Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Brzmi narazie moim zdaniem najbardziej konkretnie ze wszystkich tutaj wypowiedzi - wsumie, jest to pierwsza faktycznie konkretna wypowiedź, przedstawiająca rozwiązanie.

W zasadzie jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Zakładając że np. spółka w standardach i normach ustalała by takie a takie anteny i takie a takie urządzenia (np. RB/MT), możliwie posiadała by też możliwość tańszego pozyskania sprzętu dla zrzeszonych płacących składki.

Jak coś, ja się piszę spokojnie na wpłacanie takiej składki! ;-)

Pozdr!

Obrazek

;]

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

składka 50 zł jest nierelana. Przydałaby się 10x większa, żeby móc cokolwiek inwestować - infstruktura (kanalizacja, kopanie jej itp) kosztuje krocie. Pozatym kwestia tego - teraz jesteśmy wspolnikami, rozrośniemy się i przestaniemy chcieć współpracować ze sobą bo będziemy widzieć zagrożenie w samych sobie. Pomysł jest jednak ciekawy, ale tutaj bez osób które się naprawdę znają na tym od strony biznesowej nawet nie warto zaczynać.

Co do telefonów WiFi... pomysł nierealny, bo zasięg tylko na zewnątrz praktycznie...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Łukasz ... masz rację, że 50 zł to mało ale z drugiej strony pomyśl ile możesz zrobić jako osobna firma. Jesteś w stanie zainwestować miesięcznie choćby 50 000 zł nie licząc na późniejszy zysk? Poza tym ... jako ISP możemy uczestniczyć w budowie takiej sieci i np.wykonywać konkretne prace. W ten sposób pieniądze przeznaczane na wykonanie zostawały by wewnątrz zrzeszenia. Zwykle w okół spółek (a przy takiej tym bardziej) buduje się sieć firm (kontrahentów), którzy wykonują wszystkie prace. Dlaczego takie firmy nie miały by być własnością konkretnych adminów?

Co do telefonii ... nie mówię, że jest to pomysł na dziś ... technologia Wi-Fi jest ciągle rozwijana i nasze sieci również są coraz lepiej wykonywane ... co będzie za kilka lat?

Jeśli mowa o sprzęcie ... nie dopisałem tego ale również myślałem o tym by taka spółka sprowadzała na nasze potrzeby sprzęt i odsprzedawała jedynie po kosztach lub minimalnym zyskiem by pozyskane pieniądze również przeznaczyć na inwestycje.

Myślę, że wiele osób ma pomysły czym jeszcze mogła by się zajmować taka spółka by NAM, małym i średnim ISP pomagać w zdobywaniu rynku.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Mi wyglada to tak: Powinnismy formalnie jakos zarejestrowac taka spolke, konsorcjum. Ustalic regulamin czlonkowstwa wraz z ustaleniem miesiecznej oplaty, i tutaj zeczywisicie 50 zł to za malo na poczatek. pozniej jak nas bedzie 1000 i wiecej to jest to bardzo duzo. Jak widze na forum sa skupiska gdzie nas ISP jest kilku a sa obszary gdzie tylko jeden i w promieniu kilkuset km nie ma innego, Jak takie sieci laczyc?? U mnie w okolicy co prawda sa 3 sieci ale to co robia to wielka uryna!! Wstawie kiedys foty w "jak nie robic sie WIFI". Teraz nasuwa mi sie nastepny problem kto i w jaki sposob bedzie kontrolowal i zarzadzal ta powstala spolka?? My??? Kto bedzie w zarzadzie? Ktos z zewnatrz?? To tez wazne gdyz musi tym zarzadzac ktos kto ma pojecie o tym co bedzie robil.

Co do telefoni ....mysle ze jest to do przemyslenia na przyszlosc a nawet usluga ITV jest tez do przyjecia przy zalozeniu iz infrstruktura na to pozwoli. Wiec co za tym idzie spolka taka musi wyznaczyc wytyczne dla nowych czlonkow do spelnienia czyli jakosc lacz, sprzetu stosowanego musi to jakos skontrolowac. Musi jezdzic ktos po polsce i sprawdzac sieci zanim dostanie ona autoryzacje.

W sumie mowiac jest wiele problemow do przdyskutowania zanim cos sie zrobi.

No ale projekt mi sie podoba. Dzialam w powiecie Lipskim- ostatni powiat wojewodztwa mazowieckiego kierujac sie na polodnie

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Hmm

Consto w zasadzie dobry pomys³, ale:

- temat co do zakupu sprzêtu hurtowo tak aby pozyskaæ jakie¶ konkretne tematy ju¿ prowadzi³em - jako¶ ciê¿ko to by³o przedstawiæ , choæ nie powiem sam z siebie np Dragonowi troszkê pomog³em bo kupowa³ sprzêt dla siebie z moimi rabatami.

- co do sk³adek to rzecz chyba oczywista - takie zrzeszenie musi mieæ pieni±dze, na wywiady, na dzia³ania, na realizacjê sprzêt "³apówki" itp. narazie nie ma co zak³adaæ wysoko¶ci - bêdzie ona zale¿na od ilo¶ci zrzeszonych sieci.

- teren ca³ego kraju - tu ju¿ gorzej (przynajmniej na pocz±tku) dlatego, ¿e: sieæ choæby w takim raci±zu zrzeszy siê z sieci± we wroc³awiu i co??? nic dok³adnie nic jedynie spotkaæ na piwo siê mo¿na - a to spotkanie to ju¿ inwestycja... bo 450km na piwo to jeszcze nie jecha³em ...
W pó¼niejszym czasie tak jak najbardziej mo¿na zrzeszaæ siê jednak trzeba osi±gaæ jakie¶ okre¶lone z góry przedsiêwziêcia - powoli nie hurtem. Jednak ¿eby to wszystko jako¶ szybko ruszy³o robiæ to np województwami. Powstanie wtedy kilkana¶cie zrzeszeñ które potem zrzesz± siê jeszcze bardziej ju¿ ogólnokrajowo. Bardziej korzystne bêdzie to wtedy gdy zrzeszy siê wokó³ jednego województwa, tak aby zrzeszenie co¶ ISP dawa³o ju¿ teraz - jakie¶ wymierne korzy¶ci - bo tylko tym raczej przyszli zrzeszeni bed± zainteresowani.

- Co do za³o¿enia ¿e ma byæ to ca³ekiem zewnêtrzne "co¶" firma czy stowarzyszenie - to nie do koñca podzielam to rozwi±zania - choæ ma te¿ i dobre strony. Zewnêtrzne "co¶" te¿ bêdzie mia³o koszty - pracownicy przejazdy itd - wtedy nasze skladki bêd± przeznaczane na to ¿e kto¶ musi siê dorobiæ - bo nie oszukujmy siê nikt tego ku chwale ojczyzny i naszych ISP robi³ nie bedzie. Z drugiej strony pozostaje jednak to ze rzadko mamy (ISP) czas, jednak wypada³oby siê zmobilizowaæ i co¶ zrobiæ - popatrzcie TP w jaki¶ tam sposób jest po³aczone z Orange - ca³kiem ró¿ne rynki us³ug a tylko wymierne korzy¶ci.

- Nie wiem czy wiecie ale kilka takich wla¶nie zewnetrznych firm istnieje - co niektórzy mieli okazje tak± jedn± poznaæ nazywa sie MEDIACOM - pracuje teraz dla TKTelecom i robi im wyceny na pod³±czanie nowych klientów biznesowych. Jednak mozna ¶mialo stwierdziæ ¿e firma dzia³a jako¶ nie specjalnie dla ISP tylko dla ca³ej reszty - i tego w³a¶nie sie obawiam ¿e takie zrzeszenie "zewnêtrzne" spowoduje nasze wyniszczanie a nie rozwijanie siê.

- Konkretna sprawa je¶li chodzi chodzi o nadzorowanie przez ogó³ ISP, tak aby nie by³o sytuacji kiedy zrzeszenie dzia³a tylko dla jednego czy dwóch ISP olewaj±c resztê, tu te¿ k³ania siê sprawa utworzenia siê najpierw mniejszych zrzeszeñ pó¼niej wiekszych.

Do¶æ du¿o mo¿na by powiedzieæ i du¿o dyskutowaæ - wa¿ne ¿e pomys³ siê przyj±³, ale trzeba by zarz±æ co¶ robiæ ¿eby nie upad³.

Wracaj±c jeszcze do wypowiedzi Consto to fajny wydaje mi sie pomys³ jednego z celów tych zrzeszeñ czy zrzeszenia - wynegocjowywania rabatów od producentow - firm i hurtowni - tak aby by³o nam ³atwiej.

Co innego jesli chodzi o narzucanie okreslonych standardów - tu ju¿ troche przesadzone - bo mo¿na by powiedzieæ ¿e to g³ówne co¶ narzuca³o by decyzje ISP i sprowadzi³o do wyniszczenia choæby pod wzglêdem finansowym ma³ych ISP - tak np

Zrzeszenie narzuca ¿e ISP ma wymieniæ wszystkie bazy na nanostation (czysto teoretycznie) taka firma, która ma 5 baz nawet tego nie poczuje... a teka która ma ich 100 - ju¿ gorzej...

czekamy na dalsze propozycje i uwagi w temacie...

Pozdrawiam

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Xantus cena to: 100Mb/s za 1000zł w 3S-IX. Większy wolumen negocjowany. Nie wiem czy to drogo dla Ciebie. Dla mnie spoko cena.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Widzę, że dyskusja się rozwija w szybkim tempie.

PabloRaciaz masz sporo obaw ale to dobrze. Jeśli chodzi o kontrolowanie takiej zewnętrznej spółki nie powinno być problemów. Jeśli dobrze czytałeś mój pierwszy post wspomniałem tam o tworzeniu na początek małych infrastruktur światłowodowych działających jako osobne sieci np. w danych województwach ... połączenie całej sieci to plan na bliżej nieokreśloną przyszłość ... tak jak piszesz ... nie wszystko na raz.

Jeśli chodzi o narzucanie standardów to myślę, że to nie przesada. Nie musi to być forma sztywno postawionych reguł ... nikomu nie chodzi o to by każda sieć wyglądała tak samo ale o to bym tworzyć sieci na jak najwyższym poziomie, a nie np. admin ma AP na dachu z dookólną (wszystko a'la allegro), podpina pod niego 100 klientów i uważa się za wielkiego ISP. Widzę to tak ... jest sobie jakaś mała sieć na kiepskim sprzęcie i chce się rozwijać poprzez udział w zrzeszeniu ... ustalana jest forma i czas zmiany sprzętu tak by admin mógł tego realnie dokonać (a nie, żeby go zajechać finansowo). Spółka pilnuje tego by faktycznie taka sieć wykonała ustalone założenia i pomaga w dostępie do technologii, sprzętu w miarę możliwości. Oczywiście by taka sieć mogła wejść do zrzeszenia to potrzebna była by ocena możliwości konkurowania na danym rynku, by nie marnować pieniędzy zrzeszenia na inwestycje, które nie mają szans zaistnienia.

Na początek proponował bym stworzyć stronę www, która przedstawiała by na bieżąco pomysł i skupiała ISP chętnych do takiego projektu. Ocenić możliwości i problemy jakimi spółka miała by się zajmować na samym początku, np. wynegocjowaniem tanich łączy i odsprzedawanie za przysłowiową złotówkę nam ... mały ISP, gdyż jako jedna firma otrzymywała by spore upusty skoro kupowała by łącznie transfer np. 1 Gbps prawda?

Ja mogę wykonać stronę, dać serwer i domenę np. isp-zrzeszeni.pl (już zarejestrowałem). Liczę tylko na osoby, które chciały by współtworzyć stronę i pomogły określić co powinna zawierać.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Jesli juz pomysl mamy to teraz musimy od czegos zaczac. Mysle ze stworzenie strony informacyjnej o naszym projekcie jest oczywiste.

A co do samej rejstracji prawnej i samego kształtu tego naszego stowarzyszenia musimy zasięgnąć prawnej opinii jak ma to zgodznie z prawem wygladac takie stowarzyszenie.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Osobiście jestem przeciwny przeciwko globalizacji. Jak ktoś chce to może łączyć się w spółki, ale wiadomo, że spółki niosły jaskółki. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że to doprowadzi do powstania coś na kształt stowarzyszenia elektryków polskich. Jak do nich nie należysz to nie podziałasz. Oczywiście płacić trzeba. A takie coś to ja mam w d...e, korzyści z tego nie ma a płacić trzeba. Tak samo i tu. Jeszcze tylko lobbing na rzecz ustawy o operatorach isp i zaczną ci przydzielać uprawnienia czy masz prawo działać czy nie. Przynależność oczywiście będzie obowiązkowa połączona z opłatami. Daj tylko na początek pieniądze jakiemuś tworowi prawnemu a on napewno postara się o swój byt. Oczywiście co poniektórzy widzą w tym swoją szansę. Jedyne co najbardziej nienawidzę to socjalizmu. A tu zaraz będą nam proponować socjalizm, jaki to on dobry.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik
Awatar użytkownika

consto pisze:
Ja mogę wykonać stronę, dać serwer i domenę np. isp-zrzeszeni.pl (już zarejestrowałem). Liczę tylko na osoby, które chciały by współtworzyć stronę i pomogły określić co powinna zawierać.

Najlepiej jakieś wiki, chyba właśnie na start będzie najlepsze.
No i kontrolowana rejestracja aby boty nie zniszczyły projektu.

AS56662 - IPv6 only

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

oki strone popieram!

zauhjk - przecie¿ zrzeszenie nie jest obowiazkowe - nie chcesz nie zrzeszaj siê - nikt do tego Cie nie zmusi. A sa napewno tacy którzy bed± chcieli.

Je¿eli chodzi o pomoc prawn± s³u¿ê swoim radc± prawnym i adwokatem.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Zarejestrowa³em i op³aci³em wszystkie pozosta³e domeny:

isp-zrzeszeni.com
isp-zrzeszeni.com.pl
isp-zrzeszeni.net
isp-zrzeszeni.info
isp-zrzeszeni.eu

³atwiej bêdzie znale¼æ stronke...

Teraz tak:

¯eby zachêciæ ISP mo¿naby zaproponowaæ rozwi±zanie problemów, ja znam np. problemy dragona, które razem mo¿emy rozwi±zaæ - moje ka¿dy na forum chyba zna.

i tak np. Dragonowi mo¿na pomóc w wywalcze niu zgody na wej¶cie z sieci± na bloki spó³dzielni mieszkaniowej. - chêtnie bym siê tym zaj±³. On za to ma jak siê okaza³o nawet ciekawe wej¶cie do Exatela - to znów nam wszystkim mo¿e siê przydaæ.

...dalej - dysponujê ju¿ spawark± ¶wiat³owodow± (FURUKAWA FITEL S177) oraz do¶æ dobrymi cenami na materia³y ¶wiat³owodowe... (bêda lepsze jak bed± wieksze zakupy) dla forumowiczów mogê zaproponowaæ do¶æ dobre ceny na elementy ¶wiat³owodowe w detalu - po cenach jakich ja kupujê w hurcie. Np jak ktos potrzebuje krótki kabelek - nie wali do mnie chetnie pomogê.

- aaa wspomnia³em ju¿ mam swojego radcê i adwokata - je¶li pomoc prawna komu¶ potrzebna - on jest do tego.

W Cyberbajcie te¿ mam ca³kiem fajny cennik - w przypadku wiekszych zakupów bêdzie jeszcze lepszy. Nie widzê problemu ¿eby kto¶ z tego sobie skorzysta³.

W netusie te¿ nie najgorsze mam ceny jestem na cenniku dystrybutora...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Stronkę napiszę od zera w PHP plus MySql ... żaden problem ... przydał by się co prawda jakiś grafik, bo nie mam aż tak dużo wolnego czasu.

PabloRaciaz tak jak mówisz ... nikt nikogo nie ma zamiaru zmuszać, a co więcej nadal każdy byłby osobnym i niezależnym ISP a zrzeszenie (osobna spółka) na początek ma nam dać tanie łącza, zajmować się obsługą prawną, pozyskiwać dla nas fundusze UE oraz w miarę możliwości sprowadzać sprzęt taniej niż płacimy obecnie w sklepach ... co będzie dalej to już kwestia planowania jak do tego dojdzie.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik
Awatar użytkownika

Stronka stronką, ale wiki chyba będzie najlepsze żeby spisać myśli, pomysły, idee, ....

AS56662 - IPv6 only

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Ze wzglêdu na to ¿e moim zdaniem (i jak siê okaza³o nietylko) wypali prosi³bym o stworzenie jakiej¶ mapki i ¿eby chetne osoby dawa³y o sobie jaki¶ znak.

Prosi³bym te¿ administratorów aby stworzyæ jaki¶ dzia³ do którego mo¿naby przenie¶æ ten temat i dyskusje tak aby by³a bardziej widoczna...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

Przyklejam w dziale Providerzy

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

No i ladnie Panowie - oby tak dalej.
Ja od jutra zaczynam rozmowy z sasiadami - konkurentami i chetnie bede uzupelniał naszą mapke.

Miejsce działań:
Tychy + okoliczne wioski

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Bravo - ¦wiate³ka chêtnie pospawam.

Ja ju¿ zaznaczy³em 22 firmy w okolicy 40km z którymi zaczynam rozmowy ju¿ jutro (z jedn± juz dzi¶ :))

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

no dobra...to teraz pare groszy ode mnie... bo widze ze temat sie bujnal.

Moze opisze jak to wyglada u mnie.

Na dzien dzisiejszy mam do dyspozycji dla siebie wezel i lacza o przepustowosci 40 mbitow (radio 16/16) reszta swiatlowod z lokalizacji 1 wpiete do wezla we wloclawku (105 zl netto za 1/1)

Niebawem zostanie utworzony specjalnie na nasze potrzeby drugi wezel oraz dostawiona kolejna radiolinia STM1 (dla niewtajemniczonych 155 mbitow) wpieta w inny wezel exatelu co gwarantuje nam bezawaryjna prace!wiadomo,2 niezalezne lacza poprowadzone z 2 roznych wezlow,ryzyko awarii jest minimalne o ile mozna mowic o jakiejkolwiek awarii w exatelu
(od roku mialem moze przerwe 4 min o ktorej bylem poinformowany miesiac przed czasem)

Co do "wejsc" w Exatelu jak nazwal to Pablo...coz moze za wielkich wplywow nie mam, ale patrzac na to z drugiej strony jako jeden z niewielu z was mam podpisane umowy o wspolprace partnerska z Exatelem, a oni juz na to innaczej patrza. Tak wiec mysle ze moznaby powiedziec cos jesli chodzi o negocjacje cenowe.

Swoim zasiegiem obejmuje obecnie Ciechocinek,Raciazek, Odolion, niebawem dojda nieszawa, Aleksandrow Kujawski i okolice... Jesli ktos jest z kujawsko pomorskiego niech da znac.

Co do problemow ze spoldzielnia... No niestety... w Ciechu jest okolo 15 blokow po 40 mieszkan srednio kazdy z nich...ktore naleza do spoldzielni... przydaloby sie uzyskac do nich dostep co nie?no wlasnie...ale jak to uke samo powiedzialo piekny artykul prawa telekomunikacyjnego nie jest egzekwowany czyli wyglada na to ze spoldzielnia jest bogiem a isp nie ma szans :(

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

dziekujemy za tą jakże atrakcyjną reklamę Exatela, firmy "prawie" widmo ;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Super- cos sie zaczynac juz dziac:). Jest ktos z mojej okolicy? Moj obszar działania : http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... 11f50&z=12

Jak wspomnialem sa w okolicy sieci ale to co robia to wielka uryna!!!

Ze wgledu na kiepska lokalizacje nie mam dostepu do dobrych lacz jak narazie dysponuje: 1x 5/5Mb z NASK ( raiowe lacze w systemie VECTASTAR), 1x 2/2Mb FR by TPSA oraz dwa DSL 8Mb i 4Mb wiec mi mozliwosc skorzystania z mozliwosci podlaczenia sie do jakiegos wezla bedzie wielce pomocny.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

No to masz naprawdê super ³acza bior±c pod uwagê moje - 36 dsli... nic poza tym nie idzie...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

powiem szczerze ze jak tylko będzie możliwość rezygnuje z dsli na rzecz NASK mam od nich te 5/5 od grudnia 2007 i jest naprawdę rewelka...chodź wielu mówiło ze NASK do bani jak na to nie narzekam i wręcz przeciwnie już nie długo zwiększę jak tylko będzie możliwość z 5/5 do 10/10. Całkiem przypadkowo udało mi sie dotrzeć do tego projektu e-swietokrzyskie, bo gdyby nie to to pewno sam byłbym skazany na TP-sowskie dsle.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Pomysł jest bardzo dobry, ale żeby nie było uryny potrzebna będzie dokładna kontrola przystępujących ISP, w moim mieście praktycznie żaden z lokalnych ISP nie powinien być członkiem (stosują narty i parabole) i mają przepisy gdzieś lub twierdzą, że u nich wszystko jest legalne, bo przecież nie mają wzmacniacza, lub jak kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednej z miejscowych firm ISP tu zacytuję jego słowa "jeżeli AP ma na wyjściu 18dBm a antena ma zysk 20dBm (on takie stosuje) to ponieważ antena jest elementem pasywnym więc nie może wzmacniać sygnału moc wypromieniowana będzie wynosiła nadal 18dBm minus strata na kablu"

Dużym plusem tego pomysłu jest budowa własnego światłowodu, da to możliwość dostępu do innych operatorów w rejonach only TP. (choć to raczej odległa przyszłość)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz
Awatar użytkownika

mysle ze kwestie czlonkostwa nalezaloby rozwiazac pozniej. Oczywiscie trzeba by opracowac okreslone warunki,cos jak gdyby regulamin albo wymagania jakie musi spelnic isp aby byc przyjetym. Wiadomo, wiekszosc z nas na dostep u siebie i widzi na codzien lokalne uryna nety na nartach malysza,gridach i parabolach...

Osobiscie jestem za wprowadzeniem np skladki czlonkowskiej...wiadomo ze nie w wysokosci 100 zl jesli myslimy o zbudowaniu czegokolwiek...zalozmy posile sie tutaj prostym przykladem... niech bedzie nas 100 osob...zalozmy ze kazdy bedzie odkladal miesiecznie skladke po 500 zl

100x 500 daje 50000 a za tyle mozna kupic juz porzadne radio ericsona stm1 (155 mbitow) z antenami 0,6 ktore jest w stanie przeslac sygnal na 30 km a z a niewiele drozej z antenami 120 cm ktore juz przesle sygnal na 60 km przy widocznosci optycznej...co miesiac jedna taka radiolinia i mozna zaczac cos budowac...Ceny oczywiscie sa duzo przesadzone,z duzym zapasem i podane wg cennika detalicznego...a nie wykluczone ze mialbym takie radia po cenie exatela...wtedy mamy juz 2 radiolinie na miesiac...dodatkowo wchodzi jeszcze w gre leasing,przeciez nie trzeba kupowac od razu na wlasnosc...No i kolejny plus,odpada oplata instalacyjna tej zabaweczki. Tak sie sklada ze ericcsony z serii minilink i mini link E PDH i SDH jestem w stanie skonfigurowac,podlaczyc i zwizowac samemu...a to juz jakies 6 tys zl do przodu...od jednego radia.

Dlaczego posruszam temat wlasnie radia?otoz jestem zwolennikiem technologii radiowej i uwazam ze zrobiona dobrze jest w stanie posluzyc bezawaryjnie...do tego duzo latwiej jest na poczatku podlaczyc sie radiowo i zrobic radiowy szkielet po polsce a dopiero pozniej zaczac budowac mniejsze wezly swiatlowodowe. Fakt wymaga to przede wszystkim wspolpracy ze strony tp albo netii (bo wiadomo ze nie mozna tak poprostu wykopac swiatlowodu i wpuscic go w srodku pola przez polske) a z tego co wiem tp i netia nie sa skore do wspolpracy,zwlaszcza jesli chodzi o firmy z branzy konkurencyjnej,czytaj firmy isp. Tu chodzi przedze wszystkim o klienta. I tak zalozmy np ze powstanie wezel u mnie w Ciechocinku (bo jest to kwestia miesiaca) ktory bedzie w stanie obsluzyc ruch 155 mbitow +jakies tam 40 mbitow zapasu przy jednej takiej radiolini...dokladajac kolejna mamy juz np 300 mbit...

wiadomo ze nie od razu Rzym i Krakow zbudowali ale od czegos trzeba zaczac dlatego Pablo przemysl sprawe... kto wie moze niebawem okaze sie ze zapoczatkowalismy budowe nowej wydajnej sieci?

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia...Widzicie Pablo proponowal na trzepaku wielu z Was wspolprace jesli chodzi o kupno sprzetu komputerowego. Ja np dogadalem sie z chlopakiem (dziex Pablo za niespodziewane odwiedziny w Ciechocinku hehe) i na wstepie juz sa z tego korzysci... A jest nas 2... a wyobrazcie sobie co by sie dzialo gdyby np zamawiac na konsorcjum miesiecznie 100 albo 200 sztuk routerow?albo bez posrednikow importowac od razu od producenta? odliczajac koszty transportu na dzien dobry cena -30% jak nie lepiej...

to narazie tyle z moich przemyslen. jak na cos jeszcze wpadne to dopisze

pozdro

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna