tak po cichu załatawiać
(inna inszość że żeby taka zgoda miała sens prawny, to jest tak zredagowana, że przeciętny kowalski ma wizję stada czołgów przejeżdżających przez działkę, a chodzi tylko o podwieszenie kabelka)

Zawsze każdego da się udobruchać. W ostateczności można przenieść kabel. W sumie to nawet do tej pory nie było takiej potrzeby, bo nikt nie miał o nic pretensji. Jak już się pytali to najwyżej o to, kiedy można się podpinać :) 99% mięknie jak się ich "postraszy" słupem. Nikt nie chce palisady.

Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat

mylek pisze:
Tak więc nie boję się tego napisać:

Nie pytamy się tylko wieszamy, ale wszystko z głową.

To czegoś tu nie rozumiem. Wieszacie światło np na słupach nN bez zgody właścicieli? Jak wam na to Tauron pozwala?
Bo my możemy wejść na słupy po uzgodnieniu dokumentacji z Tauronem tzn. projekt + zgody. To może podpowiedz jak to zrobic bez zgód bo sami byśmy tak wieszali. Tylko projekt do Tauronu i cheja w teren. To by nam o połowe mniej czasu kablowanie miejscowości zabrało. Może my coś zle robimy , może wystarczy info do Taurona, OPL że takie zgody mamy a oni już tego nie weryfikują?

mylek pisze:
99% mięknie jak się ich "postraszy" słupem. Nikt nie chce palisady.

Możesz to rozwinąć ? co znaczy postraszyć kogoś słupem?

Prawda jest taka że obecne prawo wymaga uzyskania zgody właściciela terenu na wykonanie danej inwestycji czy sie to podoba czy nie.
Inna sprawa że jeśli taki Tauron czy OPL by tego nie wymagał to nikt by o to nie pytał a i właściciele gruntów by o tym nie wiedzieli tylko po prostu byś podwieszał kolejny kabel.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Tauron chce sobie "posprzątać" sprawy zgód Twoim kosztem. U Nas wystarczy oświadczenie, że masz zgody. "Postraszyć" słupem = pokazać zgodę np. z gminy na takowy w pasie drogowym i zapytać czy wstawiać. Wiadomo, że można nie pytać prywatnych i mając zgodę od zarządcy drogi wstawić, ale czy tak według Ciebie jest lepiej? Ja tam jestem estetą i lubię jak moja infrastruktura jest estetyczna na tyle ile to możliwe. To w pewnym sensie wizytówka firmy. Nieraz jak ludzie się bali co to ten światłowód to proponowałem szybką przejażdżkę kawałek dalej i zobaczyć na żywo, że to nie takie straszne.

Tauron jak dowiesza np. drugi obwód na słupie to myślisz, że się pyta? Jak przycinają drzewa bo zagrażają to myślisz, że się pyta? Albo inaczej: Jak Tauron by zaczął wieszać światłowody to też by się musiał pytać?

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Każdego idzie udobruchać, to dlaczego olewasz zgody?
Jak konkurencja ci załatwi z 5 pod rząd to tobie również zmięknie rura.
Nie wiem coś się tak tego tauronu uwziął, ale jeśli wycinają drzewa bo zagrażają to:
a. jeśli to są drzewa na działce prywatnej napewno informują/proszą o zgodę
b. jeśli tereny gminy na 90% również załatwiają papiery
c. stary to jest linia energetyczna, tu może kogoś zabić -nieporównuj tego do światłowodu
Jeśli chcieliby dowieszać kabel-nie wiem, wydaje mi się że chodziliby... może niepamiętasz, ale kilka lat temu modne były odszkodowania za słupy na które niemieli zgody (pozostałości po państwowym zakładzie), więc przypuszczam że obecnie dbają o pożądek w papierach.
Wybacz, ale wchodzenie komuś z buciorami na własnośc prywatną i próbowanie udowodnienia że to:
a. zgodne z przepisami
b. nikt nie ma nic do tego
c. nikt mi nie będzie mówił co/jak mam robić
jest głupotą.
I panie esteto, słup z kablem na samej górze jest dużo przyjemniejszy dla oka niż słup z kablem na górze, poniżej metr kolejny kabel ze zwisem, na słupie zamontowany kłąb kabla itd. no ni uja to nie jest estetyczne.
Teraz sobie wyobraź że światłowód po słupach mają 3 firmy no to kuwa skoro nikt niemusi mieć zgód to masz sieć jak w rumunii.
Ja wiem że postępu się niezatrzyma, takie są realia i tak się robi, ale uważam że cudza własność jest święta i bez pytania niewchodzi się nikomu w ogródek.
Niewiem dlaczego tak ciężko ci zaakceptować, że właściciel ma większe prawo do swojej działki niż ty.

----
edit
----
Domyślam się skąd się biorą nasze różne punkty widzenia:
ja patrzę od strony konsumenta (u siebie również mam wszystkie media w ziemi), ty patrzysz od strony biznesu -jak nie będzie zgody trza będzie kilka tysi stracić na słupa... no cóż mimo wszystko, moja działka jest bardziej mojsza niż twojsza.

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Bo ludzie nie wiedzą co to i się boją, nie chcą dla zasady, chcę wyrwać pieniądze, odwlekają decyzję. Zauważ, że mówię o sytuacjach, gdzie linia energetyczna biegnie wzdłuż granicy działki z reguły przy ulicy, pokrywa się z linią energetyczną i zachowana jest wysokość, a Ty mówisz o przecinaniu działki i jakiś pajęczynach. To dwie różne sprawy. A z drugiej strony nie widzisz problemu w nowych słupach. No to zapraszam do Nas zobaczyć las słupów w niektórych miejscach jaki od ładny :) Wypunktowałeś parę rzeczy gdzie Tobie się tylko wydaje jak jest jak sam twierdzisz. Niestety, ale się mylisz. Też mi się kiedyś tak wydawało.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Wszyscy by chcieli mieć wszystkie media w najlepszej jakości, ale najlepiej tak nie było widocznej infrastruktury więc głęboko w ziemi czy w najdroższej dostępnej technologii. A z drugiej strony chcieli by te media były możliwie jak najtańsze, chcieli by mieć zasięg komórek i mobilnej transmisji danych na 100% powierzchni kraju ale trzeba to zrobić tak by nie powstał żaden brzydki maszt czy wieża.. Chcieli by mieszkać w sielankowej wsi ale żeby za rogiem były centra handlowe, chcieli by mieć dobrą sieć dróg by wszędzie komfortowo dojechać autostradą ale tak by żaden samochód nie jeździł w okolic. Kiedyś tak robiła Era ale już nie ma Ery :(

Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

Zgadza się, jednak erozja marż robi swoje i dziś liczy się niestety głównie cena. Też wolałbym kopać, ale jak zabraknie pasa drogowego to potem stoisz, bo Cię prywatny nie przepuści.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

a może nie każdy, może większość, a może mniejszość? Czy to znaczy że większość może pogwałcić moją własność w imię swoich wygód i oszczędności?
Panowie prawo jest prawem kropka!
Wiadomo że niektórzy żyją jak Kargul z Pawlakiem, ale na to nic nieporadzisz, jak się uprze to i tak będziesz musiał wymyśleć inną trasę -może lepiej pomyśleć o tym przed rozpoczęciem inwestycji?
Jeśli uważasz że z tego powodu dzieje się tobie krzywda, złóż wniosek o ubezwłasnowolnienie...
W złym kierunku ta rozmowa idzie, bo nie możecie zrozumieć, że mimo iż niekażdy może się zgodzić, to poprostu takie jest jego prawo, i powinien mieć do tego prawo [i tak na marginesie po raz któryś zaznaczę że prawo jest po jego stronie].
Nie widzę problemu w dodatkowym słupie, bo zostanie on postawiony (lub nie) zgodnie z prawem, i ja już nie mam na to wpływu, natomiast ja mam prawo (chociaż widzę że nie dla wszystkich to jest jasne) decydować co jest w moim ogródku i ponad nim.
"Też wolałbym kopać, ale jak zabraknie pasa drogowego to potem stoisz, bo Cię prywatny nie przepuści" -po pierwsze pisałeś że przecież to nie problem, bo z każdym idzie się dogadać, po drugie to jest właśnie sztuka zaprojektowania i uzyskania zgód.
Dlaczego uważasz że naruszenie pasa 1m od granicy nie jest problemem, a już 5m to tak (5m czy może masz jakiś inny licznik?)? Przecież powierzchniowo zajmuje tyle samo...
Ja uważam że własność czyjakolwiek jest święta i mimo że może być nie na rękę, jest nienaruszalna.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna