Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
   Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

po tym tekscie teraz zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym wszystkim

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

i dobrze, nad wyborami trzeba się zastanawiać :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

To co ja cenie jako klient, to indywidualne podejscie. Wrocilem do domu na 3 miesiace, potrzebuje lacza symetrycznego minimum 512kbps na 3 miesiace i dupa. Wszedzie czestuja albo umowa na rok, albo cennikiem z usawionymi z gory pakietami z 128kbps upstream. Jestem sklonny zaplacic nawet wiecej, byle zeby ktos chcial mnie wysluchac i dac mi to, czego potrzebuje... i dupa. Skonczy sie pewnie na 512/128 od jedynego providera, ktory laskawie zgodzil sie podlaczyc mnie na 3 miechy. Instalacje robie sam (bo chcial 150PLN za przylazd i powieszenie anteny), a i sprzet bede mial wlasny, bo chcial +25PLN miesiecznie za dzierzawe wlasnego... Cholera czlowieka strzela i az chcialoby sie ruszyc z czyms wlasnym...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Cóż... uważam, iż Wojtek ujął to najbardziej trafnie jak tylko się dało.
Trafił w sedno, zna temat.

Luźne przemyślenia 2

Nie ukrywam, dla mnie liczy się to, aby kient płacił jak najwięcej, mam z tego zysk, mniej istotne jest to, czy on weźmie 1, 2 czy 4 mbit, aktualnie dla mnie jest to niewielka różnica, za łącze płacę tyle samo co rok temu, a pasmo jakie mam dostępne jest kilkukrotnie większe.
Wszyscy wszędzie trąbią, że internet będzie coraz tańszy, mylne pojęcie. Cena będzie taka sama, ale prędkości idą w górę. Jest pewien pułap, poniżej którego nie opłaca się schodzić.
Przeciez nie będę sprzedawał 64 kbit/s za 10 zł netto.
To było modne 2 lata temu.

Klient coraz bardziej zwraca uwagę nie tylko na stosunek cena/jakość, ale również na kontakt z firmą, szybkość serwisu, pomoc jaką może uzyskać dzwoniąc do biura.
Umowy 5 letnie ? po co... Uważam, że jeśli klient jest zadowolony z usługi, nie zrezygnuje po to, aby zaoszczędzić 10 zł, różnica w cenie, jaką mam na czas nieokreślony, a na 2 lata wynosi 15 zł, ale to jest ryzyko, jeśli klient zrezygnuje po pół roku - trudno, zabieram sprzęt, mogę go ponownie wykoszystać. Jakiś koszt trzeba ponieść.
Zadowolony klient, poleci kilku kolejnych. (Promocja, za każdą poleconą osobę, miesiąc gratis), a niezadowolony, zniechęci innych dwudziestu.
Dlatego apeluję, nie oszczędzajcie na sprzęcie :) Zwróci wam się to w przyszłości.

Era 2,4 GHz "b" też szybko się kończy, planując umowy 3 letnie, pamiętajcie o tym, że za 2 lata, prędkość 1 mbit nie będzie argumentem, jakim można pochwalić się przed kolegami.
Stosuję zasadę "rewitalizacji łącza". Jeśli ktoś podpisał ze mną rok temu umowę na 3 lata, prędkośc 512, a teraz w tej samej cenie mam 1 mbit, to mu ją po prostu zwiększam, informując pisemkiem + ewentualnie jakiś aneks. Klient reaguje na to baaaardzo pozytywnie i docenia to, rozumie że jest w tej firmie traktowany poważnie.

Koniec przemyśleń, idę spać i wytrzeźwieć po kilku piwkach.
Opijałem zdanie egzaminu z Analizy matematycznej :P

PS. Ceny brutto, instalacja 100 pln

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Wojciech Apel pisze:
1. Dziwie się,

Ciekawy tekst, acz w niektórych miejscach kontrowersyjny:
Cytuj:
że marketingowo poruszacie się w silnie skorelowanych dwóch wymiarach: pasmo i cena. Czy naprawdę te dwa parametry są jedynymi wyznacznikami usługi internetowej? Po części tak, bo taki styl narzucają inni ale przy takim podejściu nie macie szans, bo za chwile standardem będzie nie 1Mbps ale 10Mbps za niewielkie pieniądze.

są to główne parametry, dzisiaj oferuję pakiety x kbps, pewnie niedługo będę miał x+30% za miesiac, dwa. tak naprawdę prędkość nie jest jakimś wyznacznikiem - większość interenetu używa do WWW/poczty/gg czy tam innych mało zasobożernych usług.

Cytuj:
Przykłady innego kreowania usług:
- łącze 10Mb/s ale w prędkości chwilowej - w tej prędkości możesz ściągnąć najwyżej 20Mb w ciągu godziny a potem spada do powiedzmy 256kbps. Dobra usługa? Dla większości ludzi coś pięknego, bo wszystko śmiga ale nie jest to usługa dla ściągaczy, tylko dla normalnych. I możecie ją reklamować " u nas w sieci 10Mb.s" i po takie reklamie TePsa wymięka, a Wy taką usługę możecie dawać tanio, bo żaden ściągacz na niej nie wysyci Wam łącza.

Bardzo fajnie, tylko pytanie: jak wytłumaczyć klientom, że jak ściągają powiedzmy obraz .iso z najnowszym ubuntu, czemu pierwsze kilkanasice MB poszło jak złoto, a potem się wali. Człowiek kupując pakiet x Mbps myśli, że będzie miał tak cały czas.

Cytuj:
- Dla ściągaczy dopłata - ano tak, bo przecież ściągacze powodują, że musicie kupowac grube rury. Ile tej dopłaty? Ano tyle aby ściągacz płacił tyle co sciągacz u konkurencji co oznacza, że dla innych może być taniej.

Co rozumiesz jako dopłatę - bez obniżania prędkości, za to za, że dany user będzie miał powiedzmy 2 Mbps non stop za taką cene jak to jest u konkurencji?

Cytuj:
- Internet szybki i sprawny i tani ale "bez QoS na VoIP" co oznacza, że pakiety VoIPowe spowalniacie. Jest tanio? Fajnie, ale jak ktoś chce miec net do telefonowania to albo niech dokupi opcje za +3 lub +5zł albo niech kupi od Was telefon. W ten sposób możecie znowu miec tańszą usługę a z telefoniarzy dodatkowy przychód.

ciekawe, ale raczej wg mnie się nie przyjmie. ja byłbym skłonny puszczać mój voip (moje telefony ip albo bramki) przez osobne łącze - symetryka. kto nei wezmie odemnie. ten sie pcha przez asymetryczne łącze razem z p2p.
Cytuj:
Przykładów można mnożyć (chętnie bym zrobił jakąś burze mózgów na ten temat)

Bardzo dobry pomysł.
Cytuj:
a zmierza to do tego aby były i usługi tanie (do porównywania z konkurencją i dla tych co nie chcą płacić) i drogie. A jak się ogląda Wasze cenniki to tylko cena i pasmo.

Bo na to ludzie patrzą. Bardzo dużo osób nabiera się na "neostradę już od 28 zł miesięcznie" co wg mnie jest reklamą oszukującą konsumenta.

[/quote]
Cytuj:
2. W Waszej strukturze kosztów cena łącza odgrywa coraz mniejszą role - bo łącza tanieją, za to dominować zaczynają inne koszty, głównie osobowe.

Tutaj problemem są koszty związane z prowadzeniem działalności. Ilu z nas to studenci, których działalność IT nie jest traktowana jako sposób na zycie, tylko raczej jako sposób na kilka zł, na darmowy internet. Dla mnie największym problemem jest... brak czasu.
Cytuj:
Łączcie się! Oursoircujcie usługi! Ile kosztuje każdego z Was utrzymanie swojego systemu bilingowego? Ile kosztuje farma PeCetów na której są skrzynki pocztowe, usługi WWW dla klientów, jakiś kolejny najlepszy portal w mieście.

Jest to niewielki koszt jak na naszą skalę. U mnie routingiem i serwowaniem usług zajmuje się szafka rackowa, która ma serwery, switcha i router zużywające razem ok. 200-230W. U wielu z nas, myślę, że podobnie. A usunięcie serwera poczta/www/ftp to powiedzmy te 80W.

Cytuj:
. A skorzystać z zewnętrznego (nawet konkurencyjego) call center i miec naprawdę tanią obsługę 24/7. A wywalic te serwery pocztowe..... Nie, bo żaden ambitny admin nie może dopuścić do tego aby skrzynki pocztowe jego klientów były realizowane na serwerze innego prowajdera - ale jeżeli admin rządzi firmą a nie ekonomista to biznesy wyglądają tak jak wyglądają.

jednak wszystkich maszyn nie da sie usunąć - co będzie przełączać pakiety? Poczta to dodatek, który jest wygodny. Kto nie chciałby ściągać poczty z prędkością 100Mbps? No wiem, niektórzy by woleli z prędkością 1Gps.

Call Center dla 200 klientów? Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby jakaś pani w biurze była w stanie sprawdzić czemu usługa nie działa - powiedzmy, że nagle na naszej częstotliwości zrobił się burdel - ktos pcha pakiety na potęgę albo sfałszował SSID i sie pod nas podszywa. Albo, że woda do anteny się nalała i pingi wzrosły. Po prostu wydaje mi się, że niewiele osób ma odpowiednią wiedzę.

Cytuj:
Oczywiście jeszcze wyglądają nieźle, bo macie te swoje 30% marży ale jak zaczniecie się przez konkurencją bronić na cenie (a niestety w tą strone to idzie) to może być ciężko. Nie życzę nikomu szefowania przedsiębiorstwem w którym marża spada, jest bliska zeru albo nawet zero. To po prostu nie jest przyjemne.

Oczywiście, dokładanie do interesu to żadna przyjemność. Aczkolwiek sieci muszą się powiększać, aby działać. Stojąc w miejscu - cofamy się.

Cytuj:
3. Nowe usługi. Jak w 1998 roku pisałem o konwergencji to pisałem, że jest to "radosne poszukiwanie nowych usług". Dziś mówie, że "konwergencja to brutalna walka pieniądzem o pieniądze" i jeżeli chcecie tą walkę wygrać to musicie wejść na terytorium wroga. Na telefonii nie zarobicie (ale musicie ją robić) więc bierzcie się na telewizje i to bierzcie się prędko (pisałem o tym na wątku o IPTV).

bardzo fajnie. Telefonia to istotny dodatek, dzięki któremu możemy dorobić sobie jakies 10%. Na IPTV jak mówiłeś - większość z nas nie ma szans. Radio nie przeniesie więcej niż kilku transmisji jednocześnie a i jeszcze obok internet trzeba puścić. A pozatym nawet jesli mielibysmy klientow po dobrze zrobionym ethernecie, to jeszcze kwestia dostania sygnału IPTV. Niestety w obecnym momencie nie ma dobrej technologii, która byłaby na tyle tania (światło odpada z powodu problemów administracyjnych - przeprowadzenie kabla to męczarnia papierkowa - dziękuję - o zamontowanie anteny na 50 metrowej wieży pkp darłem się ponad 3 miesiące i jeszcze tak naprawdę do końca sprawa nie jest rozwiązana. A pewnie gdyby nie mój upór i robienie nieprzyjemności kilku osobom sprawa by się nadal nie pchneła).

Cytuj:
4. "Kupą mości panowie, kupą!". Łączcie się, dość ambicji, że ja jestem najlepszy w mieście. Spółki są po to aby wykorzystywać synergie. Łączcie się, używajcie kapitału (ludzie mają pieniądze), inwestujcie, zachowujcie się jak biznesmeni a nie jak paściarze, admini, ludzie, którzy tylko komedy Linuxowi potrafią wydawać. Narzędziem biznesmena jest Exel i Word a nie konsola routera.

chodźmy kupą, kupy nikt nie ruszy :)
racja, jednak jest to podobny problem jak wcześniej - przesyłanie danych na większe odległości może powodować problemy takiej natury, ze w miescie jest sporo przeszków (radio) a ciągnięcie kabla przez powiedzmy 5 km (linia prosta)... sam doskonale wiesz jakie to koszta wykopania tego - ja tylko wiem ze duze, ale jak to nie mam pojęcia.

Cytuj:
5. Waszą siłą są bliskie relacje z klientami - szanujcie to, bo to pozwala Wam mieć cenę 10-20% wyższą (na tyle wycenia się lojalność klienta). Ale bliskie relacje należy pielęgnować, robić w firmie coś takiego co się zwie PR, informować klientów o swoich siłach ale i o wpadkach, być dla klientów dostępnym, pomagać, rozumieć, współodczuwać...

nic dodać nic ująć.

Cytuj:
a ja czasem oglądam Wasze serwisy WWW i nawet niektóre były niezłe.... w 2000 roku a są takie do dziś.

Nie znamy się na wszystkim. Pewnie wielu z nas próbuje wszystkiego po trochu - tak jak pisałeś wyżej - warto czasami dać komuś zarobić, żeby zrobił to dobrze za nas.
---
PS. Mówiłem pod względem takim jak ja to widzę, inni może widzą to inaczej.
PS#2. o kurcze... ile tego. mam nadzieje, że chociaż jedna osoba to przeczyta :)

kapode pisze:
Opijałem zdanie egzaminu z Analizy matematycznej :P

gratuluję, ja niestety mogę tylko AM (2) zapić. i szukać kasy na powtórkę wrześniową

co do Twojego postu, kapode całkowicie się zgadzam.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

Cytuj:
Bo na to ludzie patrzą. Bardzo dużo osób nabiera się na "neostradę już od 28 zł miesięcznie" co wg mnie jest reklamą oszukującą konsumenta.

tak samo z Internetem w tele2 za 15 zł.
Znajoma pracuje call center we wrocku, gdzie oferują klientom łącze szerokopasmowe za jedyne 15 zł. Ale mało kto zgłębia się w regulamin i dokładny cennik.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Te reklamy to jest prawdziwa zmora.

Co do lojalności klientów, to najważniejsze jest właśnie podejście. Choć znam gościa (konkurencja),który od paru lat ma chętnych na baaardzo mierny internet po 72pln brutto...mimo,że ani prędkość, ani bezawaryjność nie są na akceptowalnym (jak dla mnie poziomie).

Co do zwiększania prędkości ludziom - też tak robiliśmy i teraz troche żałuję...bo niby czemu ktoś miałby nie zapłacić więcej :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

ostatnie kolo mojej klatki wisiała oferta neti ROK ZA DARMO, myślałem że mnie szlak trafi jak robią ludzi w balona. No poprostu brak słów, a ludzi jak to ludzie jak rok za darmo to fajnie i szybki internet i takiem tam gadali............. mówie wam czasami aż się nie chce

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

tak, w tego balona co jest narysowany ;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Heheheh a mi sie smiac chce. Bo najwiekszy frajer z mojej sieci ktoremu placenie za internet 35z³ to drogo przepisal sie do Netii :D heheh zycze mu powodzenia :P

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

JEDYNĄ WALKĄ Z KONKURENCJĄ BYŁOBY STWORZENIE ZRZESZENIA WSZYSTKICH SIECI OSIEDLOWYCH W POLSCE ORAZ WSPÓLNA POLITYKA REKLAMOWA I ROZWOJOWA.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

teoroch pisze:
JEDYNĄ WALKĄ Z KONKURENCJĄ BYŁOBY STWORZENIE ZRZESZENIA WSZYSTKICH SIECI OSIEDLOWYCH W POLSCE ORAZ WSPÓLNA POLITYKA REKLAMOWA I ROZWOJOWA.

Wlasnie to jest bardzo dobry pomysl tez kiedys o tym myslalem. Moza by wtedy brac lacza po nizszych cenach i napewno bylo by wieksze pole do manewru i mozna by bylo wspomagac mlodych ISP ktorzy chca ruszyc z interesem ale nie moga bo ZUS ich blokuje i cena lacza. No i pewnie jakby byla taka duza instytucja to ceny sprzetu dalo by sie bardzo korzystnie negocjowac. Np samemu sciagnac kontener apekow z tajwanu ;) hehe. Ale wedlug mnie pomysl nie jest zly tylko jak go wprowadzic w zycie ? I jak to wszystko rozdzielic. Np zyski z tego biznesu. Chyba zeby takie cos sie udalo zrobic ze zrobic firme matke ktora by zalatwiala wszyskie sprawy lacz i urzadzen i wspomagala ludzi i firmy corki ktore by dzialaly same i ktos by czerpal zyski takie jak do tej pory. No nie wiem . Wpisujcie sie co o tym sadzicie. Tak samo z reklama by bylo wtedy super i mozna by mape zasiegu w calej polsce zrobic. Co wy na to ? No i przydala by sie jakas weryfikacja tych zrzeszonych bo nie ma co zapraszac partaczy do tego tylko porzadnych isp ktorzy znaja sie na rzeczy

Przy takim czym TPSA i inne takie nie mialy by startu. Taka wymiana operatorska i mozna by ograniczyc liczbe nadajnikow. Np kazdy by mial swoj teren na ktorym dziala i nie zaklucal by sieci innym. To by mialo wielkie szanse powodzenia

Jeśli Ci pomogłem kliknij na odpowiedni przycisk :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

teoroch pisze:

był taki jeden pomysł, jednak ludzie bardzo niechętnie do tego podchodzili i się w zasadzie rozpadł...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Lukasz Piotrowski pisze:
teoroch pisze:

był taki jeden pomysł, jednak ludzie bardzo niechętnie do tego podchodzili i się w zasadzie rozpadł...

To trzeba by go reaktywowac ;) Pieknie by to wygladalo. Operatorzy sieci osiedlowych pokrycie polski 50 % ;) hehehe :D nie no ale serio mowie bardzo dobra inicjatywa tylko trzeba zebrac ludzi no i prawnie to uregulowac

Jeśli Ci pomogłem kliknij na odpowiedni przycisk :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

Ta, piekna sprawa. Wyszloby pewnie z tego cos pokroku PZPN...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

tak, tyle tylko, że kto miałby gwarantować jakość w tych wszystkich sieciach ? duże sieci miejskie oferujące łącze po kilka Mb niekoniecznie chciałyby się bratać z tymi, które dzielą DSL'a na radiu. Jak dla mnie to prawie awykonalne...
EDIT: IMHO prędzej wyszłoby coś a'la franchising..ktoś z dobrymi układami wśród dostawców sprzętu i łącz mógłby coś powalczyć...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Cytuj:

Cały czas o czymś takim myślę- tylko,ze w obrębie mojego miasta (na początek)
W ciągu tygodnia mogę mieć styk do pl-ixa i acx-a . 1500zł/miesięcznie + 25 zł/mbit do Polski . Chętnych jak na razie -brak

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

są chętni, tylko zarobieni - nie mogę pracować na cztery zmiany. Wystarczy, że nie śpię nawet 5 godzin dziennie :/
jak trochę odetchne po kampanii to postaram się Ci pomóc coś "skręcić"

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master
Awatar użytkownika

Powiem Wam tyle. Moim zdaniem na chwile obecna nie ma az takiego parcia na laczenie sie. Mysle ze jesli chodzi o WiFi to nie mozemy za bardzo podzialac - kazdy robi po swojemu. jedni robia to porzadnie, inni odwalaja kaszane. Ciezko z tego zrobic jakas konkretna marke.

http://devices.pl/

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

w kilku, można zaoferować klientom jakąś stronę, gdzie mogliby przejrzeć nasze oferty. oczywiście ofert konkurencji nie :-)

co byś powiedział będąc klientem, który mógłby obejrzeć sobie mapkę miasta, klikając gdzie mieszka i zobaczyć jaki ISP jest w stanie go prawdopodobnie podłączyć?

Mancin, a te 1500 to od każdego byś brał czy do podziału na wszystkich? bo wywalić tyle za powiedzmy 5mega to dla mnie zdecydowanie za duzo ;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

świat jest mały... dzisiaj podłączałem klienta będącego pracownikiem pewnej firmy produkującej anteny sieci bezprzewodowych, a jego znajomy kilka km dalej chciał neta... zgłosił się do Ans01 ;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

1000 zł to koszt kabla ethernet , niezależnie od długości , w budynku tkt na joannitów - kabel do szafki crowley , w której gnieździ się switch pl-ix.Miesięcznie.
Cena bez jakichkolwiek negocjacji , sa tacy co płacą ok. 400 zł za to.
jeśli decydujemy się na światełko - 3000zł . Sam pl-ix to 375 zł netto za możliwość wpięcia się do switcha za miesiąc + 25 zł netto za 1mbit do zasobów pl-ix bez tpnet i zagranicy.
To są koszty , które trzeba ponosić niezależnie od tego czy się tam ciągnie 10 , 50 czy 100mbit.
Czyli 10 mbit jest za 190 zł/mbit ,ale 100 mbit to już tylko 40zł - bez żadnych negocjacji.
Oczywiście do tego dochodzą pierdoły typu jednorazowa opłata za bgp (500zł) i dojście tam- raczej na mydelnicach nie da się.... No i koszt tego nieszczęsnego tpnet+świat.
Z punktu widzenia 150 osobowej sieci -trochę dużo i bez sensu, ale przy 300 ludkach nie zastanawiałbym się długo. Nawet nie piszę o jakości...

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Wojciech Apel pisze:
bo żaden ściągacz na niej nie wysyci Wam łącza.

Generalnie nie wiem skąd taki pomysł ;) Zapewniam Cię, że jedynym ograniczeniem w ściąganiu i wysyłaniu mogą być dyski twarde i ich zapis i odczyt... Nie wiedzę problemu aby zapchać rurę 100 mbit z palcem w tyłku ściągając z np. torrentów, gdzie ludzie seedują np. na gigabitowych rurach :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

mancin pisze:
dojście tam- raczej na mydelnicach nie da się....

no właśnie, jak tam dochodzisz? bo 3 piętrowy budynek jest tak nieszczęśliwie położony - zero masztów wyższych niz 2 metry, od północy zasłania chyba dworzec, od zachodu piękną zasłonę robią Arkady Czarneckiego, dalej Credit Agricole (czy tam EFL) przy dworcu Świebodzkim czy też np. Helios.

PS. Czemu skytower nie ma mieć chociaż małego (takiego jak poltegor) płaskiego dachu, a szpiczasty?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Ja tam mam radio, do mnie to jest 500m .

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna