Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Witam serdecznie, nazywam się łukasz i z zawodu jestem informatykiem, Od pewnego czasu zastanawiam się nad stworzeniem sieci osiedlowej w miejscu w którym mieszkam (a obecnie nie ma na moim osiedlu żadnej osiedluwki), na początku miałbym może 10 chętnych oraz posiadam środki ok. 5000 na inwestycję w to dodatkowe zajęcie. Po przeczyatniu wielu waszych opisów, zastanawiam się jaką podjąć taktykę aby zdobyć klienta i utrzymać się na tym jakże ciasnym rynku, obawiam się że nie dam rady przebić oferty neostrady 1Mb za 28zł, więc zastanawiam się jak wy sobie radzicie obecnie natym rynku i czego tak naprawde ludzie oczekują, jak walczyć z neostradą i coraz tańszymi usługami dostępu do sieci internet.

Zaznaczam że to nie będzie mój jedyny dochód bo pracuje na 3/4 etatu.

Licze się z tym że będe musiał założyć firmę w przyszłości aby mnie ktoś nie podkablował.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Neostrada nie kosztuje 28 zł. Równie dobrze możesz napisać,ze u mnie 1mbit jest po 1 zł.
Musisz być lepszy, mniej awaryjny, zapewnić lepsze pingi w grach (to wcale nie jest trudne jeśli mierzymy się z neo, wystarczy mieć dobrego symetryka) . Traktuj klienta jak partnera a nie jak wroga (patrz TP) Jeśli masz dodatkowe zajęcie to nie licz na zyski , tylko każdy grosz pakuj w jakość (lepszy switch, lepsze łącze, lepsze radio) . Z tego co zauważyłem są 2 podstawowe grupy klientów - tacy, którym zwisa i powiewa w jaki sposób, byleby strona się otwierała i było tanio - ich wabisz ceną oraz ludzie wymagający jakości . Ja mam paru zawodników, którzy marudzą jeśli transfery na torrentach spadają poniżej 90% łącza. Tacy ludzie potrafią zaniechęcić do tego biznesu, ale są tez skłoni płacić więcej - nawet niż za neo.
Mojaa rada- jeśli ta praca ma byc jednocześnie czymś w rodzaju hobby to postaw na jakość kosztem zysków, a z czasem ludzie zaczną sami przychodzić .
Jesli to duże osiedle to znajdziesz więcej osób niż 10.
No i odwieczny dylemat- symetryk od razu czy DSL na początek. Jesli dasz radę finansowo to bierz symetryka

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

No więc skoro wiesz że nie dam przebić oferty Neo to kombinuj tak żeby czymś przyciągnąć klientów, niektórzy chcą bezterminowe umowy, inni podpiszą umowę jak z tpsa czyli na x lat a więc wtedy możesz dać im 1 mb taniej, jeszcze inni szukają łącza symetrycznego, jeszcze inni patrzą na serwis więc jeżeli chcesz się wbić na rynek i na nim zostać najlepiej byłoby tylko przy tym siedzieć bo w razie awarii potem Ciebie nie będzie a ludzie nie będą mieli internetu :) A jeżeli będziesz przy tym siedział i poprowadzisz to profesjonalne i nie będziesz robił po łebkach tylko uwierz że klienci sami się znajdą, przede wszystkim drogą pantoflową, więc na początku nie reklama a dobre świadczenie usług :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

dla 10 osób się kompletnie nie opłaca. Pamiętaj - jeśli nie będzie internetu a będziesz olewał klientów najnormalniej w świecie przyjdą do Ciebie i zakopią Cię w ogródku, albo każdy wezmie kawałek adminsitratora, ten ucho, inny palec od nogi ;d

a tak na powaznie. zbierz z 20 osob. w kazdym razie w ciagu powiedzmy pół roku. zrob porzadnie - reklama szeptana to najlepsza reklama. W dziale providerzy wrzuciłem chyba srednie ceny internetu w tele2 - to jest mniej wiecej porownywalna stawka z TP. mozesz miec ceny nawet ciut wyższe jesli bedziesz swiadczyl dobrą usługę i np. czasami za darmo pomozesz cos komus przy komputerze (a to kodeki zainstalować, a to dołożyć pamięci itp).

Tytuł: ciąg dalszy
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Myśle że mnie nie zakopią w ogrodzie :-)) A swoją drogą przygotowałem taką swoją oferte:
- umowa na czas nieokreślony
- 128kb - 29zł.
- 256kb - 38zł
- 500kb - 49zł

instalacja(kablowa tam gdzie kabel obecnie dochodzi odemnie) - 1.22zł.
instalacja (radiowa) - 99zł (antena+karta)

doradztwo techniczne i informatyczne
serwis na telefon w domu klienta
dostęp do własnego FTP, WWW
później zrobie serwer gier

co o tym myślicie???

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Zrezyguj z 128 kbps, takie moje zdanie.
Jeśli chcesz się wbić na rynek, to raczej większe pakiety,
Po co komu teraz 128 kbps ?
Z doświadczenia widzę, że teraz ludzie biorą 512 / 1024.

Mam nadzieję, że wystawiasz FV za to :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

kapode pisze:
Zrezyguj z 128 kbps, takie moje zdanie.
Jeśli chcesz się wbić na rynek, to raczej większe pakiety,
Po co komu teraz 128 kbps ?
Z doświadczenia widzę, że teraz ludzie biorą 512 / 1024.

Mam nadzieję, że wystawiasz FV za to :)

Na początek i VAT to można sobie chyba dołek kopać :D ...

na początek KPiR ... z czasem VAT i przyjdzie

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

a ludzie chca odliczac sobie vat od internetu...
wg mnie tez wywal 128 kbps - nie wiem jak wyjdziesz nawet przy 20 klientach na swoje przy takich cenach, ale próbój. Pamiętaj - wszystko skalkuluj porzadnie.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

nie no 128 - generalnie trzeba myśleć o tym, żeby wyciągać jak najwięcej kasy per klient - żeby zarobić na awarie, stracony czas (wirusy u klienta itp)... no chyba, że to miejsce, gdzie totalnie nie ma netu (a nie sądzę, jeśli to osiedle) lub takie abo ma być wstępem do tego, by klient z czasem przeszedł na wyższe abo

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

no dobrze codo tego 128kb macie racje, dlatego tu piszę aby się poprostu dobrze przygotować, mam do was prośbę jakie wy proponujecie ceny do szybkości łącza klienta proszę napiszcie najlepiej takie jakie sami macie u siebie.

Co do vatu i firmy to ją muszę założyć bo ludzie będą chcieli odliczać vat, to wiem.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Acha mam jeszcze kilka osób które nie przeznaczą ze swojego domostwa więcej niż te 29zł / miesiąc co z nimi jaką im postawić oferte????

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

ja tam bardziej jakość oferuję :)
abonament mam taki:
320 - 59zł
512 - 69zł
1024 - 99zł
1536 - 139zł

i nie narzekam :) Wolę mieć mniej klientów na wyższych cenach, niż od groma, ale za pół darmo.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

ciekawe ceny ale konkretne zarazem. Nie marudzą że jest za drogo?????

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

raczej nie, większość zakłada co nie ma telefonu :)

do 20.06.07 miałem:
256 - 59,78zł
512 - 90,28zł
1024 - 132,98

a ludzie jeszcze teraz przychodzą z tamtymi ulotkami i chcą zakładać :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

no to mnie pocieszyłeś, czyli nie jest tak źle cenowo i można pewnie na tym zarobić.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Cytuj:
a ludzie chca odliczac sobie vat od internetu.

no własnie zauważyłem,że jest mniejsze zainteresowanie odliczeniami niż np. rok temu, pewnie przez niepewność co roku czy zlikwidują czy nie tą ulgę. Choć zdecydowana większość cieszy się,gdy ma fakturę, konto do wpłaty itp.

Cytuj:
no to mnie pocieszyłeś, czyli nie jest tak źle cenowo i można pewnie na tym zarobić.

na pewnej zaprzyjaźnionej wsi niedaleko Wrocławia radiówka kosi 70 zł za 256, lecą na polpaku i dsl-u , mają ponad 100 osób

Ostatnio zmieniony pt, 06 lip 2007 10:44:06 przez mancin, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

jak jakość łącza jest dobra i do tego symetryk to ludzie zapłacą więcej niż mniej żeby co chwile im coś nie działało, co do 128 kbps to są i tacy którzy po prostu chcą sprawdzić sobie pocztę i wiadomości i nic więcej wiec myślę ze i taka oferta przez jakiś czas powinna pozostac

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Ostatnio jak przygotowuje się do planu założenia sieci postanowiłem z czystej ciekawości napisać pismo do spółdzielni mieszkaniowej od bloków które mnie interesują o wydanie zgody na położenie instalacji telekomunikacyjnej nadtynkowej w tzw. "korytkach", po tygodniu odpisali mi że akowej zgody nie wydadzą, więc teraz zostaje mi narazie radio (wifi). A potem zobacze jak podejść do rozmów z nimi.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

jesteś PT. napisz o prośbę o wydanie warunków powołując się na art 140 PT, informując o tym, ze umowa wg prawa musi być zawarta w ciagu 30 dni, inaczej kierujesz sprawe do starostwa o ograniczenie ich prawa do korzystania z nieruchomości.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

coś o tym słyszałem a może macie jakieś linki do wzorów takich pism

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

było na forum. poszukaj.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

Ja mam od lipca
1 mbit - 49 zł
2 mbit - 69 zł
4 mbit - 99 zł

Przy umowie na 2 lata.
Ale zaczynałem od:
256 - 49 zł
512 - 61 zł
1024 - 99 zł

Jesli mowa o klientach za 29 zł... mało to opłacalne, mi np. nie opłaca się dać żadnego abonementu w tej cenie, chyba że koszt instalacji 200 zł ; )

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

kapode pisze:
Ja mam od lipca
1 mbit - 49 zł
2 mbit - 69 zł
4 mbit - 99 zł

Przy umowie na 2 lata.
Ale zaczynałem od:
256 - 49 zł
512 - 61 zł
1024 - 99 zł

Jesli mowa o klientach za 29 zł... mało to opłacalne, mi np. nie opłaca się dać żadnego abonementu w tej cenie, chyba że koszt instalacji 200 zł ; )

Tak w kwestii technicznej i informacyjnej.

Czy nadal posiadasz lacze wyjsciowe 20Mbit z Crowley'a i ilu jezeli mozna wiedziec userow masz?? :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

kapode, to ceny netto czy brutto?

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator

Luźne przemyślenia:

1. Dziwie się, że marketingowo poruszacie się w silnie skorelowanych dwóch wymiarach: pasmo i cena. Czy naprawdę te dwa parametry są jedynymi wyznacznikami usługi internetowej? Po części tak, bo taki styl narzucają inni ale przy takim podejściu nie macie szans, bo za chwile standardem będzie nie 1Mbps ale 10Mbps za niewielkie pieniądze.

Przykłady innego kreowania usług:
- łącze 10Mb/s ale w prędkości chwilowej - w tej prędkości możesz ściągnąć najwyżej 20Mb w ciągu godziny a potem spada do powiedzmy 256kbps. Dobra usługa? Dla większości ludzi coś pięknego, bo wszystko śmiga ale nie jest to usługa dla ściągaczy, tylko dla normalnych. I możecie ją reklamować " u nas w sieci 10Mb.s" i po takie reklamie TePsa wymięka, a Wy taką usługę możecie dawać tanio, bo żaden ściągacz na niej nie wysyci Wam łącza.
- Dla ściągaczy dopłata - ano tak, bo przecież ściągacze powodują, że musicie kupowac grube rury. Ile tej dopłaty? Ano tyle aby ściągacz płacił tyle co sciągacz u konkurencji co oznacza, że dla innych może być taniej.
- Internet szybki i sprawny i tani ale "bez QoS na VoIP" co oznacza, że pakiety VoIPowe spowalniacie. Jest tanio? Fajnie, ale jak ktoś chce miec net do telefonowania to albo niech dokupi opcje za +3 lub +5zł albo niech kupi od Was telefon. W ten sposób możecie znowu miec tańszą usługę a z telefoniarzy dodatkowy przychód.

Przykładów można mnożyć (chętnie bym zrobił jakąś burze mózgów na ten temat) a zmierza to do tego aby były i usługi tanie (do porównywania z konkurencją i dla tych co nie chcą płacić) i drogie. A jak się ogląda Wasze cenniki to tylko cena i pasmo.

2. W Waszej strukturze kosztów cena łącza odgrywa coraz mniejszą role - bo łącza tanieją, za to dominować zaczynają inne koszty, głównie osobowe. Łączcie się! Oursoircujcie usługi! Ile kosztuje każdego z Was utrzymanie swojego systemu bilingowego? Ile kosztuje farma PeCetów na której są skrzynki pocztowe, usługi WWW dla klientów, jakiś kolejny najlepszy portal w mieście. Po co to wszystko? Przecież to kosztuje. A skorzystać z zewnętrznego (nawet konkurencyjego) call center i miec naprawdę tanią obsługę 24/7. A wywalic te serwery pocztowe..... Nie, bo żaden ambitny admin nie może dopuścić do tego aby skrzynki pocztowe jego klientów były realizowane na serwerze innego prowajdera - ale jeżeli admin rządzi firmą a nie ekonomista to biznesy wyglądają tak jak wyglądają.

Oczywiście jeszcze wyglądają nieźle, bo macie te swoje 30% marży ale jak zaczniecie się przez konkurencją bronić na cenie (a niestety w tą strone to idzie) to może być ciężko. Nie życzę nikomu szefowania przedsiębiorstwem w którym marża spada, jest bliska zeru albo nawet zero. To po prostu nie jest przyjemne.

3. Nowe usługi. Jak w 1998 roku pisałem o konwergencji to pisałem, że jest to "radosne poszukiwanie nowych usług". Dziś mówie, że "konwergencja to brutalna walka pieniądzem o pieniądze" i jeżeli chcecie tą walkę wygrać to musicie wejść na terytorium wroga. Na telefonii nie zarobicie (ale musicie ją robić) więc bierzcie się na telewizje i to bierzcie się prędko (pisałem o tym na wątku o IPTV).

4. "Kupą mości panowie, kupą!". Łączcie się, dość ambicji, że ja jestem najlepszy w mieście. Spółki są po to aby wykorzystywać synergie. Łączcie się, używajcie kapitału (ludzie mają pieniądze), inwestujcie, zachowujcie się jak biznesmeni a nie jak paściarze, admini, ludzie, którzy tylko komedy Linuxowi potrafią wydawać. Narzędziem biznesmena jest Exel i Word a nie konsola routera.

5. Waszą siłą są bliskie relacje z klientami - szanujcie to, bo to pozwala Wam mieć cenę 10-20% wyższą (na tyle wycenia się lojalność klienta). Ale bliskie relacje należy pielęgnować, robić w firmie coś takiego co się zwie PR, informować klientów o swoich siłach ale i o wpadkach, być dla klientów dostępnym, pomagać, rozumieć, współodczuwać... a ja czasem oglądam Wasze serwisy WWW i nawet niektóre były niezłe.... w 2000 roku a są takie do dziś.

Com napisał, napisałem.

W.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna